TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 03:22:57 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bolovi u kolenima :(  (Pročitano 41344 puta)
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #48 poslato: Februar 08, 2011, 01:49:44 pre podne »

Deluje da je u pitanju PFPS - bolni sindrom čašice. Radi se o pojačanom pritisku na hrskavicu čašice i trenju izmadju zadnje strane čašice i prednje strane zglobne površine butne kosti (femur). Bol potiče od pritiska na hrskavicu. Vrlo slično tome je i hondromalacija patele, tj razmekšanje hrskavice čašice. Tegobe se javljaju u položajima kada je čašica u izraženijem kotaktu sa butnom kosti, kao kod sedenja, vožnje kola, penjanja uz stepenice...
Uzrok ovog stanja su brojni, najčešće problem bude u nepravilnom kretanju čašice u žlebu na butnoj kosti....

Tretman: u bolnoj fazi odmor, ev diklofenac duo (izraženije tegobe), kod jačih bolova led lokalno i neki antireumatik. Dobra stvar je da promene hrskavice u PFPS nisu nepopravljive - tako da uzimaš neki preparat sa glukozaminom i MSM.
Fizikala - cilj je dobar balans čašice tj mišića - jačanje unutrašnje glave kvadricepsa (terabend trake, leg ekst sa manjim težinama, čučnjevi ne), istezanje prednje, zadnje lože i iliotibijalne trake i spoljašnjeg vastusa. Zadnja loža teba da je 60% snage prednje lože.
pozz
Hvala na preporukama ! Ono sto se da primetiti jeste da mi je unutrasnja glava manja, verovatno i slabija. Kako igranje fudbala na vestackoj travi utice?  Posto vec 2 meseca nisam trcao, niti vozio bajs, samo sam 1x odradio laksi trening nogu.
Sačuvana
Tokan
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 203


« Odgovor #47 poslato: Februar 07, 2011, 04:22:24 posle podne »

Danas sam radio noge sa malo veciim za mene tezinama. Radio sam
1. Leg ekstenziju
2.Cucanj na smitovoj masini
3. Iskorak
4.Za listove ( Seated calf raises ) tako pise  u Strength Training Anatomy

Dok sam radio cucanj nisam osecao bol, samo neki nelagodan osecaj, medjutim kad sam presao na iskorak ( sa bucicama ) osetio sam blagi bol u levom kolenu. Smanjio ja tezine, zavrsio trening, dodjem kuci i vidim da su mi kolena poplavila, odnosno bas na sredini kolena plavi krug, ne nesto veliki ali uociljiv, na oba kolena, ne boli me sad  nista, al ne znam sta to moze da bude ?
Sačuvana
Zivot je teskas,
 brze pesnice od celika,
 ti ne bi da mu predas,
 pa mora da se TRENIRA!
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #46 poslato: Februar 06, 2011, 12:28:53 pre podne »

Deluje da je u pitanju PFPS - bolni sindrom čašice. Radi se o pojačanom pritisku na hrskavicu čašice i trenju izmadju zadnje strane čašice i prednje strane zglobne površine butne kosti (femur). Bol potiče od pritiska na hrskavicu. Vrlo slično tome je i hondromalacija patele, tj razmekšanje hrskavice čašice. Tegobe se javljaju u položajima kada je čašica u izraženijem kotaktu sa butnom kosti, kao kod sedenja, vožnje kola, penjanja uz stepenice...
Uzrok ovog stanja su brojni, najčešće problem bude u nepravilnom kretanju čašice u žlebu na butnoj kosti....

Tretman: u bolnoj fazi odmor, ev diklofenac duo (izraženije tegobe), kod jačih bolova led lokalno i neki antireumatik. Dobra stvar je da promene hrskavice u PFPS nisu nepopravljive - tako da uzimaš neki preparat sa glukozaminom i MSM.
Fizikala - cilj je dobar balans čašice tj mišića - jačanje unutrašnje glave kvadricepsa (terabend trake, leg ekst sa manjim težinama, čučnjevi ne), istezanje prednje, zadnje lože i iliotibijalne trake i spoljašnjeg vastusa. Zadnja loža teba da je 60% snage prednje lože.
pozz
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #45 poslato: Februar 05, 2011, 04:35:25 posle podne »

