TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395433 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 10:45:43 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 76 77 [78] 79 80 ... 192 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brza pitanja!  (Pročitano 645836 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1716 poslato: April 03, 2015, 11:44:04 posle podne »

Imam osecaj kao da nmg da disem lepo, ne znam da li je to nirmalno...

Bez izliva hipohondrije moliću...( hipohondar - umišljeni bolesnik...umišljene tegobe, koje se dovode u vezu sa bolestima kojih nema )

Ali uvek bi trebalo biti obazriv kada su neželjeni efekti nekih kombinacija metilksantina u pitanju( teofilin i teobromin)...s obzirom da se radi o malim dozama navedenih sastojaka sumnjam da se radi o samom suplementu, kao što Robert reče, moguće je da se radi o "negativnoj autosugestiji"...  ;)

Mada su moguće neke od reakcija preosetljivosti na iste...alergije?

Inače, imaš li problema sa krvnim pritiskom? UroĂ°ene srčane mane? Sve je bilo ok na redovnim sistematskim pregledima? Sebe bi opisao kao zdravu osobu?

da li je bolje krenuti da radis vezbu npr bendz, sa maximalnim opeterecenjem prvu seriju, pa spustati sve manje i manje, ili od najmanje tezine pa na gore? i jos da ovo, da li pomaze onaj pojas oko stomaka sto se vise kao znojis, gornji deo stomaka mi je ok imam i plocice koje se naziru, ali donji deo je salce koje me strasno nervira? :D

S obzirom da si početnik, takav sistem treninga ne bih savetovao...piramidalno povećavaj opterećenje do težine sa kojom ćeš jedva odraditi 6 ponavljanja...

Po pitanju donjeg stomaka najbolje pomaže korekcija ishrane i kardio trening uz trening sa opterećenjem...

Evo "spiska" preporuka...

- Bazični kalorijski deficit ( oko 500-1000 kCal u odnosu na TDEE)

- Konzumacija manjih, a češćih obroka( specifično dinamičko dejstvo hrane)

- Ograničiti unos zasićenih masti i prostih šećera

- Fokusirati se na unos kvalitetnih proteina i ugljenih hidrata sa niskim glikemičkim indeksom( izvori složenih hidrata) u odnosu "oko" 1:1( nekada i "malo" više u korist hidrata)...

- Dovoljna hidriranost

- Kardio trening - niskog intenziteta oko 65% od maksimalnog pulsa u trajanju oko 45-60 min, a druga opcija je visokointervalni kardio trening( preporuka za iskusnije vežbače, "utreniranost na nivou") u trajanju do 20 min, gde se smenjuju intervali u trajanju do 3 min - tj. interval sa do 90% od maksimalnog pulsa i interval sa 65% od maksimalnog pulsa( do 3 min) - na taj način poboljšaće se ne samo "kondicija", već i 24h nakon toga doći će do "produžene" oksidacije masti( usled kiseoničnog duga koji nastaje kao posledica intervalnog treninga)...3-6 puta nedeljno...u zavisnosti od "željenog deficita"...

- Trening sa opterećenjem bar 3 puta nedeljno, osnovne vežbe, "split sistem"( jedna manja i jedna veća partija)...trajanje oko 60 min - akcenat na visok intenzitet i "kraći obim"...( raditi sa tezinom kojoj ces u seriji odraditi 6-12 ponavljanja,tj.70-80% od 1MR...za svaku misicnu partiju radi po 3-4 vezbe, u svakoj vezbi 4-6 serija, sa pauzama ne duzim od 60 sekundi)

Po pitanju kalorijskog deficita, detaljnije...

"Za skidanje stomaka"( definiciju) ti je potrebno pravilo "kalorijskog deficita"...dakle, "bazično" 500 kCal( može se postepno podizati najviše do 1000 kCal) u odnosu na tvoj TDEE( ukupna dnevna potrošnja energije u skladu sa nivoom fizičke aktivnosti), elem , deficit praviš pola/pola, pola na račun ishrane( dominantno smanjenje unosa ugljenih hidrata - 250 kCal) i pola na račun treninga( kardio trening niskog intenziteta)...

Logika je da 1 kg masnog tkiva imao oko 7000 kCal, ako si u deficitu od 500 kCal(u odnosu na tvoj TDEE) 1 nedelju( 7 dana), to mu doĂ°e 3500 kCal, tj. oko pola kg sala...


Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #1715 poslato: April 03, 2015, 11:33:35 posle podne »

Kreni sa manjim kilažama pa idi ka većim da bi lepo zagrejao mišić i privikao cns na veće kilaže, obrnuto samo rizikuješ da se povrediš :)
Sačuvana
mirkocop
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 127


« Odgovor #1714 poslato: April 03, 2015, 11:19:49 posle podne »

da li je bolje krenuti da radis vezbu npr bendz, sa maximalnim opeterecenjem prvu seriju, pa spustati sve manje i manje, ili od najmanje tezine pa na gore? i jos da ovo, da li pomaze onaj pojas oko stomaka sto se vise kao znojis, gornji deo stomaka mi je ok imam i plocice koje se naziru, ali donji deo je salce koje me strasno nervira? :D
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #1713 poslato: April 03, 2015, 04:33:35 posle podne »

Šali se Nenad, nemoj da brineš. :) Nego, toliko si bojažljiv sa ovim suplementom, da si veoma podložan negativnom placebu, tj. da umisliš svakojake efekte kreatina. Opusti se.
Sačuvana
mirkocop
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 127


