TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394948 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 16, 2024, 10:14:50 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Vezbe za gluteus!  (Pročitano 33545 puta)
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #42 poslato: Januar 25, 2008, 09:06:19 posle podne »

Valjda ce to jednom shvatiti nadam se.Ja se ubi ovo objasnjavajuci ali slabo ide,udruzenim snagama cemo valjda nesto postici :D
Sačuvana
Be Happy!!!
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #41 poslato: Januar 25, 2008, 08:24:21 posle podne »

90 % muskaraca koji vezbaju rekreativno,a od toga minimum 30% su na nekoj vrsti aas u svom treningu nemaju uopste trening za noge...Verovatno malo ljudi zna da trening za noge pospesuje povecanje misicne mase gornjeg dela tela.Kako? Noge su veliki misic koji povlaci dosta krvi iz organizma pri treningu,samim tim pospesuje i cirkulaciju ,a to ce dovesti i  do ubrzanog transporta hranljivih materija u celom organizmu!
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #40 poslato: Januar 25, 2008, 08:16:35 posle podne »

 Slazem se Danijela naravno.Secam se sebe u pocecima,pa kako sam se "trudila" da izvedem pravilan pokret a sad i ne razmisljam o tome i samo telo ti pravilno radi,uso si u pokret,pa mi je prosto abnormalno kako neko drugi to ne moze kad je tako "lako" :D!Ali svesna sam da niko nije rodjen naucen.
 @MARKO DIMITRIJEVIC
 To uopste nije daleko od istine sto je najgore.Muskarci mnogi uopste izbegavaju trening za noge,a zenama je naporan i nepravilno ga rade pa ga izbegavaju.A sto kazes ima i vise razloga
Sačuvana
Be Happy!!!
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #39 poslato: Januar 25, 2008, 08:07:55 posle podne »

Moja procena je da manje od 10 % vezbaca po teretanama rade cucanj.Razloga je vise...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #38 poslato: Januar 25, 2008, 06:17:09 posle podne »

Čučnj jeste veoma kompleksan pokret.. i složićeš se Beka S da kad se jednom nauči pravilan stav i pokret onda to nekako ostaje zauvek u memoriji... posle je sve automatika i samo nizanje težina :)

na žalost veoma često devojke (i momci) automatski rade i to veoma loše.. opterećuju i leĂ°a i kolena...
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #37 poslato: Januar 24, 2008, 10:12:56 posle podne »

DA,da,radim povremeno i na tu foru bez pauzi i kao sto vec rekoh daje mi extra rezultate.Mada mi zavisi i od forme u kojoj sam.Ali evo sad vec pocinjem da forsiram super serije i sam znas kako je u prvo vreme dok ne postignem pravu formu,jedva sedam i ustajem.
Kazem opet ima tu raznih varijanti pa kombinujem.
A o cucnju nemam reci,definitivno daje cvrstu i podignutu guzu.I sto kazes ako se pravilno izvodi.Mada meni vecina pocetnica kuburi najvise bas sa tim pravilnim izvodjenjem cucnja.Cesto se bune za taj cucanj ali kad pogode pravi pokret i osete da "radi" onda je OK 8)
Sačuvana
Be Happy!!!
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #36 poslato: Januar 24, 2008, 08:47:54 posle podne »

Vezba koju je Monika opisala sam radio na kraju treninga u toku priprema  za Grand prix u Svedskoj 2006.Odlicna za finalno brusenje forme pred takmicenje...daje strafte :o
trening Beka_S ...extra...moj savet pokusaj sve te vezbe da odradis u krug jednu za drugom ,bez pauze 5 do 6 krugova
...za gluteus je dobar iskorak,ali ako hocete da dobijete na masi i da dignete gluteus...cucanj je broj 1 ako ga pravilno izvodite
Sačuvana
liquid speed
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1527


To weird to live,To rare to die

« Odgovor #35 poslato: Januar 15, 2008, 10:37:11 posle podne »

sjajna vezba,takodje sam je probala pre nekog vremena...uvek zavrsim sa upalom
Sačuvana
Balls-to-the-wall trainig.You sweat.You push.It hurts.In here,there's no room for crybabies,no place for talking trash.Just raw lifting.This is real deal.This is Animal.Can you handle it?
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #34 poslato: Januar 15, 2008, 10:34:30 posle podne »

super ideje .. i ja sam radila tu vežbu sa dizanjem nogu... jača i lumalni deo - paravertebralno,a i istovremeno ekstrenzija trbušnjaka što prija.. odlična za dobro držanje...
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #33 poslato: Januar 15, 2008, 03:30:22 posle podne »

@~Monika~
Exstra vezbica.I nju sam sinoc radila,i cesto je radim bez opterecenja u sklopu tih aerobnih vezbica.Zaista ubija zadnju lozu i guzu.Dok sam studirala i nisam bila u mogucnosti uvek da odem na trening,znala sam da maltretiram cimerku da mi se osloni ili sedi na kukovima dok je radim.

