TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395433 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 10:49:40 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 55 56 [57] 58 59 ... 192 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brza pitanja!  (Pročitano 645836 puta)
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #2031 poslato: Jul 14, 2015, 02:57:05 posle podne »

Mene nervira sto je pocelo da se podsmeva svakom pitanju od skoro, sta ko god da pita ne treba ismevati sem ako nije neki troler
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #2030 poslato: Jul 14, 2015, 02:30:46 posle podne »

Nekad me stvarno oduševite pitanjima, ako ti već treba prah kupi monohidrat.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2029 poslato: Jul 14, 2015, 01:22:07 posle podne »

Da li se Creatine Ph x mora piti u kapsuli ili se može istresti prah iz kapsule. Pio bih 2 pre i 2 u PWM.

Dragi nas forumasu...a zasto bi sadrzaj "istresao" iz kapsule?

Navedeni puferovani kreatin moras piti na prazan zeludac...to je jako bitno zbog maximalne apsorpcije "aktivnih sastojaka"( farmaceutska formulacija)...dakle, nema kombinovanja sa npr. whey proteinom...tj. mixanja sadrzaja kapsula sa proteinskim sejkom u pwm...razmak od bar 20 min pozeljan...
« Poslednja izmena: Jul 14, 2015, 01:23:44 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
*SHONE*
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 122

« Odgovor #2028 poslato: Jul 14, 2015, 01:01:42 posle podne »

Da li se Creatine Ph x mora piti u kapsuli ili se može istresti prah iz kapsule. Pio bih 2 pre i 2 u PWM.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2027 poslato: Jul 13, 2015, 11:10:52 posle podne »

2x uzimam animal cuts,i imam strasnu mucninu i dijasreju i to me mucnina uhvatila pred kraj treninga....Nije mi se to desilo prethodni put.Doduse,jela sam sat  vremena pre treninga belo meso i krastavac,a animal sam popila posle 45min,sta mislite da nije zbog mesanja sa hranom ili?

Da moguće su interakcije sa hranom...ali moguće je da je uzrok problema i trovanje hranom, da li si skorije, tj. tog ili prethodnog dana jela nešto "neprovereno"?

Koliko već dugo piješ animal-cuts...koliko si dugo "na" dve "kesice" istog? Da li prvi nekoliko dana uzimanje koristila po jednu kesicu?

Da li si imala neke tegobe ranijih dana vezano za animal-cuts? Nesanice, glavobolje, ubrzan rad srca, preskoke, mučnine?

Koliko si stolica imala do sada?

Potrudi se da ti razmak izmeĂ°u obroka i uzmanja sagorevača bude oko 2h( subjektivna preporuka)...
Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #2026 poslato: Jul 13, 2015, 11:08:46 posle podne »

Probaj sledeci put da jedes 2 sata ranije pa vidi da li ce se pojaviti ponovo. onda ces znati da li je zbog toga sto ide zajedno sa hranom ili ne.
Sačuvana
Strudla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #2025 poslato: Jul 13, 2015, 09:55:53 pre podne »

Shvatio sam sada sve i puno Vam hvala Slavisa!
Za kraj da napisem da koristim 1 pre i 1 posle,i da radim split trening kao sto ste i rekli :)
Hvala za sve!
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2024 poslato: Jul 13, 2015, 01:06:26 pre podne »

Posle vasih saveta sastavio sam plan ishrane i plan vezbanja,a on glasi ovako:
08:00 Jaja/Ovsene/Whey
08:30 Kre-Alkalyn
09:00-10:00 Vezbanje
10:00 Kre-Alkalyn+Whey
10:30 Belo(200grama)+Pirinac(100grama)
11:00 Voce
13:00 Belo(200grama)+Badem/Lesnik(40grama)
16:00 Belo(200grama)+Salata
20:00 Saka jezgrastih plodova ili neki sir
To je ishrana,a sto se vezbanja tice baziram se na 2 razlicite grupe misica po jednom danu.
Whey i Kre-Alkalyn pijem od suplemenata,a imam za cilj povecanje mase sto se nadam da cu i uspeti.
Ako imate neke zamerke na ovo slobodno mi ukazite,a ja imam samo jos 2 nejasna pitanja
Posle treninga prvo popijem Kre-Alkalyn,a onda zatim popijem i whey sa vodom.Moguce je mesati ova 2 suplementa u kratkom roku iako su ovo kapsule,a ovo "prah" ?
Da li sam dobro izabrao kupivsi Kre-Alkalyin umesto monohidrata?
I za kraj samo da napomenem da imam 19godina i 66kg,a visok sam 188cm ako nekome nesto znaci prilikom donosenja saveta ili korekcija kod ishrane ili suplemenata.
Hvala!

