TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 04:55:09 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 7 8 [9] 10 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bolovi u kolenima :(  (Pročitano 41335 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #18 poslato: Novembar 17, 2010, 10:04:40 pre podne »

btw .

@Marko kakav ti je kvad posle tolike pauze od treninga ?
Radio sam zadnju lozu i cardio hodanje,tako do nije doslo do atrofije i zadovoljan sam,vec posle dva treninga izgleda kao i pre mozda cak i bolje,stim da sada bar u pocetku pristupam sasvim novom nacinu vezbanja i mnogo vise paznje obracam na spregu mozak i misic,radim veliki broj ponavljanja sa malim tezinama...pisacu o tome u temi  za trening .
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #17 poslato: Novembar 17, 2010, 12:41:56 pre podne »

Tnx, poslusat cu.
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #16 poslato: Novembar 17, 2010, 12:04:13 pre podne »

btw .

@Marko kakav ti je kvad posle tolike pauze od treninga ?
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #15 poslato: Novembar 17, 2010, 12:01:44 pre podne »

Ja cu da mazem onaj ben-gay. Iskuliracu kvadriceps i bajs jedno 7dana...PA da vidim oce li se popraviti stanje... Ako bude problema, pravac doktor....

@Fiki ako ti je to tako konstantno idi kod doktora... Meni je ovo krenulo od pre par dana pa zato nisam otisao do doktora ali ako nastavi ovako , kao sto rekoh, odma' cu da odem na snimanje.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #14 poslato: Novembar 16, 2010, 10:39:48 posle podne »

Ocito imas neku povredu,i najbolje idi na pregled ili pokusaj da ne radis vezbe koje izazivaju bol.U mom slucaju bol je bio intezivni u statickom naponu.Sada sam poceo da treniram ali sa jakim dizackim steznicima i veoma malim tezinama.Uzmi i animal flex ili neki drugi suplement koji radi slicno.
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #13 poslato: Novembar 16, 2010, 07:31:19 posle podne »

Имам сличан проблем. Бол се јавља кад радим дуги искорак, који радим углавном после чучња, е онда ствар постаје компликована. :'( Чучањ и дуги искорак не могу да радим у једном тренингу. Када одрадим десет серија чучња, кренем после паузе од три минута на искорак али прц, не могу, небитно да ли ми је десна нога оптерећена или стабилизациона бол је ужасан. Мање више издржим да ми десна нога буде оптерећена једну серију али не могу да је користим за стабилизацију кад радим леву. Спустим колено у ДМТ и крај, одатле нема мрдања.
Сад не знам, али делује ми поприлично слично вашем проблему, имам потешкоће, тј. мало ме кочи после тренинга неких сат, два, па ме занимају ваша мишљења. Иначе овако немам проблема са коленима, трчим, скачем, возим мтб у правом смислу речи ;) оф роуд, мада сад мање него лети.
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #12 poslato: Novembar 16, 2010, 10:53:24 pre podne »

Ja sam povredu dobio u maju mesecu na Evrpskom prvenstvu ali nisam toga ni bio svestan.kasnije su poceli da se javljaju bolovi pri zagrevanju,samo desno koleno,a onda jaki bolovi dok vozim auto.Ocekivao sam da ce proci i nakon mesec dana sam otisao na ultra zvuk i tek sam pre dve nedelje poceo lagano da radim i kvadriceps.Idi po uput za ultra zvuk ili kod ortopeda,oni to i palpacijom mogu da dijagnostikuju o cemu se radi.
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #11 poslato: Novembar 16, 2010, 01:41:26 pre podne »

A valjda nije nista ozbiljno u pm :/

Da odem kod lekara opste prakse po uput ili? nisam nikad imao neki slican problem pa ne znam koji doktor je nadlezan :D
Kad si imao tu povredu ? Mislim sad je sve ok ? Mene je to pocelo boleti posle bajsa, ali evo sad npr dok sedim me cima levo koleno pa nekad desno i tako na smenu 2-3dana vec...
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #10 poslato: Novembar 15, 2010, 11:10:38 posle podne »

takvu povredu sam ja vukao zadnja 4 meseca,patelarni ligamenti napukli (u mom slucaju desno koleno na takmicenju od poziranja i stezanja),bol pri voznji kolena.3 meseca nisam radio kvadriceps samo lagani kardio i zadnju lozu,a na ultra zvuku se videla ruptura.
Idi na ultra zvuk i verovatno imas isti ili slican problem.
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #9 poslato: Novembar 15, 2010, 11:01:47 posle podne »

Znaci koji trip imam sa kolenom... Dok vozim kola, vozim bajs ili kad sedim osecam bol u desnom kolenu tj vise neko zatezanje i bol... A kada hodam, penjem se uz stepenice, radim iskorak ili tako nesto onda nema bola... Koja fora :/
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #8 poslato: Novembar 05, 2009, 01:51:52 posle podne »

super je gavez samo se ne primenjuje duže od pet dana i ne smeju da ga koriste trudnice (stavr je u maloj ali za trudnice bitnoj količini otrova koja se nalazi u njemu... isti slučaj i ako se koristi duže od 5 dana)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #7 poslato: Novembar 04, 2009, 10:47:45 pre podne »

Tiger balm (ta tigrova mast) je stvarno fenomenalan/a... postoji i mast, ulje, krema koja greje, hladi... sve je isto samo razlicitio deluju...
Kupio sam osim masti takodje i flastere, koji se iseku i imaju nanet sloj masti, i zalepi se na bolno mesto...