« Odgovor #1712 poslato: April 03, 2015, 04:07:36 posle podne »

Ozbiljno ili me zajebavas?? :-/
Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #1711 poslato: April 03, 2015, 04:04:12 posle podne »

Pa hoce to prvih 7 dana, otežano disanje, tahikardija, hladna koža, oblivena znojem. Sve je to normalno :D
Sačuvana
mirkocop
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 127


« Odgovor #1710 poslato: April 03, 2015, 03:56:06 posle podne »

Imam osecaj kao da nmg da disem lepo, ne znam da li je to nirmalno...
Sačuvana
mirkocop
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 127


« Odgovor #1709 poslato: April 03, 2015, 03:27:33 posle podne »

Istripovao sam se nesto, zbog ovog kreakalina, tamo pise 3 kapsule 60 min pre treninga samo, da li da ih pijem kada me treniram ujutru po 3 komada, stricna pomoc, ko ima iskustva, ne zelim da se sjebem nesto
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #1708 poslato: April 02, 2015, 04:06:14 posle podne »

razmisljam da uzmem bio tech protein pro, cisto da ga pijem u toku dana, a whey imam i cepam ga samo posle treninga, sta mislite o tome, ili imate neku bolju varijantu da mi predlozite :D

Biotech Nitro Gold protein ili Pan Power protein mogu da posluže kao dodatni obrok u toku dana, ili kao zamena za obrok na dijeti, zavisno od tvojih proteinskih potreba, tj koliko proteina unosiš putem hrane.  Tako da to nije loša ideja, samo ne možeš živeti na dodacima....  bez dovoljne količine mesa, jaja, sira i ostalog - nema napretka...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1707 poslato: April 01, 2015, 10:59:31 posle podne »

Ne znam kako tacno da izracuna, e ovako mi je jedan dan npr. Dorucak ovsene pahuljice, i 3 jaja, posle toga uzina tipa jedna sardina ili tunjevina ubacim malo makarona
 sa nekom salatom,pa trening, rucak belo meso i pirinac jedno 300-400 grama,  uzina opet tunjevina i neko voce, vecera sira i ubacim orahe i kikiriki peceni bez ulja i soli.. T

Eh, toliko pitanja, a da je naš drugar malo pročešljao po forumu, znao bi odgovore na ( skoro) sva pitanja...  ;)

DETALJNO PROČITAJ...u tvom je interesu...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

Nisu nam samo proteini bitni, već i njihov "dobar odnos" sa (složenim) ugljenim hidratima i zdravim mastima...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html

A po pitanju mikro i makronutritivnog sastava svake namirnice... http://nutritiondata.self.com/

I da...bez voćnih užina, po koja voćka izmeĂ°u obroka je ok...ali da se "daviš u voću"...no, no...

Voće i tunjevinu ne vezuj, već ubaci neke izvore složenih hidrata( pogledaj članke)...

Obrati pažnju i na unos zdravih masti...

Ne preteruj sa proteinskim suplementima 30-60 gr dnevno je sasvim dovoljno uz "korigovanu" ishranu...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/proteini-u-ishrani-istine-i-zablude.html

( Manje pitanja, više čitanja)  ;D
« Poslednja izmena: April 01, 2015, 11:06:21 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
mirkocop
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 127


« Odgovor #1706 poslato: April 01, 2015, 10:18:50 posle podne »

Ne znam kako tacno da izracuna, e ovako mi je jedan dan npr. Dorucak ovsene pahuljice, i 3 jaja, posle toga uzina tipa jedna sardina ili tunjevina ubacim malo makarona
 sa nekom salatom,pa trening, rucak belo meso i pirinac jedno 300-400 grama,  uzina opet tunjevina i neko voce, vecera sira i ubacim orahe i kikiriki peceni bez ulja i soli.. T
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #1705 poslato: April 01, 2015, 10:02:41 posle podne »

Jesi li računao koliko grama uneseš na dnevnom nivou?
Sačuvana
mirkocop
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 127


« Odgovor #1704 poslato: April 01, 2015, 09:36:17 posle podne »

Ne mrzi me jedem, nego ne znam da li dovoljno unosim proteina u sebe, pa reko da nadiknadim??
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #1703 poslato: April 01, 2015, 09:29:19 posle podne »

razmisljam da uzmem bio tech protein pro, cisto da ga pijem u toku dana, a whey imam i cepam ga samo posle treninga, sta mislite o tome, ili imate neku bolju varijantu da mi predlozite :D

Nekako mi način formulisanja tvog pitanja govori kao da te mrzi da jedeš tokom dana i to bi da prekratiš proteinskim šejkom. :D Nije ti neophodno da imaš dve vrste proteina. Koristi taj whey koji imaš trenutno, pa posle možeš menjati. I od tog wheya, ako baš želiš, možeš praviti neke brze užine (dodaš mu neko orašasto voće ili omega 3, a možeš i da ga izblenduješ samo sa ovsenim pahuljicama).
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #1702 poslato: April 01, 2015, 08:22:26 posle podne »

Možeš da piješ uz doručak ili pred spavanje http://www.pansport.rs/PS252-Power-protein.html
Sačuvana
Stranice: 1 ... 76 77 [78] 79 80 ... 192 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.113 sekundi sa 15 upita.