Bilo bi dobro da otvoriš temu( ili mi se čini da je već neka tema bila u opticaju, hm, nisi bio zadovoljan odgovorima? )...ipak je ova tema "servis" za kratka pitanja i brze odgovore...ali da ukratko skrenemo pažnju na neke stvari...

Lepo je što si nam ispisao meni...ali bi pre svega trebalo da ti u prvom planu bude ciljani unos makronutrijenata...proteina( oko 2-2,5 gr po kg), hidrata( 4-6 gr po kg), (zdravih)masti( 0,6-0,8 gr po kg)...ne zaboravi da je najjači antikatabolik i podrška "anabolizmu"( laički rečeno) dovoljan unos složenih hidrata...kao i zdravih masti...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html

"Ispravke" koje bih istakao po pitanju priloženog "menija"...

Voće ne bih svrstao kao solo obrok...po koja voćka izmeĂ°u obroka poželjna...preporuke za bobičasto voće - jagode, kupine, maline...citruse - limun, kivi, grejp, pomorandža...jabuke...banana i suvo grožĂ°e( 30-50 gr) idealni u pwm( "bogati" izvori dekstroze)...

Poslednji obrok - kombinacija proteina visoke biološke vrednosti( animalnog porekla) plus zdrave masti...idealno posniji sir( do 10% m.m.) - izvor sporovarećeg kazeina + jezgrasti plodovi - šaka kikirikija - pečen, neslan( oko 30 gr) ili bademi, lešnici, orasi, pistaći...dakle, i sir i jezgrasti plodovi...

Whey i krea-alkalyn ćeš morati da "odvajaš" zbog mogućih interakcija po pitanju "apsorpcije"( razmak oko 20-30 min)...uz whey bi moja preporuka bila i 15-30 gr dekstroze...

Krea-alkalyn ima niz prednosti, maximalna apsorpcija( bioraspoloživost), nema stomačnih tegoba, nema kreatinske nadutosti( koju neki smatraju "željenim" efektom - "oteko od kreatina"- "efekat vode", ali i neumernosti u konzumaciji prostih hidrata uz monohidrat), nema potrebe za "punjenjem"...dakle, dobar izbor...

Koliko kapsula uzimaš? 1 pre, 1 posle treninga? ili?

Radiš "split sistem" treninga? Jedna manja i jedna veća mišićna partija?

Sve u svemu naoružaj se strpljenjem, jer je za sve vidljive promene potrebno vreme...meseci, godine, decenije kvalitetne ishrane i redovnog treninga...
Sačuvana
Strudla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #2023 poslato: Jul 12, 2015, 09:33:52 posle podne »

Posle vasih saveta sastavio sam plan ishrane i plan vezbanja,a on glasi ovako:
08:00 Jaja/Ovsene/Whey
08:30 Kre-Alkalyn
09:00-10:00 Vezbanje
10:00 Kre-Alkalyn+Whey
10:30 Belo(200grama)+Pirinac(100grama)
11:00 Voce
13:00 Belo(200grama)+Badem/Lesnik(40grama)
16:00 Belo(200grama)+Salata
20:00 Saka jezgrastih plodova ili neki sir
To je ishrana,a sto se vezbanja tice baziram se na 2 razlicite grupe misica po jednom danu.
Whey i Kre-Alkalyn pijem od suplemenata,a imam za cilj povecanje mase sto se nadam da cu i uspeti.
Ako imate neke zamerke na ovo slobodno mi ukazite,a ja imam samo jos 2 nejasna pitanja
Posle treninga prvo popijem Kre-Alkalyn,a onda zatim popijem i whey sa vodom.Moguce je mesati ova 2 suplementa u kratkom roku iako su ovo kapsule,a ovo "prah" ?
Da li sam dobro izabrao kupivsi Kre-Alkalyin umesto monohidrata?
I za kraj samo da napomenem da imam 19godina i 66kg,a visok sam 188cm ako nekome nesto znaci prilikom donosenja saveta ili korekcija kod ishrane ili suplemenata.
Hvala!
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2022 poslato: Jul 11, 2015, 11:59:12 pre podne »

Cena je nebitna. Zanima me efikasnost  ;D nešto što će najbrže dati rezultate...

