TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395546 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 16, 2024, 12:47:23 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: pomoc za pocetnika, trening + ishrana  (Pročitano 5448 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #24 poslato: Mart 02, 2016, 12:17:57 posle podne »

To sto si opisao su isto vazni pokazatelji napretka, broj ponavljanja nije najbitnija stvar.
Sačuvana
bojan1990
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #23 poslato: Mart 02, 2016, 11:55:29 pre podne »

onda u redu. mislim, ja osetim da zgibove vremenom radim nekako stabilnije, eksplozivnije, vise se spustam, ali eto taj broj nekako tesko mogu da predjem. ali, hajde, pokusacu ovako jos mesec dana, pa cemo videti, nadam se da ce i to napredovati. verovatno su ledja jos slaba, osim ruku, ne znam.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #22 poslato: Mart 02, 2016, 11:13:01 pre podne »

Nije lose ni 10 zgibova ako radis pravilno. Samo polako i imaj strpljenja a ako napreduju ostale vezbe za ledja sigurno ce i zgibovi samo im daj malo vise vremena :)
Sačuvana
bojan1990
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #21 poslato: Mart 02, 2016, 10:19:59 pre podne »

na svim vezbama napredujem. recimo, juce sam radio zgibove, ali opet nikako ne mogu da probijem taj neki limit od 8 - 10 komada po seriji. ledja su mi danas upaljena, spustam se dovoljno, odem visoko koliko treba, radim polako, ne njisem se na sipki, to je u redu sve. mozda mi zglobovi ruku rano otkazu, nemam pojma.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #20 poslato: Februar 26, 2016, 01:45:53 posle podne »

Da li napredujes na ostalim vežbama za leĂ°a ?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #19 poslato: Februar 26, 2016, 11:33:16 pre podne »

Mozda malo da promenis i nacin pripreme, npr. Ovsene pahuljice + belanca( + 1-2 zumanca) – napravi kajganu od belanaca i u isti tiganj dodaj ovsene i sve lagano mešaj...

Ako se odlucis za musli, bitna je odrednica bez šećera. Ali nije fatalno, ako u prvom obroku uneses malo šećera– npr. malo suvog voća( bar zbog ukusa)...mozes i malo cimeta...

Musli mozes i sam napraviti - npr. dodaj u ovsene i jogurt – bademe, lešnike, suvo voće (npr. suvo grožĂ°e, kajsije - ali bez krajnosti, pogotovu, ako nam je cilj redukcija masnih naslaga)...

Jos jedan dobar predlog kako da ovsene pahuljice ucinis jestivijim su i palacinke od ovesnih pahuljica - samelji ovsene u mlinu za kafu, dodaj malo mleka i jaja (više belanaca) i zatim napravi u tiganju kao palačinku.

Mozes cak i neki sendvic - postoji na tržištu dosta proizvoda od pravog integralnog brašna – tu savetujem oprez, jer mnogi proizvodi nisu integralni iako tako piše( prati deklaraciju...ili sam ispeci hleb ili neko pecivo od brasna u ciji si kvalitet siguran).

Mozes cak i npr. namaz od Ella sira (nemasni sir) i tunjevine, ili neko kvalitetno meso/ribu koje imas na raspolaganju( odlucno ne mesnim preradjevinama).

Tu su i pirincane galete...

Na forumu imamo i temu Vas danasnji dorucak, gde moze videti razne predloge nasih dragih forumasa i clanova PS tima na ovu temu...

http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=168721.0
Sačuvana
bojan1990
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #18 poslato: Februar 26, 2016, 09:59:45 pre podne »

polako napredujem. ugojio sam se negde oko 2 -3 kg za mesec dana. uglavnom po svakom treningu povecavam tezine za 2,5 kg a nekada ako sam prosli trening uradio jedva, onda sledeci put ne povecavam nego pokusam da normalno izguram sve serije sa starom tezinom.

mrtvo 3 x 5 x 70 kg
cucanj 3 x 5 x 55 kg
benc 3 x 5 x 45 kg
pres 3 x 5 x 35 kg
zgibovi 3 x 10

kod zgibova imam problem. naime, ne mogu da kazem da ruke ne napreduju niti mislim da bi ubacivanje ne znam kakvih pregiba pomoglo da se ruke razviju, ja sam jos uvek mrsav i trebam da se drzim osnovnih vezbi. medjutim, nemam nekih napredaka u samim zgibovima. nekad uspem da uradim tri serije po 10 komada, a nekad 10,8,5 i nikako da se odmaknem od tog broja. odmaram dovoljno izmedju serija, radim pravilno. mozda da probam sa 5 zgibova, 3 serije, ali sa opterecenjem (recimo, bucice) pa onda da polako povecavam tezinu. mozda bi to omogucilo napredak.

ubacio sam svezu ribu u ishranu, konzerve konzumiram samo u slucaju da nemam nista drugo na poslu na raspolaganju. orahe, lesnike, bademe takodje unosim, ali uglavnom uvece sa mladim sirom, kao poslednji obrok.

dorucak me je poceo smarati, jer uglavnom samo jedem jaja i ovsene. malo ja tu dodam nekog suvog voca, malo pecem, malo barim jaja, ali generalno, to je jedno te isto. pogotovo je tesko rano ujutro sve to utrpati u sebe, jer ne osetim odmah apetit i zelju za jedem. neki predlozi za dorucak, sta bi jos moglo?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #17 poslato: Februar 10, 2016, 01:48:23 posle podne »

Ako mene pitas vezno za "must" konzervirane varijante ribe, ako bas nemas izbora - sardine...mada, ne bih bas svakodnevno isao sa konzervama...

