TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395526 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 14, 2024, 10:08:48 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 38 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Tetiva? Misic? Nerv? Pitanje za Alen Radosevica  (Pročitano 109585 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #84 poslato: Decembar 14, 2013, 08:51:35 pre podne »

radiš prvo jednu vežbu 3 serije, pa drugu vežbu 3 serije, pa treću vežbu 3 serije.
radiš sa bučicama 2kg prvi dan, pa narednih dana povećavaš na 4kg, posle 5.dana probaj da podigneš na 6kg. po potrebi ako osetiš zamor napravi dan pauze... (važno je da opterećenje nije veliko...)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #83 poslato: Decembar 14, 2013, 08:47:13 pre podne »

ok.
kreni bučice sedeći ruka podlaktica na natkolenici:
- pregibanja šake (šaka na gore okrenuta sa bucicom)
- opruzanja šake (šaka na dole okrenuta sa bučicom)
- rotacija šake (šaka sa bučicom 90○ na pod rotiraš u pravcu i suprotno od kazaljke sata)

15-20 ponavljanja, jedna pa druga ruka, 3 serije, svaki dan.
Sačuvana
miha1993
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 239


« Odgovor #82 poslato: Decembar 13, 2013, 09:51:48 posle podne »

ajde probaj vežbice koje si radio, istezanje, led i gel. 15 ponavljanja, 3 serije, 1x/dan loptica/gumica.

javi kako ide..

Sta sad da radim ?
Sačuvana
miha1993
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 239


« Odgovor #81 poslato: Decembar 13, 2013, 02:37:35 posle podne »

ajde probaj vežbice koje si radio, istezanje, led i gel. 15 ponavljanja, 3 serije, 1x/dan loptica/gumica.

javi kako ide..

Radio sam sve vezbice i sve, sta dalje. Bolje je , ne boli me.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #80 poslato: Decembar 11, 2013, 01:16:43 posle podne »

ajde probaj vežbice koje si radio, istezanje, led i gel. 15 ponavljanja, 3 serije, 1x/dan loptica/gumica.

javi kako ide..
Sačuvana
miha1993
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 239


« Odgovor #79 poslato: Decembar 11, 2013, 10:58:23 pre podne »

da li imaš bolova sada?
kad se javljaju - pri nekim pokretima?
boli na pritisak, dodir?

Danas nemam, juce  i prekuce sam imao bolove na dodir i to tacno ko misica kod nadlaktice negde na sredini nadlaktice. Takodje osetio sam malu nelagodu koja je bila kod lakta, pa nekad i kod bicepsa...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #78 poslato: Decembar 11, 2013, 09:25:01 pre podne »

poveede tetiva i pripoja ne prolaze za nekoliko dana. što je duže trajala poveeda, duze je i lečenje. ne treba da opterećuješ ruku za sada...

Pa znam da ne prolazi za par dana, to sam shavtio , gledam da li prolazi za mesec i evo od 1 decembra mozda i duze bude 45 dana kako ne treniram. Danas sam otisao u teretanu, radio noge i trcao na biciklu i proveravao kako napreduje ruka i evo, Radio sam po 15kg triceps ekstenziju onu(to inace radim max 35kg) 10 puta odradio i nista, malo osecam u ruci ali kako vreme prolazi mislim da imam vise problem u glavi nego u ruci. Posle 10tak minuta opet uradim 9puta mala nelagoda ali nikakav bol nista. Posle sam opet uradio isto nema bola nikakvog, samo ono kao da zateze, kao neka toplota , ali da ne znam da sam povredjen ja na to ne bi ni obracao paznju. Posle sam biceps sa bucicama sa 8kg jedna pa druga ruka(sa 20kg inace radim) opet nema bola, kao toplotica neka u ruci nema bola i ako ga ima to je neki tup koji me nista ne sprecava apsolutno, dosao kuci odradio one vezbe sa lopticom(kupio sam onu gumu za zglobove sa tim radim) i ono sa gumicom led + kamfor  i cekam sutra. Planiram da ne krenem 1.decembra vec 8 decembrada pomerim za 7 dana . tako bi bilo 45-50 dana otkako ne dizem tegove.
ako sam dobro razumeo ovde je bilo bolje?

Da da, tu nisma osecao nista, i bio sam skoro spreman. Mozda sam preterao sa  vezbama pa mi se malo upalilo, imao sam takvih situacija da me sutradan posle vezbi bilo malo lakat ili osecam neku nelagodicu malu.
moraš da radiš polako. u slucaju lecenja povrede ne znači što više to bolje....
uzmi led i gel da se smiri malo 3x na dan 2 dana...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #77 poslato: Decembar 11, 2013, 09:20:15 pre podne »

da li imaš bolova sada?
kad se javljaju - pri nekim pokretima?
boli na pritisak, dodir?
Sačuvana
miha1993
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 239


« Odgovor #76 poslato: Decembar 10, 2013, 11:40:41 posle podne »

da li si primenjivao led i istezanja redovno?
da li masiraš ledom trenutno?

