TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395524 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 14, 2024, 05:21:50 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 38 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Tetiva? Misic? Nerv? Pitanje za Alen Radosevica  (Pročitano 109581 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #159 poslato: Februar 18, 2014, 10:59:44 pre podne »

vidi, tedapije koje dobijaš su korisne i pomažu. ja sam tk od pocetka pisal program za lecenje lakta. mislim da je za resenje tvog problema potrebno kompleksno lečenje i sportska rehabilitacija. medjutim, javićeš kako ide....
možeš uzeti animal flex preparat ili joint md....
Sačuvana
miha1993
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 239


« Odgovor #158 poslato: Februar 17, 2014, 02:51:45 pre podne »

U redu je. Reci mi koji preparat da kupim od utorka sam na terapijama ali mi je ruka bolje, pa sta koji preparat da uzmem da koristim za treninge(ne planiram da pocnem da treniram dok mi 100% ne bude dobro) ? Da li bi mi Colagen C pomogao kao animal flex i to ? I da li je samo collagen C dovoljan ?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #157 poslato: Februar 11, 2014, 12:01:32 pre podne »

najtacnije je epikondilitis,  ali tacno je i entdzitis ili entezopatija...
u principu je isto...

E izvini sto te opet smaram ali sada sam citao neki tekst o povedi ramena i tetiva. Pazi mene su ramena bolela 3-4 meseca pre povrede tetiva oko pripoja. Ali uvek sam izdrzavao da nastavim da radim,  nekad smanjim tezine, a nekad izbacim zadnje vezbe. Posle tih vezbi (ramena ili grudi ponekih) meni je rame uvek bilo tesko i bolno. To moram obavezno reci doktorki kad odem na pregled ponovo. Trebao sam da idem u utorak ali nisam imao snimak ultra zvuka, jer je neka guzva ne znam ni sam bio sam 2x.
a šta je pitanje?
kako lakat?

Dobio sam terapije, sad pise terapija X i ovo sta je ona pisala ni bog ne moze da procita. U kartonu gde piso KRIO TX(vrsta terapije) ispisala je nesto boze sacuvaj sta, a na drugom listu EF lekova pa nesto ispisala i sad kod KINEZI TX je isto ispisala nesto ne znam sta. Kojim jezikom ova zena pise ?!
1. Bog se piše sa velkim B, ako ne, nemoj ni spominjati.
2. nije žena,  nego doktorka/lekarka/fizijatar
3.piše stručno, nije namenjeno tebi, nego njenim kolegama koji učestvuju u lecenju tvog problema
4. koleginica se školovala godinama, ima godine radnog i strucnog iskustva, želi da ti pomogne.
...poštovanje
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #156 poslato: Februar 10, 2014, 11:54:51 posle podne »

molim te, odgovori na pitanja koja sam ti postavio

da li je prvo boleo lakat, a posle pocelo rame?
da li boli rame kada podizeš ruke iznad glave?
podižeš ruke iza glave?
kad postaviš ruke iza ledja?
Sačuvana
miha1993
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 239


« Odgovor #155 poslato: Februar 10, 2014, 09:41:16 posle podne »

da li prvo boleo lakat, a posle pocelo rame?
da li blli rame kada podizeš ruke iznad glave?
podiže ruke iza glave?
ruke iza ledja?

Malo osecam u prednjim deltoidima ali nista strasno.  Koje su ovo terapije sto sam dobio ako mozes da pocenis ? Rekla mi je kad udjem da savijem ruke i lakat da mi bude u tom necem..
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #154 poslato: Februar 10, 2014, 06:27:55 posle podne »

da li prvo boleo lakat, a posle pocelo rame?
da li blli rame kada podizeš ruke iznad glave?
podiže ruke iza glave?
ruke iza ledja?
Sačuvana
miha1993
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 239


« Odgovor #153 poslato: Februar 10, 2014, 12:25:03 posle podne »

najtacnije je epikondilitis,  ali tacno je i entdzitis ili entezopatija...
u principu je isto...

E izvini sto te opet smaram ali sada sam citao neki tekst o povedi ramena i tetiva. Pazi mene su ramena bolela 3-4 meseca pre povrede tetiva oko pripoja. Ali uvek sam izdrzavao da nastavim da radim,  nekad smanjim tezine, a nekad izbacim zadnje vezbe. Posle tih vezbi (ramena ili grudi ponekih) meni je rame uvek bilo tesko i bolno. To moram obavezno reci doktorki kad odem na pregled ponovo. Trebao sam da idem u utorak ali nisam imao snimak ultra zvuka, jer je neka guzva ne znam ni sam bio sam 2x.
a šta je pitanje?
kako lakat?

Dobio sam terapije, sad pise terapija X i ovo sta je ona pisala ni bog ne moze da procita. U kartonu gde piso KRIO TX(vrsta terapije) ispisala je nesto boze sacuvaj sta, a na drugom listu EF lekova pa nesto ispisala i sad kod KINEZI TX je isto ispisala nesto ne znam sta. Kojim jezikom ova zena pise ?!
Sačuvana
miha1993
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 239


« Odgovor #152 poslato: Februar 10, 2014, 12:41:31 pre podne »

najtacnije je epikondilitis,  ali tacno je i entdzitis ili entezopatija...
u principu je isto...