Još jednom, nema rezultata preko noći niti ima rezultata bez korigovane ishrane i redovnog kvalitetnog treninga :)

Baš sam pominjala u drugoj temi, pogledaj novi sagorevač (crveno pakovanje) Scitec PFX.  Dobra cena, sasvim fin sastav!!!
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2021 poslato: Jul 11, 2015, 12:45:26 pre podne »

Hahaha  ;D trud se isplatio, ali ne zadugo. Jako mi teško pada kardio i to mi se obilo o glavu sada kad imam 3 nedelje do mora :D Zainatila sam se da se vratim na put ali mi se malko žuri  :-[ plus, nisam upućena baš u sagorevače, ali imam informaciju da korsti masti kao energiju tokom kardio treninga. Rekoh, da se raspitam ima li tu istine ikakve  :D

Eh...ma o kom sagorevaču da se radi, osnovni preduslov njegove efikasnosti su redovan trening( i kardio i trening sa opterećenjem) i korekcija ishrane...

A kako rade sagorevači ,ukratko?

Sagorevači masti mogu da podstaknu termogenezu( proizvodnja toplote "iz masti", znak "ubrzanja metabolizma") i sagorevanje masnog tkiva( ali samo uz trening i korigovanu ishranu), da daju više volje i energije za trening( mentalni fokus-stimulativni efekat, pogotovu na niskom unosu hidrata), da smanje apetit, da podstaknu telo na povećanu prirodnu produkciju hormona( adrenalin, noradrenalin, a neki utiču indirektno i na hormone štitne žlezde - guggulsteroli) koji su posebno odgovorni za količinu masnog tkiva i brzinu metabolizma...a isto tako i da izbace višak vode iz organizma, da održe konstantim nivo šećera u krvi...mada sve to zavisi od sastojaka...i tipa sagorevača...Bezstimulansni sagorevači ili Termogenici i kompleksni sagorevači( koji su svakako jači)...

Dakle, oni samo "održavaju i podržavaju" i neznatno ubrzavaju proces "sagorevanja" koji dominantno zavisi od treninga i ishrane...

Kardio trening je jedna od najbitnijih karika u ovom procesu preko koje sagorevači ostvaruju svoj efekat..dakle, nema onoga, sedim, ležim, mrzi me da radim kardio, vežbam sa tegovima, da pazim šta jedem, ali ću zato uzeti najskuplji sagorevač na tržištu i pitanje rešeno...a neki se odluče i za nelegalne supstance tipa efedrina , klenbuterola i T3...koji imaju vidan i željeni i neželjeni efekat...ali sve u svemu...ako već uzimamo sagorevače iskoristimo njihov maksimum kroz redovan trening i korigovanu ishranu...

Dakle, možda će ti sagorevač dati i volje( delimično i placebo, kao i autosugestija) da još više paziš na ishranu i intenzivnije treniraš...ali svi različito reagujemo na sastojke i "doze" sastojaka nekog sagorevača zato bi trebalo biti i pažljiv tokom odabira, doziranja , tj. titriranja doze!!!
Sačuvana
Marija Stanojević
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #2020 poslato: Jul 11, 2015, 12:19:06 pre podne »

Hahaha  ;D trud se isplatio, ali ne zadugo. Jako mi teško pada kardio i to mi se obilo o glavu sada kad imam 3 nedelje do mora :D Zainatila sam se da se vratim na put ali mi se malko žuri  :-[ plus, nisam upućena baš u sagorevače, ali imam informaciju da korsti masti kao energiju tokom kardio treninga. Rekoh, da se raspitam ima li tu istine ikakve  :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2019 poslato: Jul 11, 2015, 12:11:21 pre podne »

Cena je nebitna. Zanima me efikasnost  ;D nešto što će najbrže dati rezultate...

Da, da...što brže i sa što manje truda...

Evo preporuka za najbolji sagorevač - a to je tvoje telo( u pokretu treninga) i kontrola "tanjira"...  :D

Mada, ako se ne varam, naša forumašica je već dobila detaljne odgovore u jednoj drugoj temi...ali odogovor joj se nije dopao...ah, bez sagorevača nema ni skidanja kilograma zar ne?  ::)


« Poslednja izmena: Jul 11, 2015, 12:13:26 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #2018 poslato: Jul 10, 2015, 11:43:07 posle podne »

http://www.pansport.rs/Sagoreva%C4%8Di-masti/Termogenici-i-kompleksni-sagoreva%C4%8Di/GR1170-Thermo-Detonator.html


Imaj u vidu da će samo sa sredjenom ishranom i dobro organizovanim treningom dati odgovrajuće rezultate.
Sačuvana
Marija Stanojević
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #2017 poslato: Jul 10, 2015, 11:38:44 posle podne »

Cena je nebitna. Zanima me efikasnost  ;D nešto što će najbrže dati rezultate...
Sačuvana
Stranice: 1 ... 55 56 [57] 58 59 ... 192 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.147 sekundi sa 14 upita.