TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 02:03:28 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: List noge  (Pročitano 4127 puta)
stokton
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 152

« Odgovor #19 poslato: Mart 24, 2017, 09:31:45 pre podne »

Ma brate, sve radim normalno. Sto sam radio i do sada. Uvek sam bio dobro pripremljen za stepen takmicenja u kojem igram... kazem vam, nisam bio puno puta povredjivan pa mi tesko pada sve ovo. Ali ovo sa listovima, imam osecaj kao da mogu da se povredim kad hocu. Vibriraju mi misici u listu dok sedim, neke kontrakcije same od sebe... Radio sam i vezbe dizanje na prste, ali ove nedelje nista nisam radio... Treninzi su standardni, 3,4 treninga nedeljno, a u pauzi nisam pasivan ali ne radim jake treninge, dva puta nedeljno cisto da odrzavam formu.
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #18 poslato: Mart 24, 2017, 12:09:43 pre podne »

Mora se naci uzrok..a uzrok je cesto u sportu u metodama treninga. Kakao ti izgleda jedna nedelja treninga? Kkao radis pripreme, prelazne periode pre takmicarske sezone?
Sačuvana
stokton
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 152

« Odgovor #17 poslato: Mart 23, 2017, 11:48:01 pre podne »

Ne znam sta da ti kazem brate, imam ocigledno nekih problema sa listovima... povredim jedan, pa ga oporavim, pa povredim drugi, pa ga oporavim, pa se vratim na prvi i opet ga oporavim i evo sad taj drugi po drugi put nisam povredio ali imam osecaj da kad bi sad potrcao da bi i njega opet povredio. I to sad poslednja dva puta najvise me zezaju ti misici sa spoljne strane lista... Pazite, i odmarao sam, i radio terapije struje, sok veja, po jednom masazu. Hladio listove i te misice u kombinaciji sa ljhotonom. I sad mazem onu crnu konjsku mast ihtiol camfor mast. Ajde sto sam povredjen ali dosadilo mi je vise. Ne znam da li je neko imao iskustva, pa da mi pomogne. Ne znam vise sta da radim...
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #16 poslato: Mart 21, 2017, 12:36:48 pre podne »

Ne bih rekao da je od obuce....pre ce biti da treba malo  metod treninga da menjas, izgleda da ti se telo zasitilo odredjenih vezbi koje radis, moguce trcanje koj ume hronicno da skracuje listove i loze. Vise se fokusiraj neko na kutiju za skokove i pliometriju a manje na istrcavanja. Probaj pa vidi.
Sačuvana
stokton
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 152

« Odgovor #15 poslato: Mart 20, 2017, 09:58:02 posle podne »

Evo slike
Sačuvana
stokton
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 152

« Odgovor #14 poslato: Mart 20, 2017, 09:49:11 posle podne »

Evo da se i ja opet javim, nakon povrede lista na levoj nozi odradjena je jedna masaza i jedna fizikalna terapija (sok vej, ultrazvuk, laser i struje). Usledilo je mirovanje od dva dana, pa onda lagan prvi trening u krug. Nakon dva dana, jaci trening, pa opet nakon dva dana jaci trening. Pa nakon dva dana povreda lista, isto mesto isto odstojanje ali sad na drugoj nozi. Da li sam ja to neki baksuz ili sta vec... Jel moze da bude i do obuce? Nosim neke adidas patike sa mekanim djonom? Po meni nikad udobniju patiku nisam nosio. Poslacu i sliku. Znaci stari list nista, a novi na istom mestu.
Sačuvana
Nixon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #13 poslato: Mart 20, 2017, 07:01:11 posle podne »

