TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 02:43:49 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: plan treninga, suplementacije i ishrane  (Pročitano 1768 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Decembar 30, 2016, 10:47:21 pre podne »

Bolje 20000 hiljada koje su ti na raspolaganju ulozi u ishranu...

Cilj je dakle povećanje mišićne mase?

Što tiče ishrane ako dovoljno sredstava preusmerimo u istu( a ne da se previše oslanjamo na suplemente), onda ćemo postići efekat "kvalitet i kvantiteta", niko ne traži da jedeš kavijar, ali pileće belo, govedina, posniji komadi svnijskog mesa( but), konjskom,  riba( skuša , oslić...) , krompir, pirinač, jezgrasti plodovi, sir( manje mlečne masti) su sasvim izvodljiva i isplativa investicija...

Malo detaljnije o pravilnom odabiru namirnica, njihovoj nutritivnoj vrednosti, princpima za sastavljanje obroka...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-pocetnike

Da se vratimo na suplemente, i bez glutamina i kreatina ćeš napredovati, ali bez dovoljno hrane, to je nemoguća misija  ;)

Omega-3, vitaminsko-mineralni kompleksi + ishrana...za početak dovoljno...eventualno, proteinski suplement u pwm...

Inače, koliko imaš godina...visina, težina?

Oporavak od povrede? Neki drugi zdravstveni problem? Krvni pritisak? Lab. pretrage krvi i urina u skorije vreme? Piješ neke lekove?

Što se tiče treninga...hm, plan treninga po "vežbama" koje radiš, sa brojem serija, ponavljanja...i sl., bi bio informativniji oko saveta i smernica...  ;)


Sačuvana
Odin
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23

« Odgovor #3 poslato: Decembar 29, 2016, 07:13:42 posle podne »

Za dva meseca ne mozes puno da napredujes al svakako moze se primeti.Mora sve sve to upakuje.To ti kao da udjes u teglu i u tu teglu stavis sve tegove,suplimente,hranu,vreme i muckas se dva meseca u njoj.I posle dva meseca vidis proizvod u ogledalu.
Sačuvana
Odin
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23

« Odgovor #2 poslato: Decembar 29, 2016, 07:11:29 posle podne »

Brate na osnovu tvoje visine i tezine ja mislim da ti trebas da radis masu jer ti to ocigledno treba.
Ja koristim Power liniju proteina,uzimam ujutru obican Power a posle treninga uzimam Isolate i plus imas u Pansportu dobre BCAA XPress koje isto koristim i jako sam zadovoljan trenutno sa tom kombinacijom.Dok mi to tvoje nekako deluje al opet ovde ima boljih poznavaoca....
Ja iskreno ne vodim racuna o ishrani i jedem sve,evo vec dva meseca sam na 92 kile,odem desi se na 93 al spusti se to za dva dana laganica...
Sačuvana
peteraerts
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #1 poslato: Decembar 29, 2016, 10:51:36 pre podne »

E ovako drugari, planiram posle nove godine da uplatim teretanu, pocetni cilj mi je da idem 2 meseca i da vidim koliko mogu da napredujem za 2 meseca :) inace polomio sam neku koscicu u stopalu na fudbalu pre oko mesec ipo dana. ranije sam trenirao kikboks, vezbao kod kuce i napolju dosta, ponekad isao u teretanu tako da nisam pocetnik :D e sad hocu iz ta 2 meseca da izvucem najvise sto mogu, uz teretanu planiram i da se vratim na kikboks... tako da bih imao 6 treniga kikboksa nedeljno(ne radi se mnogo snaga, vise tehnika i kardio) i 4 puta nedeljno bih isao u teretanu sa tim sto bih verovatno propustao jedan trening kikboksa da bih imao 2 cela dana za odmor tokom nedelje :)

tipa:
ponedeljak: grudi, biceps i kikboks
utorak: noge i kikboks
sreda: odmor (neko istezanje kod kuce, setnjica)
cetvrtak: ledja triceps i kikboks
petak: ramena i kikboks
subota: kikboks
nedelja: odmor
(inace treninzi kikboksa su uvece a teretanu bih isao prepodne)

sto se tice ishrane znam da cu imati 3 bitna obroka , ostalo cu da kombinujem kako stignem
znaci obavezan dorucak(primer 5 jaja, sir, mleko, neka vocna povrcka), rucak( pirinac, 250gr belog mesa, vocka), vecera( neka riba ili nesto sa opet uglenjim hidratima) ostale obroke bih jeo sta se nadje, jeo bih dosta voca, i posle svakog treninga merica wheya obavezna...

e sad suplementcija: posto ishrana nije bas najbolja ali to je najbolje sto mogu da izvucem imam oko 20000 da ulozim u suplemente
planiram da uzmem: mp whey protein, mp creatine, mp glutamin, animal flex (imam problema sa kolenima), omega 3, i tabletice calcijum, cink magnezijum, mozda i uzmem jos neki whey cisto da moze da se doda u toku dana uz obrok neki...

inace visok sam 192 imam 75kg, najmanje u poslednje 3 godine, najvise sto sam imao je 81 i tad sam se super osecao, cilj mi je da to vratim ali u isto vreme da budem sto spremniji sto se cardia tice :)

sad me zanimaju vasi predlozi i sugestije sto se tice samog treninga, suplementacije sta uzeti sta ne, kako najbolje piti, i sto se tice ishrane predlozi za obroke i ostalo :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.092 sekundi sa 17 upita.