Takodje moze pomocu obloga od gaveza. Uspe se u casicu koren gaveza (ima da se kupi u zdravoj hrani), prelije se kljucalom vodom, zatim se nanese odmah ta masa na krpu npr i krpom se oblozi bolno mesto... malo ce peci jer je vruce ali nista strasno. Nakon toga se najlon folijom uviije oko krpe da bi to stojalo, t.j. da bi se krpa drzala, a takodje i da ocuva temperaturu...
Sačuvana
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #6 poslato: Novembar 04, 2009, 10:13:59 pre podne »


                                                     Prva pomoć za bolno koleno



utrljavanje prirodnih sredstava, kao što su ulja od kamilice, kantariona, maslina, kao i azijatske „tigrove masti“ može da bude delotvorno. Koren Ă°umbira takoĂ°e može da pomogne.
Od svežeg korena Ă°umbira odsecite jedan komad, zatim ga izrendajte i time blago namažite zglob kolena. Istovremeno je dobro da popijete i čaj od Ă°umbira.
Ko ima probleme s kolenom, trebalo bi da obrati pažnju na svoju ishranu. Redovno konzumiranje morske ribe, lososa, haringe i skuše. Ove vrste ribe bogate su omega-3 masnim kiselinama, koje jačaju srce, zglobove i pomažu kod upala.

« Poslednja izmena: Novembar 04, 2009, 10:20:18 pre podne od strane PANSPORT BEOGRAD » Sačuvana
   
Dr Mihailo Gavrilovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 89


« Odgovor #5 poslato: Jul 27, 2008, 11:19:50 pre podne »

   Hrskavica zglobnih povrsina se NE OBNAVLJA, tako da nista nece popraviti njeno stanje po pitanju suplemenata koji u sastavu imaju njene gradivne elemente. Pozitivne efekte koji se dobijaju njihovim uzimanjem mogu podvesti pod placebo, a delom i to minimalnim, efektom na metabolizam zglobnih povsina, koji doduse postoji, ali u nedovljno znacajnom procentu da bi se mogao nazvati terapijskim.
   Potrosnja zglobnih povrsina tokom zivota je prost "wear and tear" proces karakteristican uposte za nas organizam i njegovo starenje, konkretno, koliko genetskog potencijala postoji, koliko smo rezerve stvorili do zavrsetka muskuloskeletnog rasta u mladosti, i najbitnije, kako se prema toj rezeri odnosimo. Naravno da ce zglobovi coveka od 65 kg (uz povoljnu genetiku) koji uz to i vodi racuna o ishrani izdrzati verovatno do njegove 90, dok ce zglobovi nekog krupnog sportiste od 100kg koji non stop trci, skace, amaterski igra ragbi u slobodno vreme, pa i profesionalaca (kosarkasi, fudbaleri), stradati do 40 50 godine zivota.
   Jedino resenje je promena zivotnog stila, konkretno sacuvati ono sto ti je preostalo. U tvojoj situaciji, uradi pregled kod dobrog i strpljivog lekara specijaliste, sto podrazumeva i neku precizniju metodu snimanja tih kolena, ako tegobe ne prestaju. Ne ocekujem degenerativne promene u tvojim godinama na tim kolenima, ali sve je moguce. Ne treba iskjluciti ni promene na mekim tkivima, mozda i pocetnu hernijaciju meniskusa, genetski losu biomehaniku zgloba  islicno, a to  se moze videti.
    Ne bih davao velike pare na preparate kao sto u ovi koje ste naveli, mislim da to nije resenje.
Sačuvana
digitalis888
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #4 poslato: Jul 26, 2008, 05:57:05 posle podne »

Uzeo sam za pochetak "FLEX-A-MIN COMPLEX" od Natural Welth-a. Glucosamine Sulfate + Chondroitin Sulfate. Nazalost nisam bio kutji i nisam video vashe postove, a drug sa kojim sam bio mi je preporuchio ovo ... Ako mi ovo ne bude pomoglo za 2-3 nedelje uzimam "Animal Flex" definitivno.
Zanjih 2-3 dana imam jedan chudam problem. Dok spavam dovoljno je vrlo malo da pomerim nogu i butni mishitji mi se zgrche ... ne osetjam nikakav bol u njima chak shtavishe osetjaj je prijatan. Problem je u tome shto mi to grchenje izaziva bol u kolenima :(
« Poslednja izmena: Jul 26, 2008, 06:24:24 posle podne od strane digitalis888 » Sačuvana
Stranice: 1 ... 7 8 [9] 10 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.092 sekundi sa 18 upita.