Sve, zadnjih 3-4 dana nista , smorio sam se bas ...pomerio sam za januar teretanu ...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #75 poslato: Decembar 10, 2013, 11:01:52 posle podne »

da li si primenjivao led i istezanja redovno?
da li masiraš ledom trenutno?
Sačuvana
miha1993
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 239


« Odgovor #74 poslato: Decembar 10, 2013, 05:00:55 posle podne »

poveede tetiva i pripoja ne prolaze za nekoliko dana. što je duže trajala poveeda, duze je i lečenje. ne treba da opterećuješ ruku za sada...

Pa znam da ne prolazi za par dana, to sam shavtio , gledam da li prolazi za mesec i evo od 1 decembra mozda i duze bude 45 dana kako ne treniram. Danas sam otisao u teretanu, radio noge i trcao na biciklu i proveravao kako napreduje ruka i evo, Radio sam po 15kg triceps ekstenziju onu(to inace radim max 35kg) 10 puta odradio i nista, malo osecam u ruci ali kako vreme prolazi mislim da imam vise problem u glavi nego u ruci. Posle 10tak minuta opet uradim 9puta mala nelagoda ali nikakav bol nista. Posle sam opet uradio isto nema bola nikakvog, samo ono kao da zateze, kao neka toplota , ali da ne znam da sam povredjen ja na to ne bi ni obracao paznju. Posle sam biceps sa bucicama sa 8kg jedna pa druga ruka(sa 20kg inace radim) opet nema bola, kao toplotica neka u ruci nema bola i ako ga ima to je neki tup koji me nista ne sprecava apsolutno, dosao kuci odradio one vezbe sa lopticom(kupio sam onu gumu za zglobove sa tim radim) i ono sa gumicom led + kamfor  i cekam sutra. Planiram da ne krenem 1.decembra vec 8 decembrada pomerim za 7 dana . tako bi bilo 45-50 dana otkako ne dizem tegove.
ako sam dobro razumeo ovde je bilo bolje?

Da da, tu nisma osecao nista, i bio sam skoro spreman. Mozda sam preterao sa  vezbama pa mi se malo upalilo, imao sam takvih situacija da me sutradan posle vezbi bilo malo lakat ili osecam neku nelagodicu malu.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #73 poslato: Decembar 10, 2013, 02:28:05 posle podne »

poveede tetiva i pripoja ne prolaze za nekoliko dana. što je duže trajala poveeda, duze je i lečenje. ne treba da opterećuješ ruku za sada...

Pa znam da ne prolazi za par dana, to sam shavtio , gledam da li prolazi za mesec i evo od 1 decembra mozda i duze bude 45 dana kako ne treniram. Danas sam otisao u teretanu, radio noge i trcao na biciklu i proveravao kako napreduje ruka i evo, Radio sam po 15kg triceps ekstenziju onu(to inace radim max 35kg) 10 puta odradio i nista, malo osecam u ruci ali kako vreme prolazi mislim da imam vise problem u glavi nego u ruci. Posle 10tak minuta opet uradim 9puta mala nelagoda ali nikakav bol nista. Posle sam opet uradio isto nema bola nikakvog, samo ono kao da zateze, kao neka toplota , ali da ne znam da sam povredjen ja na to ne bi ni obracao paznju. Posle sam biceps sa bucicama sa 8kg jedna pa druga ruka(sa 20kg inace radim) opet nema bola, kao toplotica neka u ruci nema bola i ako ga ima to je neki tup koji me nista ne sprecava apsolutno, dosao kuci odradio one vezbe sa lopticom(kupio sam onu gumu za zglobove sa tim radim) i ono sa gumicom led + kamfor  i cekam sutra. Planiram da ne krenem 1.decembra vec 8 decembrada pomerim za 7 dana . tako bi bilo 45-50 dana otkako ne dizem tegove.
ako sam dobro razumeo ovde je bilo bolje?
Sačuvana
miha1993
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 239


« Odgovor #72 poslato: Decembar 10, 2013, 02:21:09 posle podne »

da li si opterećivao ruke na neki način za to vreme - radio nešto, vezbao nešto, bilo šta?

Ne, mozda nesto ali bas bizarno, mozda sam nosio nesto ali nista tesko
Sačuvana
miha1993
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 239


« Odgovor #71 poslato: Decembar 10, 2013, 02:20:15 posle podne »

da li si radio program:
- vežbe lopta/gumica?
- da li si radio istezanja?
- da si masirao ledom?

da li si ovo radio svakodnevno?

Da svaki dan sve kako si rekao.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #70 poslato: Decembar 10, 2013, 02:13:51 posle podne »

da li si opterećivao ruke na neki način za to vreme - radio nešto, vezbao nešto, bilo šta?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 38 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 14 upita.