TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395433 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 05:52:13 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 60 61 [62] 63 64 ... 192 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brza pitanja!  (Pročitano 645370 puta)
pedjoni986
Gost
« Odgovor #1956 poslato: Jun 08, 2015, 11:52:05 posle podne »

Haha, ili jednostavno kupis protein koji nije govno kao myprotein i resis probleme :D

Plus onaj teletabis Simeon Panda im je glavni model , da se upucas direktno :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #1955 poslato: Jun 08, 2015, 11:40:56 posle podne »

Ma na kraju treninga uzmeš šejker u ruke i staneš na onaj Power Plate ako se tako zove one sprava koja vibrira i za 15 min ćeš sigurno razbiti te grudvice :D
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #1954 poslato: Jun 08, 2015, 11:37:27 posle podne »

Verovatno trebam jace tresti moj sejker, oslabele mi izgleda ruke pa ostaju grudvice, probacu sledeci put jedno 15 minuta da tresem :D
Sačuvana
MB
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 93

« Odgovor #1953 poslato: Jun 08, 2015, 10:32:15 posle podne »

MB ne treba da se brineš u vezi kvaliteta firme Myprotein, svi proizvodi su im dobri.

Po meni trenutno ovaj WHEY protein sto imam od "myprotein" se tako lako rastvori, a i okus mu je sasvim dobar, od banane sam uzeo.


My protein whey je golo govno, treba sa lopatom da ga gnjecis da mu grudve nestanu.. Takodje taurin je pun grudvi,i tako generalno svi su im proizvodi puni grudvi i ofrlje odradjeni.

Vidis, ovde nmg da se slozim sa tobom, jer evo ja imam WHEY protein od "myprotein -a" i tako se lako rastvara, da ti opisati nmg, a i ukus je dobar, od banane sam uzeo. Znas kad sam isprobao vise puta da naspem samo 100ml vode na jednu mjericu da vidim da li ce se rastvoriti kako treba i rastvori se... iiii nikad mi ne ostaju grudvice, tako da, ne znam kako kod tebe ostaje, govorim ti kako je kod mene.


Dusan nije mislio da tebe vec na naseg mladjanog forumasa koji se stalno raspituje o roidima...a nije savladao osnove...

Ne bih da dajem okvirne i opisne ocene tvog treninga...ali bi trebalo da sve ovo shvatis kao sistem, na nama je da ga dovoljno strucnim pristupom ucinimo sistemom koji dobija! Dakle, nema samo kidanja i secanja, vec logicno i sistematski pristupiti resavanju "problema"...

A koliko si zdravih masti unosio u toku dana? Jezgrasti plodovi? Maslinovo,laneno,riblje ulje? Riba? Koliko hidrata?

Ako iole pratis moje postove primecujes da nikada nisam nikome nametao suplementaciju, kao uslov svih uslova za napredak, vec kvalitetnu, raznovrsnu i izbalansiranu ishranu, kao i redovan trening( kardio + trening sa opterecenjem).

Koji whey koristis? Izolat? Razlike itekako postoje medju proizvodjacima...tako da nije svejedno...

Sve u svemu, ja sam prezadovoljan sa svojim rezultatima, treninge takodje menjam, tipa prsa npr. jednu sedmicu radim na bendzu, drugu sedmicu radim samo sa bucicama, il kombinujem i itd... i itd... sve u svemu, volim da isrpobavam svasta, da vidim kako ce moje telo da reaguje na to i itd... itd... da ne oduzim poruku, uvek sam voljan da naucim nesto novo od ljudi koji su duze od mene u treningu i slicno.

Pio sam " omega 3 " sto se masti tice, a UH -a preko zitarica 200 - 250g ( samo preko zitarica ) ne racunajuci kroz ostalu hranu.
Iskljucivo jedem samo ove zitarice > http://www.jatrgovac.com/usdocs/bruggen-haferflocken-500-g.jpg

WHEY ( koncentrat ) pijem. Znam, znam da ima razlika, naravno da ih ima, al kad pogledas, onaj ko ne ide na takmicenje i slicno, nece pogresiti i ako ne uzme "gold standard, elite, universal, nanox i itd..." Od navedenih sam uzimao od svakog nesto i uvek sam bio zadovoljan, trenutno sad isprobavam WHEY protein od "myprotein" i svidja mi se, lako se rastvori, ukus je dobar ( ma da koliko sam ruznih stvari jeo i pio, nebitan mi je ukus ) pre njega sam uzeo od "scitec" ukus je bio coko ljesnik i mogu reci da je ukus fenomenalan bio, da ne pisem vise oko ovog.