E izvini sto te opet smaram ali sada sam citao neki tekst o povedi ramena i tetiva. Pazi mene su ramena bolela 3-4 meseca pre povrede tetiva oko pripoja. Ali uvek sam izdrzavao da nastavim da radim,  nekad smanjim tezine, a nekad izbacim zadnje vezbe. Posle tih vezbi (ramena ili grudi ponekih) meni je rame uvek bilo tesko i bolno. To moram obavezno reci doktorki kad odem na pregled ponovo. Trebao sam da idem u utorak ali nisam imao snimak ultra zvuka, jer je neka guzva ne znam ni sam bio sam 2x.
a šta je pitanje?
kako lakat?

Pa da li postoji mogucnost da mi je od ramena krenula ta povreda ?
Pa trebao sam da idem na ultra zvuk ali malo uze je cekanje pa cekam. Lakat ruka , onako , kad je ne koristim ne boli, kada koristim za obicne stvari pocinje tup boli koji ne boli ali mi smeta i iritira me.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #151 poslato: Februar 09, 2014, 05:37:28 posle podne »

najtacnije je epikondilitis,  ali tacno je i entdzitis ili entezopatija...
u principu je isto...

E izvini sto te opet smaram ali sada sam citao neki tekst o povedi ramena i tetiva. Pazi mene su ramena bolela 3-4 meseca pre povrede tetiva oko pripoja. Ali uvek sam izdrzavao da nastavim da radim,  nekad smanjim tezine, a nekad izbacim zadnje vezbe. Posle tih vezbi (ramena ili grudi ponekih) meni je rame uvek bilo tesko i bolno. To moram obavezno reci doktorki kad odem na pregled ponovo. Trebao sam da idem u utorak ali nisam imao snimak ultra zvuka, jer je neka guzva ne znam ni sam bio sam 2x.
a šta je pitanje?
kako lakat?
Sačuvana
miha1993
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 239


« Odgovor #150 poslato: Februar 09, 2014, 01:43:35 pre podne »

najtacnije je epikondilitis,  ali tacno je i entdzitis ili entezopatija...
u principu je isto...

E izvini sto te opet smaram ali sada sam citao neki tekst o povedi ramena i tetiva. Pazi mene su ramena bolela 3-4 meseca pre povrede tetiva oko pripoja. Ali uvek sam izdrzavao da nastavim da radim,  nekad smanjim tezine, a nekad izbacim zadnje vezbe. Posle tih vezbi (ramena ili grudi ponekih) meni je rame uvek bilo tesko i bolno. To moram obavezno reci doktorki kad odem na pregled ponovo. Trebao sam da idem u utorak ali nisam imao snimak ultra zvuka, jer je neka guzva ne znam ni sam bio sam 2x.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #149 poslato: Februar 01, 2014, 04:26:52 posle podne »

najtacnije je epikondilitis,  ali tacno je i entdzitis ili entezopatija...
u principu je isto...
Sačuvana
miha1993
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 239


« Odgovor #148 poslato: Februar 01, 2014, 01:06:39 posle podne »

E sad jedno pitanje, kad se sve ovo zavrsi da li cu ja moci da vezbam ikada u teretani vise?
trebalo bi da da...

E izvini ja zaboravio da ti napisem ovaj specijalista za fizikalne povrede i rehabilitaciju je konstatovao da bolujem od epicondilitis cubiti lat. bill. jel to isto napisali ona 2 doktora kod kojih sam bio ? Ja iskreno ne snalazim se sa latinskim pa meni ovo izgleda slicno.

A onaj drugi specijalista je napisao dg enthesitis cubiti I sin.
Sačuvana
miha1993
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 239


« Odgovor #147 poslato: Februar 01, 2014, 01:41:11 pre podne »

E sad jedno pitanje, kad se sve ovo zavrsi da li cu ja moci da vezbam ikada u teretani vise?
trebalo bi da da...

E izvini ja zaboravio da ti napisem ovaj specijalista za fizikalne povrede i rehabilitaciju je konstatovao da bolujem od epicondilitis cubiti lat. bill. jel to isto napisali ona 2 doktora kod kojih sam bio ? Ja iskreno ne snalazim se sa latinskim pa meni ovo izgleda slicno.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #146 poslato: Januar 29, 2014, 11:41:28 posle podne »

E sad jedno pitanje, kad se sve ovo zavrsi da li cu ja moci da vezbam ikada u teretani vise?
trebalo bi da da...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #145 poslato: Januar 29, 2014, 11:40:39 posle podne »

Bio sam danas kod doktora. Hronicna upala tetiva, zbog ne adekvatnog lecenja i ne lecenja na vreme. 5 injekcija ketonala, 2 infuzije nekih ketonala sa ranisanom  i b vitamina i jos necega nzm. . Prepisala mi je brdo tableta i masti uz kamfor i fastum koji vec mazem. Dala mi je uput za snimanje oba lakta. Upala mekih tkiva. Sve u svemu nista dobro.
nisam siguran da to sve tako treba. slazem se da je hronična upala tetiva, da li će se raditi ultrazvuk lakta?

 Dala mi je uput za snimanje , i snimicu oba lakta. Inace ide ovako 0,9% nacl, looml, 30 min. u infuziji + 2amp Ketanol-a , ranisan dva dana,  zatim ketanol amp V + miligramma amp V i.m , uz fastum gel, chymoral forte dr 3x2, collagen C tab 2x1. Kontola za 10 dana...Ovako pise
...
mislim da to može i drugačije.
javi kako ide sa th...
Sačuvana
Stranice: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 38 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 14 upita.