TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:54:36 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pravilan unos uh  (Pročitano 1992 puta)
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #7 poslato: Februar 20, 2017, 07:29:56 pre podne »

Što se tiče povrća, jedem naravno, uz treći obrok i pwm, nego sam zaboravio da napišem, što se tice ulja, ne koristim ulje za salatu, ako da onda u veoma malim količinama, a kada pržim to je uvek na masti. Probaću da dodam još proteina, ali prilično je neizvodljivo u prvom obroku zbog žurbe. I da što se tiče ovsenih i probave, nemam za sad nikakvih problema.
Spremanjem hrane dan ranije ćeš rešiti mnogo problema kasnije, veruj mi.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Februar 19, 2017, 06:15:31 posle podne »

Nema žurbe i stresa ako se obrok pripremi na vreme...

Skuvaj jaja prethodno veče, odloži u frižider i eto...sve je tu na dohvat ruke samo je bitna organizacija...

Sačuvana
Nikolica98
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 33


« Odgovor #5 poslato: Februar 19, 2017, 06:09:03 posle podne »

Što se tiče povrća, jedem naravno, uz treći obrok i pwm, nego sam zaboravio da napišem, što se tice ulja, ne koristim ulje za salatu, ako da onda u veoma malim količinama, a kada pržim to je uvek na masti. Probaću da dodam još proteina, ali prilično je neizvodljivo u prvom obroku zbog žurbe. I da što se tiče ovsenih i probave, nemam za sad nikakvih problema.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Februar 19, 2017, 03:32:07 posle podne »

Ovde fali još "kvalitetnih kalorija" za ozbiljan napredak...

Dodaj jaja uz obrok br.1...jezgraste polodove ubaci za večeru uz ella sir( oko 200-250 gr ella sira)...

Nemaš problema sa probavom kada su ovsene u pitanju( 200 gr odjedared)?

Vlaknasto povrće uz obroke? Hm, extra virgin maslinovo ulje + jabukovo sirće kao "dresing za salatu"?

Bolje neka i u obroku označenom kao pwm budu kvalitetni izvori hidrata, npr. 100 gr pirinča( mereno pre kuvanja..mada neko će reći da i GI pirinča nije adekvatan  ::) )...

Osnovno pravilo sa hidratima je postpeno "dizati" njihov unos, neki kažu okvirno "do granice zamašćivanja"( pogledati podeljeni tekst...a i ukupni unos kalorija)...btw...što više kvalitetnih izvora ugljenih hidrata, kao i vlakana( balansero "brzine" hidrata), je ono što je u prvom planu da ne bi bilo "tapacira" preko trbušnjaka...mada svako povećanje hidrata može tu "idealnost figure" može dovesti u pitanje...( što manje junk-a, što više obudzdavanja insulinskih pikova i sve će biti ok)...pa je i "low-carb" strategija u tom pogledu dobar izbor...

Naravno ne bi trebalo zaboraviti, da pored hidrata i proteina, bitna stavka su i zdrave masti, tj. dovoljno istih... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/masti-u-ishrani-istine-i-zablude

Kada smo kod manipulacije unosom hidrata, nije bitna samo količina, već i tajming unosa...tu je nekoliko principa...npr. bez hidrata u doručku - samo proteini + zdrave masti; hidrati samo u prvom jutarnjem obroku i obroku posle treninga; hidrati samo pre i posle treninga; hidrati samo u 2 obroka posle treninga; hidrati u svim obrocima, osim obroku pred počinak... i low carb strategija, gde se važnost pridaje mastima i proteinima( lean bulk)...

Dakle, možeš manipulisati hidratima sa aspekta "količine", tajminga unosa i sl.
« Poslednja izmena: Februar 20, 2017, 01:56:22 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Nikolica98
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 33


« Odgovor #3 poslato: Februar 19, 2017, 08:21:03 pre podne »

Pa ovako, ujutru oko 7h uzmem 150-200 g ovsenih sa jogurtom i bananom, posle toga oko 10h užina (orašasti plodovi, oko 75 g). Onda kasnije ručak, zavisi šta ima, neki krompiri i meso, ali uglavnom uh u kombinaciji sa proteinom. Posle toga pwm (meso, jaja, tuna + hleb kao prosti hidrat), i na kraju uveče popijem oko 0.5 l mleka ili 200g ella sira. Otprilike to je to, suplemente sam uzimao sa prekidima, trenutno ne koristim ništa od njih.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Februar 18, 2017, 10:11:16 posle podne »

Ovsene su ti jedini izvor ugljenih hidrata?

A koliko si hidrata unosio do sada?

A unos proteina, masti?

Junk namirnice? Dobro formulisan trening sa opterećenjem?

Malo na temu mase... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najcesce-greske-u-radu-na-povecanju-misicne-mase

Bilo bi dobro da nam ispišeš svoj meni po obrocima( sastav obroka...odabir namirnica)...uzeta suplementacija? Kako ti izgleda pwm?
« Poslednja izmena: Februar 18, 2017, 10:13:03 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Nikolica98
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 33


« Odgovor #1 poslato: Februar 18, 2017, 06:33:03 posle podne »

Zdravo, hteo sam da se posavetujem sa vama oko količine uh koja mi je potrebna. Imam 85 kg i 193 cm sam visok, a cilj mi nije da smršam, već da dobijem još malo na masi, ali i trbušnjaci da ostanu na mestu. Sada, unosim ujutru kroz ovsene i posle treninga. Da li treba da povećam unos ili ne?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.07 sekundi sa 17 upita.