TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395433 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 09:48:30 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 192 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brza pitanja!  (Pročitano 645726 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2466 poslato: Decembar 10, 2015, 10:44:52 posle podne »

Imam jedno pitanje, da li mogu da pijem zajedno kreatin i kofein posto suprotno deluju? Na primer kofein 30min pre treninga, a kreatin posle treninga 5g i jos jednom 5g u toku dana?

Zašto misliš da deluju suprotno? Ja bih pre rekao da su sinergisti( dopunjuju efekte jedan drugom)...

Pogledaj sastav nekih NO-reaktora koji u svom sastavu imaju i kreatin( monohidrat / alkalin / estar verzije) i kofein...

Možeš kofein + kreatin( 5 gr ) pre treninga...a posle treninga kreatin( 5 gr )+dekstroza( 15-30 gr)...uzimaš kreatin-monohidrat? Koji je proizvoĂ°ač u pitanju?

Inače, ako govorimo o tom famoznom "suprotnom efektu" kreatina i kofeina, laici bi rekli, kreatin deo svog efekta ostvaruje preko "voluminizacije vodom", a kofein ima "blagi" diuretički učinak( "izbacuje vodu")...dakle, manja "retencije vodice"...

Inače, potrudi se da tokom dana budeš dovoljno( dobro ) hidriran( ali bez ekstremnog nalivanja vodom)...

Koju dozu kofeina bi uzeo?
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #2465 poslato: Decembar 10, 2015, 10:41:43 posle podne »

Kreatin se pije pre i posle treninga. Mozes pre treninga zajedno da popijes, samo ti je 30 min za kofein previse,mene pocne posle 10, max 15 min da trese.
Sačuvana
stefan045
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #2464 poslato: Decembar 10, 2015, 10:34:32 posle podne »

Imam jedno pitanje, da li mogu da pijem zajedno kreatin i kofein posto suprotno deluju? Na primer kofein 30min pre treninga, a kreatin posle treninga 5g i jos jednom 5g u toku dana?
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #2463 poslato: Decembar 02, 2015, 02:31:57 posle podne »

Da, kada sam pročitao tvoj post krene f-back iz detinstva i neke enciklopedije, da je on prvi na putovanja nosio stvrdnutu dehidriranu smesu mesa, kostiju i kojekakvih začina koja je ličila na stvrdnuto tutkalo, ali kada bi se raskuvalo u kazanu, postalo bi spas za moreplovce koji su većinom jeli dvopek.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2462 poslato: Decembar 02, 2015, 02:21:18 posle podne »

Iskreno ne znam za taj podatak...ali po pitanju kiselog kupsa...

Prema "legendi" James Cook je za jedno svoje putovanje poneo 60 buradi kiselog kupusa i ni jedan član posade nije stradao zbog skorbuta, a poznato je da je ova bolest desetkovala posade brodova na dugim putovanjima. To se desilo posadi Vasco da Game na plovidbi oko Rta Dobre Nade.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #2461 poslato: Decembar 02, 2015, 12:24:08 posle podne »

Kiseli kupus kao salata u ovim mesecima?

Da!

Dobar izbor...

Stara poslovica kaže da ko drži do zdravlja jede kupus. Bogatstvo kalijuma, gvožĂ°a, magnezijuma, sumpora i bakra, manjih količina natrijuma( relativno, umeriti se), kao i povoljan odnos kalcijuma i fosfora osigurava maksimalno iskorišćavanje kalcijuma u organizmu i čini ovu namirnicu vrlo korisnu po naše zdravlje.

A svi znamo i cuvenu upotrebnu vrednost rasola  ;) A delotvoran je i kod hronicnog kaslja...

Pripisuju mu se mnoga lekovita svojstva...od boljeg raspolozenja, do regulacije holesterola i trglicerida...

Inace, James Cook je svoju posadu hranio kiselim kupusom za prevenciju opasnog skorbuta( nedostatak vitamina C)...

