TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 08:40:29 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 25 26 [27] 28 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: PROTEINI - ISHRANA I SUPLEMENTACIJA  (Pročitano 121860 puta)
Lelemud
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 51


« Odgovor #16 poslato: April 06, 2010, 02:56:10 posle podne »

quaresma ... cime potkrepljujes tu tvrdnju?
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #15 poslato: April 06, 2010, 02:39:32 posle podne »

sve preko 2g je cisto, ali cisto bacanje para.
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #14 poslato: April 06, 2010, 11:14:59 pre podne »

Naravno da ima logike, da je za izračunavanje najmerodavnija mišićna masa ali ja postavljam pitanje kako to precizno izračunati... mi ne znamo svoj tačan body fat i koštanu masu (a i neko ima teže, neko lakše kosti...)  tako da mislim da ne bi dobili precizan rezultat...
2g po kilogramu se koristi samo kao najosnovnija i najprostija metoda za izračunavanje, ali svakako da je ova tvoja precniznija :)
Sačuvana
Kure
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #13 poslato: April 06, 2010, 09:08:37 pre podne »

Prvo bih želeo da se zahvalim svim članovima foruma na brzim i stručnim odgovorima na pitanja manje iskusnih članova foruma, uz želju da samo tako nastave ne bi li nas manje iskusne usmerili na pravi put, i učinili nam vežbenje lakšim, bezbednijim i naravno maksimalno efikasnim.
Pitanje količine proteina koje bi trebalo unositi u organizam, da bi se napredovalo zadovoljavajućim tempom, uvek je diskutabilno, kao što se na ovom podforumu navodi kreće se u rasponu od 2g po kg telesne težine pa do 3-3,5g po kg telesne težine...
Mene zanima odgovor na pitanje da li je ukupna telesna težina uvek reper na spram kog odreĂ°ujemo unos proteina?
Elem, da obražložim, u knjizi Bodybuilding anatomy Nika Evansa, doktora specijaliste sportske medicine http://www.bodybuilding.com/store/booksba.html?MCID=FGOOG
isti navodi da je uzimanje proteina na osnovu ukupne telesne mase čisto bacanje para, on ne poriče da će i takvo konzumiranje proteina imati efekat, ali tvrdi da će isti efekat imati i manja količina proteina koju odreĂ°ujemo ne prema našoj ukupnoj telesnoj masi, već prema našoj ukupnoj mišićnoj masi….
Ukupnu mišićnu masu izračunavamo na sledeći način:
Prvo izmerimo našu ukupnu masu i procenat masti u telu…..u mom slučaju 97kg i 17,6 % masti (he,he,he…znam, znam sve te slave i slavlja…zima ti je to), te dobijam da u svom telu imam 17,072 kg masti na 97kg ukupne telesne mase.
Zatim od ukupne telesne mase oduzmem mast i dobijem da mi kosti i mišići teže 79.928 kg…kako on tvrdi, kod muškarca, od toga 55% su mišići (kod žena 35%)… te množenjem dobijamo da od 79.928 kg kostiju i mišića, 43,9604 kg čine mišići, te tu mišićnu masu izraženu u kg potom množimo sa 3 grama proteina po kg mišićne mase, te dobijamo računicu da bih ja sa 97kg od kojih je 43,9604 kg mišića trebao dnevno konzumirati 132g proteina da bih napredovao, naravno uz vežbanje  ;).
Kako vam se čini ova njegova studija?
Ima li logike?
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #12 poslato: Mart 30, 2010, 02:48:37 posle podne »

Pozdrav svima, imam jedno pitanje. Sto se unosa proteina tice, dobio sam savet da unosim 2-3gr/kg telesne mase. Imam 92kg, sto bi znacilo da dnevno trebam uneti oko 230 grama (racunicom za 2,5g/kg). To bi znacilo da dnevno unesem oko 900cal samo iz proteina. Dnevno unosim oko 2500cal. Znaci, skoro 40% moje ishrane su proteini. Moje pitanje glasi: Da li je to mnogo?
Molim da mi odgovori neko ko se razume u to.
Unapred hvala!

dva je sasvim dovoljno.
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #11 poslato: Mart 29, 2010, 08:10:26 posle podne »

Pozdrav svima, imam jedno pitanje. Sto se unosa proteina tice, dobio sam savet da unosim 2-3gr/kg telesne mase. Imam 92kg, sto bi znacilo da dnevno trebam uneti oko 230 grama (racunicom za 2,5g/kg). To bi znacilo da dnevno unesem oko 900cal samo iz proteina. Dnevno unosim oko 2500cal. Znaci, skoro 40% moje ishrane su proteini. Moje pitanje glasi: Da li je to mnogo?
Molim da mi odgovori neko ko se razume u to.
Unapred hvala!