Slaviša ti je već odgovorio da nisam mislio na tebe već na mirkocop-a, a i nije mi bila namera da nikog uvredim već da ga podstaknem na razmišljanje o nekim stvarima kako ne bi napravio neke greške zbog kojih može da ima ozbiljne posledice :)

Ok.
« Poslednja izmena: Jun 08, 2015, 10:34:04 posle podne od strane MB » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #1952 poslato: Jun 08, 2015, 09:39:22 posle podne »

Slaviša ti je već odgovorio da nisam mislio na tebe već na mirkocop-a, a i nije mi bila namera da nikog uvredim već da ga podstaknem na razmišljanje o nekim stvarima kako ne bi napravio neke greške zbog kojih može da ima ozbiljne posledice :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1951 poslato: Jun 08, 2015, 01:20:46 posle podne »

Da li je dobar izvor proteina suseno belo meso i suseni losos..

U globalu to jeste dobar izvor proteina,ali "proces susenja"( dimljenja), kao i "dodatak soli" je limitirajuci faktor upotrebe...akcenat uvek na sveze meso...i adekvatan nacin pripreme mesa...

Dakle, umereno sa suvim/dimljenim mesom...
Sačuvana
mirkocop
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 127


« Odgovor #1950 poslato: Jun 08, 2015, 01:11:54 posle podne »

Da li je dobar izvor proteina suseno belo meso i suseni losos..
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1949 poslato: Jun 08, 2015, 12:40:43 posle podne »

@ Slavisa Stojic

Hvala ti puno druze.
Ukratko cu ti napisati, da se poruka ne oduzi.

Treniram vec 2 ipo godine, za par mjeseci ce i 3ca godina treninga, bio sam na masi godinu ipo gde sam dobio 10-13kg, svaki dan sam u telo unosio 4000 kalorija, a i preko, uglavnom ispod 4000 kalorija nije smeo dan da prodje, da ti ne pisem sad sta sam sve jeo i kako i itd...
Da se izrazim na seljacki nacin sad, treninge sam razvaljivao da se vise razvaliti ne mogu,nema treninga gde dodjem i fuserim, a takvi su mi i dan danas treninzi, idem sa razmisljanjem, dodjes na trening, unistavaj se, da ne mozes vise ni jedno ponavljanje da uradis ( naravno, da ne pomislis da nabacim 500kg i odradim nepravilno ) idem ka tome da je sve tip top pravilno odradjeno, a davnih dana sam to vec savladao. Svake sedmice isprobam da povecam tezine za bilo koji dio tela da radim, ako mogu, rokam sa tom tezinom, ako ne, ostanem na tezini kojoj sam trenutno, ali zato one tamo sledece sedmice ponovo pokusam i itd...

Posle mase, odlucio sam da predjem na definiciju, da mi se misici sto bolje izcrtaju, da se oslikaju vene sto bolje i da trbusnjaci budu do jaj* izrazeni, sto sam naravno uspeo, bez bilo kakve suplementacije + sto skoro pa nikako nisam radio kardio treninge, u roku od tih 4 mjeseca, nek sam 15x odradio taj HIT kardio, gde se u roku od 10-15 min toliko pokidam, da kontam u sebi sta je ovo koj ku*ac, crknes od umora, znoj kaplje li kaplje i narednih pola sata , sto znaci da sam skoro ajmo reci bez kardia dostigao zeljene ciljeve, da su se misici do ja*a izcrtali, vene dolse do izrazaja, a i trbusnjaci da je milina bilo gledati se ( a to sve skoro bez kardio treninga, malo pre napisah koliko sam ih puta odradio ). Imao sam odredjenu svotu novca i mogao sam da odlucim dal da rokam i suplementaciju i ishranu, il samo da dostignem cilj kroz ishranu, a i dostigao sam ga, tako sto sam 650-700e dao na ishranu kroz 3 ipo do 4 mjeseca.
Nemojte samo da mi dodjete sad sa tim, pa sto nisi suplementaciju, nisam hteo iz jednog razloga, da vidim da li se do ja*a rezultati mogu dosticii samo kroz ishranu, bez bilo kakve suplementacije ( naravno da sam u samom startu znao da to moze, al ide mnogo teze nego sto ljude misle i slicno i sigurno bi bila bolja opcija da sam koristio i dodatno uz full ishranu i suplementaciju ) al et, hteo sam da isprobam bez.

