TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 03:33:31 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc i usmeravanje sto se tice plana treninga i ishrane.  (Pročitano 3399 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #18 poslato: April 04, 2017, 02:49:28 posle podne »

Pozdrav svima.

Dobro bi mi došao savet/sugestija što se ishrane tiče. Radi se o tome da sam se u prethodnih par meseci ugojio 18kg (smisleno, jer sam bio izuzetno mršav, jeo sam na silu) , i naravno usled svega toga se stvorilo salo na stomaku, koje mi izuzetno smeta, s obzirom da ga zaista nikada nisam imao..

Krajem ove nedelje idem kod nutricioniste, ali svakako me zanima vaše mišljenje, da li neko ima bilo kakav savet ili predlog koji bi mi pomogao tokom ovog procesa?
Ne znam da li je uopšte nešto tako i moguće, da se skine salo isključivo sa stomaka, jer sam noge imao prilično mršave, kao i lice, i to mi trenutno izuzetno lepo stoji, ali stomak je kritičan..

Hvala unapred!  :D

NEMA POTREBE ZA DUPLIRANJEM PITANJA, ODGOVOR JE DAT U http://forum.pansport.rs/index.php?topic=222630.new#new

« Poslednja izmena: April 04, 2017, 02:58:41 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Lego
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #17 poslato: April 04, 2017, 11:53:35 pre podne »

Pozdrav svima.

Dobro bi mi došao savet/sugestija što se ishrane tiče. Radi se o tome da sam se u prethodnih par meseci ugojio 18kg (smisleno, jer sam bio izuzetno mršav, jeo sam na silu) , i naravno usled svega toga se stvorilo salo na stomaku, koje mi izuzetno smeta, s obzirom da ga zaista nikada nisam imao..

Krajem ove nedelje idem kod nutricioniste, ali svakako me zanima vaše mišljenje, da li neko ima bilo kakav savet ili predlog koji bi mi pomogao tokom ovog procesa?
Ne znam da li je uopšte nešto tako i moguće, da se skine salo isključivo sa stomaka, jer sam noge imao prilično mršave, kao i lice, i to mi trenutno izuzetno lepo stoji, ali stomak je kritičan..

Hvala unapred!  :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #16 poslato: Mart 10, 2017, 11:42:16 posle podne »

Ovaj problem sa ledjima i sa "ukljestenim" nervom moze da pravi ozbiljne probleme sa treninzima i tu se mora bas voditi racuna.
Vidim napisao ti da bi kod treninga nogu dodao pojacan kardio. To nikako, pa trening nogu ti je jedan od najtežih treninga, tu treniras polovinu tela. Moras odvojiti dovoljno vremena da ga odradis kvalitetno. Sto se tice ostalog ja bi triceps trenirao sa grudima i prednjim delom ramena, ledja sa bicepsom i ostatkom ramena i ostavio jedan ceo trening samo za noge :)
Sačuvana
TechCulture
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #15 poslato: Mart 10, 2017, 11:35:30 posle podne »

Vazi, hvalaaa :D

Jos samo da vidimo sta Dusan kaze za moj trening i nemam pitanja vise :D

Jos jednom hvala puno.. :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #14 poslato: Mart 10, 2017, 11:31:21 posle podne »

Nema podele na mušku i žensku ishranu, muški i ženski trening...osnove su iste za sve...  ;)

Neka ne zapostavlja ostale mišićne partije...nema samo rada na stomaku i zadnjici, efektu zatezanja će doprineti sadražajniji trening gde su sve mišiće partije podjednako zastupljene...

Bez krajnosti sa kardio treningom... ;)


Sačuvana
TechCulture
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #13 poslato: Mart 10, 2017, 11:23:51 posle podne »

Nema toliko visak masti, mozda 2-3 kg. Da li i ona moze da se pridrzava ovom planu ishrane koji je napisan dole da bi istopila to sto joj je ostalo i da bi zategla zadnjicu i stomak?

