TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:11:32 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc za mladjeg takmicara :)  (Pročitano 6692 puta)
Theo Knight
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #31 poslato: Januar 26, 2017, 12:05:12 posle podne »

To sve slabo jedem :/
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #30 poslato: Januar 26, 2017, 11:59:36 pre podne »

A kako stojiš sa svežim voćem i povrćem?

Kivi, grejp, pomorandže...jabuke...?

Brokoli, cvekla, zelena salata, paradjz, paprika...( zeleno lisnato)?

Pored preporuka za suplemente zaboravismo na ove prirodne izvore vitamina i minerala?

A koliko puta nedeljno na meniju imaš "svežu ribu"? Skuša? Pastrmka?
« Poslednja izmena: Januar 26, 2017, 12:02:50 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #29 poslato: Januar 26, 2017, 11:55:24 pre podne »

He, he... gradivo se mora znati  ;)

Isprati našu tekstoteku, ima dosta korisnih članaka i na temu ishrane, treninga, suplementacije, zdravlja...

Znanje se množi deljem...i čitanjem  ;)

Npr. o ribljem ulju i onome po čemu je najprepoznatljivije( omega-3, vitamin D3)... http://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/najstariji-suplement-na-svetu-ulje-nad-uljima-riblje-ulje

Niko ti ne daje savete zlonamerno, ali moraju se znati priroteti..

Zapitaj sebe koliko proteina visoke biološke vrednosti imaš na svom dnevnom meniju( meso, riba, sir, jaja)? Dakle, ne usrereĂ°uj svoju pažnju samo na proteine kao suplemente već da bi ekonomisala raspoloživim sredstvima, razmišljaj logično...

Da, proteinski suplementi nisu surogat hrane, ili "zamena obroka", već samo skroman dodatak unosu proteina visoke biološke vrednosti iz naše ishrane...idealno uzimati ih posle treninga( čuveni pwm)...tim "ekonomičnim uzimanjem", oslanjajući se pre svega na ishranu, imaćeš dovoljno novca i za pomenute "vitaminsko-mineralne" komplekse i omega-3...

Proteini su osnova svakog našeg obrok uz dodatak ugljenih hidrata i / ili masti u zavisnosti od doba dana, tajminga treninga i sl., elem, nisu samo proteini bitni, već i njihovi pravilni "odnosi" sa ugljenim hidratima i mastima...

Npr. o cinku i magnezijumu... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/sinergija-u-dodacima-ishrani-magnezijum-i-cink

O vitaminu D... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/vitaminska-superzvezda-vitamin-d3

O vitaminu C... http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/vitamin-c-uloga-ishrana-i-suplementacija

Dakle, da bi svi procesi pretvaranja hrane u energiju, mišićni rad, svi bitni procesi u našem telu mogući su ako su tu vitamini i minerali...i naravno i omega-3...

EDIT: više treninga = veće potrebe za vitaminima i mineralima...
« Poslednja izmena: Januar 26, 2017, 12:02:28 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #28 poslato: Januar 26, 2017, 11:17:12 pre podne »

Na sta konkretno misliš ?
Ja bih ti teretanu svakako preporučio, ali kad već pominješ godine onda bih ti zbog tvojih godina preporučio da nastaviš da radiš sa svojim trenerom barem još neko vreme. Ipak je bitno da neko stručan radi sa tobom i vodi računa o tome da se ne povrediš, lako se možeš povrediti u teretani i da kasnije ne možeš da nastavis sa sportom koji voliš.
Verujem da bi svako voleo da se osamostali i proba malo drugaciji pa možda i bolji trening ali mislim da tebi još nije vreme  za tako nešto.
Sačuvana
Theo Knight
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #27 poslato: Januar 26, 2017, 11:12:26 pre podne »

A reci mi, koliko moje godine imaju veze sa radom u teretani?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #26 poslato: Januar 26, 2017, 11:11:28 pre podne »

Ako mene pitas mozes i tako, mada nisam siguran da li bi se Slaviša složio sa tim. On je doktor pa će ti više reći o važnosti vitamina, minerala i omega 3 :)
Sačuvana
Theo Knight
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #25 poslato: Januar 26, 2017, 11:04:43 pre podne »

