TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395454 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 08:06:26 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 102 103 [104] 105 106 ... 192 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brza pitanja!  (Pročitano 646793 puta)
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #1326 poslato: Decembar 12, 2014, 11:51:18 posle podne »

Za rast mišića neminovno je raditi sa velikim teretima tehnički ispravno, ja preferiram eksplozivan rad i što više povezanih ponavljanja(koliko je to moguće)  Radite i bučice i dvoručni, sve to zajedno pije vodu i gradi grudi  ;)
Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1325 poslato: Decembar 12, 2014, 03:56:33 posle podne »

mislim da bi vecina imala veci benefit od benca sa sipkom da li kosog ili ravnog nebitno al kroz neki duzi vremenski period mislim da ce gainovi u snazi biti veci pa iz toga i potencijalno veci gainovi sto se misicne mase tice

takodje previse ljudi razmislja sta ih bolje pogodi to sto od ravnog benca neko nema upalu grudi a od benca sa bucicama ima ne mora nista da znaci najbolji nacin procene je slikati se raditi mesec dana jedno biti u kcal suficitu slikati se pa raditi mesec dana drugo isto u kcal suficitu i uporediti slike xDD mada cak je i mesec dana prekratak period za vecinu vezbaca da bi primetili drasticnu razliku :)
A i raste se kontinualno, tako da je skoro nemoguce uporediti! Ja kombinejem sipku i bucice, nekad ravni-sipka, kosi-bucice, nekad obrnuto... I meni se cini da me bolje pogadja sa bucicama.
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #1324 poslato: Decembar 12, 2014, 02:32:58 posle podne »

mislim da bi vecina imala veci benefit od benca sa sipkom da li kosog ili ravnog nebitno al kroz neki duzi vremenski period mislim da ce gainovi u snazi biti veci pa iz toga i potencijalno veci gainovi sto se misicne mase tice

takodje previse ljudi razmislja sta ih bolje pogodi to sto od ravnog benca neko nema upalu grudi a od benca sa bucicama ima ne mora nista da znaci najbolji nacin procene je slikati se raditi mesec dana jedno biti u kcal suficitu slikati se pa raditi mesec dana drugo isto u kcal suficitu i uporediti slike xDD mada cak je i mesec dana prekratak period za vecinu vezbaca da bi primetili drasticnu razliku :)
« Poslednja izmena: Decembar 12, 2014, 02:35:20 posle podne od strane eXe88ns » Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #1323 poslato: Decembar 12, 2014, 01:02:36 posle podne »

Ja sam bas testirao 2 meseca sipka pa 2 meseca bucice i vise me pogode bucice. Inace jel zna neko kako maksmalno da se pogodi bas unutrsnji gornji deo grudi?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #1322 poslato: Decembar 12, 2014, 08:18:44 pre podne »

Ja sam ranije stalno radio sa bucicama ,a evo zadnjih nekoliko treninga nisam uopšte radio sa njima. Moraću ponovo da ubacim neki potisak u trening :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #1321 poslato: Decembar 12, 2014, 07:34:30 pre podne »

Jel dobija jos neko jacu upalu grudi kad radi bucicama nego sipkama?
Ja poslednjih nekoliko nedelja radim sa bućicama, negativno ponavljanje 2-3 sekunde, i sa zadrškom dole. Strašne upale.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1320 poslato: Decembar 11, 2014, 10:54:06 posle podne »

Kad smo kod nekih varijacija, trebalo bi skrenuti pažnju na osnove...tj. same mišićne kontrakcije...

MISICNE   KONTRAKCIJE


Da  bi  se  u  potpunosti  shvatio  nacin  funkcionisanja  covekovog  lokomotornog  aparata  u  celosti  I  funkcionisanja  misica   pri  izvodjenju  kako  slozenih  tako I  prostih  pokreta  potrebno  je   poceti od  samog  pocetka. Ako  moze  tako  da  se  kaze,osnovna  jedinica  pokreta  je  misicna  kontrakcija.

