TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 01:09:34 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Cell Tech Hardcore  (Pročitano 2949 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #18 poslato: Februar 25, 2017, 01:04:45 pre podne »

Ma neka se zove i ding-dong part 1 do part 6...ali da ti obroci budu valjani...  ;) Bez užina "na zub" - bananica, keksića, i sl.

Čudo se naš forumaš ne prejede od ovako obimnog pwm  ;D ali zato kada je u pitanju "čvrsta hrana", eto problema...  ;) Btw - whey + amino ne bih savetovao zajedno u pwm...

Šalu na stranu, malo više ozbiljnosti u praćenju preporuka, doduše za nekoga ko nije navikao na "nužno obimne obroke" eto problema...mada kako trenažni napori "rastu", trebalo bi i apetit da raste proporcionalno...a i unos makrosa bi trebalo da raste postepeno, prejedanje svakako do nije rešenje...

Manje opsednutosti suplementima više posvećenosti osnovama - treningu i ishrani...

Dakle i bez cell-tech, i bez whey i bez "amino" se može, ali bez dovoljno proteina visoke biološke vrednosti, pravilnog odabira u pogledu vrste, količine i tajminga hidrata, kao i dovoljno zdravih masti napretka neće biti...ali ni idealna ishrana neće pomoći u mišićnom rastu, ako se nismo izložili dovoljnom stimulansu za rast kroz trening...( ponavljamo se kao pokvarena ploča, ali možda stigne bar do podsvesti naših početnika  :D )
« Poslednja izmena: Februar 25, 2017, 01:06:20 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #17 poslato: Februar 24, 2017, 10:48:22 posle podne »

Banana nije uzina, ne postoji dorucak,rucak,uzina i tako dalje vec obrok1, obrok2....
Sačuvana
djcomi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #16 poslato: Februar 24, 2017, 10:42:18 posle podne »

Previše prostih hidrata u obroku posle treninga...izbaci bananu...

Obrok 5 ubaci posni sir( ili meso, jaja, riba) umesto whey proteina...više "čvrste hrane", manje šejkova!

Nešto mi ovo malo hrane, ako je cilj "masa"...možda i grešim  ::) ...a koliki je ciljani unos proteina, hidrata, masti?

Bolje uzmi obične ovsene, nego li ovsenu kašu( i jeftnije i sigurno nema dodatog šećera)...



da ubacim onda bananu negde kao uzinu?
pa prvenstveno mi je cilj masa, ali msm da trenutno ne bih mogao da unesem vise hrane u sebe, prejedao bih se :D ovo mi je bilo bas taman :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #15 poslato: Februar 24, 2017, 09:32:00 posle podne »

Previše prostih hidrata u obroku posle treninga...izbaci bananu...

Obrok 5 ubaci posni sir( ili meso, jaja, riba) umesto whey proteina...više "čvrste hrane", manje šejkova!

Nešto mi ovo malo hrane, ako je cilj "masa"...možda i grešim  ::) ...a koliki je ciljani unos proteina, hidrata, masti?

Bolje uzmi obične ovsene, nego li ovsenu kašu( i jeftnije i sigurno nema dodatog šećera)...

Sačuvana
djcomi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #14 poslato: Februar 24, 2017, 08:59:25 posle podne »

Ovako je izgledao danasnji dan:
1. Obrok: 5 belanaca, jedno celo, 50gr ovsene kase sa jogurtom
Trening
Nakon treninga: Cell tech, merica wheya 30gr(100% whey protein professional), amino kiseline, banana
2. Obrok: 100gr piletine, grasak, pire, kupus salata
Uzina: pomorandza
3. Obrok: 100gr piletine, kupus, pekarski krompir
4. Obrok: 160gr tunjevine sa lukom
5. Obrok(ce biti): merica wheya, 50gr badema, 30gr indijskog oraha

Nadam se da ovo izgleda bolje sada :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #13 poslato: Februar 23, 2017, 12:33:21 pre podne »

Ako hoćeš da "skineš stomak" - osnovno pravilo - nisko-niže-najniže sa hidratima, umereno sa proteinima, dovoljno visoko sa mastima uz pretpostavku kal. deficita( potrošnja veća od unosa)  ;)

Deficit se pravi najvećim udelom na račun hidrata...i sve se zapravo svodi da manipulcije unosom istih...

