TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 03:48:03 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: povisena urea  (Pročitano 2823 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Mart 27, 2017, 02:43:35 posle podne »

Računajući i vašeg "savetnika za ishranu"  ;)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #7 poslato: Mart 27, 2017, 06:20:31 pre podne »

Samo da napomenem da je bar polovina aktivnih članova Foruma imala povišenu ureu.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Mart 25, 2017, 10:30:25 posle podne »

A koliko dugo traje ta "neutoljiva žeĂ°"? A količina urina? Mada vidim da su elektroliti ok... A kolika je glikemija? A krvna slika?

A unos masti i hidrata?

Strpljen spašen...

"Čovek je sam sebi najveći neprijatelj"...sačekajmo da prehlada "proĂ°e", uzmite koji dan odmora od treninga...
Sačuvana
kajaaa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #5 poslato: Mart 25, 2017, 04:56:52 posle podne »

Radila sam trening nogu u utorak uvece i imala sam dosta malo energije iako je ishrana bila veoma kvalitetna, a u ponedeljak mi je krenuo kasalj, u sredu ujutru sam bila dosta malaksala i kasalj se pojacao, apetit mi je bio dosta slabiji pa sam u toku celog dana jedino unos proteina ispostovala i poslednji obrok mi je bio ella sir sa pola merice wheya i 20ak grama oraha, nakon 10h sam vadila krv...
Kilaza oko 57kg, za sad nisam imala problema sa bubrezima, ali sam bila pre dve nedelje pomalo prehladjena, cesto sam isla u wc ali to me je u roku od 5dana proslo...
Kreatanin 62, holesterol 3 57, trigliceridi 0.50, T. bilirubin 9.10, mokracna kiselia 254, natrijum 139, kalijum 4,39, kalcijum 2,54, Amy 82, leukociti 4.2, sve je uredu uglavnom, samo je problem cesta zedj i potreba za vodom bez obzira na kolicine tecnosti vece od 3 i po litre...
Na internetu sam nasla podatke da moze imati veze i sa stresom jer tako dolazi do katabolizma, a 'ritam zivota' mi je dosta brz i stresan bez obzira na zdrave navike... Takodje sam i malo veci panicar sto se tice bolesti, tako da sam sad u jako velikom strahu, plasim se da ce mozda i to uticati i na ponovne rezultate...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Mart 25, 2017, 12:13:57 pre podne »

Ja bih to interpretirao na sledeći način - ( ako izuzmemo ovaj podatak o unos tečnosti)...Koncentracija uree se, u najvećem broju slučajeva, odreĂ°uje zajedno sa kreatininom, kako bi se procenila bubrežna funkcija u različitim okolnostima. Koncentracija uree u plazmi zavisi i od stanja hidratisanosti pacijenta i može se smatrati da je pacijent dehidrirao ako je koncentracija uree povišena i iznosi oko 9 mmol/L, a koncentracija kreatinina nije povišena.

Dakle, prvo bih posumnjao na problem hidratisanosti...

Pošto je hidratacija na zavidnom nivou...a imamo informaciju o skorijoj prehladi, sačekao bih ponovljen nalaz...btw, da li ste trenirali i za vreme prehlade ili...? Koliko dana je trajala da "puaza"( ako je bilo)...?

A koliko imate kilograma? Problemi sa peskom, kamenom u bubrezima? Šta ste radili još od analiza...krvna slika( možete i skenirati nalaz)? Urinarne inf.?

Sačuvana
kajaaa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #3 poslato: Mart 24, 2017, 12:06:48 pre podne »

Unos vode varira izmedju 3 i 6litara u toku dana, cesto su mi suva usta...
Nikakvi raniji problemi, uz abdomena zakazan za jun, nema povracanja ni dijareje,
Mislim da nije moguce da je doslo do pretreniranosti, samo desilo se to da sam prehladjena tako da sam pauzirala sa treninzima a unos proteina mi je i dalje ostao na nekih 140g kvalitetnih zivotinjskih proteina
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Mart 23, 2017, 11:37:45 posle podne »

A koliko vode popijete u toku dana? Dijareja? Povraćanje?

Terapija kortikosteroidima? Diuretici? Nema čira na želucu i sl.? Pretreniranost?

Nekada i loša hidratacija može dovesti do pomenutog problema, a ne samo sumnja na "probleme sa bubrezima"  ;)

Neki prethodni nalaz, slični problemi? UZ abdomena...urotrakta? A koliko ste to proteina unosili?
« Poslednja izmena: Mart 23, 2017, 11:44:02 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
kajaaa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #1 poslato: Mart 23, 2017, 05:45:58 posle podne »

Nedavno sam izvadila laboratorijske rezultate i receno mi je da mi je sve kako treba sem uree koja je povisena, vrednost je 9,9 , pitali su me da li jedem puno mesa i preporucili mi da ga smanjim na minimum i u ponedeljak cu ponovo vaditi krv da vidimo da li je do toga ili je nesto sa bubrezima, kreatanin m je uredu ali sam ja jako uspanicena... Da li da izbacim meso sad do ponedeljka skroz, i da li je neko imao slican problem? Sta bi to trebalo da znaci? Kreatanin mi je inace 62, i kako sad posto inace redovno treniram treba da baziram ishranu, da li uopste ima smisla trenirati ako telo ne dobije dovoljno proteina?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.093 sekundi sa 17 upita.