TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395433 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 08:37:29 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 87 88 [89] 90 91 ... 192 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brza pitanja!  (Pročitano 645581 puta)
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #1551 poslato: Mart 13, 2015, 02:29:14 posle podne »

Hvala vam.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1550 poslato: Mart 13, 2015, 02:01:38 posle podne »

"Ravna" kafena kasicica....bitno je i to naglasiti...  ;D
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #1549 poslato: Mart 13, 2015, 01:55:12 posle podne »

Da, kafena kašičica.
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #1548 poslato: Mart 13, 2015, 01:54:10 posle podne »

Hvala, oko 5g je mala kasicica?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #1547 poslato: Mart 13, 2015, 12:57:01 posle podne »

Prvih 5 do 7 dana piješ 5g ujutru, 5g pre treninga, 5g posle treninga i 5g uveče, a kad proĂ°e faza punjenja onda po 5g pre i posle treninga :)
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #1546 poslato: Mart 13, 2015, 12:53:20 posle podne »

Na vasu preporuku sam kupip 500g kreatina a ne 300g (Zbog faze punjenja)
E sad kako i kad da konzumiram

Inace u pitanju je monohidrat (Batery)
Ishrana mi je sredjena
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1545 poslato: Mart 12, 2015, 01:00:43 pre podne »

Kreatin sam dobila,inace ne bih ga nikad kupila,pa ono da se ne baci,...
Od ponedeljka sam zvanicno na rotacijama.Guram do 150 dana ,pa sta bude.Cisto da vidim hocu li moci ja to .

Od supsa imam whey,bcaa,l carnitin,animal cuts (njega cu pred kraj da ubacim) magnezijum i vitamin C.

Moja preporuka po pitanju suplementacije dok si na rotacijama bi bili:

- multivitamin / mineralni kompleksi (za osiguranje unosa mikro-nutrijenata,kao i bolju iskoristljivost makronutrijenata)...

- kreatin (čist ili u transportnoj formi bez UH, kao i alkalin verzija) – uzimanje kreatin monohidrata (10-20 gr tokom 7-14 dana, u zavisnosti od individualne količine mišićne mase) povecava zalihe slobodnog kreatina i kreatin fosfata u misicima do 30%, čime se maksimizuje kapacitet "obnove" ATP-a (osnovne "energetske monete" našeg tela, mišića...) što je posebno vazno( redukcija unosa hidrata), jer se ne moraš toliko oslanjati na glikogen...

- suplementi koji pomazu skidanje masti - sagorevači - karnitin bi bio koristan u većim dozama( bar oko 2000 mg). kofein, standardozovani ekstrakti zelenog čaja...animal je baš moćna stvar...samo pazi, moguće su individualne reakcije preosetljivosti na neke sastojke ( "mega" kofein, drugi ksantini, biljni ekstrakti...)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #1544 poslato: Mart 11, 2015, 10:39:35 posle podne »

Kada je monohidrat u pitanju preporučujem ti :
http://www.pansport.rs/Kreatin/Kreatin-fosfat-/-monohidrat/UN099-Creatine-Monohydrate-100-creapure.html
http://www.pansport.rs/Kreatin/Kreatin-fosfat-/-monohidrat/LB532-CreaLean.html

Od svih monohidrata koje sam koristio ova dva su mi dala najbolje rezultate :)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #1543 poslato: Mart 11, 2015, 10:10:07 posle podne »

Kazu da je kre-alkalyn bolji za dijetu. Mada, realno gledano, koliko ti je kreatin zaista potreban na dijeti... Mislim da je mnogo bolje, ako vec zelis tj. moras nesto da kupis od supsa, da bolje ulozis pare u kvalitetnije stvari koje nikada nisu bacanje para.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #1542 poslato: Mart 11, 2015, 07:03:03 posle podne »

mislim da ni monohidrat nije loša opcija u njenom slučaju- stroga dijeta i trening sa opterećenjem
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #1541 poslato: Mart 11, 2015, 06:40:20 posle podne »

I ja sam za kreatin, šta je u planu monohidrat ili kre - alkalyn ?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #1540 poslato: Mart 11, 2015, 06:30:57 posle podne »

Da li koristiti kreatin dok sam na rotacijama? Ako ne,zasto?