Ova gora navedena definicija je bila toliko ekstremna, da sam se svega 100% pridrzavao, da navedem nesto, nisam nista od navedenog 4 mjeseca pojeo / popio > nista gazirano, nikakav alkohol, nikakve sokove ( samo voda ), nikakve grickalice, nista slatko, nikakvu tjesteninu ( hljeb takodje ni mrve ), nista masno i sva doticna smeca... full ishranu sam imao i dostigao sam svoje zamisljene ciljeve.

Dnevno sam imao 5-7 obroka, svakih 2 ipo do 3 sata sam jeo, a ono sto sam svaki dan raspodjeljeno po obrocima tada jeo, je sledece:

- 500g ( belog mesa ) piletne
- 200 / 300g ( crvenog mesa )
- 500g nemasnog sira ( 0,2 masti na 100g )
- 300 / 500g zitarica
- 10 / 15 kuvanih jaja
- 3 kesice mijesanog povrca ( grasak, mrkva, brokoli, karfiol, mahune, pasulj i itd... ) i uz to sam kao salatu inace jeo krastavac sa paradajzom
- 1 litra do 2 mleka ( 0,5 masti na 100ml )

Da naglasim ovo sam sve " kuvao " nista przio nisam ta 4 mjeseca, a takodje nista nisam ni solio ( samo malkice posolim paradajz i krastavac, jer sam ih inace uz obrok jeo, al takodje raspodjeljeno ) jer kad uzmem zalogaj belog mesa, pa sira, pa jaja, pa povrca i onda taj zadnji zalogaj je bio krastavac il paradajz koji su bili posoljeni, taman mi dadne malecki ukus soli, koji je bio dovoljan ( jer da sam sve solio, a so zadrzava vodu u telu, bilo bi ptreterano soli ), a X puta se desilo da sve to i neslano jeden. Isao sam logikom, hrana treba da bude gorivo za tijelo, a ne da govorimo ovo je ukusno, ovo nije ukusno iii odmah mogu reci da je sve bilo neukusno.

Da ne pisem vise, jer bi se poruka odvukla na bas, bas poduzu poruku.


@ Miletic Dusan... Ako se ova zadnja poruka odnosila na mene, onda jbg, ne shvatas neke stvari i spustas me na pod da ne znam osnovne stvari i slicno, a uopste nije tako, jer itekako znam dosta stvari, al uvek zelim da nesto novo naucim, da cujem savjete od ostalih ( a pogotovo ljudi koji su duze u treningu ) da vidim sta i kako oni rade i slicno, pa da usporedim sa svojim radom itd... i itd...

=============================================================

Samo mi jos recite, jel neko od vas nekad pio nesto od suplementacije od proizvodjaca brenda "myprotein" posto ja trenutno imam WHEY protein od "myprotein" i zadovoljan sam, pa planiram sebi sad da uzmem i 1kg BCAA od myprotein -a. Kontam da nmg da pogresim, jer to je da naglasim " skoro " pa sve jedno te isto, pa kontam da nmg da pogresim.

Dusan nije mislio da tebe vec na naseg mladjanog forumasa koji se stalno raspituje o roidima...a nije savladao osnove...

Ne bih da dajem okvirne i opisne ocene tvog treninga...ali bi trebalo da sve ovo shvatis kao sistem, na nama je da ga dovoljno strucnim pristupom ucinimo sistemom koji dobija! Dakle, nema samo kidanja i secanja, vec logicno i sistematski pristupiti resavanju "problema"...

A koliko si zdravih masti unosio u toku dana? Jezgrasti plodovi? Maslinovo,laneno,riblje ulje? Riba? Koliko hidrata?

Ako iole pratis moje postove primecujes da nikada nisam nikome nametao suplementaciju, kao uslov svih uslova za napredak, vec kvalitetnu, raznovrsnu i izbalansiranu ishranu, kao i redovan trening( kardio + trening sa opterecenjem).

Koji whey koristis? Izolat? Razlike itekako postoje medju proizvodjacima...tako da nije svejedno...

Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #1948 poslato: Jun 08, 2015, 12:23:01 posle podne »

My protein whey je golo govno, treba sa lopatom da ga gnjecis da mu grudve nestanu.. Takodje taurin je pun grudvi,i tako generalno svi su im proizvodi puni grudvi i ofrlje odradjeni.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #1947 poslato: Jun 08, 2015, 12:06:33 posle podne »

MB ne treba da se brineš u vezi kvaliteta firme Myprotein, svi proizvodi su im dobri.
Sačuvana
MB
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 93

« Odgovor #1946 poslato: Jun 08, 2015, 11:47:37 pre podne »

@ Slavisa Stojic

Hvala ti puno druze.
Ukratko cu ti napisati, da se poruka ne oduzi.

Treniram vec 2 ipo godine, za par mjeseci ce i 3ca godina treninga, bio sam na masi godinu ipo gde sam dobio 10-13kg, svaki dan sam u telo unosio 4000 kalorija, a i preko, uglavnom ispod 4000 kalorija nije smeo dan da prodje, da ti ne pisem sad sta sam sve jeo i kako i itd...
Da se izrazim na seljacki nacin sad, treninge sam razvaljivao da se vise razvaliti ne mogu,nema treninga gde dodjem i fuserim, a takvi su mi i dan danas treninzi, idem sa razmisljanjem, dodjes na trening, unistavaj se, da ne mozes vise ni jedno ponavljanje da uradis ( naravno, da ne pomislis da nabacim 500kg i odradim nepravilno ) idem ka tome da je sve tip top pravilno odradjeno, a davnih dana sam to vec savladao. Svake sedmice isprobam da povecam tezine za bilo koji dio tela da radim, ako mogu, rokam sa tom tezinom, ako ne, ostanem na tezini kojoj sam trenutno, ali zato one tamo sledece sedmice ponovo pokusam i itd...

Posle mase, odlucio sam da predjem na definiciju, da mi se misici sto bolje izcrtaju, da se oslikaju vene sto bolje i da trbusnjaci budu do jaj* izrazeni, sto sam naravno uspeo, bez bilo kakve suplementacije + sto skoro pa nikako nisam radio kardio treninge, u roku od tih 4 mjeseca, nek sam 15x odradio taj HIT kardio, gde se u roku od 10-15 min toliko pokidam, da kontam u sebi sta je ovo koj ku*ac, crknes od umora, znoj kaplje li kaplje i narednih pola sata , sto znaci da sam skoro ajmo reci bez kardia dostigao zeljene ciljeve, da su se misici do ja*a izcrtali, vene dolse do izrazaja, a i trbusnjaci da je milina bilo gledati se ( a to sve skoro bez kardio treninga, malo pre napisah koliko sam ih puta odradio ). Imao sam odredjenu svotu novca i mogao sam da odlucim dal da rokam i suplementaciju i ishranu, il samo da dostignem cilj kroz ishranu, a i dostigao sam ga, tako sto sam 650-700e dao na ishranu kroz 3 ipo do 4 mjeseca.
Nemojte samo da mi dodjete sad sa tim, pa sto nisi suplementaciju, nisam hteo iz jednog razloga, da vidim da li se do ja*a rezultati mogu dosticii samo kroz ishranu, bez bilo kakve suplementacije ( naravno da sam u samom startu znao da to moze, al ide mnogo teze nego sto ljude misle i slicno i sigurno bi bila bolja opcija da sam koristio i dodatno uz full ishranu i suplementaciju ) al et, hteo sam da isprobam bez.

Ova gora navedena definicija je bila toliko ekstremna, da sam se svega 100% pridrzavao, da navedem nesto, nisam nista od navedenog 4 mjeseca pojeo / popio > nista gazirano, nikakav alkohol, nikakve sokove ( samo voda ), nikakve grickalice, nista slatko, nikakvu tjesteninu ( hljeb takodje ni mrve ), nista masno i sva doticna smeca... full ishranu sam imao i dostigao sam svoje zamisljene ciljeve.

