Saveti lekara > Ostala pitanja iz oblasti medicine

Bolest poljupca - Mononukleoza

(1/3) > >>

daniela svarc:
ako imaš preko 20 godina onda su velike šanse da je virus već prošao kroz tebe.. prema tome ne brini

Robert:
Nisam nikada preležao ovu bolest i sad mi malo frka kad pomislim na to... Gledam druga kako leži i razmišljam kako to bukvalno može svakom od nas da se desli.

Doduše, nisam preležao ni boginje pa me i to malo brine. :D :( (i smešno i tužno)

daniela svarc:
na žalost teško se možemo zaštiti od ovde bolesti - ali dobra vest je da iako će se mnogi zaraziti samo mali deo nas će ustvari imati mononukleozu... loša vest je da virus zauvek osatje u nama i da ga širimo dalje.. i opet dobra vest - jednom kad smo dobili virus i nismo razvili bolest onda smo ok za ceo život (osim što malo širimo virus ali šta ćeš)

M a r k o n i:

--- Citat: ognjen novakov  Novembar 14, 2008, 09:03:53 posle podne ---hvala Markoni,ne znam chime sam zasluzhio al hvala  :)

--- Kraj citata ---

morao sam , nisam mogao da odolim , evo i dalje odolevam da ih ne prozivam

MANIAC:
ja sam prelezao ovu bolest...
inekcije stalno citavih mesec dana, potpuno mirovanje, izolacija, 3 meseca sam potpuno mirovao, od treninga naravno nista duzi period, istina je da moze da osteti jetru ali ukoliko se pravilno leci i miruje moze da se prodje bez ikakvih posledica, bas kao sto sam i ja...
znam da su mi naruceni neki vitamini iz Canade, neke konjske doze, jako mnogo sam ih pio ali su mi mnogo pomogli, nakon 4 meseca sam poceo da treniram a neki ljudi i do godinu dana ne mogu da treniraju. Jetru sam posle snimao i sve je ok bilo zahvaljujuci dobrom lecenju, ishrana je jako bitna tokom lecenja takodje i izbegavanje malih ,zatvorenih mesta gde ima mnogo ljudi!
mojoj devojci sam takodje preneo to ali u drugacijem obliku koji se na srecu ne ispoljava, samo dodje i prodje sto bi se reklo.
sve u svemu jako nezgodna bolest ali kada je vec moralo da se desi sreca da je proslo ovako i dobra strana svega je sto vise ne mogu dobiiti bolest ponovo...

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju