TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395592 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 18, 2024, 01:15:51 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 71 72 [73] 74 75 ... 192 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brza pitanja!  (Pročitano 661735 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #1791 poslato: Maj 08, 2015, 05:00:52 posle podne »

A što se tiče ruku radi 3 vežbe, 4 je previše. Prva vežba sa šipkom druga bucice i treca šipka ili bucice.Sajle za sad ostavi po strani.

Predlog za biceps:
Stojeci pregib ravnom šipkom 12,10,8.6
Naizmenični hamer pregib dok sediš na kosoj klupi 3 serije po 10 ponavljanja
Skot klupa sa ez sipkom 3 serije 8-10 ponavljanja
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #1790 poslato: Maj 08, 2015, 04:57:41 posle podne »

Kad neko kaže da ima genetski jake noge pa ih ne trenira,taj neko ili nije video kako izgledaju jake i trenirane noge ili su mu noge i dupe mesto gde se nakuplja višak masti pa su samo masne i debele a ne "jake " :)
Sačuvana
mirkocop
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 127


« Odgovor #1789 poslato: Maj 08, 2015, 03:36:59 posle podne »

Jesu moje, sto???
Sačuvana
boris davidovich
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #1788 poslato: Maj 08, 2015, 03:01:13 posle podne »

A jesu li ono tvoje sličice na forumu kod PeĂ°e? I daj uslikaj te genetski jake noge, pa postavi, ovde ili tamo
Sačuvana
mirkocop
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 127


« Odgovor #1787 poslato: Maj 08, 2015, 01:58:30 posle podne »

Nemam ni jednu, nisam slikao...
Sačuvana
mirkocop
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 127


« Odgovor #1786 poslato: Maj 08, 2015, 01:37:43 posle podne »

Radim ovako ponedeljak grudi utorak ledja sreda odmor, cetvrtak ramena i noge, petak biceps triceps, noge radim sa ramenima jer su mi noge velike po genetiki pa radim 2-3 vezbe samo, radim ovako ruke, jedna vezba skot klupa sa bucicama, driga vezba sa sipkom stojeci pregib, treca vezba bucice sedeci polazaj lakat na butinu, i cetvrta vezba na sajli, za triceps radim, potisak sa cela za sipkom, uski bendz, sa bucicama iza glave, i cetvrta na sajli..
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1785 poslato: Maj 08, 2015, 12:45:05 posle podne »

Radim 4 vezbe za triceps, i 4 vezbe za biceps, po 3 serije 10 puta ponavljanje, radim po jednu vezbu na sajli, dve vezbe sa bucicama i sa sipkom po jednu, hranim se ovako, ujutru 4 jaja i pirinac, uzina tunjevina, rucak pilece belo i pirinac, uzina sardina, vecera ella sir pilece belo pirinac.. Od suplementacije samo pijem protein i jrenuo sam da pijem omega 3 i komplek vitamina B

Ok...siguran sam da je unos proteina na zavidnom nivou, kao i masti...a sta je sa hidratima?

Imas neku racunicu po pitanju unosa proteina, hidrata, masti?

Slobodan teg brate moj...mani se sajlica...koje su to vezbe sa bucicama, sipkom? Stojeci pregib za biceps? Skot klupa? Potisak sa cela? Uski benc? Hm? Kolike su ti pauze izmedju serija...moj savet ce biti 4 serije po vezbi...i naravno piramidalno povecavanje opterecenja, ne jedna ista tezina od prve do poslednje serije...6-12 ponavljanja...

"Da bi naše telo povećalo mišićnu masu potrebno je:

• Pravilan program treninga kako bi stimulisali mišićni rast

• Imati redovne pravilne oboke u toku dana

• Dovoljno odmora izmeðu dva treninga

 Trening za povećanje mišićne mase

Da bi se izazvao rast mišića, potrebno je:

- dati stimulus mišiću koji bi trebalo da izazove adaptaciju
- mišic opteretimo stimulusom na koji nije naviknut
- pokret za odreĂ°enu mišićnu grupu
- progresivno povećanje opterećenja, intenziteta treninga
- broj ponavljanja u seriji treba da se izvodi od 6 do 12.

Veće mišićne grupe kao sto su leĂ°a, grudi i noge mogu da podnesu veće opterećenje u toku treninga pa ih je stoga neophodno jače i češće trenirati. Do povećanja mišićne mase ne može da doĂ°e ako se ne poveća i misićna snaga.

Program za hipertrofiju (rast mišića) – trening nešto nižeg intenziteta i većeg obima, daje hipertrofiju (povećanje obima mišićnih vlakana). U ovoj fazi koriste se težine koje iznose 70-80% maksimalnog ponavljanja (1RM repeticio max – najveća težina koju u datoj vežbi možete podići samo jednom). Sa težinama u rasponu od 70-80% 1 RM najčešće možemo raditi 8-12 ponavljanja u seriji do otkaza.

Uz ovaj raspon intenziteta ide veći obim treninga tj. veći broj serija i ponavljanja. Ako ovo kombinujemo sa kraćim odmorima izmeĂ°u serija (45-90 sekundi) imaćemo snažan stimulans za prirodno oslobaĂ°anje anaboličkih hormona (hormona izgradnje mišića). U ovoj fazi treninga korisno je izvoĂ°enje superserija.

Program za snagu mišića - težine za trening snage su takve da nam obezbeĂ°uju visok intenzitet treninga (iznad 80% 1RM) obično dozvoljavaju da radimo 6 ili manje ponavljanja do otkaza. Trening visokog intenziteta je izuzetno fizički zahtevan i zato obim treninga tj. broj serija treba da bude manji. To je idealno za snagu jer omogućava bolji oporavak izmeĂ°u treninga. U ovoj fazi treninga naglasak je na težinama pa i odmor izmeĂ°u serija treba da bude duži. Naglasak u ovom delu treninga stavljen je na vežbe kao što su čučanj, mrtvo dizanje, benčpress. One angažuju puno mišićne mase i jak je stimulus za povećanje snage i mase.

