TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395435 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 03:22:55 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 95 96 [97] 98 99 ... 192 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brza pitanja!  (Pročitano 646386 puta)
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #1431 poslato: Januar 31, 2015, 02:43:19 posle podne »

Uzeo sam Arginin, i tamo piše da se uzimaju 2 ujutru, 2 pred spavanje. Meni više ima logike pre treninga 30 minuta zajedno sa kofeinom. Ako ga je neko koristio, neka se javi :)
5g 15-tak min pred trening i 5g pred spavanje sam ga ja koristio. Mada mislim da je to promasena investicija za tipove kao sto smo ti i ja, ja sam taj moj prodao kasnije... Mozda bolja stvar da si kupio reaktor, uostalom videces sam kako ce tebi biti. Ja ga vise necu kupovati solo, definitivno...
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #1430 poslato: Januar 31, 2015, 11:25:15 pre podne »

Uzeo sam Arginin, i tamo piše da se uzimaju 2 ujutru, 2 pred spavanje. Meni više ima logike pre treninga 30 minuta zajedno sa kofeinom. Ako ga je neko koristio, neka se javi :)
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1429 poslato: Januar 31, 2015, 03:17:08 pre podne »

Legla plata,sutra idemo malo da se ponovimo do Pansporta :)
Pa mi recite jel ok ova kombinacija za defku:Power protein,Mp Amino1,kofein,ZMB6? hvala napred
I dovoljno misica, da nesto ostane posle te defke... Primetio sam da mnogi na forumu zele defku bez dovoljno mesa. Treba mnogo "mesa" za defku. Ok su suplementi, ali sihrana, trenutni odnos misica i masti . . . Svi mi bi zeleli da izgledamo kao momci sa reklama, ali ne ide to tako...
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Smrzla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 52


« Odgovor #1428 poslato: Januar 30, 2015, 11:11:55 posle podne »

Naravno ishrana je najbitnija,sredjeno je sve,trening takodje,hvala puno na odgovoru :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1427 poslato: Januar 30, 2015, 11:03:11 posle podne »

Legla plata,sutra idemo malo da se ponovimo do Pansporta :)
Pa mi recite jel ok ova kombinacija za defku:Power protein,Mp Amino1,kofein,ZMB6? hvala napred

Za "defku" je prevashodno neophodna korekcija ishrane( razuman kalorijski deficit na račun ugljenih hidrata), kardio trening u "željenoj zoni pulsa", dovoljno dugog trajanja, i trening sa opterećenjem koje je tu da bi očuvao i ono malo "mesa na kostima" koje se može "smanjiti" u "periodu deficita"...

A pomenuta suplementacija je ok...

Dakle, PRVO KOREKCIJA ISHRANE, TRENING...pa suplementacija...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1426 poslato: Januar 30, 2015, 10:59:26 posle podne »

Mislio sam uopste u nedostatku suplemenata. Negde sam video da predlazu cokoladno mleko ali nema u njemu nista od proteina. Svakako cvrst obrok 30 min posle teretane, ali jel bolje nesto popiti posle treninga pa jesti ili odma kuci na cvrat obrok.

Nećeš se sigurno razgraditi "do koske" iako nema dex...ali ako baš ničega nema neposredno posle treninga...ako je obrok pre treninga bio "korektan", a trening nije bio duži od 60 min( naravno bitan je i intenzitet treninga), a "na vreme" stiže i kvalitetan obrok posle treninga...nema potreba za uzbunom najvišeg stepena  ;)

Čokoladno mleko, kao i svako mleko ima proteine, oko 3 gr na 100 ml, doduše tu je i poviše šećera, tako možeš 250 ml čokoladnog mleka kao koliko-toliko dobru zamenu...
« Poslednja izmena: Januar 30, 2015, 11:23:11 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Smrzla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 52


« Odgovor #1425 poslato: Januar 30, 2015, 10:57:54 posle podne »

Legla plata,sutra idemo malo da se ponovimo do Pansporta :)
Pa mi recite jel ok ova kombinacija za defku:Power protein,Mp Amino1,kofein,ZMB6? hvala napred
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #1424 poslato: Januar 30, 2015, 10:16:31 posle podne »

Kupi dekstoru ona je oko 150 din kg, popiješ nju i kući na čvrt obrok. A što se tiče čokoladnog mleka odakle ti to da nema proteina, u njemu valjda ima kao i u običnom mleku 33g proteina na 1litar :)
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #1423 poslato: Januar 30, 2015, 09:57:46 posle podne »

Mislio sam uopste u nedostatku suplemenata. Negde sam video da predlazu cokoladno mleko ali nema u njemu nista od proteina. Svakako cvrst obrok 30 min posle teretane, ali jel bolje nesto popiti posle treninga pa jesti ili odma kuci na cvrat obrok.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1422 poslato: Januar 30, 2015, 09:35:03 posle podne »

Sta je najbolje popiti posle treninga u nedostatku wheya ?

