TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395530 Teme od strane 25008 Članovi Poslednji član: TimothyPlopy

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 16, 2024, 12:10:33 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 55 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Problemi sa kolenom  (Pročitano 167104 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #267 poslato: Jun 05, 2014, 10:34:48 posle podne »

Ok, mozeš nastaviti lioton ili preći na nodol... nekad se kaze da tim koji pobedjuje ne treba menjati, a nodol već piješ. Medjutim, nije greska i ako uzmes i da mazeš nodol.
Sačuvana
stingo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32

« Odgovor #266 poslato: Jun 04, 2014, 06:48:20 posle podne »

Ognjene, evo da javim kako ide posle nekih sedam dana od početka terapije(nodol i vežbe).
Definitivno osećam blago poboljšanje u oba kolena.Bolnost ili bolje reći nelagodnost u kolenima se malo smanjila s tim što je situacija najbolja ujutru, dok tokom popodneva i večeri se pogoršava(ali manje nego pre početka terapije).U pojedinim trenucima kolena su skroz ok ali čim duže sedim ili tokom duže šetnje počinje da se javlja nelagodnost-blag tupi bol.
Nodol max tablete redovno pijem i mažem lioton 1000 koji mi je pri kraju pa me interesuje da li sada da preĂ°em na nodol kremu ili da prskam Biofreez sprej(imam ga).
Treba mi precizno pojašnjenje tehnike izvoĂ°enja polučučnjeva.Ja se spuštam otprilike nekih 30 stepeni i u tom položaju ostajem 30 sec. Koliko ponavljanja da radim i koliko serija. (trenutno s obzirom da radim ovu vežbu na kraju programa kada su mi mišići nogu već prilično umorni i radim nekih 5-6 polučučnjeva i stajem jer počinjem da osećam bol).Da li je bolje ovu vežbu raditi odvojeno od ostalih(posle duže pauze)?
Sačuvana
Čoda
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #265 poslato: Jun 03, 2014, 08:01:04 posle podne »

Imao sam blagu povredu kolena, ako uopste mogu da je nazovem povredom. Na fudbalu sam dobio udarac u potkolenicu sa strane (spolja ka unutra) a verovatno sam bio oslonjen na tu nogu pa je udarac imao posledica. Nisam imao neki neizdrziv bol vec vise neki nelagodan osecaj koji je dolazio i odlazio u "unutrasnjem kolenu", casici. To je bio pre nekih mesec dana, medjutim i dalje imam taj povremen bol, nekad se desi i prilikom mirovanja, ali uglavnom posle duzeg setanja ili stajanja.
Da li ste mozda imali iskustva sa slicnim povredama i da li imate neki savet?
Uzimam glukozamin+msm jednom dnevno.
« Poslednja izmena: Oktobar 11, 2014, 11:40:37 posle podne od strane Čoda » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #264 poslato: Maj 29, 2014, 08:52:48 pre podne »

Uklliko osećaš veću nelagodnost u kolenu, smanji opterećenje brojem ponavljanja ili dužine zadržaja pri vezbi...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #263 poslato: Maj 29, 2014, 08:50:28 pre podne »

Ok, mozeš 1-2 puta na dan hladiti kolena ledom 5-7min, posle leda možeš namazati lioton gel ili nodol krem...
Javi kako ide za 2-3 dana...
Sačuvana
stingo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32

« Odgovor #262 poslato: Maj 28, 2014, 12:21:12 posle podne »

Ognjene, hvala ti puno na iscrpnom odgovoru.
Počeo sam sa vežbama za jačanje kvadricepsa kao i istezanja i nemam bol prilikom izvoĂ°enja istih.Nakon vežbi osećam jedno kratko vreme kao da mi kolena gore(toplotu) ali to brzo proĂ°e.
Što se tiče sklekova i trbušnjaka radim sledeći program:
Sklekovi: uži,široki, na pesnicama i pomoću ručki pet serija(kombinacija)
Trbušnjaci: šest serija po trideset komada i to se trudim da radim isključivo polutrbušnjake da bih štedeo kolena(izdižem samo gornji deo tela-lopatice od zemlje), posle čega radim istezanje stomaka.
i
 
