TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395433 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 08:46:44 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 57 58 [59] 60 61 ... 192 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brza pitanja!  (Pročitano 645618 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2001 poslato: Jun 25, 2015, 11:03:11 posle podne »

Ova cokoladica http://www.pansport.rs/Proteinske-%C4%8Dokoladice/SN017-Chocopro.html        ima samo 2g secera? Da nije neka greska posto ove ostale sve imaju po 20ak grama?

Hm...tvoj sumnja je rekao bih opravdana...

Pogledajmo sastav dat na zvaničnom sajtu...
http://www.scitecnutrition.com/en/products/scitec_nutrition/protein_bars/choco_pro

"INGREDIENTS

High fructose corn syrup, protein matrix (calcium caseinate, whey protein concentrate, milk protein concentrate), vegetable fat, defatted cocoa powder, soy lecithin, maltodextrin, flavoring, salt.

Mixed berries white chocolate: red color: E124

Chocolate coating: vegetable fat, sugar, defatted cocoa powder, 10/12% cocoa butter, soy lecithin, flavoring.

White chocolate coating: vegetable fat, sugar, skim milk powder, soy lecithin, flavoring.
"

Koliko vidim "čuveni" fruktozni sirup, šećer, maltodekstrin...
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #2000 poslato: Jun 25, 2015, 10:53:53 posle podne »

Ima 22g uh a 2g secera, sta su ostalih 20g iz uh?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #1999 poslato: Jun 25, 2015, 10:50:30 posle podne »

Ja sam ih probao i odličnog su ukusa :D
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #1998 poslato: Jun 25, 2015, 10:44:49 posle podne »

Ova cokoladica http://www.pansport.rs/Proteinske-%C4%8Dokoladice/SN017-Chocopro.html        ima samo 2g secera? Da nije neka greska posto ove ostale sve imaju po 20ak grama?
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1997 poslato: Jun 23, 2015, 09:40:29 posle podne »

Sve jasno, hvala puno. :)
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1996 poslato: Jun 23, 2015, 09:34:50 posle podne »

Cao ljudi. Trcim do kuce posle treninga, oko 3-4km. Nemam nista od suplemenata, da odmah jedem ili sacekam neko vreme? Imam i pitanje u vezi belog hleba, video sam da neki bodybuilder preporucuje beo hleb u kombinaciji sa mesom i slozenim uh (posle treninga)... Pa ne znam koliko je to dobro?

Manje opsesije suplementima, nećeš upasti u fatalnu razgranju ako nema whey...proizvodi od belog brašna će dati dovoljan "pik" insulinu...samo imaj dobar obrok posle treninga i bez brige...

Proizvodnja proteina u cilju oporavka mišića (rasta) je najintenzivnija od 2 do 24 sata nakon treniga. A ta 2 sata su očigledno dovoljna za sve one „brze“: i za whey, i za kazein, i za belanca, i za teletinu. Otud priča o važnosti ishrane nakon treninga.

Sav taj proces intenzivnog opravka se „smiri” nakon, prosečno 48 sati (mada ima različitih podataka: i 24 sata, i 48 sati , čak i do 72 sata). Odatle i ispravna priča o obaveznom odmoru nakon treninga i o tome da ne valja da se „forsiramo treninzima svaki dan”, ako nam je cilj izgradnja mišićne mase.

Bitno je i šta smo jeli pre treninga, i šta smo jeli posle, i šta ćemo da jedemo narednih par dana.

Dakle,kratko i jasno: Dok god redovno treniramo, bitno je šta jedemo. Uvek. Mnogo bitnije od tog jednog šejka posle treninga.

Ako nema proteinskog šejka nakon treninga sigurno nećemo upasti u stanje fatalnog mišićnog katabolizma, ako nam je unos proteina iz hrane u „redovnim obrocima” bio na zavidnom nivou...

Da, whey je jako brz i efikasan pogotovu u periodu neposredno nakon treninga, ali ako nemamo dovoljan unos “sporovarećih proteina” iz konkretnih, čvrstih obroka, pre i posle treninga…uzalud je brzina našeg proteina u pwm…

Shvatimo whey kao prvu pomoć, ali ne i kao jedini izbor kada je u pitanju ciljani unos proteina.


Hvala puno, bilo mi je bitno da znam, mislio sam da je glupost. Ima neka mera, da ne preteram? Posto sada kuci vise ne spremam hranu sam, jedem ono sto spremi mama, ali dogovorio sam se sa njom, da mi pece ili kuva krompir, pirinac, jescu dovolno mesa, uvek ima gulas, boranija, grasak, sve sa mnogo mesa (jeste malo masnije verovatno i ima zaprska, ali ne verujem da ce mnogo da smeta), piletina, svinjetina. 3-4 obroka jaka proteinima, salate, voce. Mislio sam da ce da bude gra ishrana, ali sve je super.

Trebalo bi izbegavati previše masti i dijetnih vlakna koja usporavaju varenje i apsorpciju hranljivih sastojaka - u obroku nakon treninga.

Oko 30-50 grama proteina, duplo vise hidrata...samo bez preterivanja sa prostim hidratima...

Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1995 poslato: Jun 23, 2015, 09:20:37 posle podne »

Cao ljudi. Trcim do kuce posle treninga, oko 3-4km. Nemam nista od suplemenata, da odmah jedem ili sacekam neko vreme? Imam i pitanje u vezi belog hleba, video sam da neki bodybuilder preporucuje beo hleb u kombinaciji sa mesom i slozenim uh (posle treninga)... Pa ne znam koliko je to dobro?

Manje opsesije suplementima, nećeš upasti u fatalnu razgranju ako nema whey...proizvodi od belog brašna će dati dovoljan "pik" insulinu...samo imaj dobar obrok posle treninga i bez brige...

Proizvodnja proteina u cilju oporavka mišića (rasta) je najintenzivnija od 2 do 24 sata nakon treniga. A ta 2 sata su očigledno dovoljna za sve one „brze“: i za whey, i za kazein, i za belanca, i za teletinu. Otud priča o važnosti ishrane nakon treninga.

Sav taj proces intenzivnog opravka se „smiri” nakon, prosečno 48 sati (mada ima različitih podataka: i 24 sata, i 48 sati , čak i do 72 sata). Odatle i ispravna priča o obaveznom odmoru nakon treninga i o tome da ne valja da se „forsiramo treninzima svaki dan”, ako nam je cilj izgradnja mišićne mase.

Bitno je i šta smo jeli pre treninga, i šta smo jeli posle, i šta ćemo da jedemo narednih par dana.

Dakle,kratko i jasno: Dok god redovno treniramo, bitno je šta jedemo. Uvek. Mnogo bitnije od tog jednog šejka posle treninga.

Ako nema proteinskog šejka nakon treninga sigurno nećemo upasti u stanje fatalnog mišićnog katabolizma, ako nam je unos proteina iz hrane u „redovnim obrocima” bio na zavidnom nivou...

Da, whey je jako brz i efikasan pogotovu u periodu neposredno nakon treninga, ali ako nemamo dovoljan unos “sporovarećih proteina” iz konkretnih, čvrstih obroka, pre i posle treninga…uzalud je brzina našeg proteina u pwm…

Shvatimo whey kao prvu pomoć, ali ne i kao jedini izbor kada je u pitanju ciljani unos proteina.


Hvala puno, bilo mi je bitno da znam, mislio sam da je glupost. Ima neka mera, da ne preteram? Posto sada kuci vise ne spremam hranu sam, jedem ono sto spremi mama, ali dogovorio sam se sa njom, da mi pece ili kuva krompir, pirinac, jescu dovolno mesa, uvek ima gulas, boranija, grasak, sve sa mnogo mesa (jeste malo masnije verovatno i ima zaprska, ali ne verujem da ce mnogo da smeta), piletina, svinjetina. 3-4 obroka jaka proteinima, salate, voce. Mislio sam da ce da bude gra ishrana, ali sve je super.
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1994 poslato: Jun 23, 2015, 09:12:38 posle podne »

Cao ljudi. Trcim do kuce posle treninga, oko 3-4km. Nemam nista od suplemenata, da odmah jedem ili sacekam neko vreme? Imam i pitanje u vezi belog hleba, video sam da neki bodybuilder preporucuje beo hleb u kombinaciji sa mesom i slozenim uh (posle treninga)... Pa ne znam koliko je to dobro?

Manje opsesije suplementima, nećeš upasti u fatalnu razgranju ako nema whey...proizvodi od belog brašna će dati dovoljan "pik" insulinu...samo imaj dobar obrok posle treninga i bez brige...

Proizvodnja proteina u cilju oporavka mišića (rasta) je najintenzivnija od 2 do 24 sata nakon treniga. A ta 2 sata su očigledno dovoljna za sve one „brze“: i za whey, i za kazein, i za belanca, i za teletinu. Otud priča o važnosti ishrane nakon treninga.

Sav taj proces intenzivnog opravka se „smiri” nakon, prosečno 48 sati (mada ima različitih podataka: i 24 sata, i 48 sati , čak i do 72 sata). Odatle i ispravna priča o obaveznom odmoru nakon treninga i o tome da ne valja da se „forsiramo treninzima svaki dan”, ako nam je cilj izgradnja mišićne mase.

Bitno je i šta smo jeli pre treninga, i šta smo jeli posle, i šta ćemo da jedemo narednih par dana.

Dakle,kratko i jasno: Dok god redovno treniramo, bitno je šta jedemo. Uvek. Mnogo bitnije od tog jednog šejka posle treninga.

Ako nema proteinskog šejka nakon treninga sigurno nećemo upasti u stanje fatalnog mišićnog katabolizma, ako nam je unos proteina iz hrane u „redovnim obrocima” bio na zavidnom nivou...

