TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395526 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 15, 2024, 06:49:02 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 55 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Problemi sa kolenom  (Pročitano 167089 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #687 poslato: Avgust 03, 2015, 12:48:04 posle podne »

Leg ext mozes raditi sa zadržajem u punoj ext 5 sec, 10ak ponavljanja, tezina 10-15 kg singl leg....
Ima odlican efekat za jacanje kvadricepsa...
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #686 poslato: Avgust 03, 2015, 12:37:59 posle podne »

Podseti me - kakav tacno problem imas sa kolenom?
Ustvari sad nikakav. Imao sam pre godinu, dve ono ziganje pri cucnju, ali to je bila losa forma i slab vastus medialis, tad sam imao problem s cucnjem od 10kg, sad radim normalno 40ak, 50kg.

Nego vidim neke tekstove i snimke o tome kako se savetuje izbegavanje leg ekstenzija jer su losa za kolena.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #685 poslato: Avgust 03, 2015, 12:35:41 posle podne »

Leg ext na mašini sutalici singl leg, opterećenje oko 20-30kg (mozes krenuti ivsa 15kg) - 15 ponavljanja po seriji, 3 serije...
Treba da izvodiš vežbe bez napora, pri kraju zamor misića...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #684 poslato: Avgust 03, 2015, 12:32:12 posle podne »

Leg ekstenzija ako se radi pravilno (tezina, tehnika) manje opterećuje kolena od cucnjeva (posebno sa većim kilažama)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #683 poslato: Avgust 03, 2015, 12:30:14 posle podne »

Podseti me - kakav tacno problem imas sa kolenom?
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #682 poslato: Jul 29, 2015, 04:02:52 posle podne »

Pedja sta mislis o leg ekstenzijama, na kraju treninga, 2 serije, ali ipak sam na masi tako da bi bila jaca kilaza, a citam da previse opterecuju kolena koja su mi inace slaba, da li da radim onda samo cucanj i leg press/?

Ili da stavim neku tezinu od 20 ponavljanja, mada se i dalje bojim, bas je na losem glasu vezba

Danas sam uradio jednu seriju zavrsnu za quad, 15 ponavljanja. Valjda nece biti nista, nisam imao nikakvih smetnji
« Poslednja izmena: Jul 30, 2015, 09:44:07 pre podne od strane R1 » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #681 poslato: Jul 15, 2015, 08:32:50 pre podne »

Saveti za istezanje
izvodi se tako što se zauzme položaj krajnjeg obima pokreta koji dozvoljava muskulatura u odreĂ°enom zglobu i taj položaj se zadržava odreĂ°eno vreme. Istezanje se radi postepeno, nikada na cimanje, zauzima se položaj do kojeg je pokret moguć bez zatezanja. Položaj se zadržava 45-60 sekundi, zatim se produbljuje za 2-3cm i to se ponavlja nekoliko puta. Tokom statičkog istezanja potrebno je obratiti pažnju na disanje, jer je relaksacija mišića direktno povezana sa relaksacijom disanja. Važno je da se sve vežbe rade ispod grance bola. Bol je uvek signal koji refleksno dovodi do grča mišića, što onemogućava dalju relaksaciju. Statičko istezanje se izvodi sporo, a krajnji položaj se zadržava oko 45 sekundi. Prednost statičkog istezanja je minimalan rizik od povreĂ°ivanja.
- uvek se isteže zagrejan mišić, nikada hladan!
- najbolje je raditi istezanje 10-15m, odmah posle treninga (cool down)
Pre početka vežbi istezanja neophodo je zagrevanje. Zagrevanjem se podiže temperatura tkiva koje se isteže, povećava se prokrvljenost, elastičnost. Istezanje se izvodi postepeno. Potrebno je istegnuti sve mišiće uključene u sportsku aktivnost, kao i glavne mišiće trupa i velike grupe mišića.


« Poslednja izmena: Jul 15, 2015, 08:34:43 pre podne od strane Ognjen Pedja Tutorov » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #680 poslato: Jul 15, 2015, 08:31:20 pre podne »

Skraćeni, nefleksibilni, kruti mišići – otežavaju pokret! Pri otežanom, skraćenom, pokretu mišići se prenaprežu, pripoji mišića i mišićne tetive – dolazi do nastanka povrede. Pri pojačanim opterećenjima nogu (trening, teži fizički rad), kao i pri sedećem načinu života – dolazi do skraćivanja mišića nogu (kvadriceps, zadnja loža, rotatori kuka...). Što se više mišići opterećuju to se povećava njihova napetost i smanjuje se fleksibilnost. Sedenje tokom celog dana (na poslu, u kolima, ispred televizora i kompjutera...) dovodi do skraćivanja mišića nogu (kombinovano sa slabljenjem mišića). Ovo dovodi do ograničavanja pokreta u zglobovima nogu (kuk, koleno...), bolova u zglobovima i ubrzanog oštećenja zglobova...
Zavisno od vrste sporta, pažnju treba posvetiti posebno opterećenim mišićnim grupama. Trening fleksibilnosti smanjuje rizik od povrede, osećaj napetosti, povećava obim pokreta, smanjuje opterećenje mišića antagonista pokreta.... Najvažnije je dobro zagrejati mišićne grupe pre početka istezanja kako bi se minimalizovao rizik od povreĂ°ivanja.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #679 poslato: Jul 15, 2015, 08:30:41 pre podne »

Uzrok mnogih povreda, predstavlja slaba fleksibilnost mišića nogu. Noge su deo tela koji zbog velike svoje pokretljivosti, nosi pokrete tela u celosti, trpe veliki mehanički stres, kako u sportu, tako i u svakodnevnom životu. Mišićna elastičnost se odnosi na obim pokreta odreĂ°enih delova našeg tela u nekom od zglobova.
Pozitivni efekti istezanja:
- poboljšava takmičarsku sposobnost
- smanjuje napetost mišića
- povećava pokretljivost zglobova
- smanjuje rizik od povreĂ°ivanja!!!
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #678 poslato: Jul 15, 2015, 08:29:44 pre podne »

ovo je vežba za istezanje zadnje lože
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #677 poslato: Jul 15, 2015, 08:27:36 pre podne »

ovo je druga varijanta istezanja za kvadriceps (ležeći)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #676 poslato: Jul 15, 2015, 08:25:41 pre podne »

da li radiš ovo istezanje (za kvadriceps)?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #675 poslato: Jul 15, 2015, 08:23:02 pre podne »

da li semožeš spustiti u pretklon sa pravim kolenima (!) do poda?
(koliko cm fali od vrhova prstiju do poda sa pravim kolenima...?)
Sačuvana
Onix
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39


« Odgovor #674 poslato: Jul 14, 2015, 01:12:32 posle podne »

Pozdrav,  da li radis vežbe za noge (kvadriceps, zadnja loža ) u teretani?

Radim povremeno ali nisam vec nekih mesec dana radio vezbe za noge, a i kad ih radim to su neke lagane kilaze. Inace ta pojava pucketanja kolena postoji otkad znam za sebe. Do svoje  16-17 godine sam trenirao fudbal (sad imam 23) ali nikad nisam imao povredu ili slicno tokom svoje fudbalske karijere. Trenutno se bavim street workoutom tj vezbam u parku i istezem uvek posle treninga, a u teretanu sam isao samo zbog nogu.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #673 poslato: Jul 13, 2015, 11:06:10 posle podne »

Da li radis istezanja za noge ( kvadriceps, zadnja loža ) posle treninga?
Koji sport treniraš?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 55 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.097 sekundi sa 14 upita.