TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395433 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 08:33:25 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 91 92 [93] 94 95 ... 192 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brza pitanja!  (Pročitano 645579 puta)
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1491 poslato: Mart 03, 2015, 02:15:32 posle podne »

Kako mogu da promenim ime? Ako je moguce...

U opstinu :D
Nema te danima, bas sam se pitao gde si... ;D
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
pedjoni986
Gost
« Odgovor #1490 poslato: Mart 03, 2015, 11:35:10 pre podne »

Kako mogu da promenim ime? Ako je moguce...

U opstinu :D
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1489 poslato: Februar 27, 2015, 03:44:55 posle podne »

Kako mogu da promenim ime? Ako je moguce...
Ides na profil/korisnicki racun i promenis ime.
Hvala.
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #1488 poslato: Februar 27, 2015, 03:38:59 posle podne »

Kako mogu da promenim ime? Ako je moguce...
Ides na profil/korisnicki racun i promenis ime.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1487 poslato: Februar 27, 2015, 03:35:05 posle podne »

Kako mogu da promenim ime? Ako je moguce...
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1486 poslato: Februar 23, 2015, 10:52:18 posle podne »

Lepa tema...

Ne treba ni preterivati sa vodom...znam momke koji krenu da kukaju, kako uriniraju na svakih pola sata..."eto brate, počeli smo da pijemo kreatin, a čulo smo da treba dosta vode da se pije"...

"Neumerenost je veoma opasna u bilo čemu, pa i kada je reč o ispijanju vode.
 
U svakodnevici ustaljeni su tekstovi o konzumiranju neophodnih "8 čaša vode na dan" ili 2 – 3 litre. Osim toga brojne su dijete i saveti o zdravom načinu života koji propagiraju unošenje velikih količina tečnosti (prvenstveno vode). Kod sportista je opet česta neadekvatna rehidratacije organizma pre, u toku i nakon bavljenja sportom. Jedna od veoma opsanih metoda naglog skidanja kilograma kod sportista-takmičara jeste i metoda unošenja velikih količina vode u periodu od nekoliko dana. Nakon ovakvog ataka na organizam, telo se brani izbacivanjem vode tako što izbaci i znatno više od onoga što je uneto. Rezultat ovoga je gubitak kilograma (tačnije vode iz organizma). Sve ovo je veoma štetno po organizam sportiste, ali i njegovu fizičku pripremljenost.
Kao i svaka "loša navika", i preterano ispijanje vode ostavlja posledice. Po rečima stručnjaka, ideja da je neophodno piti velike količine vode i kada telo nije pod fizičkim naporom ili izloženo visokim temperaturama nema naučnu osnovu. Čak i kada osoba radi teške fizičke poslove na suncu ili trči maraton, hipotalamus prepoznaje izmenjene okolnosti i izaziva pojačano lučenje vazopresina, hormona koji nalaže bubrezima da štede vodu. Ako u takvim okolnostima, kada telo već samo po sebi počinje da čuva vodu, sistem opteretite sa nenormalnim količinama tečnosti, možemo izazvati hiponatremiju i praktično se "otrovati vodom".
Sama reč „hiponatremija“ je grčko-latinskog porekla i doslovno znači „manjak soli u krvi“. Kvantitativno govoreći, kada koncentracija natrijuma u krvi padne ispod 135 mmol/l, nastaju simptomi „trovanja vodom“ koji podrazumevaju otežano disanje, glavobolju, nesvesticu, malaksalost, mučninu, često mokrenje, psihičku dezorijentaciju i grčenje mišića.
Elektroliti igraju važnu ulogu u održavanju homeostaze (ravnoteže) u organizmu. Oni pomažu da se regulišu mnogi procesi u organizmu, a najviše omogućavaju normalan tok  nervnih impulsa i kontrakciju srca i drugih mišića. Narušavanje balansa elektrolita nepravilnom hidratacijom je štetno. Najteži poremećaj se tiče količine Natrijuma, Kalijuma i Kalcijuma.
 
