TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 03:07:34 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Combat Sambo  (Pročitano 3502 puta)
Aleksandar Terzic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23


Profesionalni MMA borac

« Odgovor #19 poslato: Jun 17, 2018, 02:41:02 posle podne »

Da li neko ima informaciju da li ce se uskoro odrzati neko Combat Sambo ili Sambo event kod nas ili u regionu? Valja takav event ispratiti.
Sačuvana
" Nepobedivost leži u odbrani. Mogućnost pobede leži u napadu. " - Sun Tzu
Nemanja_Nikolic_MMA
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 353


« Odgovor #18 poslato: Maj 03, 2017, 08:51:13 pre podne »

Naravno :)
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #17 poslato: Maj 02, 2017, 05:07:52 posle podne »

Probaj pa javi kako ide :)
Sačuvana
Nemanja_Nikolic_MMA
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 353


« Odgovor #16 poslato: Maj 02, 2017, 03:18:27 posle podne »

Svidja mi se jako ovo oko trcanja u svim pravcima...to sam npr radio dok sam igrao rukomet. Takve vrste vezbi su ile nezaobilazne na svakom treningu. Svakako cu menjati nesto sto se tice tog dela.
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #15 poslato: April 29, 2017, 04:08:33 posle podne »

To je ok,zbog ventilacije pluca...no, ideja dugih deonica potice od koncepta da se razvije "kardio". Mi znamo da kako treniras, tako se i razvijas, dakle krajnje specificno. Da  uprostim, ko moze dobro da trci 10km- spreman je da trci 10km. Ako ga stavite da udara dzak, fokusere itd, ako je rec o borcu, brzo ce da rikne :) stoga ako nam je cilj da treniramo srcani misic, vazno nam je samo da puls mozemo da drzimo u toj zoni.
Recimo priblizno do 120 otkucaja.
A trcanje da bi bilo "blize" borilackoj pripremi mozemo raditi na sl nacin:
-lagan temopo trcanja sa promenama pravca (recimo 100m trcimo pravo, 50m bocno levo, 50m bocno desno, 50m unazad) i tako u krug, par km.
Jer kad trcis samo pravo, razvices noge da reaguju samo pravo. Ako trcis u svim pravcima, razvices noge da reaguju u tim svim pravcima.
Prosto.
Jer neko moze da je sposoban da istrci i maraton, za borilacke vestine tu ima vrlo malo koristi. Razlog: U BORBI SE KRECEMO TAKO STO CESTO MENJAMO PRAVAC KRETANJA NA MALOM PROSTORU, da bi izbegli udarce, da bi zadali udarce, da bi bacili ili se branili od ostog, itd. Dakle krecemo se aciklicno, dok je trcanje unapred krajnje ciklicno. Dakle, nema veze s vezom.
Trenirajte pametno, ne trosite energiju uzalud... trebace vam za bitnije stvari :)
Sto se tice pitanja dal odmah raditi sprinteve na pocetku priprema, odgovor je:
pre toga odraditi bazu sa cucnjevim, iskoracim, i skokovima, da bi se izbegle moguce povrede. Pa tek onda na sprint :)
Sačuvana
Nemanja_Nikolic_MMA
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 353


« Odgovor #14 poslato: April 29, 2017, 03:41:27 posle podne »

Slazem se to za duge deonice...ja ih jedino praktikujem u pripremnom periodu dok spremam organizam i pokusavam da rasirim pluca,ali samo par dana trcim te malo duze deonice. Kasnije samo sprinteve. Da li mislis da je cak i to nepotrebno tj moze se odmah preci na sprinteve?
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #13 poslato: April 29, 2017, 11:03:20 pre podne »

Samo duge distance treba izbegavati, iz moje prakse znam...za borilacke vestine je kontraproduktivno trcati duge deonice jer iscrpljuju organizam i ne daju direktnu korist. Iako ih vecina idanas rad, to je previse uopsten i "staromodan" nacin. Sprintevi su daleko bolji za borilacke vestine jer potpomazu razvoj ukupne brzine, inervaciju itd. Odnosno sposobnosti daleko potrebnije za svakog borca :)
Sačuvana
Mr.Pexon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 57


« Odgovor #12 poslato: April 29, 2017, 09:53:05 pre podne »

TRenutno džudo,ali se ne takmičim.
Probaću da uvedem ovu tvoju trkačku rutinu.Pretpostavljam i da tempo nije bio isti na dužim i kraćim deonicama? :)
Sačuvana
Nemanja_Nikolic_MMA
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 353


« Odgovor #11 poslato: April 28, 2017, 06:47:09 posle podne »