Nije.
To je odlicna osnova za dobijanje ciste i kvalitetne misicne mase.
Samo napred.
Sačuvana
   
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #10 poslato: Februar 19, 2010, 09:19:01 posle podne »

Pozdrav svima, imam jedno pitanje. Sto se unosa proteina tice, dobio sam savet da unosim 2-3gr/kg telesne mase. Imam 92kg, sto bi znacilo da dnevno trebam uneti oko 230 grama (racunicom za 2,5g/kg). To bi znacilo da dnevno unesem oko 900cal samo iz proteina. Dnevno unosim oko 2500cal. Znaci, skoro 40% moje ishrane su proteini. Moje pitanje glasi: Da li je to mnogo?
Molim da mi odgovori neko ko se razume u to.
Unapred hvala!

to nije mnogo.. ali ako je 2500 kcal manje od tvojih dnevnih potreba imaj na umu da će se deo proteina iskoristiti kao izvor energije a ne za mišićnu masu...
ne znam koji su ti ciljevi pa zato napominjem
Sačuvana
Powerlifting-92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 134


« Odgovor #9 poslato: Februar 18, 2010, 11:02:46 posle podne »

cao swima zanima me kolika kolicina whey-a - vremena je potrebna da bi se wideli neki rezultati.. ja whey pijem u kombinaciji sa fat burnereom pa me to zanima.....???

Mimi tebra kazem ti ja nema nista bez 5/6 dozera dnevno.... :D
Sačuvana
Larry Bird
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #8 poslato: Februar 18, 2010, 04:57:19 posle podne »

Pozdrav svima, imam jedno pitanje. Sto se unosa proteina tice, dobio sam savet da unosim 2-3gr/kg telesne mase. Imam 92kg, sto bi znacilo da dnevno trebam uneti oko 230 grama (racunicom za 2,5g/kg). To bi znacilo da dnevno unesem oko 900cal samo iz proteina. Dnevno unosim oko 2500cal. Znaci, skoro 40% moje ishrane su proteini. Moje pitanje glasi: Da li je to mnogo?
Molim da mi odgovori neko ko se razume u to.
Unapred hvala!
« Poslednja izmena: Februar 18, 2010, 05:01:34 posle podne od strane Larry Bird » Sačuvana
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #7 poslato: Februar 03, 2010, 05:00:48 posle podne »

cao swima zanima me kolika kolicina whey-a - vremena je potrebna da bi se wideli neki rezultati.. ja whey pijem u kombinaciji sa fat burnereom pa me to zanima.....???

Najbolje da pratis svoj napredak na mesecnom nivo.
Znaci,izmeris se na pocetku,koliko kilograma imas i
koji procenat masti,i onda ponovo nakon mesec dana
i videces da li si na dobrom putu ili treba jos nesto korigovati.
Sačuvana
   
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #6 poslato: Februar 02, 2010, 02:25:23 posle podne »

cao swima zanima me kolika kolicina whey-a - vremena je potrebna da bi se wideli neki rezultati.. ja whey pijem u kombinaciji sa fat burnereom pa me to zanima.....???

Na ovo pitanje ne moze ti niko dati tacan odgovor.
Sačuvana
PsyTrance
Gost
« Odgovor #5 poslato: Februar 01, 2010, 10:41:45 posle podne »

kao sto je trodon rekao..to zavisi od 100 stvari....samo se ti hrani,treniraj i spavaj i bice super ;)
Sačuvana
Trodon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #4 poslato: Februar 01, 2010, 08:48:37 posle podne »

cao swima zanima me kolika kolicina whey-a - vremena je potrebna da bi se wideli neki rezultati.. ja whey pijem u kombinaciji sa fat burnereom pa me to zanima.....???
Na to pitanje postoji milion odgovora :) Najbolji je sta te briga pij i cuti :)
Sačuvana
milos993
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #3 poslato: Februar 01, 2010, 07:14:13 posle podne »

cao swima zanima me kolika kolicina whey-a - vremena je potrebna da bi se wideli neki rezultati.. ja whey pijem u kombinaciji sa fat burnereom pa me to zanima.....???
Sačuvana
Slavisa Djordjevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #2 poslato: Avgust 25, 2009, 08:03:56 pre podne »

iso 100% je jedan od najboljih proteina na trzistu kod nas , a i u svetu! moje licno misljenje o njemu je da fantastican, posto se zadnjih par godina spremam na njemu  za takmicenja i veoma sam zadovoljan svojom formom, sto naravno pokazuju i rezultati na takmicenjima! iso 100%  po jednom servingu ima 25 grama cistog proteina, tj ovaj visokoprocentni protin sadrzi u sebi 90% proteina po pakovanju! iso 100  pijem svakodnevno i to 3 puta po 2 servinga,  to mi daje sjajne rezultate u formi! ja bih ovaj protein preporucio svima, i ljudima koji se bave ozbiljnije bodibildingom, a naravno mogu da ga konzumiraju i oni koji vezbaju amatrski i rekreativno, verujem da ce i oni veoma biti zadovljni, ustvari svakako sam siguran!!!!
Sačuvana
Stranice: 1 ... 25 26 [27] 28 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.128 sekundi sa 20 upita.