U ljudskom telu bubrezi kontrolišu količinu vode, soli i ostalih materija filtrirajući krv kroz milione izuvijanih tubula. Kada osoba u kratkom periodu popije veliku količinu vode, bubrezi svoj posao ne mogu da urade efikasno i krv postaje razvodnjena. U cilju uspostavljanja ravnoteže višak vode iz krvi prelazi u ćelije u kojima je veća koncentracija soli, i one se pod pritiskom šire kao baloni.
Većina ćelija ima prostor za rast volumena, jer grade relativno rastegljiva tkiva poput masti ili mišića. MeĂ°utim, sa neuronima nije taj slučaj. Ćelije mozga su sabijene unutar lobanje, i taj skučeni prostor dele sa krvnim sudovima i cerebrospinalnom tečnošću. Unutar lobanje nema prostora za širenje i otoke.
 
Iz tog razloga, otok mozga može biti poguban. Brza i jaka hiponatremija uzrokuje ulazak vode u moždane ćelije što dovodi do otoka mozga koji se manifestuje grčevima, prestankom disanja, komom i krvarenjem u mozgu. Sve ovo, pojedinačno i udruženo, može izazvati naglu smrt. S druge strane smrt nastupa i ako izgubimo 10%  ukupne količine vode u telu.
U normalnim okolnostima, bubrezi tokom 1h mogu da prerade 800-1000ml tečnosti. Ukoliko je organizam pod fizičkim naporom, ovaj kapacitet se spušta na 100ml/h. Ukoliko biste tad pili litar vode na sat, jasno je koliko će tečnosti „lutati po telu“. Iako oprezno govore o optimalnom unosu vode tokom velikih fizičkih napora, naučnici  tvrde da ne bi smo smeli uneti količinu veću od 500ml vode na sat ni tokom najvećih fizičkih napora i perioda pojačanog znojenja.
Stručnjaci se slažu da rehidratacija posle napora mora biti postepena i da čak ni voda ne predstavlja namirnicu bezbednu za konzumiranje u neograničenim količinama, kako se uglavnom veruje. Prekomerna doza vode može da poremeti balans elektrolita, što je veoma štetno. U proteklim godinama u Svetu su registrovani slučajevi sa smrtnim ishodima usled prevelikog konzumiranja vode.
 
U sportu, pa i trčanju je veoma važno pravilno se hidrirati, a potrebe za vodom tada obično rastu. Najjednostavniji test da se uverite da se ispravno hidrirate je da pogledate boju urina koja treba da bude svetložute boje.
 
Terapija za trovanje vodom je jednostavno uzdržavanje od vode, a ako je potrebno, mogu se primeniti soni rastvor intarvenozno ili diuretici. Preventiva je ipak najbolja, sprečite hiperhidrataciju ograničavanjem unosa tečnosti, pijte samo kad ste žedni, čak i na maratonu.

Sportska pića, pored vode, koja vraćaju i elektrolite su popularna, ali većinom su hipotonična (sadrže manje elektrolita nego što se izgubi). Zato postoje i izotonična pića koja su bolja, a sportisti ih rado koriste. U uslovima intenzivnog bavljenja sportom treba uzimati dovoljno tečnosti, ali oko 10% manje od količine izgubljene tečnosti.
                                                                                                                                                                                                                                        By Jovan Milićević
"
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #1485 poslato: Februar 23, 2015, 07:16:36 pre podne »

Može i tako, bitno je da je rasporeĂ°eno u toku dana da bi telo moglo da iskoristi to. Kako god ti odgovara, krljneš pre jela 20 minuta  i to je to. Bitno je da budeš dobro hidriran i nema brige. Neki to shvate ozbiljno pa se nalivaju sa 10l vode a neki ne shvate nikako pa piju čašu na dan. Nemoj ni da se pretrpavaš vodom a nemoj ni da ostaneš žedan nego drži prosek 3-4l vode na dan i nema frke  :D
+1
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1484 poslato: Februar 22, 2015, 09:26:57 posle podne »

