TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 03:09:30 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Tajming koriscenja sagorevaca?  (Pročitano 1643 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #5 poslato: April 24, 2017, 09:40:27 posle podne »

Kada si već rešio da kupuješ sagorevač da li bi nam napisao kako si organizovao trening i ishranu, da bi bilo potpunog efekta trening mora biti na zavidnom nivou a i ishrana takodje ?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #4 poslato: April 23, 2017, 10:15:48 pre podne »

Odmah na najjače sagorevače što je greška.
Kažeš jak ti je hot blood a želiš probati jake sagorevače? To je greška i smetaće ti i oni jer imaju puno stimulansa.
Prvo ishranu sredi skroz i sa sagorevačima pažljivo a ne odmah na najjače.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: April 22, 2017, 11:28:13 posle podne »

Hm, hm, sa stimulativnim sagorevačima masti bih bio oprezan u svakom slučaju...ako ne koristiš redovno neke od izvora kofeina( kafa, zeleni čaj, energetski napici i sl.),a ako pri tom ne uskladiš doziranje, možeš iskusiti efekte predoziranja istim( kofein, teofilin, sinefrin i sl.), dakle, prvo kreni sa pola doze dok ne utvrdiš toleranciju na sastojke sagorevača( prvih nekoliko dana do nedelju dana) pa potom kreni sa punom dozom...( obrati pažnju na uputstvo proizvoĂ°ača )

Naravno, obrati pažnju i na moguće probleme sa krvnim pritiskom, poremećaje srčanog ritma, štitnom žlezdom, uzimanje nekih drugih lekova( npr. za astmu - aminofilin, spalmotil...), postojanje nekih bolesti i stanja( dehidratacija, anemija, oštećenje sluzokože želuca i dvanaestopalačnog creva- gastritis, čir i sl.)...dakle, dobro zdravlje je osnovni preduslov bezbedne upotrebe stimulativnih sagorevača masti...

Slažem se sa Dušanom oko strategijskog korišćenja sagorevača, baš onda kada procesi sagorevanja "zataje"( pred kraj "ciklusa" redukcije masnih naslaga - posledično usporavanje metabolizma)...dakle, poslednjih 4-6 nedelja...

Detaljnije... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/sagorevaci-masti-istine-i-zablude

Neka ti u prvom planu budu korekcija ishrane i trening prilagoĂ°en cilju...a sagorevači nisu tako moćni, kao što reklamni slogani nekih proizvoĂ°ača suplemenata ističu( ako prethodna dva uslova nisu ispunjena)

« Poslednja izmena: April 22, 2017, 11:31:00 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #2 poslato: April 22, 2017, 07:25:21 posle podne »

Ja bi sagorevač dodao u poslednjoj fazi dijete, kofein i kreatin možeš već na početku kako bi imao više "energije" na treningu :)
Sačuvana
AlexKV
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34


« Odgovor #1 poslato: April 22, 2017, 05:23:33 posle podne »

Nisam do sada koristio ni jedan termogeni sagorevac, samo Biotech L-carnitine i Universal-ov fat burners, i nisam primetio ama bas nista, osim sto mi je od karnitina bilo po malo muka.
Probao sam Hot blood iz kesice, i cela kesica mi je nekako mnogo jaka pa mi vise smeta nego sto daje dobar efekat, ali zato pola kesice radi sasvim fino. Svidelo mi se kako kofein utice na trening, pa zato planiram da probam Nutrex Lipo 6 ili Dyma Burn Extreme.
E sad pitanje:

Koje je najbolje vreme za koriscenje sagorevaca u toku 'cutting' faze? Da li je to odmah na pocetku kada se masti svakako brze razlazu ili je bolje u nekoj drugoj polovini kada se vec sagori vecina pa da sagorevac ,,doda" jos malo?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.103 sekundi sa 18 upita.