TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395529 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 15, 2024, 03:11:34 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 55 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Problemi sa kolenom  (Pročitano 167101 puta)
NemanjaJ.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 37

« Odgovor #87 poslato: Januar 18, 2014, 02:49:57 posle podne »

Samo da se javim posle nekog vremena, i to sa dobrim vestima. Koleno više nimalo nije otečeno, stabilnost se vratila, mogu da sedim u turskom sedu, sa savijenim kolenima, da čučnem skroz do kraja i iz istog se podignem bez problema, što dosad nije bio slučaj. Obično mi se do sada bol pojavljivanja posle spavanja, kada noga miruje par sati, sad ni toga nema. Probudio sam se bez bolova i spavam normalno. Neki put osetim lagani žig na skroz desnoj strani ali skroz zanemarljivo. Inače moram da priznam da sam samo 2 dana radio one vežbe što si mi napisao, posle kojih sam osećao malko jače bolove, pa sam prestao. Srećom pa je stanje dosta bolje i verujem da sam blizu zalečenja. Sutra ću da probam po osećaju pravolinijsko trčanje, ništa jako, čisto da vidim u kakvom je stanju koleno na malo veći napor od pukog hodanja.
ok, mislišna kućne vezbe ili teretanu?

Mislio sam na kućne vežbe. Odradio sam juče prvo lagano trčanje posle povrede i mogu reći da je prošlo zadovoljavajuće. Istrčao sam lagano oko 2km - 2,5km (6 atletskih krugova) iz 2 serije po 3 kruga. Jutros kada sam ustao je bolje stanje nego bilo kog ranijeg dana. Danas ću pauzirati s trčanjem, pa ću opet sutra lagano, da ne bih odmah prenaglio.
Sačuvana
Mirko Ivanovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32

« Odgovor #86 poslato: Januar 17, 2014, 02:49:22 posle podne »

Imam,nije skupa kod nas teretana ;) sto trebam li da treniram,samo jos mi ono kad legnem na levu stranu i savijem nogu puca...To mora da je zbog ligamenta,kao da ode zglob malo levo gde je taj ligament pukao i kad ispravljam pukne i vrati se na mesto...Vidi se kako se vraca...Ja mogu da potrcim i to malo veci sprint..Ali u nekim polozajima kad ispravljam nogu osecam bol gde je ligamenat pukao :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #85 poslato: Januar 17, 2014, 08:33:35 pre podne »

Evo me ponovo...Oporavak ide sve na bolje,zadnju nedelju me ukupno samo 2,3 puta ono probadalo ali ne jaki bol nego slabo :) Jos osecam bol kad ispravim nogu ali retko kad...Kad idem uz stepenice osecam mali bol gde je ligament pukao ali nista strasno :) Otok se polako mice,mazem Lioton gel..Vezbe super idu,hvala...Javljam kad bude promena
mirko, da li imaš uslove da radiš teretanu?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #84 poslato: Januar 17, 2014, 08:32:38 pre podne »

Samo da se javim posle nekog vremena, i to sa dobrim vestima. Koleno više nimalo nije otečeno, stabilnost se vratila, mogu da sedim u turskom sedu, sa savijenim kolenima, da čučnem skroz do kraja i iz istog se podignem bez problema, što dosad nije bio slučaj. Obično mi se do sada bol pojavljivanja posle spavanja, kada noga miruje par sati, sad ni toga nema. Probudio sam se bez bolova i spavam normalno. Neki put osetim lagani žig na skroz desnoj strani ali skroz zanemarljivo. Inače moram da priznam da sam samo 2 dana radio one vežbe što si mi napisao, posle kojih sam osećao malko jače bolove, pa sam prestao. Srećom pa je stanje dosta bolje i verujem da sam blizu zalečenja. Sutra ću da probam po osećaju pravolinijsko trčanje, ništa jako, čisto da vidim u kakvom je stanju koleno na malo veći napor od pukog hodanja.
ok, mislišna kućne vezbe ili teretanu?
Sačuvana
Mirko Ivanovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32

« Odgovor #83 poslato: Januar 16, 2014, 01:27:40 pre podne »

Evo me ponovo...Oporavak ide sve na bolje,zadnju nedelju me ukupno samo 2,3 puta ono probadalo ali ne jaki bol nego slabo :) Jos osecam bol kad ispravim nogu ali retko kad...Kad idem uz stepenice osecam mali bol gde je ligament pukao ali nista strasno :) Otok se polako mice,mazem Lioton gel..Vezbe super idu,hvala...Javljam kad bude promena
Sačuvana
NemanjaJ.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 37

« Odgovor #82 poslato: Januar 14, 2014, 11:36:56 posle podne »