Dnevno sam imao 5-7 obroka, svakih 2 ipo do 3 sata sam jeo, a ono sto sam svaki dan raspodjeljeno po obrocima tada jeo, je sledece:

- 500g ( belog mesa ) piletne
- 200 / 300g ( crvenog mesa )
- 500g nemasnog sira ( 0,2 masti na 100g )
- 300 / 500g zitarica
- 10 / 15 kuvanih jaja
- 3 kesice mijesanog povrca ( grasak, mrkva, brokoli, karfiol, mahune, pasulj i itd... ) i uz to sam kao salatu inace jeo krastavac sa paradajzom
- 1 litra do 2 mleka ( 0,5 masti na 100ml )

Da naglasim ovo sam sve " kuvao " nista przio nisam ta 4 mjeseca, a takodje nista nisam ni solio ( samo malkice posolim paradajz i krastavac, jer sam ih inace uz obrok jeo, al takodje raspodjeljeno ) jer kad uzmem zalogaj belog mesa, pa sira, pa jaja, pa povrca i onda taj zadnji zalogaj je bio krastavac il paradajz koji su bili posoljeni, taman mi dadne malecki ukus soli, koji je bio dovoljan ( jer da sam sve solio, a so zadrzava vodu u telu, bilo bi ptreterano soli ), a X puta se desilo da sve to i neslano jeden. Isao sam logikom, hrana treba da bude gorivo za tijelo, a ne da govorimo ovo je ukusno, ovo nije ukusno iii odmah mogu reci da je sve bilo neukusno.

Da ne pisem vise, jer bi se poruka odvukla na bas, bas poduzu poruku.


@ Miletic Dusan... Ako se ova zadnja poruka odnosila na mene, onda jbg, ne shvatas neke stvari i spustas me na pod da ne znam osnovne stvari i slicno, a uopste nije tako, jer itekako znam dosta stvari, al uvek zelim da nesto novo naucim, da cujem savjete od ostalih ( a pogotovo ljudi koji su duze u treningu ) da vidim sta i kako oni rade i slicno, pa da usporedim sa svojim radom itd... i itd...

=============================================================

Samo mi jos recite, jel neko od vas nekad pio nesto od suplementacije od proizvodjaca brenda "myprotein" posto ja trenutno imam WHEY protein od "myprotein" i zadovoljan sam, pa planiram sebi sad da uzmem i 1kg BCAA od myprotein -a. Kontam da nmg da pogresim, jer to je da naglasim " skoro " pa sve jedno te isto, pa kontam da nmg da pogresim.
« Poslednja izmena: Jun 08, 2015, 12:09:37 posle podne od strane MB » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #1945 poslato: Jun 08, 2015, 01:19:34 pre podne »

Mene čudi samo to da je jedino što neke ljude zanima šta će dobiti nečim i ne pitaju se na koji način to nešto funkcioniše, šta sve rizikuju. Toliko površno i neodgovorno posmatraju stvari  da im je bitan samo cilj a ne i posledice i način na koji su stigli do njega.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1944 poslato: Jun 08, 2015, 01:05:51 pre podne »

Firma se zove Biosira, mislim da pise made in india

Eh deco, deco..proguglajte malo po netu, videćete i sami koliko je verovati "Biosiri"...da li se neko od vas stvarno zapita šta sve trpate u vaša tela verujući u delotvornost istih?! Neko je nedge pominjao da je "Biosira" Anavar zapravo poddozirani winstrol...  ;)

@MB...koliko vidim iz svih dosadašnjih pitanja moraćeš da kreneš od osnova...da pažljivije čitaš napisano i logično postavljaš stvari...

Hipertrofija najkraće rečno predstavlja povećavanje mišićne mase na račun vode i mišićnih kontraktilnih proteina( aktina i miozina)...glavni stimulans hipertrofije je trening sa opeterećenjem...

A kako mišići rastu?

"Da bi se izazvao rast mišića, potrebno je:

- dati stimulus mišiću koji bi trebalo da izazove adaptaciju na opterećenje
- mišic opteretimo stimulusom na koji nije naviknut
- pokret za odreĂ°enu mišićnu grupu
- progresivno povećanje opterećenja, intenziteta treninga
- broj ponavljanja u seriji treba da se izvodi od 6 do 12.

Veće mišićne grupe kao sto su leĂ°a, grudi i noge mogu da podnesu veće opterećenje u toku treninga pa ih je stoga neophodno jače i češće trenirati. Do povećanja mišićne mase ne može da doĂ°e ako se ne poveća i misićna snaga.