Malo zanimljivosti na temu ribe... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/problemi-sa-ribom-od-ive-do-uzgoja.html

Mozes i skuvati jaja prethodno vece( odlozis u frizider), poneti sa sobom ako imas mogucnosti, tu su i pirincane galete( "lako za poneti"), jezgrasti plodovi su isto dobar izbor kao izvori zdravih masti...

Nisam bas za mleko...vise sam za fermentisane varijante - kiselo mleko, jogurt, kefir...

Savremen nacin obrade mleka unistio je ono najvrednije u njemu...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kvalitet-mleka-u-ishrani.html



Sačuvana
bojan1990
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #16 poslato: Februar 10, 2016, 10:30:57 pre podne »

trening za sada napreduje dobro. prve upale misica su me prosle, podsetio sam se tehnika izvodjenja vezbi (pogotovo za cucanj, koji mi se i sad cini kao vezba gde se mora jako paziti) i povecam tezine svaki trening po planu.

moje tezine su za sada smesne, ali tek sam krenuo, trudim se da pravilno izvodim pokrete i nadam se da cu napredovati:

mrtvo dizanje 1 x 5 x 65 kg
cucanj 3 x 5 x 50 kg
benc pres 3 x 5 x 40 kg
pres 3 x 5 x 30 kg
zgibovi 3 x 7

sto se tice ishrane, dobro jedem i imam apetit, verovatno zbog B vitamina kojeg unosim i zato sto treniram. izbacio sam uzine i imam pet redovnih obroka dnevno. ono sto me malo muci jeste drugi obrok na poslu. za prvi obrok uvek ponesem od kuce nesto kuvano sto ostane od vecere proslog dana, medjutim za drugi nemam bas mnogo ideja. za sada cepam tunjevinu, ponekad napravim i neki sendvic sa kikiriki puterom, pijem preko dana dosta mleka, ali se plasim da mi to ne dosadi. u blizini imam dva supermarketa, ali i dalje ne znam sta bih iskombinovao da pojedem na poslu, kao drugi obrok poslepodne, pre nego dodjem kuci i veceram.
Sačuvana
bojan1990
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #15 poslato: Januar 29, 2016, 05:19:59 posle podne »

bio sam bolestan i tek od sledece nedelje krecem sa treninzima.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #14 poslato: Januar 29, 2016, 05:02:40 posle podne »

Kako za sad napreduje ovaj vid treninga koji si opisao u prvom postu ?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #13 poslato: Januar 29, 2016, 02:44:45 posle podne »

Dobro i dovoljno spavaj, vredno treniraj, i eto najbitnijeg stimulatora apetita...

Koliko ("ciste") vode popijes u toku dana? Dosoljavas jelo? Preterujes sa solju?

Kako ti izgledaju te uzine? ...neka to budu manje obilni obroci nego li uzine "na zub"...

Prirodni lek za apetit - pivski kvasac...

Obavezno procitaj...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/lekovitost-pivskog-kvasca.html

Sačuvana
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #12 poslato: Januar 29, 2016, 11:28:35 pre podne »

Nemoj da imas uzine nego obroke, napravis koliko ti treba proteina, uh, masti, raspodeli na obroke i cepas pomalo i povecavas postepeno, apetit se trenira
Sačuvana
bojan1990
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #11 poslato: Januar 29, 2016, 11:12:59 pre podne »

hvala mnogo na odgovoru. desetak dana sam bio nesto bolestan, no sada me je to proslo, pa cu krenuti sa treninzima.

da li imas mozda neke savete kako vise jesti u toku dana, za nas mrsave?

moj prvi obrok je obicno negde oko pola 7 pre posla, zatim rucam na poslu oko 12 sati, neka uzina oko 4 sata, vecera kod kuce oko 7 i kasna vecera negde pred spavanje.

vitamini, pogotovo sam primetio vitamin b mi pomaze da otvorim sebi apetit, medjutim nekada je zaista tesko unositi tu kolicinu hrane. takodje, imam potrebu da unosim vodu odmah po zavrsetku obroka, sto sam negde procitao da nije preporucljivo, jer remeti normalni proces varenja hrane.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: Januar 20, 2016, 03:40:58 posle podne »

Ako u ovoj nasoj Srbiji postoji ella sir, siguran sam da u Nemackoj imas slicne varijante, bolje pogledaj...mada i navedeni deluje ok...

Uz ovaj sir ubaci i malo zdravih masti...tipa jezgrastih plodova...

Jezgraste plodove vezuj uz proteine...banane( tj. bananu) kao dominantne izvore prostih hidrata cuvaj idealno za pwm...

Uvek nesto hrane mozes poneti sa sobom u odgovarajucoj ambalazi - pirinacne galete, tvrdo kuvana jaja, neki sendvic od integralnog hleba, naglasak na "integralno"( od celog zrna zitarica), dodaj malo mesa, sira, mozes dodati i malo maslaca, eto zdravog obroka...

O maslicu i margarinu...jako bitna razlika!

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/vreme-je-za-margarin-revoluciju.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolje-od-mlene-masti-maslac-puter.html

O idejama za dorucak...i znacaju istog...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/doruak-najvaniji-obrok-u-toku-dana.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/brzo-i-lako-power-protein-doruak.html ( Power protein je proteinska mesavina, kvalitetne alternativa sigurno imas)...
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.068 sekundi sa 14 upita.