TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395454 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 08:31:15 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 66 67 [68] 69 70 ... 192 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brza pitanja!  (Pročitano 646805 puta)
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #1866 poslato: Maj 12, 2015, 10:20:48 posle podne »

Generalno nema gluplje stvari nego ulaziti i upuštati se u forumske rasprave, kao i prozivati druge. Nije sramota ne znati i pitati. A takoĂ°e delim mišljenje da Funta nije nigde pogrešio. I meni je bilo neobično da izražava vrednosti prženog mesa, ali ok, može i tako, njegova stvar.

Apropo jogurta, ako se uklapa u potrebe samo napred.

Spanać može i svež. Samo lišće + nešto mlečno
« Poslednja izmena: Maj 12, 2015, 10:26:29 posle podne od strane Pedja... » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1865 poslato: Maj 12, 2015, 10:10:34 posle podne »

Jogurt na rotacijama ,da ili ne? Nekako mi lepo legne uz meso,a i zbog dobrih bakterija za varenje...

Ako se sve lepo uklopi u željeni dnevni unos makronutrijenata, pre svega hidrata...naravno, uvek!

Jogurt eliksir zdravlja i dugovečnosti!

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/jogurt-i-fermentisani-mleni-proizvodi.html
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1864 poslato: Maj 12, 2015, 09:54:36 posle podne »

Funta nije pogresio sto se tice proteina.. jer je govorio za peceno meso.. dakle 100 gr pecenog mesa sa rostilja ima 30 gr proteina  , 400 gr je 30x4 120 gr.. sirovo meso 200 gr kada izgubi vodu i dodje na nivou pecenog iznosi 130 gr.. itd.. Ali najednostavnije je meriti sve sirovo, nije to bez veze tek tako osmisljeno..

Druga stvar, koj se moj macujete oko toga dal radite kardio ujutru posle treninga ili uvece..ja radim kardio kada imam vremena,a i on je tako nebitan, a i tako je nebitno merenje na kasicicu, vremenom cete odokativno sve meriti i shvatiti da sto vise misica imate na sebi, to vise sala trosite.. jos ste mladi hormoni vam rade na max, i ne znam cemu dodatna komplikacija. .Funta ima odlicnu genetiku i izgledace dobro i da jede boraniju ili spanac..svejedno je

A najjaci su slucajevi sa kurama od 7 dana i 20 metana i cekaju da se desi cudo :D Tuga golema.. Ove nove teletabis generacije ce nam doci glave, lep-veza-bleja-metandzije inbox, gore roki dole smoki fore..eh sto ne bejah ziveo u doba Bitlsa i Boba Marlija, svet je bio tako bolje mesto.. gledali bi Svarcenegerove postere i dizale gvozdje, ne bi ni sajle imali, a ni whey bajo moj. jeli bi jaja i meso i dizali betonske tegove  :)

I umesto sto se svadjate uzmite za kardio neku dobru ribicu koju cete kvalitetno prangijati, i onda necete razmisljati o nepotrebnim stvarima, dal odradiste kardio u 05>30 ujutru kao Roki Balboa posle 28 zumanca u blender, ili uvece pred konak.. who cares, sad ide leto odigrajte koji basket, prozajebavajte se, zivot je jedan, mladost je jedna.
Hvala. Probao bih i sa boranijom i spanacem, ali u domu nemam kako da spremim. Tako da kupujem ili spremam "zdravu hranu", najlakse za spremanje. Znas da je rasprava na prvom mestu ovde. :D Lepo si rekao ovo za devojku, vidi se da je nekima bas potrebno. ;D Ne mozes da napises komentar da nas ne nasmejes. :D
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
pedjoni986
Gost
« Odgovor #1863 poslato: Maj 12, 2015, 09:34:50 posle podne »

Funta nije pogresio sto se tice proteina.. jer je govorio za peceno meso.. dakle 100 gr pecenog mesa sa rostilja ima 30 gr proteina  , 400 gr je 30x4 120 gr.. sirovo meso 200 gr kada izgubi vodu i dodje na nivou pecenog iznosi 130 gr.. itd.. Ali najednostavnije je meriti sve sirovo, nije to bez veze tek tako osmisljeno..