Program za hipertrofiju (rast mišića) – trening nešto nižeg intenziteta i većeg obima, daje hipertrofiju (povećanje obima mišićnih vlakana). U ovoj fazi koriste se težine koje iznose 70-80% maksimalnog ponavljanja (1RM repeticio max – najveća težina koju u datoj vežbi možete podići samo jednom). Sa težinama u rasponu od 70-80% 1 RM najčešće možemo raditi 8-12 ponavljanja u seriji do otkaza.

Uz ovaj raspon intenziteta ide veći obim treninga tj. veći broj serija i ponavljanja. Ako ovo kombinujemo sa kraćim odmorima izmeĂ°u serija (45-90 sekundi) imaćemo snažan stimulans za prirodno oslobaĂ°anje anaboličkih hormona (hormona izgradnje mišića). U ovoj fazi treninga korisno je izvoĂ°enje superserija.

Program za snagu mišića - težine za trening snage su takve da nam obezbeĂ°uju visok intenzitet treninga (iznad 80% 1RM) obično dozvoljavaju da radimo 6 ili manje ponavljanja do otkaza. Trening visokog intenziteta je izuzetno fizički zahtevan i zato obim treninga tj. broj serija treba da bude manji. To je idealno za snagu jer omogućava bolji oporavak izmeĂ°u treninga. U ovoj fazi treninga naglasak je na težinama pa i odmor izmeĂ°u serija treba da bude duži. Naglasak u ovom delu treninga stavljen je na vežbe kao što su čučanj, mrtvo dizanje, benčpress. One angažuju puno mišićne mase i jak je stimulus za povećanje snage i mase.

Jače, a kraće...

To bi ukratko bio idealan opis treninga za masu. Trening preko 45 minuta dovodi do otpuštanja kortizola (katabolički hormon razgradnje) i razgradnje mišićnog tkiva, a to nam nije u interesu.
Najbolje vežbe za izgradnju mase su osnovne vežbe koje uključuju više mišićnih grupa u pokret, a deluju stimulativno na lučenje hormona rasta. TakoĂ°e je dobro uključiti i izolujuće vežbe koje ističu detalje i doprinose ukupnoj simetriji tela.

Odmor

Jedna od najbitnijih stvari bez koji sve ovo gore neće imati efekta je upravo odmor. Rast mišića se odvija upravo u toku odmora. U toku treninga mi opterećujemo mišiće, pomoću hrane ga gradimo i punimo, a zato je potrebno vreme kako bi ponovili trening za mišic koji je doživeo stres. Odmor ne valja da bude prekratak, zato što bi onda vežbali sa umornim mišićem i ne bi postigli željeni cilj u toku treninga, a isto tako ne valja da bude predugačak jer bi se onda mišić previše “opustio”. Neka univerzalna metoda je da se veće mišićne partije mogu trenirati dvaput nedeljno, dok se manje mišićne partije treniraju jednom nedeljno.
"

Jasnije?

BMR i TDEE su parametri energetske potrošnje...BMR( bazalni metabolizam) - potrošnja energije tvog tela u stanju potpunog mirovanja...TDEE = BMR x PAL( ukupna dnevna potrošnja energije u skladu sa nivoom fizičke aktivnosti - PAL)...deficit praviš od TDEE...

A superbrz metabolizam znači da si pokretna mašina za sagorevanje kalorija( ektomorf)  ;)

A što baš kardio svodiš na sprinteve? Što se ne odlučiš za HIIT? Ili kardio trening niskog intenziteta? Pratiš li puls?

Ne razumem poentu ovog presipanja vode...

Potrudi se da ti "praškasti" suplementi( BCAA, kreatin, protein) ne stoje "u vodi" duže od 5 min., tj. konzumirati neposredno posle pripreme...

BCAA + kreatin možeš zajedno da rastvoriš...samo se potrudi da ispoštuješ pravilo da ti po gramu kreatina treba oko 75 ml vode...

Posle treninga( PWM) uvek ubaci dekstrozu( bar 15 gr)...mislim da smo objasnili potrebu za kontrolisanim skokom insulina neposredno posle treninga, koji će omogućiti da gradivne materije - amino kiseline, dekstroza i kreatin stignu do ciljanih tkiva...

Imap nekih problema sa dekstrozom? Stomačnih problema? Maltodextrin je dobra alternativa?!

