TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395433 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 08:20:12 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 192 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brza pitanja!  (Pročitano 645578 puta)
Vule~
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 341


« Odgovor #2196 poslato: Septembar 09, 2015, 07:59:01 posle podne »

Treci na hemiji :D
Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #2195 poslato: Septembar 09, 2015, 07:56:10 posle podne »

Dva lika, jedan ima 52 treninga jedne misicne partije godisnje a drugi 104. Ko brze napreduje?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #2194 poslato: Septembar 09, 2015, 07:23:19 posle podne »

Jednom nedeljno je sasvim dovoljno, ne postoje vežbe za definiciju i masu već se definicija i masa regulišu ishranom.
Sačuvana
Vegeta
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #2193 poslato: Septembar 09, 2015, 07:20:12 posle podne »

2x nedeljno biceps/triceps? Mislim da je jednom nedeljno premalo, i da se previse odmaraju ruke
Koje vezbe su najbolje za definiciju ruku zajedno sa podlakticom? Konkretno me zanima za podlakticu, ali takodje me zanima i triceps/biceps..
Sačuvana
Mind is everything!
If you dont believe that you can do something, then you cant!
Its almost like you have to save your own life..
Because nobodys gonna be able to save it for you,
so we have to do what we have to do,
no matter what it is!
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2192 poslato: Septembar 01, 2015, 08:33:47 posle podne »

Kao što već pomenuh u jednom preĂ°ašnjem postu...naše biljke mutiraju, tj. polen, sve to doprinosi "alergo-svojstvima" polena ambrozije i drugih biljaka uopšte...a sa druge strane i način ishrane, dodatak aditiva "svemu i svačemu" doprinosi predispoziciji za takav način reagovanja...isto je i sa auto-imunim bolestima, koje uz kardio-vaskularne bolesti, dijabetes, kancer predstavljaju "pošast" savremenog doba...koliko je porastao broj oblelih od lupusa? Od astme? Reumatoidnog artrtitisa?

Mnogo je teorija vezanih za ova ispoljavanja...čak se pominje i da život u sterilnim uslovima "kakvim smo danas izloženi" doprinosi svemu tome...plašimo se bakterija, virusa...sve "sterilišemo", "dezinfikujemo", ne damo svom imunom sistemu priliku da se primereno aktivira...i eto abnormalnog ispoljavanja...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12791


Never give up!

« Odgovor #2191 poslato: Septembar 01, 2015, 09:22:04 pre podne »

Ono što sam ja sada primeio u odnosu na prošle godine je da ova sada trenutna alergija mnogo jače smeta svima i da je sve više ljudi alergično.
Najveći problem je taj što vi ne morate godinama biti alergični i samo jedne godine postanete što je vrlo alarmantno jer to znači da svi mi možemo biti alergični na nešto.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2190 poslato: Avgust 31, 2015, 06:56:46 posle podne »

Što se tiče alergija sada je problem Ambrozija koja već nedlju dana hara i ko je alergičan pravi mu velike probleme.
Ako je verovati prognozama ovo će trajati još oko dve nedelje.
Ja na svu sreću nemam problema sa time ali moja žena ima velikih i jako joj smeta.
Ima tu raznoraznih lekova koji to ublažuju ali i tu treba paziti jer neki vam na primer te simptome ublaže ali vas zato uspavaju i teško funkcionišete tokom dana.

Zoltan je to baš odlično napomenuo...ali neki od tih lekova postaju neminovnost...bez konsultacije lekara specijaliste ne bi se trebalo upuštati u "samoterapiju" ili doziranje...dakle, opravdanost uzimanja...ne bi trebalo "zaboraviti" i na retke, ali moguće interakcije izmeĂ°u nekih lekova i suplemenata...osnovno pravilo medicine - "primum non nocere", osnovno je ne naškoditi...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12791


Never give up!

