TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394983 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 02:16:06 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Plivanje - Degeneracija zadnjeg roga medijalnog meniskusa  (Pročitano 2677 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 16676


« Odgovor #10 poslato: Mart 29, 2017, 07:29:46 posle podne »

Nisu roditelji neprijatelji trenera, ja prvo saradnju usposavljam sa roditeljima pa sa njima zajedno radimo na rezultatima njihove dece i smatram da je takav pristup neophodan. Sa trenerima je slična stvar kao i sa doktorima, velika nezainteresovanost a ponekad i nestrucnost ne samo kod plivanja vec kod svih ostalih sportova. Svakavih trenera sam se nagledao i uopšte me ne čudi vaša situacija, isto je i kod fudbala, karatea, dzudoa, kosarke...

Odakle ste vi ?
Sačuvana
vodonik
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #9 poslato: Mart 29, 2017, 06:48:05 posle podne »

Hvala Vam mnogo. Sa ovim porukama ste me ohrabrili i dali mi snagu da istrajem.
Dete sam i usmerio na plivanje jer je mrsavica koja je naglo rasla. Pokusao sam na taj nacin da predupredim moguce probleme sa drzanjem.
Moji nesporazumi sa trenerom su i bili na tu temu. Trazio sam od njega preporuku za dodatne vezbe za ispravljanje drzanja. Dobio sam odgovor da je plivanje samo po sebi najbolji nacin za to, iako sam nasao izvor da u vodi nemoze da se ostvari potpuna kontrola nad pokretima.
TakoĂ°e moje insistiranje da dete prilikom plivanja uzima vazduh i sa jedne i druge strane naišlo je na nerazumevanje pod izgovorom da to u ovom periodu nije neophodno. Uzimanje vazduha samo sa jedne strane po mnogim izvorima stvara odreĂ°eni misicni disbalans.
Vecina trenera roditelje smatra za najvece neprijatelje sporta.
Sačuvana
vodonik
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #8 poslato: Mart 29, 2017, 06:32:46 posle podne »

Najzad, neko nesto da nagovesti i po meni ste pogodili tacno u metu, i to iz prve!!! Svaka cast!!!.
Ja sam svojim osecanjem i istrazivanjem, kopanjem po internetu, iako nisam strucnjak, dosao do istog zakljucka. Samo mi je potrebno da neki strucnjak to sagleda na pravi nacin i uputi nas na pravi nacin. U meĂ°uvremenu je detektovana blaga lordoza.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 16676


« Odgovor #7 poslato: Mart 29, 2017, 05:56:56 posle podne »

Vaše dete je jako mlado i verujem da se sve može rešiti treningom, čudi me da je došlo do takve povrede ali šta je tu je i sada treba raditi na tome. Ono što mene brine je kako je došlo do te povrede i zbog čega. Vidim da se pomenuli i skoliozu, a ona je često udružena za lordozom i kifozom to loše drzanje moze preneti veliko opterećenje i na kolena. Kao što sam već pomenuo verujem da se to može rešiti bez neke "bolničke fizikalne terapije" ali sa odgovarajućim vezbama koja će raditi na uzroku problema a ne samo na posledicama.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 16676


« Odgovor #6 poslato: Mart 29, 2017, 05:39:05 posle podne »

Generalno ja imam jako lošeg iskustva sa svim sportskim lekarima u Novom Sadu ( studentka bolnica, dom zdravlja na limanu, klinicki centar i par privatnih klinika). Samo su me razvlačili i uzimali novac, terapije su u glavnom svima po istom sablonu i uglavnom usmerene na trenutno uklanjanje bola a kasnije savetuju postedu aktivnosti. To nije resenje i na duze staze samo pogorsava stvari. Ja sam svoje ozbiljne povrede morao da rešavam sam, malo sam posvetio vremena israzivanju problema i relativno brzo otklonio sve prepreke i vratio se treningu. Ono što vam ja mogu preporučiti je jačanje i istezanje mišića ali pažljivo odabranim vežbama i siguran sam da će to pomoći.

