TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395109 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 02:32:50 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Dijeta  (Pročitano 3006 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: April 15, 2017, 10:05:22 posle podne »

Ako mene pitaš, umesto BCAA na ketogenoj dijeti ubaci MCT..."podržaće ketozu" maksimalno, a ostvariće i značajan anti-katabolički učinak...a kokosovo ulje bi svakako imalo primat  ;)

Sistem veće težine-manji broj ponavljanja( najprostije rečeno) će biti najbolja opcija( trening sa opterećenjem)...

Ono što većina nas zaboravi je da ma kako verovali u efikasnot kardio treninga i kod njega postoji "plato učinka", tako da...  ;) a HIIT?

pH test tračice za urin mogu biti korisna smernica...( oko "praćenja ketoze")

Ne zaboravi da budeš dovoljno dobro hidriran...a isto tako "reverse taktika" mora biti odraĂ°ena pažljivo( povećana osetljivost na insulin)...



Sačuvana
FilipX
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 43

« Odgovor #3 poslato: April 15, 2017, 03:50:08 posle podne »

Pa, upoznat sam, dosta sam citao na forumu i pratio u ostalim temama sta ste pisali.
Postoji nedoumica oko bcaa, da li bi me sa ovolikom kolicinom izbacila iz ketoze?
Upoznat sam sa namernicama, kod onih, kod kojih postoji opasnost, tipa neka vrsta paprike i kupus, to sam izbacio, uglavnom od povcra koristim krastavac, brokoli, i zelenu salatu...
Izracunao sam koliko mi kalorija okvrino treba, i ne idem iznad 500, uzimam oko 2.5gr proteina, ostale kalorije crpim iz masti, badem, orah, lesnik, maslinovo ulje(znam koje), kokosovo ulje...
Uzecu i omega 3 ovih dana.
Od suplementacije napisah sta uzimam, uzeo sam i kom.vitamina...
Trening je sledeci
1)Ponedeljak grudi+dzak
2)utorak ledja+stomak+dzak
3) sreda ruke+stomak
4)cetvrtak odmor
5)petak  rame+stomak+dzak
6)subota noge+stomak
7)nedelja odmor
Svakog jutra setam psa na prazan stomak uz sagorevac i 15gr bcaa, bas bas je planinski predeo...
Pre svakog treninga radim stomak i vezbe za ledjnjake radi stabilizacije trupa i zbog povrede...
To bi bilo to, ne znam sta bih dodao...
Bio sam na low carb dijeti, i sada samo podizem nivo, da finisiram sa ketozom, i za nju sam trening promenio, jer sam radio '"klasiku", dve grupe misica...
Kako vam se cini?
hvala na pomoci!
4
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: April 15, 2017, 02:50:51 posle podne »

Započeli smo odgovor u drugoj temi...tako da odgovori na već data pitanja, pa ćemo lako o svemu...  ;)

Punjenje ne mora biti 7.dan, možda ti treba više vremena za pražnjenje( pogotovu prvi put, većina nas da olako preporuke po sistemu 5/2)...a nekada su tu i subjektivne odrednice koje ti govore kada je vreme za punjenje  ;)

Ne zaboravi na skrivene izvore hidrata...glikoneogenezu...praćenje ketoze( subjektivne i objektivne znake)...

Sačuvana
FilipX
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 43

« Odgovor #1 poslato: April 14, 2017, 05:54:30 posle podne »

Dobar dan!
Treba mi mala pomoc, par saveta, smernica...
Bio sam mesec dana na low carb dijeti, i ovaj kraj sam hteo da zavrsim ketozom, lepo sam to odradio, zelim da finisiram stvar...
Ishrana bi mi bila sleda...
1)5 jaja+povrce( krastavac)
2)200gr belog+kupus sa supenom kasikom maslinovog
3)200grbelog+povrce brokoli, 30gr oraha
4)200gr belog+povrce+ kupus sa kasikom maslinovog
5)tuna+povrce+ 30 gr oraha
Na prazan stomak radim kardio, setam psa do sat vremena, po brdima, kao neki usponi malo veci...
i oko 18h trening sa tegovima i ponekad radim na dzaku...
pre jutarnjeg kardija uzmem 15 gr bcaa i sagorevac.
Pre treninga sa tegovima uzimam 15gr bcaa, sagorevac, beta alanin i kreatin, u toku treninga 5gr bcaa, na kraju treninga 10gr bcaa i 1.5merica proteina.
imam 80 kg, jos malo mi je ostalo, samo zelim da finisiram ketozom...
Znam da je sedmi dan punjenje, tu mi je sve jasno...
Kako vam se cini>
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.094 sekundi sa 17 upita.