TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 07:17:16 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc u vezi plana treninga,ishrane,suplemenata...  (Pročitano 1806 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: April 04, 2017, 02:48:46 posle podne »

Pa ako samo jedemo i svoje telo posmatramo kao kontejner u koji trpamo šta stignemo, bez dobro dozirane fizičke aktivnosti( čitaj treninga) masne naslage su "normalna" pojava...

Sve preporuke oko redukcije masnih naslaga bih sveo na jedan lep tekst... https://www.pansport.rs/tekstoteka/cesto-postavljana-pitanja/zlatna-pravila-gubitka-masnih-naslaga

Dakle sredi ishranu, ali se pre toga upoznaj sa pravilnim odabirom namirnica, njihovom nutritivnom vrednošću, principima za sastavljanje obroka, zdravim načinom pripreme hrane - PROČISTI ISHRANU OD SVIH NEPRAVILNOSTI...

Kreni sa redovnim treninzima...nema ciljanog, lokalizovanog gubitka masnih naslaga - akcenat na trening sa opterećenjem + uz razumnu suplementaciju kardio treningom, jer nam pretreniranost, kao i trenažne krajnosti nisu cilj!

Ne znam kakav revolucionaran savet očekuješ od nutricioniste različit od onoga što te članovi Pansport tima mogu posavetovati...nema tu vruće vode...cilj je da kroz razumne korekcije ishrane i trenažne napore sagoriš više energije od unosa - tzv. kalorijski deficit...

Nema potrebe da pitanje dupliraš, već predlažem da otvoriš svoju temu gde možemo detaljno o svemu...

Ne zaboravi da si krajnošću po pitanju ishrane sebi naneo više štete nego li koristi, jesi li odradio skorije lab. nalaz krvi i urina( glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, HDL, LDL, urea, kreatinin, enzimi jetre - AST, ALT, ukupni bilirubin, direktni bilirubin, kompletna krvna slika, gvožĂ°e...rutinski pregled urina)?

Vrednost krvnog pritiska?

Sačuvana
Lego
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #3 poslato: April 04, 2017, 11:55:03 pre podne »

Pozdrav svima.

Dobro bi mi došao savet/sugestija što se ishrane tiče. Radi se o tome da sam se u prethodnih par meseci ugojio 18kg (smisleno, jer sam bio izuzetno mršav, jeo sam na silu) , i naravno usled svega toga se stvorilo salo na stomaku, koje mi izuzetno smeta, s obzirom da ga zaista nikada nisam imao..

Krajem ove nedelje idem kod nutricioniste, ali svakako me zanima vaše mišljenje, da li neko ima bilo kakav savet ili predlog koji bi mi pomogao tokom ovog procesa?
Ne znam da li je uopšte nešto tako i moguće, da se skine salo isključivo sa stomaka, jer sam noge imao prilično mršave, kao i lice, i to mi trenutno izuzetno lepo stoji, ali stomak je kritičan..

Hvala unapred!  :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Mart 10, 2017, 09:22:00 posle podne »

Sa nekim suplementima ne moraš da čekaš...možeš odmah krenuti - vitaminsko-mineralni kompleksi( pogotovu što spadaš u "aktivnu populaciju" - povećane potrebe), omega-3 esencijalne masne kiselina, proteinski suplementi...za kreatin u bilo kom obliku ima vremena...

Nije sve u proteinima, već i dobro izbalansiranim odnosima sa ugljenim hidratima i mastima...

Umesto listanja foruma, pogledaj i našu tekstoteku, dosta korisnih stvari oko ishrane, treninga, suplemenata, zdravlja...

Npr. o formulisanju plana ishrane... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane

Izbegavaj mesne preraĂ°evine - minimalan udeo mesa, dosta "mesnih otpadaka", soje, aditiva...

Pravo pitanje je i da li realno imaš "poviše masnih naslaga" da bi neka restrikrivnost u ishrani bila opravdana...sve u svemu, pročisti ishranu od svih nepravilnosti, pravilno formuliši obroke i treninge i uspeh ne bi trebalo da izostane...

Ako imaš već neki plan ishrane, možeš ga podeliti sa nama, tako da ga možemo zajedno korigovati...
Sačuvana
Vaso26
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #1 poslato: Mart 10, 2017, 08:58:51 posle podne »

Pozdrav svima,nov sam na forumu,citao sam dosta postova ali nisam mogao da pronadjem sto posto resenje za neki moj trening pa sam hteo da popricam sa nekim iskusnijim.
Imam 19 godina,visok 189cm,tezina 87,88kg,trenirao sam kosarku dugo i imam sasvim solidnu gradju,trudio sam se da stalno budem u treningu(u poslednje vreme nikad jacem sto se tice snage) od ponedeljka planiram da krenem u teretanu i treba mi plan treninga.Ishranu sam sredio u poslednjih deset dana,dosta proteina,tecnosti,a za rucak i veceru sto manje ugljenih hidrata(planiram i da skinem par kg),stvari koje mi se cini da su stetne po moje telo sam izbacio.
Kao sto rekoh mislim da sam u dobroj formi,imam uvek zelju za treningom(hiperaktivan).Koliko bi mi znacilo da radim svaku grupu misica po dva puta nedeljno(izuzeo bih grudi samo jednom jer mi se do sada vecina vezbi sastojala od raznih varijanti sklekova,mislim da taj segment ne moram da forsiram toliko) i na kraju svakog treninga 20 minuta kardija.To bi izgledalo 3 dana treninga,pauza(mozda nekad malo trcanje),tri dana treninga,pauza itd...
Ishrana bi se svodila na sto vise protenskih namernica(riba,piletina,jaja,sunka,prsa,neki sejkovi) i naravno salate,tecnost i paznja na tome da se uvece postedim ugljenih hidrata.
Nakon 15 dana uzeo bih i nesto od suplemenata,CILJ JE DEFINICIJA nista preterana,ali bez dodavanja dodatnih kilograma.Moje neko razmisljanje je da pocnem sa krealkalinom i mozda nesto malo proteina(moram paziti na tezinu).
Jel bi mogao neko neki plan treninga da preporuci(pozeljno bi mi bilo da radim dve grupe misica dnevno,uz to da je svaki cetvri dan pauza)?Neko misljenje i o ishrani i splumentaciji bi takodje znacilo.
Hvala unapred!
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.072 sekundi sa 17 upita.