I ja sam za to da uradiš fazu punjenja, sve potrebne savete si dobio od bokija, javi koji si kreatin kupio. I napiši utiske i da li je ispunio tvoja očekivanja pošto prvi put koristiš :)
Hocu, verovatno cu da uzmem Dymaize, nasao sam za malo manje od 20E kg.
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #1483 poslato: Februar 22, 2015, 09:25:22 posle podne »

I ja sam za to da uradiš fazu punjenja, sve potrebne savete si dobio od bokija, javi koji si kreatin kupio. I napiši utiske i da li je ispunio tvoja očekivanja pošto prvi put koristiš :)
Sačuvana
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #1482 poslato: Februar 22, 2015, 09:01:20 posle podne »

Može i tako, bitno je da je rasporeĂ°eno u toku dana da bi telo moglo da iskoristi to. Kako god ti odgovara, krljneš pre jela 20 minuta  i to je to. Bitno je da budeš dobro hidriran i nema brige. Neki to shvate ozbiljno pa se nalivaju sa 10l vode a neki ne shvate nikako pa piju čašu na dan. Nemoj ni da se pretrpavaš vodom a nemoj ni da ostaneš žedan nego drži prosek 3-4l vode na dan i nema frke  :D
Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1481 poslato: Februar 22, 2015, 08:54:16 posle podne »

Samo ti uradi fazu punjenja lepo 4 x po 5g na dan, 7 dana tako. Posle toga ideš normalno 5 g pre treninga  5 g posle treninga, u danima pauze možeš samo 5g pre doručka ili u toku dana i to je to. Primetio sam da dosta ljudi ne radi fazu punjenja, ja bih ipak preporučio da je odradiš
Kad radim punjenje, 5 pre dorcuka, 5 pre teretane, 5 posle i 5 pred spavanje ili?
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #1480 poslato: Februar 22, 2015, 08:43:26 posle podne »

Samo ti uradi fazu punjenja lepo 4 x po 5g na dan, 7 dana tako. Posle toga ideš normalno 5 g pre treninga  5 g posle treninga, u danima pauze možeš samo 5g pre doručka ili u toku dana i to je to. Primetio sam da dosta ljudi ne radi fazu punjenja, ja bih ipak preporučio da je odradiš
Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1479 poslato: Februar 22, 2015, 08:19:42 posle podne »

Nećeš pogrešiti ni kod jednog ni kod drugog, na tebi je da izabereš koji će te više privući i koji ćeš uzeti, inače da, ja uvek kažem ljudima ako uzimaju kreatin da uzmu 1kg da se to odradi kako treba, na fazu punjenja ode "dosta" tako da komotno uzmi 1kg i bilo koji od ta dva, nema greške  :)
Ok, hvala. Mislio sam da fazu punjenja i ne radim, posto sam procitao da nije neophodno. Ako bi trebao, kako se radi?
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #1478 poslato: Februar 22, 2015, 08:14:11 posle podne »

Nećeš pogrešiti ni kod jednog ni kod drugog, na tebi je da izabereš koji će te više privući i koji ćeš uzeti, inače da, ja uvek kažem ljudima ako uzimaju kreatin da uzmu 1kg da se to odradi kako treba, na fazu punjenja ode "dosta" tako da komotno uzmi 1kg i bilo koji od ta dva, nema greške  :)
Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1477 poslato: Februar 22, 2015, 08:09:43 posle podne »

Imam jos jedno pitanje, vezano za creatin. Dimatyze ili Scitec i da li da odmah narucim od 1kg? Posto nikad nisam pio kreatin, ne znam.
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Stranice: 1 ... 91 92 [93] 94 95 ... 192 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.088 sekundi sa 14 upita.