TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395531 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: TimothyAroth

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 16, 2024, 04:52:02 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Plan ishrane  (Pročitano 9573 puta)
Savic019
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 131


Samo trening

« Odgovor #43 poslato: Januar 10, 2013, 04:04:22 posle podne »

Hocu naravno,voce imam dosta tako da cu to uvek uzimati,imam dosta lesnika i oraha,a koliko vidim po tabelama su vrlo kaloricni,tako da cu i to konbinovati sa vocem u nekom medju obroku
Hvala na odgovoru :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #42 poslato: Januar 10, 2013, 10:53:58 pre podne »

E tako sam bio i napisao :D Kao sto ste naveli ujutru ovesne, pre treninga pirinac posle krompir,samo da promerim u kolicini da zadovoljim Kcal po obroku i to je to :) Nadam se da ce sa takvom ishranom biti i rezultata :) JA idem godinu dana u teretani i sve sam se hranio kako stignem,ali imalo je dosta napretka,sad sam resio da sredim lepo ishranu i treninge :)

i ponekad menjaj malo izvore hidrata, ubaci i neki pravi integralni hleb (ako naĂ°eš),  integralne testenine - poput npr heljdine ili zlatiborskog rezanca, voće...  bademi - koštunjavo voće su izvor energije takoĂ°e (zdrave masti) i jako su kalorični, i oni su dobrodošli...

što više raznovrsnosti u ishrani manja verovatnoća da će da dosadi ;)
Sačuvana
Savic019
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 131


Samo trening

« Odgovor #41 poslato: Januar 10, 2013, 12:29:35 pre podne »

Ako budem dobro finansiski ici cu naravno :)
Hvala druze jos jednom ! :)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #40 poslato: Januar 10, 2013, 12:26:11 pre podne »

To sam iso po onoj logici sto ima upises visinu i kilazu i izadje ti koliko bih trebao Kcal na dan da uneses ja bih trebao preko 2400 na dan,barem tako pisalo,ja cu ici na vise pa cu videti,od viska glava ne boli :D Hvala druze mnogo na odgovorima ! :)

Idi slobodno preko 3000 i ne brini se (ali dobrih 3000 kalorija)..
Sačuvana
Savic019
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 131


Samo trening

« Odgovor #39 poslato: Januar 10, 2013, 12:23:27 pre podne »

To sam iso po onoj logici sto ima upises visinu i kilazu i izadje ti koliko bih trebao Kcal na dan da uneses ja bih trebao preko 2400 na dan,barem tako pisalo,ja cu ici na vise pa cu videti,od viska glava ne boli :D Hvala druze mnogo na odgovorima ! :)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #38 poslato: Januar 10, 2013, 12:19:33 pre podne »

E tako sam bio i napisao :D Kao sto ste naveli ujutru ovesne, pre treninga pirinac posle krompir,samo da promerim u kolicini da zadovoljim Kcal po obroku i to je to :) Nadam se da ce sa takvom ishranom biti i rezultata :) JA idem godinu dana u teretani i sve sam se hranio kako stignem,ali imalo je dosta napretka,sad sam resio da sredim lepo ishranu i treninge :)

Pa moras sam naci svoju gramazu sa hidratima, to ti niko ne moze reci..Ispitas sebe i vremenom saznas tvoje mere..
Ali za pocetak mozes da cepas ovsene 150 gr, pirinac 100-150 gr, krompir 300-400 ,to ti kazem okvirno,pa ako napredujes ne diras nista,ako stagniras dodaj pomalo ,ako se mastis,smanji malo itd..
Sačuvana
Savic019
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 131


Samo trening

« Odgovor #37 poslato: Januar 10, 2013, 12:16:31 pre podne »

E tako sam bio i napisao :D Kao sto ste naveli ujutru ovesne, pre treninga pirinac posle krompir,samo da promerim u kolicini da zadovoljim Kcal po obroku i to je to :) Nadam se da ce sa takvom ishranom biti i rezultata :) JA idem godinu dana u teretani i sve sam se hranio kako stignem,ali imalo je dosta napretka,sad sam resio da sredim lepo ishranu i treninge :)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #36 poslato: Januar 10, 2013, 12:11:46 pre podne »

