TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 03:54:53 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: RE:Start  (Pročitano 2040 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Februar 15, 2017, 12:16:45 pre podne »

Ajmo prvo sa pričom o zdravlju...

Obim struka? Visina?

Da li si poslednjih 3-6 meseci odradio lab. nalaz krvi i urina( glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, HDL, LDL, urea, kreatinin, ukupni bilirubin, direktni bilirubin, transaminaze - AST, ALT, kompletna krvna slika, gvožĂ°e...rutinski pregled urina)? Kakvo je stanje?

Pratiš li vrednost krvnog pritiska? Pušač? Piješ neke lekove?

RaĂ°en skorije ekg( u miru)? Test opterećenja? Spirometrija?

Kakvi su to problemi sa srcem u pitanju?

Problemi sa hormonima? Ginekomastija?

Jak doručak nije samo osnova hrono ishrane...svi pričamo o jakom doručku  ;) ...https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/dorucak-najvazniji-obrok-u-toku-dana

Što se tiče osnovnih smernica oko ishrane - uvek nam je u prvom redu kvalitet, raznovrsnost, izbalansiranost( pravilan odabir namirnica, njihova nutritivna vrednost, principi za sastavljanje obroka, zdrav način pripreme hrane)... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane

Kako se orijentišeš pri sastavljanju obroka? Parametri energetske potrošnje( TDEE)? Ciljani unos proteina, hidrata, masti?

Trening bi trebalo svakako prilagoditi i zdrav. stanju..."povredama"...rešeni problemi sa vratom, "išijasom"? Fizikalna terapija?
« Poslednja izmena: Februar 15, 2017, 12:20:43 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #7 poslato: Februar 14, 2017, 11:01:58 posle podne »

Uf ne :( STOP !!!

Nikako ne mozes raditi za pocetak toliko kardija nedeljno je sta ces kada se telo adaptira na uslove?

Kako ces ga iznenaditi i nateras na dalje mrsavljenje?

Da li ti je neko davao savete da tako radis?

Da li ti skvos pri toj tezini dodatno ne opterecuje kolena?

To jaci dorucak i slicne nazive mi ovde drugacije shvatamo pa nas zanima da nam tacno napises sta i kako jedes ukoliko zelis pomoc :)

Dobrodosao !!! :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #6 poslato: Februar 14, 2017, 08:40:57 posle podne »

Da li imas nekog trenera sa kojim bi radio pošto mi se čini da nemas iskustva sa treningom u teretani ?
Sačuvana
TPLS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #5 poslato: Februar 14, 2017, 08:34:34 posle podne »

Za početak vezbe na spravama, 10-15 ponavljanja, nekih 3-4 serije svake vezbe. Tezinu proceni da ne bude ni lako ni tesko vec na primer,ako radiš 12 ponavljanja da ti ostane 1-3 u rezervi. Ako sa tom kilazom uradiš 15 poavljanja i osetis da imas u rezervi jos 3-4 onda povecas kilazu u narednoj seriji. Nema tu pravila za povecanje tezine, sve zavisi od tvog napretka, takodje osim promene tezina  mozes kasnije menjati i tempo izvodjena vezbi i tako dodatno stimulisati misice.
Razumeo. Hvala. :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #4 poslato: Februar 14, 2017, 08:31:40 posle podne »

Za početak vezbe na spravama, 10-15 ponavljanja, nekih 3-4 serije svake vezbe. Tezinu proceni da ne bude ni lako ni tesko vec na primer,ako radiš 12 ponavljanja da ti ostane 1-3 u rezervi. Ako sa tom kilazom uradiš 15 poavljanja i osetis da imas u rezervi jos 3-4 onda povecas kilazu u narednoj seriji. Nema tu pravila za povecanje tezine, sve zavisi od tvog napretka, takodje osim promene tezina  mozes kasnije menjati i tempo izvodjena vezbi i tako dodatno stimulisati misice.
Sačuvana
TPLS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #3 poslato: Februar 14, 2017, 06:52:36 posle podne »

Pozdrav i dobrodosao na forum. Kardio trening je ok ali trebas uvesti i trening sa opterecenjem, makar to bile u pocetku vezbe na trenazerima( spravama). Moras malo aktivirati i misice jer ces jedino na taj nacin doci do pravih rezultata. Misici su ti koji diktiraju metabolizam i sto vise misica to ces brze gubiti masti.
Pozdrav i bolje vas nasao. :)

Kada je u pitanju deo treninga sa opterecenjem i znajuci da mi je citavo telo van funkcije, sta preporucuje u smislu tezina i serija ponavljanja.

