TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 09:11:46 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Potrebno misljenje, savet i par odgovora (:  (Pročitano 1724 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: April 06, 2017, 11:37:44 posle podne »

Hm, preporuke kažu da nam treba do oko 40 gr vlakana dnevno? Mada bih rekao da ni ovekovečeni Mr. O nisu išli tako opsesivno kada je reč o unosu vlakana  ;D

Sve zavisi kakvi su ti ciljevi, vezano za unos hidrata...cilj nam je da neželjene pikove insulina koliko toliko obuzdamo, eventualno, dopušteno u pwm...

Znači ti bi da vlaknima usporiš proste hidrate...hm, moguće u npr. voću( prirodno prisutna vlakna i prosti hidrati, mada tu je i više fruktoze)...

Sve u svemu, preopterećena si detaljima od kojih ti izmiču krupne stvari...

Dex posle treninga ti možda i nije potrebna...ipak i amino kiseline iz whey mogu dati željeni pik insulina...a oko 15 gr dex u pwm neće dati fatalan učinak  ;)

U suštini da pojednostavimo priču oko obroka pre počinka, ako je unos hidrata u ostalim obrocima bio "zadovoljavajući" možda ti i ne trebaju hidrati( neki pominju i interakcije insulin/HGH)...ali opet, možda i nisu nužni zlo...pa draga moja, oko tih stvari se idalje lome koplja u svetu ishrane,a ti bi ekspresan odgovor...ne kažemo tek tako da je faktor individualnosti jako bitan...menjaj, eksperimentiši, naše je da ukažamo na neke osnovne stvari, a detalje ostavljamo tebi...

Btw...posle treninga ti je dovoljan i samo dobro formulisan čvrst obrok i neće biti fatalnog katabolizma...  ;) i potrebe za jurcanjem za whey i dex u pwm  ;D

 ;)

I da...dan odmora većina gleda kao dan za onaj "omiljen" cheat meal...ili pak punjenje hidratima...  ;D

Sve u svemu - probaj, menjaj, eksperimentiši...ali se drži osnova...
« Poslednja izmena: April 06, 2017, 11:39:29 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #2 poslato: April 06, 2017, 05:31:49 posle podne »

Za naturalne rekreativce bolji je fullbody sistem...ili da napravis split tako da partije koje hoces da popravis radis ucestalije...cesca frekfencija treninga definitivno daje bolje rezultate pod uslovom da dobro ukombinujes intezitet i voliumen...Sto se tice da li ovas ili riza , mislim da to i nije toliko bitno za tebe...ako su ti treninzi jaki slobodno dex pogotovo ako si na masi...inace vlakna se ne vare...
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
kajaaa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #1 poslato: April 06, 2017, 02:14:37 posle podne »

Pozdrav, novija sam na forumu i citajuci neke clanke pomalo sam se zbunila...
Da li je za rast misica bolje kada imamo split da za svaku misicnu partiju radimo odredjene vezbe i onda samo da dodajemo na tezinama ili se mozemo takoreci igrati sa treninzima jer je opet veci deo u ishrani i suficitu?
Kad smo kod ugljenih hidrata ni tu pricu nisam sigurna da sam najbolje razumela, posto i ovas i integralni i obican beli pirinac imaju razlicit sadrzaj vlakana, ako se ne varam ovas ima 16g, integralni pirinac oko 5 a beli nista, da li onda u obroku pre i posle treninga ako se odlucimo za ovas ne treba da jedemo salatu, uz integralni bi trebali mozda 50g nekog vlaknastog povrca, a uz beli bi trebali dodati malo vise npr brokolija ili salate, ili u obroku pre treninga uopste ne treba unositi vlakna iz povrca? Negde sam procitala da sve to zavisi u kojoj smo 'fazi'
Da li uzeti dekstrozu posle treninga ako je unos slozenih uh u toku dana visi od 200g, i da li takav unos uh danima odmora treba smanjiti na 120 ili ga ostaviti na istom? (zensko sam, imam nesto manje od 60kg)
Ako trening zavrsim oko pola 10 uvece, a recimo legnem oko 11 pola 12, da li posle treninga 20ak grama dekstroze pa cvrst obrok, ili odmah obrok sa 30g slozenih uh iz belog pirinca i krompira, ili sa slozenim uh u kombinaciji sa vlaknima?
I kako nase telo reaguje na secer u kombinaciji sa vlaknima, da li se ponasa kao slozeni ugljeni hidrat ili prvo on 'radi' pa posle nastupaju vlakna?
Da li se termickom obradom kod prokelja i brokolija unistavaju vlakna, ako se krcka duze od pet min?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.097 sekundi sa 18 upita.