TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395435 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 02:45:55 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 192 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brza pitanja!  (Pročitano 646347 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2331 poslato: Oktobar 23, 2015, 12:21:13 pre podne »

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/hormon-rasta-i-ishrana.html
Strasan tekst! Ne znam kako mi je ovo ranije promaklo. Posebno deo vezan za arginin i glutamin. Bukvalno 80% svakodnevne ishrane mi je krcato sa ove dve aminokiseline (i to nesvesno), nekad do preterivanja. Samo mi nije jasna logika da je sojin izolat optuzen kao protein koji masti, ako je vec toliko bogat argininom?! Razmisljala sam da probam Biotech-ov Power blend na bazi soje, whey-a i kazeina, ali me mnogi odgovaraju.

Siguran sam da si već pročitala jedan stariji tekst o soji...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/soji-je-odzvonilo.html

Reći ću samo - "razlika izmeĂ°u leka i otrova je doza"...tako 1-2 merice dnevno pomenutog blenda neće biti fatalne po "endokrinološki balans našeg tela"...

Ako već želite moju preporuku vezanu za proizvode od soje ona ide fermentisanim varijantama - miso, tempeh...
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #2330 poslato: Oktobar 23, 2015, 12:09:49 pre podne »

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/hormon-rasta-i-ishrana.html
Strasan tekst! Ne znam kako mi je ovo ranije promaklo. Posebno deo vezan za arginin i glutamin. Bukvalno 80% svakodnevne ishrane mi je krcato sa ove dve aminokiseline (i to nesvesno), nekad do preterivanja. Samo mi nije jasna logika da je sojin izolat optuzen kao protein koji masti, ako je vec toliko bogat argininom?! Razmisljala sam da probam Biotech-ov Power blend na bazi soje, whey-a i kazeina, ali me mnogi odgovaraju.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2329 poslato: Oktobar 22, 2015, 11:56:08 posle podne »

Slaviša, pročitah negde juče na nekom sajtu da savetuju da se tokom dana ide low carb, da bi HGH radio i da se tek uveče ubace BRZI UH jer je tada navodno bolja insulinska rezistencija, jer smo u toku dana išli low carb. A razlog za brzi UH (po tom sajtu) je da će oni dići insulin na kratko i kad on padne, opet nastupa HGH... ima li smisla? meni deluje čudno

Toliko različitih kontradiktornih pristupa unosu hidrata i zamislite...svi rade?!  U teoriji... ;)

Nemam nikakav konstruktivan komentar, iskreno, takav sekvencionalni pristup sekreciji insulina i HGH je moguć, jer se ipak HGH luči pulzatilno...ali da takvo titriranje prostih hidrata bude tako delotvorno, hm...

Većinom pričamo o antagonizmu HGH i insulina...ali nema tu nekog realnog antagonizma, već bi se reklo..."gde ja stadoh, ti produži"...  ;) Sitost...gladovanje...i tako začarani krug smenjivanja naših dragih "anaboličkih hormona"...da, insulin je dobar sluga, ali zao gospodar...

Da skratim nepotrebno teoretisanje, mislim da većina zna neka "pravila" oko unosa hidrata, koje smatram delotvornim i provereno efikasnim( bar kod većine)...ali, čemu sve to?

Čemu toliko komplikovanja?! Da ima logike...da moguće je...ali čini mi se da će malo više prostih hidrata u tom periodu, imati negativan uticaj na masne naslage...dakle, povećali smo osetljivost na insulin, šiknuli insulin u zrak( kratko, ali "delotvorno", u tome jeste i poenta dejstva prostih hidrata i pika insulina)...i šta sad?!  ::)

Podsetimo i dobrih i loših strana insulina?!