P.S. doprinosi i zdravlju crevne mikroflore...
Zar dotični nije moreplovac nije, u rešavanju pomenutog problema, i prvi napravio preteču današnje supe iz kesice??
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #2460 poslato: Decembar 02, 2015, 12:15:42 posle podne »

Odlicnooo :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2459 poslato: Decembar 02, 2015, 12:02:19 posle podne »

Kiseli kupus kao salata u ovim mesecima?

Da!

Dobar izbor...

Stara poslovica kaže da ko drži do zdravlja jede kupus. Bogatstvo kalijuma, gvožĂ°a, magnezijuma, sumpora i bakra, manjih količina natrijuma( relativno, umeriti se), kao i povoljan odnos kalcijuma i fosfora osigurava maksimalno iskorišćavanje kalcijuma u organizmu i čini ovu namirnicu vrlo korisnu po naše zdravlje.

A svi znamo i cuvenu upotrebnu vrednost rasola  ;) A delotvoran je i kod hronicnog kaslja...

Pripisuju mu se mnoga lekovita svojstva...od boljeg raspolozenja, do regulacije holesterola i trglicerida...

Inace, James Cook je svoju posadu hranio kiselim kupusom za prevenciju opasnog skorbuta( nedostatak vitamina C)...

P.S. doprinosi i zdravlju crevne mikroflore...
« Poslednja izmena: Decembar 02, 2015, 12:04:39 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #2458 poslato: Decembar 02, 2015, 11:58:39 pre podne »

Ja ga pajem redovno.
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #2457 poslato: Decembar 02, 2015, 11:53:55 pre podne »

Kiseli kupus kao salata u ovim mesecima?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2456 poslato: Decembar 02, 2015, 11:11:35 pre podne »

Da li klasičan sistem bulk/cut ima smisla kod natural vežbača??
Skoro sam čitao jedan članak (na engleskom), žao mi što nisam sačuvao link da postavim, da taj sistem ima smisla kod ljudi na Ă°usu, kod naturalaca ne...

He, he...mozda se to odnosi na neki extremni cut kada je "gym candy" jedino resenje da bi ostalo ono malo mesa na kostima...

Zamisli mega doze T3 bez istih...ode i sve u out...skeletor gradja  :D

Sve u svemu, realno zacrtani ciljevi, sto manje nerealnog idealizovanja nekih stvari, nepotrebnog uopstavanja i sl. i sve ce biti ok...pokrenimo kampanju ne verujte svemu sto procitate na netu  ;D ...ukljucite logiku kritickog razuma...
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #2455 poslato: Decembar 02, 2015, 09:32:38 pre podne »

Naravno, milioni ljudi rade dijete i nabacuju masu natural, ide mnogo teze,ali ide i izvodljivo je dokle god osoba zna sta radi.
Verujem da je taj clanak pisao neki diler.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #2454 poslato: Decembar 02, 2015, 07:21:19 pre podne »

Da li klasičan sistem bulk/cut ima smisla kod natural vežbača??
Skoro sam čitao jedan članak (na engleskom), žao mi što nisam sačuvao link da postavim, da taj sistem ima smisla kod ljudi na Ă°usu, kod naturalaca ne...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2453 poslato: Novembar 27, 2015, 11:13:41 pre podne »

Ne brze od zivota, svakako...

Ne zaboravite da vam to telo koje imate , treba ceo zivot...da li je prolazni, umisljeni ideal savrsenosti vredan ugrozavanja vaseg zdravlja i "prolaznih rezultata"? Cesto ponaljana recenica...koju bi svakom pocetniku trebalo "instalirati u podsvest"...he, he...this is a mind game...  ;)
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #2452 poslato: Novembar 27, 2015, 10:19:48 pre podne »

Isto tako ogledalo ume da bude mamac za pocetnike koji nisu realni prema sebi, a lako padaju pod uticaj drustva i onda posezu za svim i svacim.
Strpljenje je majka. :)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 192 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.121 sekundi sa 14 upita.