TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 02:29:44 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koljeno ?!  (Pročitano 3043 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #10 poslato: Jun 13, 2012, 09:58:59 pre podne »

Urose, taj post za koleno nisam napisao tebi, nego N, tebi sam odgovorio u prethodnoj temi, pa da se vratimo tamo.
Sačuvana
TrkacUros
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #9 poslato: Jun 13, 2012, 09:06:24 pre podne »

Evo odgovora na bol u butini:
Kolena su mi dobra, imao sam pre 7 godina operaciju levog kolena, ali to je bila voda u kolenu i to je sve sanirano, od tada nikakvih problema sa kolenima nemam. Bol kada je prisutan prisutan je i u miru i pokretu, s tim sto je u svakom blagom pokretu jako intezivan, a u miru to je neko blago pulsiranje, cak i pri kijanju ili nekom trzaju osecam jak bol. S tim sto kazem bol je bio jako intezivan pre nekih godinu dana, jedva sam hodao, a onda je bio smiren da sam cak u Februaru i skijao, imao sam male bolove ali ne primetne, sad je bol u malo intezitetu osim sto nekad zna da bude bas veliki.

To je u gornjem delu desne butine, na skroz unutrasnjem delu, duboko u nozi. A prosle godine je bol bio i u levoj nozi, ali je prestao.
Sačuvana
sponge_bob
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #8 poslato: Decembar 10, 2011, 08:25:14 posle podne »

bez brige, nije ozbiljno i pravilnom terapijom može da se oporavi u potpunosti. ukoliko se ranije krene sa terapijom i izlečenje je brže. ignorisanje problema i nastavak intenzivnih treninga uprkos bolu i tegobama, samo pogoršava postojeći problem i produžava period lečenja.
u oba slučaja je potrebno da se rastereti koleno da se smiri problem koji imaš. znači, mirovanje je potrebno, tj da ne forsiraš koleno fizičkim naporom, da izbegavaš pokrete i aktivnosti koje izazivaju bol. fizikalna terapija ubrzava procese regeneracije i ubrzava oporavak...
pozz  :)

Hvala puno na odgovoru, mnogo mi je znacio.

Vidjecu sad za vrijeme zimskog raspusta da odem kod doktora i ispostujem proceduru, pa cu javiti rezultate.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: Decembar 08, 2011, 10:07:08 pre podne »

bez brige, nije ozbiljno i pravilnom terapijom može da se oporavi u potpunosti. ukoliko se ranije krene sa terapijom i izlečenje je brže. ignorisanje problema i nastavak intenzivnih treninga uprkos bolu i tegobama, samo pogoršava postojeći problem i produžava period lečenja.
u oba slučaja je potrebno da se rastereti koleno da se smiri problem koji imaš. znači, mirovanje je potrebno, tj da ne forsiraš koleno fizičkim naporom, da izbegavaš pokrete i aktivnosti koje izazivaju bol. fizikalna terapija ubrzava procese regeneracije i ubrzava oporavak...
pozz  :)
Sačuvana
sponge_bob
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #6 poslato: Decembar 01, 2011, 05:51:50 posle podne »

moguće da se radi o dve stvari - oštećenje hrskavice na čašici (hondomalacija patele ili pfps) ili zapaljenje prepatelarne burze. i jedno i drugo može biti posledica povrede. za tačnu dijagnozu potrebno je obaviti pregled kolena i kao dopuna ultrazvučni pregled kolenog zgloba...
savet - rasteretiti koleno 2-3 nedelje od napora, sedenje sa ispruženim nogama, istezanje za kvadricepse i masiranje ledom u fazi bola 3x dnevno po 10 min.
Puno hvala na odgovoru. Jos me interesuje koliko bi nesto od ovoga moglo biti ozbiljno?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #5 poslato: Novembar 30, 2011, 12:02:03 pre podne »

moguće da se radi o dve stvari - oštećenje hrskavice na čašici (hondomalacija patele ili pfps) ili zapaljenje prepatelarne burze. i jedno i drugo može biti posledica povrede. za tačnu dijagnozu potrebno je obaviti pregled kolena i kao dopuna ultrazvučni pregled kolenog zgloba...
savet - rasteretiti koleno 2-3 nedelje od napora, sedenje sa ispruženim nogama, istezanje za kvadricepse i masiranje ledom u fazi bola 3x dnevno po 10 min.
Sačuvana
sponge_bob
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #4 poslato: Novembar 28, 2011, 08:52:19 posle podne »

Preciziraj gde te tacno boli, da li je to casica, ispod casice, iznad, sa strane... Dobices kompletniji odgovor od Pedje.

da li su bolovi prisutni od povrede (oko 2 god) ili su se javili kasnije? da li trenutno ima bolova? da li ima otoka?

Bolovi su prisutni od povrede, s tim sto naidju periodi kada boli vise ili manje. Tacno mjesto ne bih mogao po sve da definisem, rekao bih da je sa strane i na samoj casici. A sto se otoka tice nisam siguran da je u pitanju otok al' su mi koljena veoma izrazena prema naprijed i upravo u tom izrazenom dijelu dolazi do bola prilikom kontakta sa podlogom. Pitajte ako nesto nije jasno, jer nisam siguran da sam dobro objasnio.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #3 poslato: Novembar 28, 2011, 05:56:54 posle podne »

da li su bolovi prisutni od povrede (oko 2 god) ili su se javili kasnije? da li trenutno ima bolova? da li ima otoka?
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #2 poslato: Novembar 28, 2011, 02:23:30 posle podne »

Preciziraj gde te tacno boli, da li je to casica, ispod casice, iznad, sa strane... Dobices kompletniji odgovor od Pedje.
Sačuvana
sponge_bob
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #1 poslato: Novembar 27, 2011, 11:44:55 posle podne »

Imam problema sa koljenima ili da budem precizniji sa lijevim koljenom! Prilikom klecanja, duze fizicke aktivnosti koja zahtijeva aktivaciju ovog zgloba (fudbal, kosarka, trcanje) ili dodira koljena sa podlogom osjetim dosta jak i nezgodan bol! Ne znam da li je to pravi razlog, al' smatram da je posledica ovoga moj pad prije nekih mozda 2,5 godine(uzmite sa rezervom ovaj vremenski period). Na neki nacin to nije bio pad vec klizanje i udar koljena o gvozdenu ivicu vrata! Od tada su i jedno i drugo koljeno izrazeno, mada vjerovatno su uzroci tome i mrsavost kao mozda i genetika jer su mome ocu slicna, al' ipak mislim da veliku ulogu igra i udar! Kada prsitma stiskam koljeno osjecam vrlo slab bol, skoro pa neznatan, a sa druge strane ima momenata u kojima i najmanji dodir sa bilo kakvim predmetom proizvede vrlo jak bol! Jos da napomenem da sam kao manji konstatno igrao fudbal, kao i da sam na neki nacin relativno brzo izrastao! Interesuje me koliko ovako nesto moze biti ozbiljno? Citao sam da treba ojacati kvadriceps sto ja i radim samim treningom (cucnjevi, iskorak...), al' me takodje strah i od dodatnog pogorsanja.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 18 upita.