Sama  kontrakcija  zasniva  se  na  promeni  duzine  misica. Iz  tog  razloga generalno  postoje   tri  osnovna  rezima  rada  misica:

1.Koncentricna  kontrakcija  kada  je  sila  misica  veca  od  sile  otpora,tj. misic  savladjuje  taj  otpor  pri  cemu  se  misicni  pripoji  priblizavaju  jedan  drugom.Misic  se  skracuje.

2.Ekscentricna  kontrakcija –nastaje kada  je  misicna  sila  manja od  spoljasne  sile,pri  cemu  se   misic  izduzuje,a  pokret  vrsi  u  suprotnom  smeru  od  delovanja sila  misica.Pripoji  se  udaljavaju.

3.Izometrijska  kontrakcija  pri  cemu  su  misicna  sila  I  sila  otpora(spoljasnja  sila)jednake  po  svojim  intenzitetima,tako da  se  pokret  ne  vrsi.Pri  ovim  kontrakcijama  misic  ne  menja  svoju  duzinu,ali  menja  tonus (napetost).

Pored  navedena  tri  osnovna  rezima  rada  postoji  jos  nekoliko    vrsta  kontrakcija  kao  sto  su:

-izokineticka  kontrakcija  pri  kojoj  je  brzina  pokreta  tj.  kontrakcija  ista   tokom  celog  pokreta.Za  ovu  vrstu  kontrakcije  potrebne  su  posebne  sprave.
-auksotonicna  kontrakcija  kada  se  sila povecava  od  pocetka   do  kraja  pokreta  tj.kontrakcije,sto  je  vrlo  znacajno  kada  su  u pitanju  jednozglobni  misici. Neke  od  modernih  sprava  konstruisane  su  na  ovom  principu.

Samo  skracenje  misica  zavisi  I  od  rasporeda   misicnih  vlakana  u  njima.Taj  raspored  je  razlicit  I  moze  se  podeliti  u  tri  grupe:

1.Misicna  vlakna  mogu  biti  postavljena  paralelno  u  odnosu  na  uzduznu  osu  I  tada  grade  vretenaste   misice.

2.Misicna  vlakna  mogu  biti  biti  postavljena  koso  u  odnosu  na  uzduznu  osu I  tada  grade  perastu strukturu(unipenatus,bipenatus,multipenatus).

3.Misicna  vlakna  mogu  biti  postavljena  radijalno.

Misici  vretenste  strukture   su  u  mogucnosti  da  se  vise  skrate  nego  misici  peraste  strukture,pri  cemu  misici  peraste  strukture  imaju  sposobnost razvijanja  vece  sile  pri  manjem  skracenju.

Kao  sto  je  vec  receno  misici  imaju  svojstvo da  se  odupiru I  savladjuju  spoljasni  otpor  pri cemu  razvijaju  odredjenu  silu.Ova  komponenta (sama  kontrakcija)  predstavlja  aktivnu  komponentu  misicne  sile.

Vezivno  tkivo  ima  osobinu da  se  opire  izduzenju  misica(pasivna  komponenta),sto  cini  misicnu  elasticnost.Zapravo  misic  se  ponasa   kao  opruga  I  pri  njegovom  izduzenju  tezi  da  zadrzi  prvobitan  oblik.To  znaci  da  se  pri  izduzenju  misica   stvara  â€śenergija  elasticne  deformacije”  koja  pomaze aktivnoj komponenti  tj.samoj  koncentricnoj  kontrakciji. Ovo  je  od  velikog  znacaja  kada  je  u  pitanju  jedna  od  tehnika  podizanja  tegova.

MISICI  RADE  NA  VISOKI  NAPON

Kao  sto  smo  vec  rekli,covek  ima  preko  430  skeletnih  misica  koji  sadrze
250 000 000 misicnih  vlakana.Da  bi  misic  uopste  mogao  da se   kontrakuje(skrati) mora  da  bude   inervisan.Inervaciju  skeletnih  misica  vrese  tzv.alfa-motoneuroni.Jedan  alfa-motoneuron  inervise  grupu  misicnih  vlakana.Ovakva  funkcionalna  celina(alfa-motoneuron  +  grfupa  misicnih  vlakana)  cine  motornu  jedinicu.

Znaci,svaki  od nasih  misica  sastoji se  od  mnostva   malih  motora(motornih  jedinica),koji  se  u  zavisnosti  od  potrebe ukljucuju  I  ikljucuju.