Whey protein je idealan posle treninga i ujutru( brz amino kiselinski refuel)...a pred spavanje se bolje odluči za kazein( mlečni protein) koji će dati "produženo snabdevanje" tvog tela amino kiselinama tokom nekoliko sati...idealno tokom noćnog sna...

Ako ti je obrok pre treninga ok...dakle, dovoljno proteina visoke biološke vrednosti i složenih ugljenih hidrata, ako nema BCAA pre treninga nije smak sveta...

Obrati pažnju na PWM...dakle, 15 gr dekstroze, 5 gr BCAA, merica whey i 5 gr kreatina je ok sve zajedno...samo obrati pažnju na dovoljno "tečnosti" za rastvaranje...

Kakvi su ti treninzi sa opterećenjem? Kako se hraniš? Koliko obroka imaš dnevno?
« Poslednja izmena: Jun 08, 2015, 01:07:30 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
MB
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 93

« Odgovor #1943 poslato: Jun 07, 2015, 07:42:33 posle podne »

Trenutno imam, WHEY protein od "myprotein" ukus banane, a i BCAA cu uzeti od "myprotein" valjda necu pogresiti sto uzimam od "myprotein" ( da ne ispadne sad da reklamiram i slicno, samo navodim sta imam i sta cu uzeti ) ne znam da li ste ikad nesto pili od "myprotein -a"? Iiii da, uzeo sam neki dan i kreatin od "universal -a".
Sto se BCAA tice, uzecu bez ukusa, jer cu ga mesati sa WHEY -om, ma da ne znam, mozda ga uzmem i sa okusom, al kontam da mi nije potrebno i u slucaju da mi nestane WHEY -a, pomesacu onda BCAA sa dekstrozom, kontam da nije greska ( ma da dekstrozu izbegavam tokom ljeta, zbog unosa secera, iako je to prosti secer, jer secer izbegavam u sirokom krugu, da bi mi stomak bio kako treba, ma da ne znam, mozda i gresim sto se dekstroze tice )? A i ako je greska, mogu i taj BCAA bez ukusa da popijem samo sa vodom.

=======================================================

Ukratko cu napisati kako sam mislio da pijem to sve ( ovo ce sad biti navedeno sta unosim dnevno od suplemenata i posle treninga sa tezinama ):

- Kreatin, uzimao sam ga uvek, il ujutru cim ustanem, il pred sam trening i odmah nakon treninga, znaci 2 mjerice dnevno po 5g

- BCAA sam kontao da uzimam neposredno pre treninga ( na nekin 30-45min ) i odmah posle treninga, uzimao bi ga po 5g takodje ( pomijesano zajedno sa kreatinom kojeg sam rastvorio sa vodom pre polazka na trening u posebnoj flasici iz koje cu posle presuti tu vodu sa kreatinom u mjericu WHEY proteinom, kojeg sam poneo sebi u sejkeru zajedno sa BCAA praskom, sto znaci "kreatin + bcaa + whey" to bi odmah posle treninga popio. Omisljam se da li da i doticni BCAA rastvorim kao i kreatin pre nego sto krenem na trening, jer uvek tako radim, sto se kreatina tice, pa ne znam da li bi pogresio kad bi i BCAA tako pre treninga rastvorio zajedno sa kreatinom i onda kada zavrsim trening, tu vodu posle samo presuo u sejker sa WHEY -om i popio?

- Whey protein, njega pijem ujutru cim ustanem il nekad u toku dana, ponekad i pred spavanje, al inace je to ujutru cim ustanem, napravim mjericu whey proteina i onda pomesam zajedno za zitaricama i pojedem tako... iiii naravno uvek ga posle treninga popijem.


A takodje kad radim " sprinteve " mislio sam odmah posle sprinteva da popijem takodje kombinaciju " kreatin 5g + bcaa 5g + 30g whey "
Da li je greska sto pre sprineteva necu uzeti BCAA? Da li je bolje uzeti onda 5g BCAA i pre i posle sprinteva, il je bolje samo posle sprinetva da uzmem BCAA zajedno pomesan sa kreatinom i WHEY -om?


@ Slavisa Stojic, imas PM.
Sačuvana
mirkocop
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 127


« Odgovor #1942 poslato: Jun 07, 2015, 07:15:28 posle podne »

Firma se zove Biosira, mislim da pise made in india
Sačuvana
Stranice: 1 ... 60 61 [62] 63 64 ... 192 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.134 sekundi sa 14 upita.