Druga stvar, koj se moj macujete oko toga dal radite kardio ujutru posle treninga ili uvece..ja radim kardio kada imam vremena,a i on je tako nebitan, a i tako je nebitno merenje na kasicicu, vremenom cete odokativno sve meriti i shvatiti da sto vise misica imate na sebi, to vise sala trosite.. jos ste mladi hormoni vam rade na max, i ne znam cemu dodatna komplikacija. .Funta ima odlicnu genetiku i izgledace dobro i da jede boraniju ili spanac..svejedno je

A najjaci su slucajevi sa kurama od 7 dana i 20 metana i cekaju da se desi cudo :D Tuga golema.. Ove nove teletabis generacije ce nam doci glave, lep-veza-bleja-metandzije inbox, gore roki dole smoki fore..eh sto ne bejah ziveo u doba Bitlsa i Boba Marlija, svet je bio tako bolje mesto.. gledali bi Svarcenegerove postere i dizale gvozdje, ne bi ni sajle imali, a ni whey bajo moj. jeli bi jaja i meso i dizali betonske tegove  :)

I umesto sto se svadjate uzmite za kardio neku dobru ribicu koju cete kvalitetno prangijati, i onda necete razmisljati o nepotrebnim stvarima, dal odradiste kardio u 05>30 ujutru kao Roki Balboa posle 28 zumanca u blender, ili uvece pred konak.. who cares, sad ide leto odigrajte koji basket, prozajebavajte se, zivot je jedan, mladost je jedna.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #1862 poslato: Maj 12, 2015, 08:37:57 posle podne »

Ne kontam zbog čega takav odgovor Funti samo zato što se zbunio oko količine proteina u mesu? Brate mili, svi mi pogrešimo ili nekad nešto zaboravimo  ;)
Ima ljudi koji sebi tako vole da lizu ego i podizu sami sebe. Prave slamku spasa za obican lapsus. :) e jbgggg
Sačuvana
Panta rei, panta res.
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #1861 poslato: Maj 12, 2015, 08:27:42 posle podne »

Ne kontam zbog čega takav odgovor Funti samo zato što se zbunio oko količine proteina u mesu? Brate mili, svi mi pogrešimo ili nekad nešto zaboravimo  ;)
Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1860 poslato: Maj 12, 2015, 02:59:47 posle podne »

Eh, Metak, Metak...ne gine ti jedno izvlacenje za usi kad se vidimo u gym...  :D

Daj bre, sta ti je?! Pratim "raspravu", i kao sto je vecina diskutanata primetila poodavno Funta brate "kida"...

Pedja kao i uvek genijalan, do perfekcije strucno "odradjen" komentar...tako da bi Funta, trebalo da poslusa navedeno...krace receno - "ja tu nista ne bi diro"...

Samo napred...negativnu energiju trosimo u gymu, neka gvozdje, a i forma govori umesto nas...ipak, jedna slika govori vise od hiljadu reci...  ;)

Prijatno momci...
Hvala puno, poslusacu. Od koga se uci, ako ne od iskusnijih. Decku je svakako oprosteno... Mada trebao bi da bes iskaljuje u teretani, a ne po forumu... Upregni ga na treningu! :D
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1859 poslato: Maj 12, 2015, 11:47:56 pre podne »

Eh, Metak, Metak...ne gine ti jedno izvlacenje za usi kad se vidimo u gym...  :D

Daj bre, sta ti je?! Pratim "raspravu", i kao sto je vecina diskutanata primetila poodavno Funta brate "kida"...

Pedja kao i uvek genijalan, do perfekcije strucno "odradjen" komentar...tako da bi Funta, trebalo da poslusa navedeno...krace receno - "ja tu nista ne bi diro"...

Samo napred...negativnu energiju trosimo u gymu, neka gvozdje, a i forma govori umesto nas...ipak, jedna slika govori vise od hiljadu reci...  ;)

Prijatno momci...
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1858 poslato: Maj 12, 2015, 10:02:14 pre podne »

@Иване, мислим да нема потребе, да идеш још доле са % масти. По овој слици си негде око 10% и то је за натуралца екстра успех и резултат. Сваки даље проценат доле, за тебе ће значити и губитак мишићне масе, и то нелинеарно са губитком телесне масноће. Хтео сам да кажем, да ће се на даље, много више, гледајући у процентима, губити и мишићи.

Прво, то највише има везе са генерално ниским нивоом масти у организму и самим тим много слабијом синтезом липогених хормона (хормоном раста и тестостерона). Последица тога јесте, како је неки мој предходник споменуо, и повећана секреција кортизола. Са тако ниским процентом масти, гледајући из угла организма, тело је у огромном стресу. Кортизол сам по себи не треба гледати у негативном светлу, он је ту и ради свој посао.
А шта му је посао?
Врло једноставно, он је покретач ГЛУКОНЕОГЕНЕЗЕ (ГНГ), а то је процес добијања глукозе из извора (супстрата) који нису угљени хидрати. То могу бити лактати и млечене киселине, липиди - глицероли и аминокиселине-протеини. Како ових првих имаш мало, а због тренутног нивоа % телесних масноћа немаш ни њих, једино остају АК као алтернативни извор.
Опет кажем није ГНГ и кортизол нешто што је критично, већ твоја немогућност да се по престанку тренирања брзо вратиш у/на анаболну страну, а због већ споменутог ниског нивоа телесних масноћа.