S  obzirom  da  smo  pmenuli   nekoliko  tipova  misicnih  vlakana,tako  postoje I  razliciti  tipovi  moto-neurona  koji  ih  inervisu.
Alfa-motoneuroni  sporih  motornih  jedinica  su  sitni  I imaju  malu  brzinu  provodjenja  nervnih  impulsa,za  razliku  od  alfa-motoneurona  brzih  motornih  jedinica  cija  je  frekvencija  praznjenja  znatno veca. Odatle  razlikujemo  brza  I  spora  misicna  vlakna.
Jedna  nervna  celija  inervise od  4-5  pa  do  100  pa  I  1000  misicnih  vlakana.Sto  je  broj  misicnih  vlakana  inervisan  od  jednog  motoneuronaa  manji,to  je  pokret  tog  misica  precizniji  I  finiji( misici  oka).

 tog  razloga   koriscenje  vecih  opterecenja u  bodibildingu  dovodi  do  regrutovanja  velikog  broja  motornih  jedinica .U  nekim  slucajevima  kada  dodje  do zastoja  u  razvitku  jacine  misica  primenjuju  se  negativna  ponavljanja  kao  jedna  od  tehnika  za prevazilazenje tzv.”neutralne  barijere”,tj.nemogucnosti  regrutovanja  dovoljnog  broja  motornih  jedinica.

(X) -  FITNESS   broj 2
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #1319 poslato: Decembar 11, 2014, 10:13:29 posle podne »

Jel dobija jos neko jacu upalu grudi kad radi bucicama nego sipkama?
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #1318 poslato: Decembar 11, 2014, 05:22:53 posle podne »

Ili jednostano uzmete E*****n i sve to zamenite lepo :D
Hejteru iz gyma ja da 'ocu to, odmah bih krenuo sa nekom kuricom...
Sačuvana
Panta rei, panta res.
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #1317 poslato: Decembar 11, 2014, 03:11:47 posle podne »

a da i ja samo kreatin i whey xd iskreno neke stvari mislis da daju benefite npr beta lanin ali su dosta skupe i neisplativo kofein imam ali ga retko uzmem
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #1316 poslato: Decembar 11, 2014, 02:12:19 posle podne »

Meni ne treba sve to , ja kupim samo kofein i kreatin i rešen problem :D
Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #1315 poslato: Decembar 11, 2014, 10:50:08 pre podne »

Ako se uzme za predpostavku da osoba koja kupuje suplement sa vise supstanci zna zasto mu koja treba...
za istu gramazu izadje jeftnije kupiti odvojeno... vecina suplemenata koje kombinuju vise stvari su dosta podozirane...
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #1314 poslato: Decembar 11, 2014, 09:58:05 pre podne »

Pa za samo mesec dana nije jeftino. Ali za veci vremenski period (veca pakovanja supsa) dodje jeftinije. Arginin 500g, beta alanin 500g, kofein (200mg) i tautin (400mg) 90 kapsula. Koga radi nek doda kreatin i vrh.
Nasao sam proverene supse koji su na promo cenama jer je nova firma u pitanju. L-arginin i beta alanin me izasli 38e, plus oko 1000din za kofein i taurin. Uzimam uvek vise nego sto bih trebao, oko po 10g. ;D
Sačuvana
Panta rei, panta res.
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #1313 poslato: Decembar 11, 2014, 09:14:50 pre podne »

Inače NO nisam ni osetio, da nema onog slatkastog ukusa posle uzimanja ne bih ni znao da sam ga popio :)
Zato je mnogo jeftinije i bolje da ga sam pravis. :)
Nije jeftinije. Ako stavljaš prave doze, nekoliko vrrsta suplemenata, to je jako skupo za npr. mesec dana. Evo sam izračunaj kofein, kreatin, arginin, taurin, beta alanin, eventualno tirozin.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #1312 poslato: Decembar 10, 2014, 09:22:03 posle podne »

Može zajedno, posle treninga ubaci i dekstrozu zajedno sa njima :)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 102 103 [104] 105 106 ... 192 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.239 sekundi sa 15 upita.