Pozdrav...kao sto sma vec napisao ovo mi je bilo prvo takmicenje u Sambou,a posto nisam upoznat sa pripremama za taj sport  ja sam malo modifikovao vrstu treninga koju radim za BJJ i MMA. Meni sprintevi direktno pomazu na explozivnosti i izdrzljivosti i super se osecam kad praktikujem tu vrstu treninga. Tako da ti ne mogu reci sta direktno pomazu u Sambou,osim da meni generqlno odgovara ta vrsta priprema gde radim sprinteve. Cime se ti bavis ,neki borilacki sport? Pozdrav :)
Sačuvana
Mr.Pexon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 57


« Odgovor #10 poslato: April 28, 2017, 03:09:55 posle podne »

POzdrav druže, tek sada vidim ovu temu.
Super je što si nam približio takmičenje i pripremu.
Ja sam tek rekreativac (ne u sambou), ali ipak mi ovo baš dosta trčanja.Svaka čast.Možeš li mi reći šta ti konkretno sprintevi pomažu u pripremi za sambo?
Vadim Kolganov ima neke snimke na youtube u smislu pripreme za sambo.
Hvala i pozdrav
Sačuvana
Nemanja_Nikolic_MMA
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 353


« Odgovor #9 poslato: Mart 28, 2017, 12:08:35 posle podne »

Sto se tice fizickih priprema imao sam dve kljucne vezbe za ovo takmicenje,a to su trcanje(sprintevi) i izdrzljivost(izdrzaji sa kimonom)

U principu 3x nedeljno sam radio te treninge,a oni izlgedaju ovako. Trcanje 10-tak minuta da se zagrejem i komplet zagrevanje. Zatim sam trcao kratke deonice sve razlicita ponavljanja sledecim redosledom: 2x-500m
                                                                          3x-400m
                                                                          4x-300m
                                                                          5x-200m
                                                                          6x-100m
                                                                          10x 50m
                                                                          20x-20m
3x nedeljno sam to radio,a tri x nedeljno su bili sve vrste izdrzaja i planktova. Akcenta je bio na izdrajima sa kimonom npr okacim gornji deo kimona na sipku za zgibove i radim sledece :-10 zgibova pa 15 sec izdrazj i tako 5 serija svih vrsta zgibova
                                                  - simulaciju penjanja na konopac na rukavima kimona 30 sec
                                                  - simulacija navlacenja konopca sa partnerom (hvat za rukav)
To mi je bila osnova priprema sa nekim sitnim izmenama kako se pribrizavao termin takmicenja.

Ovaj put sam ishranu jako malo izmenio,ali se pkazalo super. Za dorucak sam svako jutro uzimao 5 prepelicih jaja ,2dcl mleka,kasika meda,kasika badema-uzina suvo vce,rucak meso(pilece-junece-riba) sa grilovanim povrcem i salatom i integralinm pirincem,vecera samo iskljucivo proteinska.
Od suplementacije Omega3,BCA,Elasti Joint i daily one.

Skinuo sam tako 4-5 kg bez nekog mucenja i izgladnjivanja
Sačuvana
Nemanja_Nikolic_MMA
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 353


« Odgovor #8 poslato: Mart 27, 2017, 03:11:01 posle podne »

Naravno,veceras kad se vratim sa treninga cu napisati sta i kako sam radio,ali generalno jako su mi kratke pripreme bile za ovo takmicenje koje uopste ni nije moj sport. Mozda je to i bilo kljucno sto se nisam iskidao puno .
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #7 poslato: Mart 26, 2017, 10:30:59 posle podne »

Cool :) mozda bi mogao da ovde podelis neke delove svoje pripreme...trening, ishrana oporavak. Mozda ce buducim borcima biti od koristi, sistem koji se pokazao da valja.
Sačuvana
Nemanja_Nikolic_MMA
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 353


« Odgovor #6 poslato: Mart 26, 2017, 07:35:43 posle podne »

Jako zalosno,ali ne bih o tome ovde...prosledio sam sve detalje nadleznima pa se nadam nekom pozitivnom resenju ako je to kod nas moguce!

Vidi iskreno sam prezadovoljan,pobedio sam momka koj je na kraju bio drugi (nastavio je takmicenje umseto mene) i to prekidom pri rezultatu 8:0 za mene. Borba je trajala sveka 3.43 tako da nisam mogao da testiram svoju formu skroz,a u samom mecu sam se osecao sjajno! Imao sam totalnu kontrolu tokom celog meca+nisam ni jednog trenutka oseca opadanje snage i kardija. Pogotovo sam jako zadovoljan jer mi je ovo prvi nastup u ovoj disciplini i to na jednom od najjacih takmicenja u ovom sportu. Nadam se da cu imati jos koju sansu da se takmicim i da vidim stvarno koliko mogu .
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #5 poslato: Mart 26, 2017, 07:22:05 posle podne »

Steta..sto sport uvek ne pobedi nego politika ljudi.
kako si bio zadovoljan svojom formom? Kako si se osecao pred mec i u samom mecu?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.105 sekundi sa 19 upita.