TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395114 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 05:26:21 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc i usmeravanje sto se tice plana treninga i ishrane.  (Pročitano 3409 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #3 poslato: Mart 08, 2017, 11:49:42 pre podne »

Noge i ramena zajedno, 3 serije po 12 ponavljanja... meni to izgleda tipicno pocetnicki.

Jel bi mogao detaljnije da opises trening :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Mart 08, 2017, 01:52:07 pre podne »

Nije sve u proteinima, ima nešto i u mastima i manevrsanju hidratima...  ;)

Kao što stalno ponavljamo, osnova svake dijete koja provereno radi je - dovoljno nisko sa hidratima, umereno sa proteinima, dovoljno visoko sa mastima...

UN dijeta je potpuni promašaj, ako mene pitaš, jer će sa vremenom ovaj princip krajnosti dovesti do niza neželjenih efekata - usporavanje metabolizma, posledični jo-jo efekat, kao i hormonski disbalans...zato su se kilogrami vratili...  ;)

Animal Cuts, kao i bilo koji sagorevač masti nije prioritet...već sreĂ°ena ishrana( bez ekstremne restriktivnosti - "sistem koji dobija"), trening( akcenat na trening sa opterećenjem + "odmeren" kardio)...krajnosti nisu rezultat inače eto "skinny fat" graĂ°e  ;)

Ajmo malo o dijet krajnostima i posledicama... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-dijete-mogu-usporiti-metabolizam

O sagorevačima masti i (ne)željenim efektima upotrebe istih... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/sagorevaci-masti-istine-i-zablude

O formulisanju plana ishrane... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane

Savladajmo osnove da bi išli "pravim putem" ka cilju...  ;)

Btw...a kako izgleda plan ishrane?

UZ urotrakta raĂ°en skorije? Unos tečnosti( vode)?

« Poslednja izmena: Mart 08, 2017, 02:00:37 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
TechCulture
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #1 poslato: Mart 08, 2017, 01:34:32 pre podne »

Pozdrav, danas sam se registrovao na forum zbog preporuke prijatelja (njemu je dosta pomoglo).

E sad ovako. Nisam pocetnik u teretani sto se tice nacina izvodjenja vezbi, jer sam zavrsio srednju za fizioterapeuta i trenutno zavrsavam Visoku zdravstvenu skolu za radnog terapeuta ali sto se tice izgleda mislim da jesam, zbog obaveza cesto krenem 3 meseca u teretanu pa onda stanem 5 meseci. Odlucio sam da se malo vise posvetim teretani sad. Treba mi pomoc sto se tice plana treninga i ishrane, s tim da cu napisati ispod kako i sta radim i kako se hranim. Sam sam sebi napravio plan treninga a sto se tice dijete, u pitanju je UN dijeta. Pre dve godine konfigurisao sam sam sebi ishranu koja se zasnovala na proteinima uglavnom. E sad, tu mi je pomogao animal cut, jer sam za oko 2 meseca skinuo 15 kg. Imao sam 106 kg pa sam skinuo na 91 i onda tokom 2 godine sam se ponovo vratio na 100 kg (visok sam 182cm) . Od animala mi nista nije falilo tada, zato sad opet imam u planu da ga uzmem ali treba mi vas savet. Imam pesak u bubrezima tako da se plasim da ga ponovo koristim.

Treniram 6 dana u nedelji. (samo nedeljom pauza) (svaki dan kardio na pocetku treninga 15 minuta traka, 15 minuta bajs)

Trening se sastoji:

1 dan: Grudi-Biceps
Za svaku misicnu grupu radim 5 vezbi po 3 serija i 12 ponavljanja u seriji.

2 dan: Ledja-Triceps
Za svaku misicnu grupu radim 5 vezbi po 3 serija i 12 ponavljanja u seriji.

3 dan: Noge-Ramena
Za svaku misicnu grupu radim 5 vezbi po 3 serija i 12 ponavljanja u seriji.

I onda opet isto tako 3 dana pa odmor 1 dan. Ne radim za svaku grupu iz kruga u krug iste vezbe, vec menjam na svaka 3 dana vezbe.

Cilj mi je da dodjem do 85 kg i izgubim masne naslage. Sto znaci da bih poradio na definiciji. Nadam se da mozete da mi pomognete. Hvala :D


Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.114 sekundi sa 17 upita.