Jače, a kraće

To bi ukratko bio idealan opis treninga za masu. Trening preko 45 minuta dovodi do otpuštanja kortizola (katabolički hormon razgradnje) i razgradnje mišićnog tkiva, a to nam nije u interesu.
Najbolje vežbe za izgradnju mase su osnovne vežbe koje uključuju više mišićnih grupa u pokret, a deluju stimulativno na lučenje hormona rasta. TakoĂ°e je dobro uključiti i izolujuće vežbe koje ističu detalje i doprinose ukupnoj simetriji tela.

Odmor

Jedna od najbitnijih stvari bez koji sve ovo gore neće imati efekta je upravo odmor. Rast mišića se odvija upravo u toku odmora. U toku treninga mi opterećujemo mišiće, pomoću hrane ga gradimo i punimo, a zato je potrebno vreme kako bi ponovili trening za mišic koji je doživeo stres. Odmor ne valja da bude prekratak, zato što bi onda vežbali sa umornim mišićem i ne bi postigli željeni cilj u toku treninga, a isto tako ne valja da bude predugačak jer bi se onda mišić previše “opustio”. Neka univerzalna metoda je da se veće mišićne partije mogu trenirati dvaput nedeljno, dok se manje mišićne partije treniraju jednom nedeljno.
"

Koliko puta nedeljno radis ruke? Koliko ostale misicne partije?

Mala preporuka za citanje na temu ishrane... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html
« Poslednja izmena: Maj 08, 2015, 12:48:18 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
mirkocop
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 127


« Odgovor #1784 poslato: Maj 08, 2015, 12:32:29 posle podne »

Radim 4 vezbe za triceps, i 4 vezbe za biceps, po 3 serije 10 puta ponavljanje, radim po jednu vezbu na sajli, dve vezbe sa bucicama i sa sipkom po jednu, hranim se ovako, ujutru 4 jaja i pirinac, uzina tunjevina, rucak pilece belo i pirinac, uzina sardina, vecera ella sir pilece belo pirinac.. Od suplementacije samo pijem protein i jrenuo sam da pijem omega 3 i komplek vitamina B
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #1783 poslato: Maj 07, 2015, 10:59:20 posle podne »

Mislim da on nije imao problem sa tim da ne napreduje već sa nestrpljenjem pa je želeo da to sve ubrza ali na progrešan način.
Ispiši nam ovo što je Slaviša rekao pa da probamo da pomognemo ako si rešio da ovog puta na ispravan način pristupiš treniranju :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1782 poslato: Maj 07, 2015, 10:39:01 posle podne »

Uvek sam cenio mlade ljude koji pitaju smisleno i znaju šta pitaju...a i date savete umeju da prihvate...i pridržavaju ih se...

Naš dragi forumaš mirkocop je posegnuo sa "metančićem"( ili je u pitanju samo "želja za pažnjom"), a da pri tom još nije savladao osnove treninga i ishrane?! Ili se varam?

Da, za sve nas postoje genetska ograničenja, ali i osnove logike svrsishodnog i delotvornog treninga, ispraćenog kvalitetnom ishranom i suplementacijom?!

Čim neka mišićna partija ne napreduje, treba razmišljati u tri pravca - pretreninranost( nedovoljno odmora te mišićne partije, preterivanje po pitanju "obima treninga" za istu...), pottreniranost( nedovoljna trenažna stimulacija, loš "sistem"...) , kao i loša ishrana, tj. nedovoljno gradivnih materija za oporavak i izgradnju "mišićne mase"...

Dakle, mirkocop...

Kako ti izgleda trening za ruke? Opis vežbi? Broj ponavljanja po serijama? Koliko često radiš ruke? Ili pak biceps i triceps uz veće mišićne partije?

Kako se sada hraniš?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #1781 poslato: Maj 07, 2015, 08:40:29 posle podne »

Ja stvarno ne razumem da se toliko trudite oko nebitnih stvari umesto da radite ono što treba. Ovaj deo nogu, onaj deo nogu, onaj mali mišić tamo onaj ovamo. Radi lepo sa stavom malo širim od širine ramena  malo u V ne previše stopala ka spolja i kod čučnja i kod prese i to je to. Zašto komplikujete proste stvari.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #1780 poslato: Maj 07, 2015, 08:31:43 posle podne »

Ma pio sam ga 5 dana, keva mi nasla i bacila sve u wc solju, i odustao sam nacisto, inace za tih 5 dana sam napredovao 2,5-3 kg,
Ahahahahahahahahaaha krvtijebem bratic ti si lud ;D
''sta me boli tuki'' hahahahaha LEGENDO propade ti zivotna investicija ;D

Eh Katlere, valjda nece i nama ovako :///
Sačuvana
Panta rei, panta res.
mirkocop
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 127


« Odgovor #1779 poslato: Maj 07, 2015, 07:32:23 posle podne »

Mozda sam dvesta grama izgubio
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #1778 poslato: Maj 07, 2015, 07:22:38 posle podne »

Kod leg presa kad su stopala onako u V koji deo se pogadja, a koji kada su stopala paralelna I I.  i kada je razmak iumednu nogu veci ili manji sta se pogadja?
Sačuvana
mirkocop
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 127


« Odgovor #1777 poslato: Maj 07, 2015, 06:27:00 posle podne »

Pa i nisam imao sam 85 i po sada imam 88
Sačuvana
Stranice: 1 ... 71 72 [73] 74 75 ... 192 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.123 sekundi sa 14 upita.