Dekstroza, glutamin, BCAA, tj. amino kiseline, (kreatin)...

Po pitanju alternative na račun ishrane, npr. 1 banana, belanca( jaja)...ili najbolje konkretan obrok...dovoljno proteina visoke biološke vrednosti, hidrata, zdravih masti...
« Poslednja izmena: Januar 30, 2015, 09:37:20 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #1421 poslato: Januar 30, 2015, 09:02:38 posle podne »

Sta je najbolje popiti posle treninga u nedostatku wheya ?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1420 poslato: Januar 27, 2015, 01:56:19 pre podne »

Mozes naravno...

Što veći razmak izmeĂ°u uzimanja hrane bogate kalcijumom i ZMA, to bolje...2-4 sata razmaka( posle obroka bogatog kalcijumom) bi bilo idealno...

Evo još predloga...

"1. 30 minuta pred spavanje popijte ZMA na prazan stomak

2. Pred sam odlazak na spavanje popijte proteinski šejk sa kazeinom; takoĂ°e pred spavanje i uzmite neki izvor masti kao što su kikiriki, orasi, bademi.

Na ovaj način sa ZMA 30 minuta pred spavanje daćete mineralima (magnezijum, cink) vremena da uĂ°u u vaš sistem pre proteina i masti. Tako ćete sprečićete "borbu minerala za apsorbciju" u crevima koja se inače dešava ako uzmete izvor kalcijuma i magnezijum/cink zajedno.
Količina kalcijuma u proteinskom šejku koji sadrži kazein je zaista minimalna tako da o tome ne treba da brinete.
Sa druge strane kazein će se postepeno razlagati dok vi spavate, tj. postepeno će se absorbovati aminokiseline koje iz njega nastaju tako ćete imati i gradivnih materija za vaše mišiće koji će pod uticajem ZMA( efekat na testosteron i GH) biti svakako jači i veći. U usporavanju apsorbcije i dugotrajnosti efekta kazeina pomažu masti koje ste uzeli putem npr. badema."

Dakle, bitan je i dobar tajming...eto kako lepo i lako ukopiti ZMA i kazein...

Logika stvari je ista i kada je u pitanju ella sir...jogurt i sl.

Hvala na savetu Slavisa, bas me je mucio taj problem sta da pojedem pred spavanje zbog ZMA, uglavnom nisam jeo nista zbog toga  :)

Slobodno pitaj, uvek ćemo naći odgovor...ipak smo mi "Pansport tim"... ;D

Ne zaboravi, obrok pred počinak je jako bitan...i tokom noći je "ishrana mišića" preko potrebna!

Hidrata bez...

Bez preobilnosti...akcenat na sporosvarljive izvore proteina i zdrave masti( koje i same doprinose tome)...

Sačuvana
Bogisa
Gost
« Odgovor #1419 poslato: Januar 26, 2015, 04:47:17 posle podne »

Mozes naravno...

Što veći razmak izmeĂ°u uzimanja hrane bogate kalcijumom i ZMA, to bolje...2-4 sata razmaka( posle obroka bogatog kalcijumom) bi bilo idealno...

Evo još predloga...

"1. 30 minuta pred spavanje popijte ZMA na prazan stomak

2. Pred sam odlazak na spavanje popijte proteinski šejk sa kazeinom; takoĂ°e pred spavanje i uzmite neki izvor masti kao što su kikiriki, orasi, bademi.