Ako idem nekom logikom, serija 15-12-10 bi trebala da bude idealna za mene sa nekim malim tezinama, i da... koliko je optimum zadrzavanja na odredjenoj tezini pre prelaska na vecu tezinu?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #2 poslato: Februar 14, 2017, 04:45:10 posle podne »

Pozdrav i dobrodosao na forum. Kardio trening je ok ali trebas uvesti i trening sa opterecenjem, makar to bile u pocetku vezbe na trenazerima( spravama). Moras malo aktivirati i misice jer ces jedino na taj nacin doci do pravih rezultata. Misici su ti koji diktiraju metabolizam i sto vise misica to ces brze gubiti masti.
Sačuvana
TPLS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #1 poslato: Februar 14, 2017, 04:24:39 posle podne »

Pozdrav svima,

nadam se da je ovo pravo mesto za pitanja koje sam pripremio. :)

Fizicki sam bio neaktivan dobrih 10 godina, sad imam 31 godinu i moram priznati da sam se u potpunosti opustio, u smislu da sam sa 95kg dosao na 135kg, imao sam problem sa isijasom, ukocenim vratom pa i povremene ispade sa srcem, jer previse sam se opustio sa svojom igrom zvanom fast food.

No, da ne mracim dalje, resio sam i poceo takodje tako sto sam naterao sebe da se fizicki pokrenem odlaskom u teretanu. Trenutno resavam drugi deo problema, koji je ishrana i to ide u nekom dobrom smeru. Nista brzo i preko noci ali sredjuje se.

Trenutno sam sebi zadao svaki dan 30-45 kardio treninga u teretani. Traka sa usponom 2.5/3.0 i brzinom 5.5/6.0. Posle 10-15 minuta sam vec gola voda, a do tih 30-45 minuta, vodopad. :D

Uz to sam dodao i dva puta nedeljno skvos po 45 minuta i moram reci da mi prija.

Moja neka pitanja jesu u smislu da li ovo sto sad radim, da li je to OK za taj neki pocetak? Gledam da ne opterecujem zglobove previse, zbog tezine. No, svestan sam da bi tu pored kardia na traci mozda trebalo uneti i neke sprave, raditi malo gornji deo (ledja, ruke) pa i noge da ne zaboravim.

Moram da napomenem da najveci problem lezi u stomaku i zadnjici, tu sam najjaci.

Sad je krenulo prica kako bi bilo dobro krenuti sa sagorevacima masti ili sa whey proteinima, no da li je to uopste potrebno, narocito sad na pocetku citave balade kad imam previse masnoce u sebi pa i minimalna fizicka aktivnost dovodi do toga da se dobrano preznojim.

Moram da napomenem da mi se ishrana sastoji tj. deo nje se zasniva na postulatima hrono ishrane, gde u potpunosti imam jak dorucak, rucak mi je slab (desava mi se da nakon treninga, koji je izmedju 12 i 13h, oko 14:30h treba da rucam ali nemam zelju, niti snage...), dok vecera se zasniva na ribi i zelenoj salati.

Alkohol je u potpunosti izbacen dok jos malo vodim borbu sa slatkisima i ako je to svedeno na odredjeni minimum, makar kad je moje vidjenje minimuma u pitanju. :D

Koliko treba tj. smem da imam treninga nedeljno a da ne dovedem telo pred kolaps? Kardio u teretani imam 6 puta nedeljno (ponedeljak-subota), dok je skvos dva puta nedeljno (utorak-cetvrtak).

Trenutno taj sistem funkcionise vec mesec dana. Da li nastaviti tako ili je 'pak potrebno redukovati odredjene delove?

Kad je teretana u pitanju, sta preporucujete da uvedem jos u trening? Da napomenem jos jednom, stomak i guza, veoma problematicni delovi.

Zelju imam ogromnu, cilj nikad bolji i opravdaniji i veoma bitna stvar, konacno sam napravio vremena da se posvetim,... sebi.

- Bane
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.114 sekundi sa 17 upita.