Da li bi joj kardio trening odgovarao oko 45 minuta. 30 min traka posle 15 min bajs i onda vezbe za stomak i zadnjicu?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #12 poslato: Mart 10, 2017, 11:19:24 posle podne »

Možeš...izvoli... ;)
Sačuvana
TechCulture
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #11 poslato: Mart 10, 2017, 11:13:48 posle podne »

Hocu naravno :D nego mogu da postavim ovde par pitanja za devojku koja trenira sa mnom, da ne bih otvarao novu temu?  ;D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: Mart 10, 2017, 10:58:33 posle podne »

Hm, hm..."iskontroliši to", povrede nas mogu ozbiljno usporiti na putu ostvarenja naših ciljeva, oprezno i odgovorno prema svom zdravlju...
Sačuvana
TechCulture
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #9 poslato: Mart 10, 2017, 10:44:43 posle podne »

Nemam nikakav problem sa slabinskim delom, osim ukljestenja n.ischiadicus-a, ali on je dole ka sakralnom :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Mart 10, 2017, 10:32:46 posle podne »

Hm, a problemi sa slabinskim delom "kičmenog stuba"?
Sačuvana
TechCulture
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #7 poslato: Mart 10, 2017, 10:10:59 posle podne »

Slavisa hvala puno na ovim informacijama, jako mi je stalo da naucim nesto o ishrani i kako se pravilno hraniti, vreme i td. Informacije su zaista korisne.
Sto se tice tegoba, pecenje pri mokrenju se nikad nije ni desavalo, samo preterano jak bol u predelu L1,L2. Ali to se uglavnom desavalo cim ne pazim na ishranu, kad krenem na zdraviju hranu odmah nestane. Moracu u skorije vreme da uradim UZ urotrakta, da vidimo kakva je situacija, javicu ja u ovoj temi ako nije problem :D

Dusane, sto se tice treninga, da li mislite da je u redu da radim:

1. dan: grudi i biceps (po 5 vezbi,3 serije,12 ponavljanja)
2. dan: triceps i ledja (po 5 vezbi,3 serije,12 ponavljanja)
3. dan ramena i stomak (po 5 vezbi,3 serije,12 ponavljanja)
4. dan noge i pojacan kardio
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #6 poslato: Mart 10, 2017, 09:36:53 posle podne »

Treniraj jednu vecu i jednu manju misicnu grupu na treningu, za noge odvoj poseban dan i treninge u glavnom baziraj na slozenim vežbama :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Mart 10, 2017, 08:12:53 posle podne »

Znači sve jasno, razumljivo, ali da neko umesto tebe uradi ono najbitnije?  ;)

Pa nećemo tako...  ;)

Naš cilj je da te nečemu naučimo, a ne da sve uradimo umesto tebe...

Ali naravno, da ne ispadnemo "loši momci" mala pomoć( pomenutu šemu obroka sam mnogo puta podelio na forumu, dakle orijentacija)...

1.OBROK  – jaja( akcenat na belanca) + ovsene pahuljice sa jogurtom

2.OBROK  – meso(belo meso / riba), salata od svežeg povrća sa ( extra virgin)maslinovim uljem( + jabukovo sirće po želji) + kuvani pirinač/ krompir

3.OBROK  – meso(crveno meso / riba), salata od svežeg povrća + kuvani pirinač/ krompir

4.OBROK  – posni sir( idealno 0% mlečne masti) + šaka badema( kikiriki, orasi, lešnici)

Detaljne proračune oko ciljanog unos proteina, hidrata, masti, ostavljamo tebi...(planirani deficit i sl.)

Tvorci UN dijete kao da zaboravljaju da naše telo ima "dnevne potrebe" za ugljenim hidratima, proteinim, mastima...nije zlato sve što sija u svetu dijeta...

Odradi UZ urotrakta...da li sada ima nekih tegoba? Pečenje pri mokrenju? Bol "u lumbalnim ložama"?
Sačuvana
TechCulture
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #4 poslato: Mart 10, 2017, 06:44:06 posle podne »

Slavisa procitao sam sve ovo sto si postavio dole i dosta mi je otvorilo oci. Skontao sam sta i kako treba da se unosi. Ali bi mi znacilo da mi neko napise npr. plan ishrane za dorucak, rucak pre treninga, rucak posle treninga i veceru, jer cu ja lakse da se snadjem uz pomoc ovog teksta https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane.

Sto se tice trenutnog plana ishrane pratim sve kako pise na sajtu za UN dijetu. To traje od prilike vec 10 dana, ali vec planiram da odustanem od te dijete i poslusam vase savete. UZ urotrakta nije radjen oko 2 godine, sto znaci da bi trebalo da se odradi u skorije vreme. Unos tecnosti: 2-2,5 litara vode, i soka od limuna bez icega.

Dusane, kao sto sam rekao dole da nisam pocetnik sto se tice izvodjenja vezbi i kako se koja vezba radi (pravilan stav, disanje i td), vec sam pocetnik u svemu ostalom. Ne verujem internetu i stranicama po kojima pisu pa sam zato odlucio ovde da se posavetujem sa vama, sta i kako? Koju grupu misica kad raditi i sa cim kombinovati. (kada kardio, kada grudi, biceps, ledja i td)

Hvala.  :D :D :D

 
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 18 upita.