Osetim zatezanje-bol sa desne strane kolena znaci pored casice desno, kad sedim , vozim kola i te slicne pozicije. Znaci olaksanje mi je kad ispruzim nogu ili je drzim ispruzenu. Nije mi problem hodanje, cak ni trcanje, cucanj. Bude neki dan, ali retko, da taj bol-zatezanje osetim i pri npr penjanju uz stepenice.
Na snimku se nista ne vidi.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #44 poslato: Februar 03, 2011, 11:42:42 posle podne »

pošto si je oživeo....  ;)
dakle, gde boli, napred?
Hod uz stepenice, čučanj? Klečanje?
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #43 poslato: Februar 02, 2011, 04:54:45 posle podne »

Evo mene opet, da ozivim temu.
Posto me koleno nije proslo ni posle 2 meseca mirovanja, tj i dalje zateze u sedecem polozaju ponekad, uzeo sam uput da snimim. Na rendgen snimku je sve ok, pise nema patoloskih promena na kostima kolena... Sta dalje da radim ?
« Poslednja izmena: Februar 02, 2011, 05:02:00 posle podne od strane NATURE » Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #42 poslato: Novembar 30, 2010, 03:08:33 posle podne »

Najbitnije je kada ustanovimo uzrok,kratka pauza i pazljivo kasnije.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #41 poslato: Novembar 30, 2010, 02:23:30 posle podne »

Marko prestao mi je onaj nezgodni osecaj u kolenima i sada je sve normalno.Mislim da je uzrok bio zbog treninga boxa jer sam tamo na kondicionom treningu radio naglo cucnjeve,sprinteve i ostale vezbe koje su mozda malo nacele koleno.A evo sada kako sam malo pauzirao zbog takmicenja u armwrestlingu oporavilo se skroz.Bicu pazljiviji ubuduce vise.
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #40 poslato: Novembar 30, 2010, 01:33:55 pre podne »

Pijem animalflex... Naceo 2. kutiju.

Plivanje - Ne ( nemam gde)
Traka - Ne ( nemam)
(ne idem u teretanu, radim kuci sa spravama koje imama i tegovima)

Hvala svima na predlozima...
Sad cu da vidim kako ce mi biti posle fudbala na vestackoj travi.. Do tada odmaram koleno, to je za 5dana.
Za sada me dosta manje steze, tj skoro nista.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #39 poslato: Novembar 29, 2010, 06:51:12 posle podne »


+ topla preporuka za preparate  Universal Animal Flex ili Labrada Elastijoint,

verujem da znaš već, ali zaista visoko ocenjeni proizvodi
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #38 poslato: Novembar 29, 2010, 04:58:26 posle podne »

Plivanje je super je zaista najmanje opterećuje zglobove.. a ko misli da se plivanjem ne može dobro preznojati - e pa nije dovoljno dugo i intenzivno plivao!
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #37 poslato: Novembar 29, 2010, 10:40:35 pre podne »

DHEA mislim da tih 30 min kardia nije podrazumevano sa vijacom, nego npr trcanjem, ali neka sam odgovori :)

plivanje je odlicno svakako ali uz kombinaciju vezbi za jacanje...

akvarobik je ok npr kao alternativa jer je sila teze mnogo manja pa nema bola zbog rasterecenosti ali konkretno akvarobik nece ojacati u toj meri u kojoj je potrebno te veze i te delove misica, i tetive koji povezuju zglobove, sto mislim da je glavni uzrok.
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #36 poslato: Novembar 28, 2010, 11:22:09 posle podne »

Mislio sam 30minuta kardia.. Posto kontam ispod toga nema neke efektivnosti na izdrzljivost i topljenje masti... Sem ako nije HIIT... Zato kazem da ne mogu vijacu 30min polivati u pulsu 140-150 :D

Кардио са вијачом!? Неће да може... ако баш хоћеш да радиш са вијачом одради нпр. 2-3х 5 минута са 1 и 2 минута паузе. 

ИЛИ

A šta kažeš na plivanje?

 ;)   још ако убациш одређене вежбе, да не кажем "аквабик", повреда нестаје као руком однешена!  :D

 
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #35 poslato: Novembar 28, 2010, 10:01:10 posle podne »

A šta kažeš na plivanje?
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #34 poslato: Novembar 28, 2010, 02:19:33 posle podne »

Da, 30 min je minimum... mada ako se cesto radi i 20 min moze imati efekta sasvim lepog...

Treba osecaj da ti bude prijatan, samo o tome se radi, puls manje vise...
Sačuvana
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 17 upita.