TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 08:11:24 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Zoltan Kozma)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: 12 NEDELJA TRENINGA ZA POCETNIKE  (Pročitano 16665 puta)
Nitro
Gost
« Odgovor #36 poslato: April 20, 2009, 08:19:31 pre podne »

Jedino sto ne savetujem je da neko ko je pocetnik il nije na aas radi vise od 10-11 serija za ledja....ja sam natural ali mi je u svim vezbama maksimalan ROM i pun osecaj pokreta koji osecam iskljucivo na ledjima...nznam jednostavno to mi ide najbolje....a koristim i gurtne...imam 12 radnih serija u 4vezbe za ledja i jos 3serije sleganje ramenima....to je to :)
Sačuvana
FITNES ČIKA
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 245

doĂ°i sebi dok još imaš kome...

« Odgovor #35 poslato: April 19, 2009, 06:52:48 posle podne »

tačno tako,pogledaš malo kako drugi ljudi rade i ono što ti se svidi i što misliš da bi ti odgovaralo iskoristiš u svom nekom budućem programu  ;)
Sačuvana
Nitro
Gost
« Odgovor #34 poslato: April 19, 2009, 05:47:02 posle podne »

Ja razumem da je on pitao sta ja radim ne da bi on radio nego cisto jer ga zanima....
Sačuvana
FITNES ČIKA
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 245

doĂ°i sebi dok još imaš kome...

« Odgovor #33 poslato: April 18, 2009, 05:06:56 posle podne »

drugari pa nije fitnes čika početnik  :D ozbiljno imam ja solidan staž u teretani i moja je greška što sam ovde postavio to pitanje tako da se zvanično IZVINJAVAM svima  ;)
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #32 poslato: April 18, 2009, 04:57:26 posle podne »

pa da a ja sam naveo zasto je lose da tako radi pocetnik da on ne bi radio tako,svacas
« Poslednja izmena: April 18, 2009, 05:02:44 posle podne od strane TeH FiLiP » Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Nitro
Gost
« Odgovor #31 poslato: April 18, 2009, 04:52:05 posle podne »

brate covek me je pitao STA JA Radim...pogledaj dole nemoj odma ujedas pre nego sto procitas ...get it?
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #30 poslato: April 18, 2009, 04:39:26 posle podne »

eeee al tema je TRENING za pocetnike,ne NASHI trenizni get it :D
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Nitro
Gost
« Odgovor #29 poslato: April 18, 2009, 04:18:15 posle podne »

Ne shvatas....ovo radim od pre 2 nedelje i jos 2 nedelje....i ne radim cucanj..evo zasto...noge su mi izuzetno jako napredovale i uvek su bile moja najaca partija...tako da jedino sto ocu je da upumpam krv u njih i da ih odrzavam da ne hipertrofiraju dalje i da sacuvam energiju kolko god mogu za ostale partije jer moj trening za noge oduvek me je dosta iscrpljivao jer sam ga radio najposvecenije...za prednju radim leg press i extenziju a za  zadnju 1 leg curl i leg curl..to je minoran trening...jel sad svatas?
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #28 poslato: April 18, 2009, 03:19:32 posle podne »

brate odvajati zadnju i kvad nema smisla z anaturalca,jer ti kad radis cucnjeve,presu,iskorak pogadjas zadnju lozu u VELIKOJ meri...a dva dana razmaka ne znace nista... to sma primetio vako na brzinu mrzi me vise da citam :D
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Nitro
Gost
« Odgovor #27 poslato: April 18, 2009, 02:05:00 posle podne »

Ma ja sad radim po osecaju ,nemam ni neki split....posto sam jos 2 nedelje na masi i sad radim minimalno i dijetu sa UH...znachi sve masti sam izbacio i uh samo u periodima najvece insulinske osetljivosti....idem cheat meal -svaka 2 dana otrpilike 1 vulkano sladoled ili 2 palacinke posle treninga i to je to... :D

prakticno

pon-ledja,traps   15 serija total
uto-odmor
sreda-grudi,prednja loza  11serija /6 serija
cet-odmor
petak-ramena,zadnja loza    12serija/6 serija
subota-Ruke,trbusnjaci supersets  9serija bic 9 tric u SS  / trb 9 serija ss
ned -odmor


pauze 1 min izmedju serija, 2 min izmedju vezbe.   tempo varira od vezbe do vezbe uglavnom je to eksplozivna koncentricna ,najsporija moguce ekcentrichna 3/4 dela i zadnja 1/4 ekcentricne ubrzano do maksimalno istezanja misica i onda eksplozija.... uglavnom neidem iznad 12 ponavljanja i to samo u prvoj seriji...sve ostalo je oko 10 makar ne do otkaza...u zadnjoj idem oko 4-6... osim tricepsa...njega radim skoro uvek izmedju 12 i 15 makismalnu tenziju i pun pokret jer triceps radi cele nedelje i ubijati ga velikim tezinama nema poente
Sačuvana
FITNES ČIKA
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 245

doĂ°i sebi dok još imaš kome...

« Odgovor #26 poslato: April 18, 2009, 01:19:40 posle podne »

Nitro aj daj ti opis svog treninga što se tiče tempa,broja ponavljanja,br.serija i tako to?
Sačuvana
Nitro
Gost
« Odgovor #25 poslato: April 18, 2009, 08:19:15 pre podne »

Ala lupate...2b vlakna se angazuju ako su zahtevi za produkcijom sile ogromni..tada telo njih angazuje....Bez obzira koji je broj ponavljanja ...ako dakle napravite i generisete veliku kolicinu sile vi ce te uspeti da ih ubacite u igru,makar bilo i 4,5, ponavljanja...Druga stvar je to sto je netacno da sva vezba pogadja ceo misic...e sad kad se tako kaze ''pogadjati'' znachi stimulisati na rast...e pa nije tako...vi mozete da ako se nezna raditi upravo pogoditi spora vlakna ili cak vlakna 2a koja su mnogo manjeg kapaciteta..

Dakle ovo sto je marko napisao JE IDEALAN trening za pocetnika zasto...zato sto je mogucnost pretreniravanja mala..Onaj koji trenira ne treba da brine o tezini vec o pravilnom pokretu i formi,i da cak i ne ide do otkaza...Za pocetnika je i mali stres dovoljan stimulus....i tako treba proci minimum 4-5 meseci za one koji su tek usli u teretanu...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #24 poslato: April 18, 2009, 08:15:13 pre podne »

baci pogled na temu
http://forum.pansport.rs/index.php?topic=31365.0
Sačuvana
FITNES ČIKA
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 245

doĂ°i sebi dok još imaš kome...

« Odgovor #23 poslato: April 17, 2009, 11:07:40 posle podne »

chiller nisi me razumeo ja sam mislio na takozvana "brza" i "spora" vlakna koja Šarčev spominje IIa,IIb taj fazon kontaš?
@hans buraz neću ja ni raditi takve treninge samo me je ovo malo više zainteresovalo pa reko aj da istražim
Sačuvana
chiller
Gost
« Odgovor #22 poslato: April 17, 2009, 11:00:41 posle podne »

razumem sta si pitao,uzeo si za primer grudi i mislis da li treba gadjati vlakna gornja,donja sredja...
ne mozes da biras kad ces koja,za svaki pokret grudi radi ceo misic,samo akcenat je na nekim delovima...

mislim da ne znas,misic ima xxxx vlakana,pojedinacna vlakna rade 100% ili ne rade uopste.Kada dizes kilazu na manjim ponavljanjima "sva" miscna vlakna rade 100%,sto ti je i cilj kao naturalcu da nabacis masu.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.11 sekundi sa 18 upita.