JEdini razlog je taj sto bi kad bi koristio i krompir i pirinac i hleba smanjio porcije,posto je pirinac skuplji od krompira,a ja da uznem npr samo pirinac da jedem svaki obrok po 200g to je skoro vec kilo za jedan dan,i to bi otislo mnogo,ovako ukonbinujem sve i manje platim,ili da idem jedne nedelje samo pirinac druge krompir i tako da vrtim u krug ? Nadam se da me razumete :)

Uf,mozda i sam sebe ne razumes,komplikujes ga : D Jedi po zelji,ako ti se danas jede pirinac,jedi njega,ako ti se jede krompir jedi njega..Sva tri izvora hidrata kombinuj u jednom danu idealno je :D
Npr :dorucak ovsene od hidrata, obrok pre treninga pirinac, obrok posle treninga krompir..i resis prob :D
Sačuvana
Savic019
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 131


Samo trening

« Odgovor #35 poslato: Januar 10, 2013, 12:09:39 pre podne »

JEdini razlog je taj sto bi kad bi koristio i krompir i pirinac i hleba smanjio porcije,posto je pirinac skuplji od krompira,a ja da uznem npr samo pirinac da jedem svaki obrok po 200g to je skoro vec kilo za jedan dan,i to bi otislo mnogo,ovako ukonbinujem sve i manje platim,ili da idem jedne nedelje samo pirinac druge krompir i tako da vrtim u krug ? Nadam se da me razumete :)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #34 poslato: Januar 10, 2013, 12:04:49 pre podne »

Au shvatio sam sta ste hteli da kazete,
Hteli ste da kazete da u jednom obroku imam pirinac,npr pre treninga uznem pirinac sa mesom u vecoj kolici tj 150-200g taman da popuni preko 600 kalorija koje mi trebaju po 1 obroku a posle treninga uznem krompim 300-400g sa mesom isto da pokrije te kalorije a ujutru uznem jaja i ovesne da svaki obrok imam drugacije UH nadam se da ste tako mislili ? Dnevno bi trebao da unesem oko 2600Kcal pa moram rasporediti da u svakom obroku imam preko 600Kcal

Mnogo ga zakomplikova :D Ja sam te samo pitao jel imas neki razlog da mesas krompir i pirinac ? Uzmi jedan kvalitetan izvor slozenih ugljohidrata i to je to..Nema razloga da mesas krompir i pirinac,ili krompir i ovsene ili hleb i pirinac..Samo jedan ali vredan (kolicinski u gramazi)
Sačuvana
Savic019
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 131


Samo trening

« Odgovor #33 poslato: Januar 10, 2013, 12:02:42 pre podne »

Au shvatio sam sta ste hteli da kazete,
Hteli ste da kazete da u jednom obroku imam pirinac,npr pre treninga uznem pirinac sa mesom u vecoj kolici tj 150-200g taman da popuni preko 600 kalorija koje mi trebaju po 1 obroku a posle treninga uznem krompim 300-400g sa mesom isto da pokrije te kalorije a ujutru uznem jaja i ovesne da svaki obrok imam drugacije UH nadam se da ste tako mislili ? Dnevno bi trebao da unesem oko 2600Kcal pa moram rasporediti da u svakom obroku imam preko 600Kcal
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #32 poslato: Januar 09, 2013, 11:47:26 posle podne »

Mislio sam u jednom obroku da imam i pirinac i krompir znaci 100g pirinca i 100g krompira,ali krompir cu uzimati i vise znaci oko 200g po obroku,mogu i meso,nego sam to tako stavio 100g
Znaci jedan obrok bi izgledao ovako:
100-150g pirinca, 200g Krompira, 200g meso i to cu da konbinujem,svakog dana cu jesti po 1 konzervu ribe,znaci tako da mi bude ishrana 4 puta na dan i plus creatin i protein ?
Sem sto ujutru ubacim 4 jaja i smanjim malo porciju krompira
Ispravite me ako gresim

Ali zasto zelis i krompir i pirinac u jednom obroku  ? Ajde mi malo pojasni zbog cega ?
Sačuvana
Savic019
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 131


Samo trening

« Odgovor #31 poslato: Januar 09, 2013, 11:41:02 posle podne »