A kad smo kod HGH...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/hormon-rasta-i-ishrana.html
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #2328 poslato: Oktobar 22, 2015, 09:41:38 posle podne »

Slaviša, pročitah negde juče na nekom sajtu da savetuju da se tokom dana ide low carb, da bi HGH radio i da se tek uveče ubace BRZI UH jer je tada navodno bolja insulinska rezistencija, jer smo u toku dana išli low carb. A razlog za brzi UH (po tom sajtu) je da će oni dići insulin na kratko i kad on padne, opet nastupa HGH... ima li smisla? meni deluje čudno
To je neka varijanta warrior diet. Preko dana malo jedes ili si na low carb, a uvece oko 18-19h imas posten obrok koji ce dici insulin i "reparirati" tokom noci ono sto si potrosio/ostetio preko dana (podrazumeva se da treniras). I originalna hrono ishrana po Delabosu savetuje da se ogranici unos UH ujutru, a da je popodne vreme za brze secere. Ako si na defki, iz mog iskustva mogu da ti kazem da ovakav rezim radi. Ali ako si na masi, ja bih radila sve suprotno :P
mada bih eksperimentisao malo više kad bih imao novca
uf, kad vec mastamo, i meni je velika zelja prvo da se pojavi dobar govedji izolat na nasem trzistu (ako vec nije, koga god sam pitala kaze da nema zasebno vec samo u blendu) ILI da mogu sebi da priustim bar 2 puta nedeljno dobar govedji odrezak na tanjiru. muka mi je od piletine, a riba mi je suvise lagana i nezasitna za ovo "tesko" jesenje vreme :)
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #2327 poslato: Oktobar 22, 2015, 06:30:53 posle podne »

Slaviša, pročitah negde juče na nekom sajtu da savetuju da se tokom dana ide low carb, da bi HGH radio i da se tek uveče ubace BRZI UH jer je tada navodno bolja insulinska rezistencija, jer smo u toku dana išli low carb. A razlog za brzi UH (po tom sajtu) je da će oni dići insulin na kratko i kad on padne, opet nastupa HGH... ima li smisla? meni deluje čudno
To je neka varijanta warrior diet. Preko dana malo jedes ili si na low carb, a uvece oko 18-19h imas posten obrok koji ce dici insulin i "reparirati" tokom noci ono sto si potrosio/ostetio preko dana (podrazumeva se da treniras). I originalna hrono ishrana po Delabosu savetuje da se ogranici unos UH ujutru, a da je popodne vreme za brze secere. Ako si na defki, iz mog iskustva mogu da ti kazem da ovakav rezim radi. Ali ako si na masi, ja bih radila sve suprotno :P
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #2326 poslato: Oktobar 22, 2015, 04:42:32 posle podne »

U tekstoteci ona tema uvek je pravo vreme za vit C nece da se otvori, ne znam da li je do mene posto ostale hoce, da vidi neko iz pana

Jeste greška, sredićemo to. Hvala na obaveštenju. :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2325 poslato: Oktobar 21, 2015, 11:48:17 posle podne »

pozdrav,

vidim u posljednje vrijeme savjetuje se za dorucak samo P+M,..., pa me interesuje zasto ne Uh+P+M ako imamo u vidu da je organizam bio bez obroka zadnjih min 6h ?
Kakve veze ima sto nije bilo hrane i UH ?
"samo manji dio potreba za glukozom čovjek može nadoknaditi iz neugljikohidratnih izvora" ,

U sustini...glavna ugljeno-hidratna rezerva naseg tela je glikogen...kad se glikogen potroši na scenu stupaju alternativni izvori energije...tj. glikoneogeneza( iz a.k. se "stvara glukoza") i ketogeneza( ketonska tela su pandan glukozi, prosto rečeno)...

Poenta priče oko potreba za hidratima u prvom jutarnjem obroku je i da tokom dugog noćnog sna naše telo "troši" rezerve glikogena, tako da bi ih trebalo adekvatno "nadoknaditi" u prvom jutarnjem obroku...

Mada postavlja se pitanje koliko nam hidrata realno treba u ovom periodu i da li nam oni realno trebaju u ovom periodu...e tu na scenu stupa priča o telesnim tipovima, osetljivosti na insulin, odnosima hormona u ovom periodu...ciljevima...i sl.
« Poslednja izmena: Oktobar 22, 2015, 12:02:39 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #2324 poslato: Oktobar 21, 2015, 12:54:52 posle podne »

pozdrav,

vidim u posljednje vrijeme savjetuje se za dorucak samo P+M,..., pa me interesuje zasto ne Uh+P+M ako imamo u vidu da je organizam bio bez obroka zadnjih min 6h ?
Kakve veze ima sto nije bilo hrane i UH ?
"samo manji dio potreba za glukozom čovjek može nadoknaditi iz neugljikohidratnih izvora" ,
Ne. Glukoza iz hrane nije esencijalna, a pogotovo za dorucak ili bilo koji drugi obrok. Ali ako ti je odlicna ins. osetljivost trpaj uh svuda.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #2323 poslato: Oktobar 21, 2015, 12:19:23 posle podne »