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #261 poslato: Maj 28, 2014, 10:57:37 pre podne »

Vezbe radi kako ti odg, trebalo bi da odradiš 3 serije od svake vezbe, 3serjje za datu vezbu odradis vezano, posle vezbi istezanje 5min...
Javi se za 3-5 dana, kako ide..
Pozdrav
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #260 poslato: Maj 28, 2014, 10:50:05 pre podne »

Šetanje po ravnom je ok, ako ne izaziva bol kolena...
Kretanja sto više, za potrošnju kalorija.
Sklekove i trbusnjake mozes raditi, pazi da ne izazivas bol u kolenima. Mozes i raditi staticki sklek - plank vežba za trbusne....
Mozes napisti vezbe koje planiras da radiš, da ti iskorigujem program ako treba....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #259 poslato: Maj 28, 2014, 10:46:54 pre podne »

U korekciji kilaze ti moze pomoći uzimanje proteinskog šejka, posni proteini pred spavanje (belo meso, ella sir).
Potrebno je kretanja sto više, nizeg do umerenog intenziteta, kako bi trošio kalorije...
Mozes napisati svoj program ishrane, ukoliko imaš dilema...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #258 poslato: Maj 28, 2014, 10:40:04 pre podne »

Treba da korigujes i ishranu:
- smanjiš unos uh, posebno brzih
- smanis unos masnoće
- smanjiš kalorijski unos i obilnost obroka
- smanjis hleb i testenine
- paziš na kasne obroke
- posno meso, posni sir, pirinač, voće i povrće treba pretezno da unosiš
- dosta tečnosti
Treba da legneš blago gladan uveče i da ujutru budeš gladan do 2 sata od ustajanja...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #257 poslato: Maj 28, 2014, 10:36:17 pre podne »

Da li imas priliku da ideš na bazen?
Odlicno je plivanje kraul i setanje u bazenu.... imza kvadriceps i za redukciju kilaže...
Sačuvana
stingo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32

« Odgovor #256 poslato: Maj 26, 2014, 10:14:45 pre podne »

Hvala puno na brzom odgovoru i detaljnom programu terapije.
MR je čitao dr Aleksandar Janićijević i potpisana je kao drugi lekar dr Katarina Kačar.
Moram da smršam nekih desetak kilograma pa me interesuje da li smem da radim sklekove i  trbušnjake(na način da minimalno opterećujem koleno), da li smem da šetam(po par km dnevno) jer bez toga nema šanse da bitnije smršam.
Radiću sve ovo deset dana pa se javljam da vam saopštim stanje.
Pitanje za kraj, da li vežbe istezanja radim u kontinuitetu(bez pauze) pet minuta ili ne i da li navedene statičke vežbe radim sve tri odjednom, po tri serije svaku ili mogu da ih rasporedim i radim pojedinačno u toku dana.
Pozdrav
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #255 poslato: Maj 26, 2014, 09:09:34 pre podne »

Kad sediš noge ispravljend u kolenima, ne savijene...
Izbegaval cucanje, klečanje, stepenice...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #254 poslato: Maj 26, 2014, 09:08:25 pre podne »

Uzmi da piješ Nodol max 1x1 na dan i mozeš mazati na koleno nodol krem ili lioton gel...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #253 poslato: Maj 26, 2014, 09:04:56 pre podne »

Posle vežbi istezanje kvadriceps
- ležeći na boku povlačiš stopalo ka zadnjici,  zadržaj u položaju zatezanja 45sec, povučeš još 2 - 3 cm, opet zadrzaj 45sec, povučeš još malo... ukupno 5min istezeš, bez forsiranja...
Sačuvana
Stranice: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 55 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.068 sekundi sa 18 upita.