Pansport se bavi iskljucivo prodajom suplementa i jednog dela opreme za trening :)
Sačuvana
vodonik
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #5 poslato: Mart 29, 2017, 04:51:36 posle podne »

Krenuli u teretanu pre par nedelja na svoju inicijativu. Rade se vezbe,  naglasak na jacanju kvadricepsa i zadnje lože.
Potrebna nam je preporuka za nekog dobrog doktora sportske medicine i ortopeda za sportske povrede (Beograd, Novi Sad bi nam najvise odgovarali zbog relativne blizine, a u manjim mestima teško je naći doktora sa velikim iskustvom, razumete). Još ako ima iskustvo sa plivanjem, plivačima super. Da li Pansport ima ordinaciju ili sl.?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 16676


« Odgovor #4 poslato: Mart 27, 2017, 09:16:00 posle podne »

Ja bih predlozio jačanje misića nogu odabranim vezbama u teretani.
Sačuvana
vodonik
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #3 poslato: Mart 27, 2017, 07:35:34 posle podne »

Šta je zapravo degeneracija zadnjeg roga medijalnog meniskusa?  Kako se manifestuje plivačko koleno? Da li su ove dva terimina u korelaciji?
Sačuvana
vodonik
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #2 poslato: Mart 26, 2017, 07:43:27 posle podne »

Mozda Vas smaram, ali nam je veoma vazno.
Sačuvana
vodonik
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #1 poslato: Mart 22, 2017, 07:31:28 posle podne »

Poštovani  zanima me Vaše mišljenje.
Dovojčica uzrasta 13,5 godina. Bavi se aktivno plivanjem 6 godina. Ima skoliozu. Pliva leĂ°no, kraul, mešovito. Izbegava da pliva prsno posle bolova u preponi. Prošle godine počela da se žali na povremene bolove u kolenima. Tumačeno bolovima rasta. Nikada nije bilo spolja vidljivjih otoka, par puta blagi otok, koji je prolazio posle par dana. Sredinom leta u toku priprema za državno prvenstvo pojačali se bolovi u levom kolenu, ispod čašice sa unutrašnje strane. Bol se intezivira nakon intezivnije fizičke aktivnosti. Javlja se posle sat vremena treninga. Zakazali pregled kod dečjeg ortopeda.
Ortoped dijagnostifikovao. Pokret  fleksije u zglobu kolena levo, bolno redukovan. Test na meniskus pozitivan. Ligamentarni aparat  očuvan u potpunosti. Poslao  na rendgen. Rtg – exostosis tibiae pars proximalis. Uputio na Magnetnu za NMR levog kolena. Dao početnu dijagnozu Lezija medijalnog meniskusa (Laesio menisci genus traumatica obsoleta M232).
Nalaz sa magnetne.
UraĂ°ene su T1W/PDW FS/T2W sagitalna, PDW/T1R/PDW FS koronalna i PDW FS aksijalna tomografija levog kolena.
Prikazuje se fiziološka količina intraartikularnog izliva. Nema znakova infiltracije niti frakture kao ni edema prikazanog segmenta skeleta.
Degeneracija zadnjeg roga medijalnog meniskusa. Lateralni meniskus je bez znakova rupture. Patelofemoralni zglob urednog nalaza.
Ukršteni, kolateralni i ligamenti patele su bez znakova rupture.
U periartikularnim mekom tkivima i u poplitealnoj jami ne vide se patološke promene.
Zaključak – Degeneracija zadnjeg roga medijalnog meniskusa.
Ortoped savetuje redukciju aktivnosti do obezboljenja. Terapija Brufen drag a 200mg 2x1 kod bolova.
Dijagnoza Laesio menisci genus traumatica obsoleta M232.
 Trenutno stanje. Blagi otok u zatkolenoj jami. Povremena probadanja.
Bilo kakva informacija više mnogo bi nam značila. Svako dobro.
« Poslednja izmena: Mart 22, 2017, 07:45:32 posle podne od strane vodonik » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.07 sekundi sa 18 upita.