TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 05:02:28 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol u donjim leĂ°ima desno, pri hodanju  (Pročitano 7508 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 16687


« Odgovor #10 poslato: April 24, 2017, 09:41:36 posle podne »

Kakva je situacija sa ledjima, da li ima nekog poboljšanja ?
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #9 poslato: April 10, 2017, 11:54:03 posle podne »

nemoj raditi trbusnjake koji odvajaju lumbalni deo od patosa, najcesce se to desava kada se obe noge spustaju nisko i sl. Uvek neke ti je lumbalni deo fiksiran za pod. A mozes raditi i trbusnjake na razboju (gde imas naslon na onoj spravi za propadanje i zgibove). Jer kad "visis" kicma se delimicno isteze i nema velikog pritiska na donja ledja. Takodje i istezanje na vratilu je dobro raditi na kraju treninga, pored dole navedenih vezbi.
Sačuvana
marco
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125


« Odgovor #8 poslato: April 10, 2017, 05:00:49 posle podne »

Hvala, probam par dana ova istezanja pa javim kako je.

ima li nekih trbušnih koji nisu "zabranjeni" u ovom slučaju, s obzirom da mi je preporučeno da ih radim što više, da se muskulatura ojača od dugog sjedenja?
(opisane trbušne sam prestao zadnjih 4-5 dana)

pozdrav!
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 16687


« Odgovor #7 poslato: April 10, 2017, 11:00:23 pre podne »

Meni najviše prija 2-3 serije po 15-30 sekundi, istezanja radi kada si zagrejan, nakon setanja,trcanja ili posle cucnjeva :)
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #6 poslato: April 10, 2017, 10:48:50 pre podne »

Magnetna rezonanca je najpreciznija  ;)
Sačuvana
marco
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125


« Odgovor #5 poslato: April 10, 2017, 09:55:29 pre podne »

Istezanja radi ovim redosledom.
Ovo na 2. i 3. slici sam već i sam radio :) nekako mi prirodno doĂ°e da to napravim nakon dužeg sjedenja, taj položaj mi olakša pritisak u donjim leĂ°ima
- Koliko ovih istezanja - 30 sec svako od njih, x1 ili više?
- Kakvo tačno snimanje, RTG? Napravio sam prije 3 god kad sam imao teži slučaj sindroma bolne prepone / entezitis (isto sam tražio na forumu pomoć, Pedja mi je puno pomogao :),
ovo je bio nalaz, c/p dole    Hvala puno na odgovorima i pozdrav.

--------------------
RTG - blaža asimetrija zdjelice, desna strana nesto viseg polozaja prema lijevoj
Dr. med. Ortoped kaže (nije radio detaljan pregled palpacijom, samo je vidio RTG) - blaza displazija kukova
- enthesitis reg.ossis pubis chr. sympt
- enthesitis mm.adductori coxae bilat

Dr. med. Fizijatar kaze (detaljan pregled palpacijom) - na UZV se vidi upala
- UZV ukazuje *anegenu zoin* (*ovo nema na google - mozda je krivo napisao) u donje porcije rectus abdominisa lijevo
- izvor problema: kraci desni ekstremitet koji je doveo do funkcijske skolioze i disbalansa muskulature,
- Th: protetika ulosci s povisenjem 1 cm desno, vjezbe istezanja i snazenja trbusnih (posebno kosih) i staticke vjezbe aduktorne muskulature


Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 16687


« Odgovor #4 poslato: April 09, 2017, 04:10:52 posle podne »

Istezanja radi ovim redosledom. Mozes kupiti i myderison ili mydocalm pa popiti u danima kada osecaj vecu napetost u tom delu :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 16687


« Odgovor #3 poslato: April 09, 2017, 04:04:35 posle podne »

Ja taj problem imam već godinama, doktori ne pomazu jako puno. Da li su ne zainteresovani ili nemaju pojma neću da ulazim u to ali samo maskiraju probleme a ne daju konkretna resenja. Za taj tvoj problem bih ti preporučio sledeće dve stvari, cucanj ( ali tehnicki perfektan) + istezanja za koja cu ti postaviti slike.
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #2 poslato: April 09, 2017, 01:24:39 posle podne »