Da, whey je jako brz i efikasan pogotovu u periodu neposredno nakon treninga, ali ako nemamo dovoljan unos “sporovarećih proteina” iz konkretnih, čvrstih obroka, pre i posle treninga…uzalud je brzina našeg proteina u pwm…

Shvatimo whey kao prvu pomoć, ali ne i kao jedini izbor kada je u pitanju ciljani unos proteina.

« Poslednja izmena: Jun 23, 2015, 09:14:52 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1993 poslato: Jun 23, 2015, 09:02:14 posle podne »

Cao ljudi. Trcim do kuce posle treninga, oko 3-4km. Nemam nista od suplemenata, da odmah jedem ili sacekam neko vreme? Imam i pitanje u vezi belog hleba, video sam da neki bodybuilder preporucuje beo hleb u kombinaciji sa mesom i slozenim uh (posle treninga)... Pa ne znam koliko je to dobro?
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1992 poslato: Jun 12, 2015, 01:21:52 posle podne »

to za slaufe i za ishranu,to bi mi bas dobro doslo jer bas vodim bitku sa slaufima :D imao sam problema sa nekim bakterijama i virusima jer sam spavao u poplavljenoj prostoriji ,ali sad je sve u redu i sad treniram jos vise :D znaci da otvorim novu temu za ishranu i slaufe ? :D

Moze!

Mozes npr.u delu foruma o ishrani?!
Sačuvana
mackolino
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 95

« Odgovor #1991 poslato: Jun 12, 2015, 01:15:30 posle podne »

to za slaufe i za ishranu,to bi mi bas dobro doslo jer bas vodim bitku sa slaufima :D imao sam problema sa nekim bakterijama i virusima jer sam spavao u poplavljenoj prostoriji ,ali sad je sve u redu i sad treniram jos vise :D znaci da otvorim novu temu za ishranu i slaufe ? :D
Sačuvana
mackolino
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 95

« Odgovor #1990 poslato: Jun 12, 2015, 01:15:21 posle podne »

to za slaufe i za ishranu,to bi mi bas dobro doslo jer bas vodim bitku sa slaufima :D imao sam problema sa nekim bakterijama i virusima jer sam spavao u poplavljenoj prostoriji ,ali sad je sve u redu i sad treniram jos vise :D znaci da otvorim novu temu za ishranu i slaufe ? :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1989 poslato: Jun 12, 2015, 12:22:29 posle podne »

e pa dobro znaci whey ,bez njega nista ;) sto se tice hrane i ne pazim mnogo jedem ko stoka sta stignem ,to moram da korigujem :D a sto se tice treninga to se ne brinem :D poceo sam da treniram pre godinu i sedam meseci ,tad sam imao 67 kg ,sad imam 98kg i visok sam 190cm ,prezadovoljan sam kako napredujem ,malo sam vise radio na masi , ali cetiri meseca nisam vezbao ,imao nekih zdravstvenih problema, pa sam dobio malo slaufa ,nije nista strasno ali nerviraju,sad se borim sa njima a i u isto vreme radim sve ostale delove tela :D

Ako zelis mozemo detaljno o ishrani...predlazem da otvoris novu temu...tako cemo detaljno moci da te uputimo u "metodologiju" zdravog gubitka kilograma,tj. redukciji masnih naslaga? A bogme imamo i "recept" za slauf  ;)

Osnovni preduslov maksimalne efikasnosti suplementacije je korigovana ishrana i sistemastki pristup trenaznom procesu...ne treba idealizovati suplemente, ono su svakako korisni, ali ne mogu da nadoknade nedostatke u ishrani i treningu...

Koji je zdravstveni problem bio u pitanju? Nesto ozbiljno? Operacija? Prelom kosti?
Sačuvana
mackolino
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 95

« Odgovor #1988 poslato: Jun 12, 2015, 10:36:07 pre podne »

e pa dobro znaci whey ,bez njega nista ;) sto se tice hrane i ne pazim mnogo jedem ko stoka sta stignem ,to moram da korigujem :D a sto se tice treninga to se ne brinem :D poceo sam da treniram pre godinu i sedam meseci ,tad sam imao 67 kg ,sad imam 98kg i visok sam 190cm ,prezadovoljan sam kako napredujem ,malo sam vise radio na masi , ali cetiri meseca nisam vezbao ,imao nekih zdravstvenih problema, pa sam dobio malo slaufa ,nije nista strasno ali nerviraju,sad se borim sa njima a i u isto vreme radim sve ostale delove tela :D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #1987 poslato: Jun 12, 2015, 08:47:12 pre podne »

e hvala vam :D pio sam i kreatin i krealkalin ,ali dosad najvise mi se dopada xpand :D prezadovoljan sam za ovo vrlo kratko vreme ,a za dalje cu videti kako ce se ponasati ;)

Xpand je odličan, ali nikad nemoj zaboraviti na osnovne suplemente - whey, amino kiseline... bez toga nema smisla uzimati NO reaktor ;)   a sve to zajedno nema smisla bez dobre ishrane i jakog treninga... tako da se gleda cela slika ;)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 57 58 [59] 60 61 ... 192 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.1 sekundi sa 14 upita.