« Odgovor #2189 poslato: Avgust 31, 2015, 10:22:45 pre podne »

Što se tiče alergija sada je problem Ambrozija koja već nedlju dana hara i ko je alergičan pravi mu velike probleme.
Ako je verovati prognozama ovo će trajati još oko dve nedelje.
Ja na svu sreću nemam problema sa time ali moja žena ima velikih i jako joj smeta.
Ima tu raznoraznih lekova koji to ublažuju ali i tu treba paziti jer neki vam na primer te simptome ublaže ali vas zato uspavaju i teško funkcionišete tokom dana.
Sačuvana
cantawait
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302

« Odgovor #2188 poslato: Avgust 29, 2015, 01:18:14 posle podne »

Ni ja nikad nisam imao problema sa alergijom, a ove godine u maju je bio haos. Nisam mogao da spavam, oci non-stop suze i haos. Ja odem kod lekara i ona mi kaze da idem da vadim krv, ja sutra dodjem kod drugog lekara i covek mi kaze da je alergija sigurno i da ce da me salje na test ako mi ne bude bolje za par dana. Pio sam neki lek i super bilo posle nedelju dana. Onda otisao kod neke rodbine na selo i opet haos, ali brzo je proslo hvala Bogu.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2187 poslato: Avgust 29, 2015, 12:06:42 posle podne »

Videcu da li ce to i dalje trajati pa cu otici da odradim alergo test.

Imam samo jos jedno pitanje, ja nikada nisam bio ni na sta alergican jer sam radio kao mali to valjda, da li je moguce da u medjuvremenu postanem alergican na nesto?

Podjimo od same ambrozije i mutacija koje uticu na polen i moguci alergoloski aspekt istog...mada oko 10% alergijskih ispoljavanja ovog tipa je moguce u "odraslom dobu" po prvi put, dakle, ne bi trebalo iskljuciti i tu mogucnost...dakle, da moguce je...
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #2186 poslato: Avgust 29, 2015, 09:01:45 pre podne »

Videcu da li ce to i dalje trajati pa cu otici da odradim alergo test.

Imam samo jos jedno pitanje, ja nikada nisam bio ni na sta alergican jer sam radio kao mali to valjda, da li je moguce da u medjuvremenu postanem alergican na nesto?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2185 poslato: Avgust 28, 2015, 11:23:17 posle podne »

Hvala Monika, imacu i to u vidu, sto se klime tice palim je, ali i kada je ne palim isto je, al svakog dana kijam, na dnevnoj bazi je to 5+ puta.

Djumbir imam trenutno u kuci pa cu od sutra da ga koristim.

Kako kažu, dobro postavljena dijagnoza je pola terapije...

Dakle, u ovom slučaju telo pogrešno protumači da je neka bezazlena stvar iz okoline (npr. polen, prašina, dlaka kućnih ljubamaca) opasnost i pokrene burnu odbrambenu reakciju. Takva reakcija preosetljivosti naziva se alergija...imamo problem kod kog bi valjalo imuni odgovor "stišati"...

Dijagnoza alergijskog rinitisa ZASNIVA se na: tipičnoj anamnezi s alergijskim simptomima( kijanje, zapušen nos i curenje vodenastog sekreta iz nosa, svrab i crvenilo nosa i očiju, osećaj peckanja i suzenje očiju,nadražajni kašalj i grebanje u grlu), pozitivnoj porodičnoj anamnezi, tipičnim alergijskim simptomima: kijanje i curenje nosa mada ovi simptomi ne moraju  biti uzrokovani alergijom, alergološkom testiranju - kožni prick test hipersenzibiliteta, merenje posrednika upalne alergijske reakcije (RIST-ukupni IgE u serumu i RAST-specifični IgE u serumu), inhalacijski provokativni testovi (koriste se retko), pregled sluznice i uzimanje materijala za citološka i bakteriološka ispitivanja. Posebne dijagnostičke metode su provokacija nazalne sluznice specifičnim i nespecifičnim agensima, ispitivanje čula mirisa, ispitivanje prohodnosti nosa merenjem  protoka vazduha ili odreĂ°ivanjem otpora strujanju vazduha u nosu.  