Mislio sam u jednom obroku da imam i pirinac i krompir znaci 100g pirinca i 100g krompira,ali krompir cu uzimati i vise znaci oko 200g po obroku,mogu i meso,nego sam to tako stavio 100g
Znaci jedan obrok bi izgledao ovako:
100-150g pirinca, 200g Krompira, 200g meso i to cu da konbinujem,svakog dana cu jesti po 1 konzervu ribe,znaci tako da mi bude ishrana 4 puta na dan i plus creatin i protein ?
Sem sto ujutru ubacim 4 jaja i smanjim malo porciju krompira
Ispravite me ako gresim
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #30 poslato: Januar 09, 2013, 11:10:17 posle podne »

Pozdrav,
Evo i ja da se ubacim,
Napravio sam ovaj nacin ishrane,skupljam pare i planiram da pocnem od februara,pa mi treba vas savet-komentar,sta moze jos da se iskonbinuje
Meni bi obroci bili isti,tj.ista hrana,tako mi je lakse,kupim na vise i samo to klopam pa evo da vidite:
Dorucak(Pre skole) 2 kuvana jaja - Pirinac 100g - Krompir (przine u rerni sa korom) 100g - Belo pilece meso 100g - Hleba 100g
Posle skole-pre treninga Pirinac 100g - krompir 100g - meso but 100-200g - hleba 100g - salata
Posle treninga whey protein,creatin zatim obrok isto 100g pirinac isto 100g krompir - sardina - hleba- salata
I vecera pirinac,krompir,hleb,meso i posle toga pred spavanje mleko isto po 100g
JA sam racunao po Kcal po 1 obroku iznosi oko 800Kcal tako 4 puta na dan i plus jedna doza Wheya koji ima 114Kcal
Vremenom da mi se nebi smucilo stalno pirinac i krompir menjacu sa pasuljem i graskom,ovakvu ishranu bi mogao da priustim sebi,samo me zanima vase misljenje ? Dali je ovo dobro,jer moze da se ocekuje napredak ? Ispravite me ako sam negde pogresio
Hvala u napred !  :)


Jedi ili krompir ili pirinac, nadam se da si tako mislio ili ili, Pirinac mozes 100-150 gr,jedino krompir kad jedes idi vise mozes slobodno i 300-350 jer je krompir oko 20 gr hidrata na 100 a pirinac 3-4 x vise.. Ubaci 200 gr mesa po obroku,  e sad zavisi koje ti ciljeve imas, ali generalno si neke stvari savladao..znaci samo te dve ispravke uradi,i bice sve ok..Znaci cepaj 3 obroka sa mesom 200 gr, posle treninga ako imas sredstva cepni slobodno 250-300 nece da propadne..i to bi bilo to..100 gr mesa je malo ..Ujutru ubaci vise jaja, minimum cetri cela i malo ovsenih,malo da prosaras ugljohidrate..

« Poslednja izmena: Januar 09, 2013, 11:13:03 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
Savic019
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 131


Samo trening

« Odgovor #29 poslato: Januar 09, 2013, 10:55:48 posle podne »

Pozdrav,
Evo i ja da se ubacim,
Napravio sam ovaj nacin ishrane,skupljam pare i planiram da pocnem od februara,pa mi treba vas savet-komentar,sta moze jos da se iskonbinuje
Meni bi obroci bili isti,tj.ista hrana,tako mi je lakse,kupim na vise i samo to klopam pa evo da vidite:
Dorucak(Pre skole) 2 kuvana jaja - Pirinac 100g - Krompir (przine u rerni sa korom) 100g - Belo pilece meso 100g - Hleba 100g
Posle skole-pre treninga Pirinac 100g - krompir 100g - meso but 100-200g - hleba 100g - salata
Posle treninga whey protein,creatin zatim obrok isto 100g pirinac isto 100g krompir - sardina - hleba- salata
I vecera pirinac,krompir,hleb,meso i posle toga pred spavanje mleko isto po 100g
JA sam racunao po Kcal po 1 obroku iznosi oko 800Kcal tako 4 puta na dan i plus jedna doza Wheya koji ima 114Kcal
Vremenom da mi se nebi smucilo stalno pirinac i krompir menjacu sa pasuljem i graskom,ovakvu ishranu bi mogao da priustim sebi,samo me zanima vase misljenje ? Dali je ovo dobro,jer moze da se ocekuje napredak ? Ispravite me ako sam negde pogresio
Hvala u napred !  :)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.104 sekundi sa 17 upita.