TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 10:06:33 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: PPL vs 5 dana split?  (Pročitano 5307 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #4 poslato: Mart 22, 2017, 11:22:15 posle podne »

A sto bi radio max kilazu na potisku  ili na bencu , odluci se sta je tog dana glavna vezba?
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #3 poslato: Mart 22, 2017, 11:11:06 posle podne »

A kako kod npr PPL, ako radim dva puta, onda su to razlicite vezbe u tim danima, i progressive overload radim svake nedelje normalno?

Npr PULL1

lat
veslanje bucicom
donji kotur
biceps pregib
biceps hammer
dve vezbe za zadnje rame

PULL2

zgibovi
t-bar
pullover
...
...

Malo sam izgubljen u tim stvarima. Mada to je manji problem, imam Push1/2, pull 1/2 i leg dva razlicita treninga, ali kako je sa redosledom vezbi?

Ako uvek krenem sa bencom necu mocu max kilazu na potisku, ako krenem ramenom, necu moci max benc?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #2 poslato: Mart 22, 2017, 10:55:00 posle podne »

Ja sam za vecu frekvenciju treninga, 2x nedeljno da se odrade misicne grupe. Ali na takvom principu nema tolikog "posvećivanja" svakoj mišićnoj grupi, za šta ja lično mislim da nema ni potrebe. Treninge baziraš na svakodnevnim složenim pokretima kao su sto varijacije cucnjeva, podizanje tereta sa poda(varijacije mrtvog dizanja) i razni potisci. Kod tih vežbi rade svi mišići onoliko koliko treba da rade a isto tako će se i razvijati. Ti svakodnevno napravis ogroman broj "cucnja ka kutiju" kad sednes i ustanes, isto tako se mnogo puta sagnes da podignes nesto sa poda ali ja ne znam da li postoje pokreti koji e svakodnevno ponavljaju a da u njima izolujes zadnje rame na primer. Ono radi kod raznih veslanja i ostalih slozenih vezbi onoliko koliko treba da radi. verujem da se mnogi neće složiti sa mnom što i ne očekujem ali to je princip po kome ja radim i po kome treniram svoje klijente.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #1 poslato: Mart 22, 2017, 10:13:17 posle podne »

Radim vec par godina jedan misic - jedan dan tip treninga. Svidja mi se princip zato sto mogu potpuno da se posvetim jednoj grupi i da uradim kvalitetan trening. Medjutim nesto poslednjih dana gledam da dosta ljudi izbegava takav trening i da rade treninge sa vecom frekvencijom. Bar 2x nedeljno jedna grupa i imaju brzi napredak.

Voleo bi ovo da probam na sebi, mislio sam da batalim pricu zato sto mi je trenutni rezim ispitan i radi, ali ne kosta me nista da probam na par nedelja i vidim kako se osecam sa PPL - push/pull/legs.

Ono sto mi je uvek smetalo kod takvih treninga je sto ne znam kako da rasporedim intenzitet i vezbe. Ako npr uradim kvalitetno bench, cak i sa perfektnom formom rame radi kao asistent i nema teorije da ga radim istim intenzitetom kao kada je trening za rame odvojen. A tek onda na sve to dodje i triceps na kraju, a trenutno ga radim kao prvu vezbu u danu za ruke i to tezak benc. Radio bih opet 5 dana, mozda noge 2x zato sto su mi slabe i kaskaju (a jedne nedelje bi izostavio pull, jedne push dan), pa mi treba pomoc oko rasporeda vezbi i inteziteta.

Pretpostavljam da svaki sledeci npr push dan treba da rotiram vezbe? Ako sam u ponedeljak startovao sa grudima, onda u cetvrtak sa ramenom, a sl ponedeljak sa tricepsom ili kako drugacije?

Takodje sta da radim sa brojem serija i sa izolacionim vezbama, to mora da se raspodeli nekako, a posto radim 10-15 radnih serija po treningu za grupu, onda moram 15 serija da zguram za 3 misicne grupe, deluje mi to kao previse posla, ali me zanima misljenje pa cu videti sta mi je ciniti.

Zanima me zapravo da li bi mi ovo donelo znacajan napredak ili je to neki mizeran procenat u odnosu na klasican split, ako je samo 10-20% brze onda se ne bih petljao oko toga jer mi ovo sasvim solidno ide.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.09 sekundi sa 17 upita.