Da - za kreatin, radiš kvalitetan trening u teretani, hraniš se pravilno, ne vidim ni jedan razlog protiv
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1539 poslato: Mart 11, 2015, 01:05:00 pre podne »

Realno i meni je nesto najgore sto mogu da jedem, piletina bez soli... Imam i jedno pitanje. Sta je sa obrocima pre treninga u toku dana. Da li isce hrane samo oni obroci posle treninga, posto kontam da se sve sto jedemo pre treninga odavno vec svari, koliko vremena posle treninga misici rastu? Ovo su neka bas pocetnicka pitanja, ali nikad se nisam interesovao u vezi ovoga...

Ne opterećuj se nekim stvarima, najkraće rečeno - Nakon treninga je veoma bitan period „od 2 h posle” kada je potrebno uneti sto više hranljivih materija...dakle, tada nam je potrebno prvo prostih hidrata i "brzo delujućih izvora" amino kiselina( koji na talasu insulina stižu do gladnih i treningom "oštećenih" mišića), a sat vremena kasnije i korektan čvrst obrok sa dominacijom "složenih hidrata i proteina visoke biološke vrednosti".

Na ovaj način postižemo popunu praznih glikogenskih depoa u mišićima i jetri i "pokušavamo" da sprečimo katabolizam „mišićnih proteina“.  ;) To najbitnije za mišićni rast  ;)
Ako je taj period jedino vazan, sta je sa 3 obroka pre treninga u kojima unosim 120g proteina?


Samo malo logike...sve je bitno i period pre i posle treninga, samo sam se osvrnuo na period posle treninga...tako da jedimo kvalitetno, vredno trenirajmo, pratimo tekstoteku "Pansporta" i savete sa foruma i uspeh neće izostati...  ;)
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1538 poslato: Mart 11, 2015, 12:34:58 pre podne »

Realno i meni je nesto najgore sto mogu da jedem, piletina bez soli... Imam i jedno pitanje. Sta je sa obrocima pre treninga u toku dana. Da li isce hrane samo oni obroci posle treninga, posto kontam da se sve sto jedemo pre treninga odavno vec svari, koliko vremena posle treninga misici rastu? Ovo su neka bas pocetnicka pitanja, ali nikad se nisam interesovao u vezi ovoga...

Ne opterećuj se nekim stvarima, najkraće rečeno - Nakon treninga je veoma bitan period „od 2 h posle” kada je potrebno uneti sto više hranljivih materija...dakle, tada nam je potrebno prvo prostih hidrata i "brzo delujućih izvora" amino kiselina( koji na talasu insulina stižu do gladnih i treningom "oštećenih" mišića), a sat vremena kasnije i korektan čvrst obrok sa dominacijom "složenih hidrata i proteina visoke biološke vrednosti".

Na ovaj način postižemo popunu praznih glikogenskih depoa u mišićima i jetri i "pokušavamo" da sprečimo katabolizam „mišićnih proteina“.  ;) To najbitnije za mišićni rast  ;)
Ako je taj period jedino vazan, sta je sa 3 obroka pre treninga u kojima unosim 120g proteina?
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1537 poslato: Mart 11, 2015, 12:17:10 pre podne »

Realno i meni je nesto najgore sto mogu da jedem, piletina bez soli... Imam i jedno pitanje. Sta je sa obrocima pre treninga u toku dana. Da li isce hrane samo oni obroci posle treninga, posto kontam da se sve sto jedemo pre treninga odavno vec svari, koliko vremena posle treninga misici rastu? Ovo su neka bas pocetnicka pitanja, ali nikad se nisam interesovao u vezi ovoga...

Ne opterećuj se nekim stvarima, najkraće rečeno - Nakon treninga je veoma bitan period „od 2 h posle” kada je potrebno uneti sto više hranljivih materija...dakle, tada nam je potrebno prvo prostih hidrata i "brzo delujućih izvora" amino kiselina( koji na talasu insulina stižu do gladnih i treningom "oštećenih" mišića), a sat vremena kasnije i korektan čvrst obrok sa dominacijom "složenih hidrata i proteina visoke biološke vrednosti".

Na ovaj način postižemo popunu praznih glikogenskih depoa u mišićima i jetri i "pokušavamo" da sprečimo katabolizam „mišićnih proteina“.  ;) To najbitnije za mišićni rast  ;)
« Poslednja izmena: Mart 11, 2015, 12:18:59 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stranice: 1 ... 87 88 [89] 90 91 ... 192 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.297 sekundi sa 15 upita.