Pozdrav!
Uzroci mogu biti priformis sindrom, zarotirana karlica, isijadikus, ili mozda i problemi sa samim diskom. NAJBITNIJE JE da se odradi snimanje, da lekari procene sta je tacan uzrok bola. Tada se i tretman sigurnije moze savetovati.
Izbegavaj "klasicne" trbusnjake tj fleksiju trupa od poda do kolena kada lezis na ledjima, to je najcesce vezba koja je losa za ledja. Sto se tice "plank" vezbe koju ti radis, u neki slucajema pomogne a u nekim odmogne, opet zavisi od tacne dijagnoze. S druge strane ako radis veslanja i mrtvo dizanje, vodi da kicma u lumbalnom delu se ne savija, jer je to ubistvo za kicmu.
Par godina sam vodio vezbe za ljude koji su imali probleme s ledjima, uglavnom kada se zna dijagnoza, onda se tretman moze odrediti.
Za pocetak dakle snimi kicmu. A sigurno ce ti trebati i tretman kiropraktirara posle toga.
Sačuvana
marco
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125


« Odgovor #1 poslato: April 08, 2017, 10:06:50 posle podne »

Pozdrav doktorima,

Imam problem s boli u donjim leĂ°ima desno koji mi sve više smeta, traje već par mjeseci a zadnjih 10 dana se pojačao. Imam 38 godina. Mjesto je taman iznad kosti zdjelice - kao na slici na kraju

OPIS BOLI
- tupa bol većeg ili manjeg intenziteta, javlja se pri hodanju po ulici i varira - nekad ima i perioda (tokom hodanja) kad je i minimalna / samo kao zatezanje
- nekad se osjećaj sa slabijim intenzitetom kao lagano "sijevanje" produžava i kroz sva donjih leĂ°a i malo s prednje strane, traje kratko
- nekad i kod običnog stajanja zna kao malo "sijevnuti", i (rijetko) se produžiti prema nozi do koljena ali samo nakratko

- prije je najizraženije bilo ujutro, a popodne i nakon treninga skoro ništa/zanemarivo
- čini mi se da bi prije zagrijanost nakon popodnevnog treninga ili teretane pomogla u neosjećanju boli,
ali zadnjih sedmicu-dve kao da pomogne manje nego prije

- pogoršanje - može li biti zbog trbušnjaka, taman se javilo par dana nakon što sam ih počeo raditi zbog leĂ°a da ojačam?
(radim najviše onaj zadržaj u sklek položaju, oslonjen na podlaktice 20-tak sec x 3-4 serije)

- bol se uglavnom ne javlja ni pojačava pri pokretima, ponekad pri nekim položajima / kutevima (nagnut naprijed ili nazad) ako ih zadržim nekoliko sekundi
- ili malo kad iz ležećeg položaja ispruženu nogu podižem uvis, kad doĂ°em do 60 stupnjeva od poda
- kruženje bokovima kad doĂ°em u desnu stranu - ovdje zna onda biti isto mjesto kao "sijevanje" s prednje strane
- zasad nema nikakvog produživanja boli u nogu ili stopalo, trnjenja noge i sličnih simptoma

MOGUĆI UZROCI
- ne sjećam se nikakve traume / udarca koji bi doveo do toga, iako moguće neki krivi pad na treningu koji nisam osjetio
- vjerovatnije da je od dugog sjedenja za kompjuterom zbog posla (8-10 h dnevno)
ne mogu dugo sjediti "ravno" s nogama, križam ih desna preko lijeve, ili lijevo stopalo na desno koljeno - ti položaji mi nekako smanjuju pritisak na donja leĂ°a kod sjedenja,
inače već godinama imam dojam kao da mi je iza oko zdjelice "slabije" područje nakon dužeg sjedenja
(Stolica na poslu izgleda ovako. https://cdn4.jysk.com/getimage/wd2.large/9298 )

Hvala na svakoj pomoći i pozdrav.

« Poslednja izmena: April 09, 2017, 10:04:22 pre podne od strane marco » Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.053 sekundi sa 18 upita.