Kad je radis pokusaj (ako vec nisi) da je radis tako sto ces uraditi npr 15 ponavljanja pun pokret,bez pauze uradis samo sitan pokret u gornjem polozaju takodje npr 15 ponavljanja i zatim zadrzis u gornjem polozaju nekih 15-ak sekundi i spustas guzu polako,sto sporije mozes.E tu vec ubija ova vezba,bar je tako kod mene

@jovo18
Da to je jako bitno i uvek to napomenem vezbacicama.Narocito je tako kod sumo-cucnja
Sačuvana
Be Happy!!!
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #32 poslato: Januar 15, 2008, 11:18:07 pre podne »

Beka ma nisi smorila, razmenjujemo iskustva  :)

probajte da radite sledecu vezbicu za guzu:

lezeci polozaj sa savijenim kolenima (stopala mogu biti postavljena uze/sire, na step platformi kao uzvisenju ili bez nje) i odizete kukove i zadrzite u gornjem polozaju. Mozete dodati i teg da cela prica bude jos teza i efektnija  ;)

Sačuvana
jovo18
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1145

« Odgovor #31 poslato: Januar 15, 2008, 10:36:31 pre podne »

Dobra stvar kako bi se gluteusi podigli je da kada se radi npr. cucanj isti drze napeti(stegnuti) i u gornjm polozaju tj. u pocetnoj poziciji cucnja.
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #30 poslato: Januar 14, 2008, 10:59:09 posle podne »

I evo me upravo sa treninga za noge.Danasnji je izgledao ovako:
-iskorak 2serrije+iskorak u stranu 2 serije (ovako udara malo vise na gluteus)
-cucnjevi 3 s
-sumo cucnjevi 3s
-hodajuci iskorak 2 s
-jednonozna ekstenzija 3s
-leg curl 4 s
-mrtvo dizanje sa pravim nogama 2s
-listovi 4s
-aerobne vezbice u parteru (znaci odrucivanje nogom u stranu i sl.) koje inace radim na kraju svakog treninga u sklopu cardia jer imam naglasen taj donji deo i ne ispustam ih iz vida.

Inace radim i sve vezbe dole vec navedene,ali se uvek trudim da mi treninzi budu razliciti u odnosu na prethodni

Noge radim na svakom cetvrtom treningu,s tim sto kazem na svakom treningu forsiram te aerobne vezbice koje gadjaju bas te nama bitne delove:spoljasnji i unutrasnji deo butine,guzu,zadnju lozu...Neverovatno je koliko su lake,brzo se urade (ne oduzmu mi nekih 10min max) a kad ih konstantno radis daju jako dobre i vidljive rezultate
Za noge uopste ne forsiram tezine,radim ili bez opterecenja ili sa minimalnim opterecenjem.Trening mi je baziran na minimalnim pauzam izmedju serija,vecem broju ponavljanja i slicno.Obozavam noge da radim u super serijama i to mi daje najbolje i najbrze rezultate.Obzirom da najvise volim da treniram,noge i gluteus mogla bih jos da vam pisem sta radim,jer sa njima non-stop experimentisem,ali...vec sam dovoljno smorila ::)
Sačuvana
Be Happy!!!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #29 poslato: Januar 14, 2008, 06:53:21 posle podne »

Znam tačno na koji iskorak misliš.. i ja sam to radila odličan je...
mrtvo dizanje mi je bezveze, svi ga predlažu mene nikad nije radio...
i leg curl mi je uvek bio slaba strana...

Monika, razumemo se.. svaka čast :)
Sačuvana
GoranKS
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2040


Muški trener u teretani

« Odgovor #28 poslato: Januar 13, 2008, 06:36:01 posle podne »

Cucnjevi na jednoj nozi se smatraju neprikosnovenim za gluteus.Ukoliko nikad ranije niste radili ovu vezbu,mozete poceti da je upraznjavate tako sto cete prvo da stanete pored zida i polako se spustate u cucanj.U pocetku mozda necete uspeti da se spustite veoma nisko ali to je sasvim normalno.Medjutim pokusajte postepeno da povecavate dubinu cucnja sve dok ne budete u mogucnosti da se spustite toliko nisko da vam zadnji deo bude paralelan sa podom, a zatim uradite nekoliko serija od po 10 ponavljanja ove vezbe.ovo je ubistvena vezba,ali ona stvara i "UBISTVENE"gluteuse!
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 17 upita.