Povredu vucem od novembra. Stalno sam u treningu tj trcanju. Povredu sam zavrijedio na malom fudbalu. Prakticno sam se sam povrijedio. Startovao sam na poluvisoku loptu i onda sam u kolenu osjetio kao da se isto okrenulo za 360stepeni. Izgubio sam kontrolu, pao sam, a noga je ostala zgrcena u koljenu bez ikakvog osjecaja. Pomisao je odmah bila ligamenti. Na svu srecu isteturao sam se i za nekih 10min ispravio nogu sa "neobicnim osjecajem" i ustao na nju. Bol je postojao al sam ipak setao. Bol je bio sa unutrasnje strane kolena, da bi se vremenom prebacio na spoljnu stranu. Vremenom je splasnuo al se nelagoda tipa bola pojavljivala se vreme na vreme.  Posle mjesec i pol pauze poceo sam sa treninzima. Koljeno je nekako i drzalo al se pojavio bol u listu noge, grc. Ne prolazi. Fizioterapeut, masaze, kreme, stryje, mirovanje...al bol ostaje i javi se cim pocnem da trcim.
 Po fizioterapeutu nema ostecenja koljena, ligamenata...jedino trauma misica. Bol je duboko u listu. Koristen flaster na misicu i tad izdrzan jaci test.
Ako je neko imao slicni problem il resenje rado bih ga saslusao.
Ps. Posle mirovanje bol nestane al cim krene trening on se vrati.
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #12 poslato: Mart 10, 2017, 11:53:11 posle podne »

Hm...tesko da za ovu povredu bandaz moze pomoci, jer najvise pomazu kod zglobova. Ali, probaj pa vidi dal ce olaksati :)
Sačuvana
stokton
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 152

« Odgovor #11 poslato: Mart 10, 2017, 08:03:38 pre podne »

Ma nije tetiva definitivno, taj misic sto ide na tetivu, i vrv je istegnut dobro. Mazacu lioton i led dok ne potrosim lioton pa cu krenuti sa crnom konjskom mascu za jacanje... Para za terapije nemam, da je dosla vojvodina 1x i 2+, ja bi se oporavio do ponedeljka haha. Samo mi reci jos ovo, jer valja da bandaziram sa elasticnim zavojem ovaj misic dok treniram?
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #10 poslato: Mart 09, 2017, 11:41:01 posle podne »

S obzirom da te boli na dodir, i ne boli dok normalno hodas, pretpostavljam da je sa tetivom sve ok, verovatno je pretegnut misic. Posledica akumulacije zamora od verovatno serije malo jacih treninga, cesto se to dogadja. Trebalo bi izbegavati jaca opterecenja neko vreme dok skroz ne splasne bol. Obavezno lagano istezanje misica, uz lagano penjanje na prste, nista iznad 50% opterecenja. Probaj i lagano da trcis.
Nastavi sa kremama da redovno mazes...a kinezi tejp slabo ove pomazu.
Ako ne forsiras par dana trebalo bi da uskoro budes na 100%.
Pusti da misic skroz zaraste, radi drug vezbe koje tu nogu ne opterecuju puno.

Javi kako ide oporavak za koji dan :)
Sačuvana
stokton
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 152

« Odgovor #9 poslato: Mart 09, 2017, 08:14:11 posle podne »

Da li pomazu i kinezio tejp trake?
Sačuvana
stokton
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 152

« Odgovor #8 poslato: Mart 09, 2017, 03:50:30 posle podne »

Da li da nastavim sa masiranjem ledom pa lioton ili da koristim onu crnu konjsku mast ihtiol kamfor mast za jacanje misica?
Sačuvana
stokton
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 152

« Odgovor #7 poslato: Mart 09, 2017, 02:47:57 posle podne »

U ovoj kocki mi je epicentar bola, koji se nastavlja posle ispod lista. Imam i mali bol na dodir, ali nije nepodnosljiv. I pitanje jos, da li smem da bandaziram ovo mesto sa elasticnim zavojem ili flasterom kad budem poceo sa treninzima?
Sačuvana
stokton
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 152

« Odgovor #6 poslato: Mart 09, 2017, 01:44:33 posle podne »

Najveci bol imam ovde gde sam ucrtao ove linije, tu imam najvece zatezanje.
Sačuvana
stokton
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 152

« Odgovor #5 poslato: Mart 09, 2017, 01:42:16 posle podne »

Evo slike
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.103 sekundi sa 19 upita.