Tu su zapravo 3 "dijete" koje mnogi lančano povezuju, a to su:

- Rotacije ugljenih hidrata - u toku nedelje, svaki dan imamo različit unos ugljenih hidrata, u zavisnosti od dana treninga i odmora, unos hidrata može biti različit npr. 50 - 100 - 150 - 50- 100 - 150 - 200 (grama hidrata na dnevnom nivou). Dan odmora je dan sa visokim unosom. Mada su u osnovi rotacija tri vrste dnevnog ugljeno-hidratnog unosa – dan sa visokim unosom hidrata, dan sa niskim unosom i dan sa minimalanim unosom ili eventualno „nula hidrata“.

- Low carb dijeta - samo ime kaže, u toku nedelje svaki dan imamo veoma nizak unos ugljenih hidrata( low carb voće i vlaknasto povrće), npr. 50-100 g i nedeljom punjenje, obično od 300 i više grama, u zavisnosti od potreba.

- Keto dijeta - dijeta koja se zasniva na visokom unosu masti, umerenom unosu proteina( zbog glikoneogeneze), bez ugljenih hidrata( negde se pominje cifra ispod 50 g hidrata), osim vlaknastih izvora istih(povrće),dani punjenja su „blaži“...tzv. dijeta za kraj.

Obično većina „dijet kuru“ počne sa rotacijama, i onda se sukcesivno preĂ°e na rigorozniju low-carb i/ili keto-dijetu.
« Poslednja izmena: Februar 23, 2017, 12:35:53 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
djcomi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #12 poslato: Februar 23, 2017, 12:23:48 pre podne »

Jos jedno pitanje, da li treba da unosim manje ili vise ugljenih hidrata ako hocu samo malo da stanjim stomak(oko 120-150 ili preko 210, s obzirom da imam 70kg, a visok 179)? :D
Sačuvana
djcomi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #11 poslato: Februar 22, 2017, 04:42:10 posle podne »

Hahahah :D potrudicu se da sastavim nesto da valja! :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: Februar 22, 2017, 04:28:26 posle podne »


Kakav bi mi ti plan ishrane predlozio?

Zabranjujem odgovor Twin...  ;)

Nek se naš forumaš malo pomuči, a ne da sve ide na gotovo...!

Nek malo iščita pa nek ispiše "modifikacije", pa ćemo zajedno menjati...ali nema lenjosti!
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Februar 22, 2017, 04:26:54 posle podne »

Hm...Twin je to lepo naveo...gde je ovde "skrob"  ;)

Ja bih dodao - NE za pohovano...nadam se da si upoznat sa "zdravijim" načinom pripreme mesa?

Voće ne bih ni naglašavao kao "užinu", po koja voća izmeĂ°u obroka je dobra stvar...ali bitan je i odabir voća( citrusi - kivi, grejp, pomorandža, jabuke, breskve, jagode, kupine, maline - čak i ovo jagodasto voće i u zamrznutoj formi)...bananu bih čuvao za pwm(malo poviše prostih hidrata...pwm- "brz" obrok neposredno nakon treninga)...

Bolje da si uzeo proteinski suplement i uz njega dodaš bananu i eto gejnera( taman lep pwm)  ;)

Kao što reče Twin...vlaknasto povrće - zeleno, lisnato  - brokoli, kelj( kuvani na pari), presno - kupus, zelen salata, paradajz...cvekla...( dodaš malo extra virgin maslinovog ulja + jabukovog sirća i eto lepe i zdrave salate  ;) )

Ali plazmica...hm, da bi izgledao kao muškarac, moraš da jedeš kao muškarac  ;) Nema keksića  ;)

I da, Twin pomenu i čitanje...