Samo da se javim posle nekog vremena, i to sa dobrim vestima. Koleno više nimalo nije otečeno, stabilnost se vratila, mogu da sedim u turskom sedu, sa savijenim kolenima, da čučnem skroz do kraja i iz istog se podignem bez problema, što dosad nije bio slučaj. Obično mi se do sada bol pojavljivanja posle spavanja, kada noga miruje par sati, sad ni toga nema. Probudio sam se bez bolova i spavam normalno. Neki put osetim lagani žig na skroz desnoj strani ali skroz zanemarljivo. Inače moram da priznam da sam samo 2 dana radio one vežbe što si mi napisao, posle kojih sam osećao malko jače bolove, pa sam prestao. Srećom pa je stanje dosta bolje i verujem da sam blizu zalečenja. Sutra ću da probam po osećaju pravolinijsko trčanje, ništa jako, čisto da vidim u kakvom je stanju koleno na malo veći napor od pukog hodanja.
« Poslednja izmena: Januar 14, 2014, 11:39:18 posle podne od strane NemanjaJ. » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #81 poslato: Januar 11, 2014, 11:32:58 pre podne »

Za sada dobro ide ali nisam razumeo ovu vezbu kako da radim?

- lezeći peškir savijen ispod kolena, guraš na dlle da ispraviš kleno
guraš peskir na dole da zategneš kvadriceps,  ok?
javljaj kako ide...
led+gel 3x na dan lokalno.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #80 poslato: Januar 11, 2014, 11:31:25 pre podne »

Nisam pri parama trenutno ali pokušaću da se snaĂ°em. Kakve vežbe bi ti preporučio u teretani?

Što se tiče ovih vežbi što si napisao, krećem odmah sa njima. Hvala na savetima.
keni vežbe koje si dobio, javljaj redovno kako ide. mozeš 1-2x na dan hladiti koleno ledom...
u vezi snalazenja misliš za uplatu teretane ili?
Sačuvana
Mirko Ivanovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32

« Odgovor #79 poslato: Januar 10, 2014, 04:52:22 pre podne »

Za sada dobro ide ali nisam razumeo ovu vezbu kako da radim?

- lezeći peškir savijen ispod kolena, guraš na dlle da ispraviš kleno
Sačuvana
NemanjaJ.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 37

« Odgovor #78 poslato: Januar 09, 2014, 07:18:01 posle podne »

Nisam pri parama trenutno ali pokušaću da se snaĂ°em. Kakve vežbe bi ti preporučio u teretani?

Što se tiče ovih vežbi što si napisao, krećem odmah sa njima. Hvala na savetima.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #77 poslato: Januar 09, 2014, 07:12:32 posle podne »

posle vežbi treba da radiš istezanja za kcadriceps, zadnju ložu i iliotibijalnu traku...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #76 poslato: Januar 09, 2014, 07:10:36 posle podne »

radi kod kuće vežbe
- sedeći noga ispravljena u kolenu podignes do 90○ u kuku, zadržaj 20-30sec
- lezeći peškir savijen ispod kolena, guraš na dlle da ispraviš kleno
- podigneš pravu nogu ležeći 20 ponavljanja....
ovo radiš sa jednom pa drugom nogom...

stojeći polučučanj stopala u širini ramena u v, zadržaj 30sec.
sedeći povlačiš stopala po podu ka sebi.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #75 poslato: Januar 09, 2014, 07:06:02 posle podne »

10-14 dana teretane, pa trčanje polako da uvedemo....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #74 poslato: Januar 09, 2014, 07:03:19 posle podne »

Samo da javim da je koleno dosta bolje (prošlo je 10 dana od povrede). Otok je spao. Još uvek malko osećam nestabilnost, ali skoro pa zanemarljivo. Normalno idem, penjem se, silazim itd. Mogu i da potrčim. Sad se pitam da li mogu da krenem sa laganim trčkaranjem pravolinijski, da li se koleno jača i poboljšava stanje tim trčkaranjem ili se pogoršava?
nemanja, bilo bi dobro da radiš teretanu prvo. napisaću ti program, da li možeš to da organizuješ?
Sačuvana
NemanjaJ.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 37

« Odgovor #73 poslato: Januar 09, 2014, 12:57:30 pre podne »

Samo da javim da je koleno dosta bolje (prošlo je 10 dana od povrede). Otok je spao. Još uvek malko osećam nestabilnost, ali skoro pa zanemarljivo. Normalno idem, penjem se, silazim itd. Mogu i da potrčim. Sad se pitam da li mogu da krenem sa laganim trčkaranjem pravolinijski, da li se koleno jača i poboljšava stanje tim trčkaranjem ili se pogoršava?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 55 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.114 sekundi sa 14 upita.