U tekstoteci ona tema uvek je pravo vreme za vit C nece da se otvori, ne znam da li je do mene posto ostale hoce, da vidi neko iz pana
Sačuvana
gambion
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 91

« Odgovor #2322 poslato: Oktobar 21, 2015, 11:47:35 pre podne »

pozdrav,

vidim u posljednje vrijeme savjetuje se za dorucak samo P+M,..., pa me interesuje zasto ne Uh+P+M ako imamo u vidu da je organizam bio bez obroka zadnjih min 6h ?
Kakve veze ima sto nije bilo hrane i UH ?
"samo manji dio potreba za glukozom čovjek može nadoknaditi iz neugljikohidratnih izvora" ,
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2321 poslato: Oktobar 21, 2015, 11:20:33 pre podne »

pozdrav,

vidim u posljednje vrijeme savjetuje se za dorucak samo P+M,..., pa me interesuje zasto ne Uh+P+M ako imamo u vidu da je organizam bio bez obroka zadnjih min 6h ?

Ja kazem da...

Po pitanju klipa...

Mnogo stvari je u ovoj prici individualno, kako mi se cini...svakako da ima logike, istine...ali opet, svako od nas drugacije reaguje na neke stvari...bio to unos hidrata - carb free, carb up...ili carb minimal...

Moj savet ce uvek biti da su dva najbolja termina za unos hidrata tokom dana, prvi jutarnji obrok i obrok posle treninga...da ne ulazimo u pricu o povecanoj osetljivosti na insulin, koritzolu...insulinu...pa onda nekom "potiranju" hormona rasta i insulina...

Naravno, bitan je i pravilan odabir izvora hidrata,  pravilo "sumiranja glikemickih indeksa", dakle, kako "usporiti" te hidrate - vlakna, proteini i masti...ali opet nekada ljudi i preteruju u kolicini unetih hidrata...

Sve u svemu...probajte, eksperimetisite, svako od nas drugacije reaguje na trening, promene nacina ishrane...

Ipak, Ben Pakulski, je Ben Pakulski...a gde smo tu mi?!  ;)
« Poslednja izmena: Oktobar 21, 2015, 11:37:22 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #2320 poslato: Oktobar 21, 2015, 11:15:47 pre podne »

pozdrav,

vidim u posljednje vrijeme savjetuje se za dorucak samo P+M,..., pa me interesuje zasto ne Uh+P+M ako imamo u vidu da je organizam bio bez obroka zadnjih min 6h ?
Kakve veze ima sto nije bilo hrane i UH ?
Sačuvana
Panta rei, panta res.
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #2319 poslato: Oktobar 21, 2015, 09:17:01 pre podne »

Pakulski je lepo objasnio. Voleo bih da čujem mišljenje članova PS tima, takmičara...i da li ovo važi i za nas koji ne treniraju posle doručka.
Sačuvana
gambion
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 91

« Odgovor #2318 poslato: Oktobar 21, 2015, 07:10:45 pre podne »

pozdrav,

vidim u posljednje vrijeme savjetuje se za dorucak samo P+M,..., pa me interesuje zasto ne Uh+P+M ako imamo u vidu da je organizam bio bez obroka zadnjih min 6h ?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2317 poslato: Oktobar 19, 2015, 10:28:25 posle podne »

Lepo je da smo se dotakli lubenice...naš prirodni NO-reaktor...  :D

Mala zanimljivost...Lubenica je bogat izvor amino kiselina – citrulina i arginina...u 120 g lubenice nalazi se čak 150 miligrama citrulina, u najvećoj količini nalazi se u kori i središnjem delu lubenice.

 ;)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 192 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.058 sekundi sa 14 upita.