Na ovaj način sa ZMA 30 minuta pred spavanje daćete mineralima (magnezijum, cink) vremena da uĂ°u u vaš sistem pre proteina i masti. Tako ćete sprečićete "borbu minerala za apsorbciju" u crevima koja se inače dešava ako uzmete izvor kalcijuma i magnezijum/cink zajedno.
Količina kalcijuma u proteinskom šejku koji sadrži kazein je zaista minimalna tako da o tome ne treba da brinete.
Sa druge strane kazein će se postepeno razlagati dok vi spavate, tj. postepeno će se absorbovati aminokiseline koje iz njega nastaju tako ćete imati i gradivnih materija za vaše mišiće koji će pod uticajem ZMA( efekat na testosteron i GH) biti svakako jači i veći. U usporavanju apsorbcije i dugotrajnosti efekta kazeina pomažu masti koje ste uzeli putem npr. badema."

Dakle, bitan je i dobar tajming...eto kako lepo i lako ukopiti ZMA i kazein...

Logika stvari je ista i kada je u pitanju ella sir...jogurt i sl.

Hvala na savetu Slavisa, bas me je mucio taj problem sta da pojedem pred spavanje zbog ZMA, uglavnom nisam jeo nista zbog toga  :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1418 poslato: Januar 26, 2015, 12:53:56 posle podne »

Ovsene bukvalno nikako, eventualno da napravim neki miks pa da unutra ubacim suve banane, grozdje i tako to

4 obroka imam, ali 6 je nemoguce. Jednostavno nemam vremena pored dva treninga dnevno i svega ostalog da imam 6 obroka

E sad me zanima za taj obrok pre spavanjada li smem da pojedem neki mlecni prozivod zbog ovih ZMA sto pijem?

Kre-Alkalyn sam dugo pio sa Beta Alaninom i stvarno mi je pomagalo dosta, nisam osecao neki priliv snage ali oporavak je bio bolji, verovatno se nije stvarala mlecna kiselina u misicima. Monohidrat ne pijem da ne bih navukao vodu, sada ne znam koliko je to istinito, ali ne zelim da nabijam kilazu bezveze, ne bavim se time :)

Ako se dobro sećam Bogiša je dugo na Forumu, on je veslač mislim, šta god da pojede on i potroši.  :)

Dobro se secas Twine, ma kao sto sam rekao nekom postu ispod jedem bukvalno sve, ali se trudim da pored tih gluposti sto jedem imam i kvalitetan obrok :D



Mozes naravno...

Što veći razmak izmeĂ°u uzimanja hrane bogate kalcijumom i ZMA, to bolje...2-4 sata razmaka( posle obroka bogatog kalcijumom) bi bilo idealno...

Evo još predloga...

"1. 30 minuta pred spavanje popijte ZMA na prazan stomak

2. Pred sam odlazak na spavanje popijte proteinski šejk sa kazeinom; takoĂ°e pred spavanje i uzmite neki izvor masti kao što su kikiriki, orasi, bademi.

Na ovaj način sa ZMA 30 minuta pred spavanje daćete mineralima (magnezijum, cink) vremena da uĂ°u u vaš sistem pre proteina i masti. Tako ćete sprečićete "borbu minerala za apsorbciju" u crevima koja se inače dešava ako uzmete izvor kalcijuma i magnezijum/cink zajedno.
Količina kalcijuma u proteinskom šejku koji sadrži kazein je zaista minimalna tako da o tome ne treba da brinete.
Sa druge strane kazein će se postepeno razlagati dok vi spavate, tj. postepeno će se absorbovati aminokiseline koje iz njega nastaju tako ćete imati i gradivnih materija za vaše mišiće koji će pod uticajem ZMA( efekat na testosteron i GH) biti svakako jači i veći. U usporavanju apsorbcije i dugotrajnosti efekta kazeina pomažu masti koje ste uzeli putem npr. badema."

Dakle, bitan je i dobar tajming...eto kako lepo i lako ukopiti ZMA i kazein...

Logika stvari je ista i kada je u pitanju ella sir...jogurt i sl.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #1417 poslato: Januar 26, 2015, 10:26:33 pre podne »

^ Skoro sam poceo u teretanu i imam dosta slabe noge (iako radim vezbe za njih ukljucujuci i cucanj). Da li ima poente da pored tih vezbi radim i posebno za listove?
Naravno, nece listovi da ti rastu od cucnjeva. Treniraj i njih.
Pazi meni se dogadjalo i da dobijem upalu listova posle jakog treninga nogu. :D
Haos, sta li si radio? :D
Bilo mnogo serija kombinovanog cucnja i iskoraka. :D
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Stranice: 1 ... 95 96 [97] 98 99 ... 192 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.152 sekundi sa 15 upita.