Друго, са ниским нивоима масти, поред већ споменуте слабије секреција сопствених анаболних хормона, долази и до смањења инсулинске осетљивоси и слабије пропустљивости ћелијске мебране, како гликогена/глукозе, тако и протеина због смањене количине масти и холестерола у ћелиској мембрани тзв. липогени сплавови. Њихова главна улога је да омогуће транспорт протеина у оквиру ћелијског дисања.

Ово ти је укратко шта се дешава при тако ниским нивоима масти. Како си натуралац, значи немаш допуну одрећених хормона, а производња је драстично смањена, није паметно ићи ниже. У сваком случау остварио си феноменалан резултат, а како ниси такмичар, мислим да немаш потребе да даље излажеш тело додатном стресу и смањеном имунитету.

Свако добро!


Hvala puno. Razumeo sam, onda su mozda samo da odrzavam, dok ne odlucim da radim masu... Svako dobro takodje! :)
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Metak
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34


« Odgovor #1857 poslato: Maj 12, 2015, 09:50:00 pre podne »

Ovaj izgleda obrisao prethodne komentare da ne gledaju ljudi kako se bruka :D
a ti daj slike kad se vec pravis pametan
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #1856 poslato: Maj 12, 2015, 09:41:07 pre podne »

Ovaj izgleda obrisao prethodne komentare da ne gledaju ljudi kako se bruka :D
jjj koju sorku sam propustio :D
Sva sreca pa smo ga citirali par puta pa ostali njegovi postovi da se smeju ljudi. Lik oce sa 10-12% BF na takmicenje.

pratite mi napredak i pljunite mi na prozor
 ;)
Opasni kompleksi. Opusti se buraz, iskuliraj. Ovde se svakome jebe za tebe, mene ili nekog petog. Svako je sam sebi jedino bitan. poz
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #1855 poslato: Maj 12, 2015, 08:08:47 pre podne »

@Иване, мислим да нема потребе, да идеш још доле са % масти. По овој слици си негде око 10% и то је за натуралца екстра успех и резултат. Сваки даље проценат доле, за тебе ће значити и губитак мишићне масе, и то нелинеарно са губитком телесне масноће. Хтео сам да кажем, да ће се на даље, много више, гледајући у процентима, губити и мишићи.

Прво, то највише има везе са генерално ниским нивоом масти у организму и самим тим много слабијом синтезом липогених хормона (хормоном раста и тестостерона). Последица тога јесте, како је неки мој предходник споменуо, и повећана секреција кортизола. Са тако ниским процентом масти, гледајући из угла организма, тело је у огромном стресу. Кортизол сам по себи не треба гледати у негативном светлу, он је ту и ради свој посао.
А шта му је посао?
Врло једноставно, он је покретач ГЛУКОНЕОГЕНЕЗЕ (ГНГ), а то је процес добијања глукозе из извора (супстрата) који нису угљени хидрати. То могу бити лактати и млечене киселине, липиди - глицероли и аминокиселине-протеини. Како ових првих имаш мало, а због тренутног нивоа % телесних масноћа немаш ни њих, једино остају АК као алтернативни извор.
Опет кажем није ГНГ и кортизол нешто што је критично, већ твоја немогућност да се по престанку тренирања брзо вратиш у/на анаболну страну, а због већ споменутог ниског нивоа телесних масноћа.

Друго, са ниским нивоима масти, поред већ споменуте слабије секреција сопствених анаболних хормона, долази и до смањења инсулинске осетљивоси и слабије пропустљивости ћелијске мебране, како гликогена/глукозе, тако и протеина због смањене количине масти и холестерола у ћелиској мембрани тзв. липогени сплавови. Њихова главна улога је да омогуће транспорт протеина у оквиру ћелијског дисања.

Ово ти је укратко шта се дешава при тако ниским нивоима масти. Како си натуралац, значи немаш допуну одрећених хормона, а производња је драстично смањена, није паметно ићи ниже. У сваком случау остварио си феноменалан резултат, а како ниси такмичар, мислим да немаш потребе да даље излажеш тело додатном стресу и смањеном имунитету.

Свако добро!

« Poslednja izmena: Maj 12, 2015, 08:16:24 pre podne od strane Pedja... » Sačuvana
Vule~
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 341


« Odgovor #1854 poslato: Maj 12, 2015, 12:04:22 pre podne »

jjj koju sorku sam propustio :D
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #1853 poslato: Maj 11, 2015, 11:58:37 posle podne »

Ovaj izgleda obrisao prethodne komentare da ne gledaju ljudi kako se bruka :D
Sačuvana
Metak
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34


« Odgovor #1852 poslato: Maj 11, 2015, 11:48:47 posle podne »

pratite mi napredak i pljunite mi na prozor
 ;)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 66 67 [68] 69 70 ... 192 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.113 sekundi sa 15 upita.