Da, mozda bi bilo najpametnije da uzmem samo protein prvi mesec, pa sledeceg emseca da dokupim sta mi treba...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #24 poslato: Januar 26, 2017, 11:01:29 pre podne »

Veca pakovanja proteina su isplativija, Slavisa ti je dao dobar predlog za izbor proteina. E sad to je pakovanje od 2.3kg i trajalo bi ti par meseci ali ako bi prvog meseca kupila to pakovanje sa ovim budzetom se ne bi uklopila da kupis na primer i vitaminsko/mineralni kompleks i omega 3 koji su takodje bitni suplementi prvenstveno zbog zdravlja. Mozda da prvi mesec kupis neko manje pakovanje proteina ili da izvojis odjednom malo vise para i onda si mirna 2-3 meseca.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #23 poslato: Januar 26, 2017, 10:57:13 pre podne »

Evo linka do tekstoteke gde su detaljnije opisani kofein i kreatin :

http://www.pansport.eu/bosnian/index.php/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/kreatin-za-djevojke.html
http://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/kofein-za-bolji-trening
Sačuvana
Theo Knight
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #22 poslato: Januar 26, 2017, 10:54:35 pre podne »

Pa ne znam...recimo 5000-6000 na emsecnom nivou....pa sad, sta bih trebala da uzmem za pcoetak da se ukopim u tu cenu?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #21 poslato: Januar 26, 2017, 10:51:57 pre podne »

Po pitanju proteina ja te ne bih puno zamarao oko detalja ako si totalni pocetnik u tome( a vidim da jesi), vec ako si resila da kupis napisi nam koliko si para spremna da izdvojis za isti pa da ti damo najbolji predlog.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #20 poslato: Januar 26, 2017, 10:49:50 pre podne »

Ukratko, kofein je psihostimulans. Od njega mozes da ocekujes da te razbudi na treningu( bolja koncentracija) i imaces  vecu motivaciju za trening ako to moze tako da se kaze. Od kreatina mozes da ocekujes vise snage i energije na treningu.
Sačuvana
Theo Knight
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #19 poslato: Januar 26, 2017, 10:43:40 pre podne »

Jaooj, sad sam potpuno zbunjena :D sta je izolat, sta je koncentrat, itd???
Cemu sluzi kreatin, cemu kofein? :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #18 poslato: Januar 26, 2017, 10:40:29 pre podne »

I ja se slažem po pitanju proteina, oni su uvek dobar izbor i tu nema greške.

TakoĂ°e možeš koristiti i vitaminsko-mineralni kompleks, neki kreatin i kofein...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #17 poslato: Januar 26, 2017, 10:18:23 pre podne »

Ako mene pitaš proteinske suplemente bih svakako preporučio, ali uz neki vitaminsko mineralni kompleks( akcenat na vitamine D3, K2, E, vitamine B-grupe, vitamin C, minerale - magnezijum, cink, jod, gvožĂ°e...), omega-3 esencijalne masne kiseline( kojima je naša ishrana svakako deficitarna).

Malo o omega-3( odnos ishrana / suplementacija )... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/omega-3-ishrana-iili-suplementi-ima-li-razlike

Što se tiče odabira proteinskih suplemenata uvek bi trebalo obratiti pažljnu na sastav - solo whey, kao i varijante istog( WPC, izolat, hidrolizat), proteinske mešavine( više vrsta proteina - npr. whey + kazein + albumin jaja + goveĂ°i izolat), solo kazein...

Kada smo kod whey proteina pomenimo čuveno nadmetanje izmeĂ°u koncentrata( WPC), izolata i hidrolizata proteina surutke. Da , razlike u udelu proteina, sadržaju laktoze i masti, kao i brzini apsorpcije, svakako da postoje, ali smatra se da je WPC, kao najmanje obraĂ°en oblik whey proteina najbogatiji bioaktivnim elementima koji bi daljim procesom obrade i fragmentisanjem proteina izgubili na aktivnosti. Ako si početnik u ovom svetu, nisi na restriktivnim dijetama, ne brojiš svaki gram unetih ugljenih hidrata, nemaš problema sa intolerancijom na laktozu, kvalitetan WPC je sve ono što ti treba.

Moj predlog za početak je... http://www.pansport.rs/proteini/koncentrati-koncentrati-izolati-proteina-surutke-whey/whey-shake?sku=153
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.065 sekundi sa 18 upita.