Ajmo za početak...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-pocetnike

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najcesce-greske-u-radu-na-povecanju-misicne-mase

A da...ma kako tvoja ishrana bila savršena, a suplementacija idealna, ako nisi podigao dovoljno teškog gvožĂ°a na treningu - džaba ti sve - NEMA RASTA...i da tu je i faktor odmora...o tome će Dušan detaljnije...
« Poslednja izmena: Februar 22, 2017, 04:30:45 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
djcomi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #8 poslato: Februar 22, 2017, 04:15:39 posle podne »

Goje te prosti hidrati iz cell tech-a i gejnera, kao i plazma sa mlekom. Prvi i treći obrok su ti bez hidrata, kao da si na keto dijeti, po meni voće ne može da se računa u obrok, gejner kao zamena za obrok može mada sam uvek za klasičnu čvrstu hranu. Tuna i piletina nisu nešto što je pod ''obavezno'', možeš slobodno koristiti i crveno meso, ribu, jaja, posne sireve itd...možda malo da iščitaš forum sa temama vezanim za ishranu...da unosiš raznovrsnije meso da ti tuna i piletina ne bi dosadile, da hidrate unosiš iz kvalitetnijih izvora (pirinač, int.hleb, krompir), da izbaciš plazmu i da umesto voća ubaciš još jedan proteinski obrok. I naravno povrće uz svaki obrok.

Kakav bi mi ti plan ishrane predlozio?
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #7 poslato: Februar 22, 2017, 02:43:44 posle podne »

Goje te prosti hidrati iz cell tech-a i gejnera, kao i plazma sa mlekom. Prvi i treći obrok su ti bez hidrata, kao da si na keto dijeti, po meni voće ne može da se računa u obrok, gejner kao zamena za obrok može mada sam uvek za klasičnu čvrstu hranu. Tuna i piletina nisu nešto što je pod ''obavezno'', možeš slobodno koristiti i crveno meso, ribu, jaja, posne sireve itd...možda malo da iščitaš forum sa temama vezanim za ishranu...da unosiš raznovrsnije meso da ti tuna i piletina ne bi dosadile, da hidrate unosiš iz kvalitetnijih izvora (pirinač, int.hleb, krompir), da izbaciš plazmu i da umesto voća ubaciš još jedan proteinski obrok. I naravno povrće uz svaki obrok.
Sačuvana
djcomi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #6 poslato: Februar 22, 2017, 01:48:28 posle podne »

s obzirom da radim, ne hranim se uvek isto, zbog posla i manjka vremena, ali trudim se..
npr:
Dorucak: tuna i jogurt, ponekad kuvana jaja
Uzina: banane i pomorandze,
Rucak: piletina 250-300g, ponekad pohovano belo
Uzina: gejner,
Vecera: kako kad, zavisi gde sam, ako sam kuci cesto pojedem 150g plazme sa mlekom, ako sam u gradu opet neka piletina

U sustini sve mi se vrti oko tune i piletine :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #5 poslato: Februar 22, 2017, 01:35:41 posle podne »

Ajde pre saveta o suplementima da krenemo redom. Daj napisi nam kako se hraniš da Slaviša vidi ima li tu nekih propusta. TakoĂ°e je i trening veoma bitna stavka pa bi bilo dobro da opises svoj trening kako bi mogli da ti damo odgovarajuce savete na tom polju. A na kraju kao zavrsnicu da to uklompletiramo odgovarajucim suplementima :)
Sačuvana
djcomi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #4 poslato: Februar 22, 2017, 01:31:29 posle podne »

Slavisa, nemam nista od toga, ni grceve, ni gasove.. :)

Koji biste mi kreatin onda preporucili, neki monohidrat? sa kombinacijom proteina(whey?)? svakako su mi pri kraju i ovaj gejner i kreatin, pa da promenim nesto :)

btw, bas mi je fino krenulo, nabacio 4-5kg za mesec dana, i od pre nekih nedelju dana stomak samo raste, nekako kao da sam naduvan iznutra :D ne jedem slatkise, ne pijem gazirana pica(sem kisele ponekad), nikakve sokove osim cedjenih, alkohol nikako, jedem svaki dan piletinu, tunjevinu, voce, povrce :D zbog toga mi nije jasan stomak, da li je zbog kreatinske nadutosti ili previse unosa secera preko kreatina i gejnera :)

PS imam i kre alkalyn, njega uzimam po dve kapsule pre treninga i jednu posle
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.078 sekundi sa 17 upita.