Dakle, poželjna konsultacija alergologa i dalja ispitivanja...

I sada odgovor - šta je najbolji lek - Izbegavanje alergena

Prva mera u lečenju alergijskih bolesti respiratornog sistema je izbegavanje alergena na koje je osoba osetljiva. To je ponekad težak i mukotrpan zadatak, ali često se bez njega ne može postići potpuni terapijski uspeh. Štaviše, smatra se da je nedovoljno uklanjanje alergena iz okoline jedan od najčešćih uzorka terapijskog neuspeha. Za izbegavanje sezonskih alergena (polen) jedina je korisna mera izbegavanje boravka, a posebno fizičkih aktivnosti u otvorenom prostoru u vreme velike koncentracije polena u vazduhu. Posebno treba izbegavati trčanje i sport u jutarnjim satima u područjima bujne vegetacije. Prostorije treba provetravati kratkotrajno. Kod osoba osetljivih na "celogodišnje alergene"( stalno smo u kontaktu sa njima) važno je smanjiti koncentraciju grinja u kući uklanjanjem tapaciranog nameštaja, tepiha i zavesa.

Dakle pokušaj i sa drugim metodama, osim vitamina i minerala( da rezimiramo)...

Najbolji način sprečavanja alergijskog ispoljvanja je izbegavanje alergena (stvari na koje smo alergični) iz neposredne okoline. Kuću treba temeljno očistiti od prašine, ukloniti tepihe, zavese, tapacirani nameštaj, pokrivače i jastuke od perja. Kada je vazduh spolja "kontaminiran"( prisustvo smoga i sl.) bolje je ostati u kući i zatvoriti prozore i vrata. Ako imate kućnog ljubimca na kojeg ste alergični, trebali biste mu naći drugi dom( ma kako vam to teško palo). Neka prostor u kom stanujete bude što čišći...bitno je i da redovno čistite i menjajte filtere u klima ureĂ°ajima( u filterima se skupljaju razne štetne materije, bakterije virusi...), izbegavajte otvorene prostore za vreme najveće koncentracije polena, prostorije provetravajte tokom noći, pre spavanja se istuširajte i operite kosu, izbegavavajte dim cigareta, kao i duži boravak u zadimljenim prostorijama...
« Poslednja izmena: Avgust 28, 2015, 11:27:20 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #2184 poslato: Avgust 28, 2015, 03:27:18 posle podne »

Hvala Monika, imacu i to u vidu, sto se klime tice palim je, ali i kada je ne palim isto je, al svakog dana kijam, na dnevnoj bazi je to 5+ puta.

Djumbir imam trenutno u kuci pa cu od sutra da ga koristim.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2183 poslato: Avgust 28, 2015, 02:37:04 posle podne »

Kratko pitanje, sta da kupim od vitamina posto mi je imunitet dosta opao, celo leto nesto bolesljiv, pa bih da sredim to, mozda kompleks vitamina? Ako mozete da mi linkujete neki proizvod iz pansporta. Hvala.

Sad sam video Daily formulu, da li bih trebao uzimati jednu tabletu dnevno ili vise?

Pored Energizer-a i C vitamina,  savetovala bih ti dve stvari za imunitet:

- med i Ă°umbir kombinacija svaki dan kašičica
- ehinacea (kod nas je sada nema u ponudi ali možeš videti u apoteci)


Što se tiče kijanja, da li stalno uključuješ klimu?  ja kijam stalno od klima ureĂ°aja... a pse imam ceo život u stanu i nikad ništa :)

Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #2182 poslato: Avgust 28, 2015, 02:11:02 posle podne »

Pronasao sa se u ovome za kijanje, dobro ne bas 10 za redom, ali 3-4-5.
Ovo mi se javlja poslednjih nekoliko meseci, kijam stalno, imam psa u stanu, ali vec dve i po godine i nisam imao problema ranije.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 192 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.344 sekundi sa 14 upita.