TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395526 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 14, 2024, 07:32:39 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 38 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Tetiva? Misic? Nerv? Pitanje za Alen Radosevica  (Pročitano 109583 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #354 poslato: Mart 25, 2015, 12:38:07 posle podne »

mesto bola kod sindroma tibijalisa posteriora
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #353 poslato: Mart 25, 2015, 12:35:10 posle podne »

mesto bola kod sindroma tibijalisa posteriora
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #352 poslato: Mart 25, 2015, 12:30:22 posle podne »

da li boli (na dodir/pritisak) - kada je bolna faza:
- u predelu kosti (periostitis tibije)
ili
- u predelu mišića tib anteriora (anterior kompartment sindrom)
?

Sindrom tribijalis posteriora...bio sam odmorio 10 dana, sad trcim ponovo, , boli me i dalje ali malo i bez problema trcim.
boli pozadi unutrašnjeg skočnog zgloba?
Sačuvana
miha1993
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 239


« Odgovor #351 poslato: Mart 24, 2015, 09:28:40 posle podne »

Danas sam isto odradio isto bolelooo, ali sa tim mogu da trcim nije bas da me previse boli.  Sad ono ne boli dok ne trcim, nekad kad stanem osetim ali nista strasno. Znam da treba da odmorim ali u ovom trenutnku stvarno ne mogu, eto tamo za 10-15 dana kad budem imao drugi seminar i kad i ako istrcim odmaracu koliko god.
Sačuvana
miha1993
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 239


« Odgovor #350 poslato: Mart 23, 2015, 06:43:09 posle podne »

Inace, pao sam seminar na trcanju. Sad se spremam za drugi. Trcim neke sprintove od 150 metara za 30 sekundi i tako 20 puta. Posle 7 nemam vazduha ni grama ne razumem sta mi je. Noge idu lagano, slezina i u stomaku nista ne boli, ali vazduha nema. Udisem na nos, izdisem na usta, izduvavam ali ne znam sta mi je. Trcim samo na travi i ponekad  stazi(sljaka). Ne znam stvarno, da lagano trcim mogu dugo, ali sprintovi nece, pomoc???
Sačuvana
miha1993
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 239


« Odgovor #349 poslato: Mart 23, 2015, 06:39:24 posle podne »

da li boli (na dodir/pritisak) - kada je bolna faza:
- u predelu kosti (periostitis tibije)
ili
- u predelu mišića tib anteriora (anterior kompartment sindrom)
?

Sindrom tribijalis posteriora...bio sam odmorio 10 dana, sad trcim ponovo, , boli me i dalje ali malo i bez problema trcim.
Sačuvana
miha1993
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 239


« Odgovor #348 poslato: Mart 23, 2015, 06:37:17 posle podne »

nisi mi odgovorio
- da li se javlja bol kada bi sedeći, noge savijene u kolenima - mnogo puta podizao stopalo (prste na gore)?

Ne, samo kod trcanja
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #347 poslato: Mart 16, 2015, 09:36:44 pre podne »

da li boli (na dodir/pritisak) - kada je bolna faza:
- u predelu kosti (periostitis tibije)
ili
- u predelu mišića tib anteriora (anterior kompartment sindrom)
?
« Poslednja izmena: Mart 16, 2015, 09:43:30 pre podne od strane Ognjen Pedja Tutorov » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #346 poslato: Mart 16, 2015, 09:31:31 pre podne »

pogledaj txt o sindromu trkačke potkolenice

http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/sindrom-trkake-potkolenice.html
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #345 poslato: Mart 16, 2015, 09:27:53 pre podne »

Kompartment sindrom potkolenice (takodje u okviru sindroma tibijalisa anteriora)
Sportista sa povratnim kompartment sindromom u naporu ima bol pri aktivnosti. Bol prestaje nakon dva-tri minuta po prestanku aktivnosti, Ipak, blag do umeren bol može postojati satima, osećanje slično zakasnelom nakupljanju laktata u mišićima, simptimi su često obostrani. Sportista sa prednjim kompartment sindromom u naporu može primetiti promenu u načinu trčanja nakon što bol počne. Mišić tibijalis anterior može nakon normalne funkcije zbog postojanja kompartment pritiska i smanjene cirkulacije (i eventualno smanjene nervne fukcije) da kompromituje kontrolisanu plantarnu fleksiju i dovede do padanja stopala prilikom trčanja.

da li se prepoznaješ u ovome?

Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #344 poslato: Mart 16, 2015, 09:26:43 pre podne »

Tendinitis potkolenice (sindrom tibijalisa anteriora)
može biti udružen sa ekscesivnom povratnom tenzijom tetive, ili sa kompresijom tetive delom opreme. Posterio-medijalni tendinitis se najčećše nalazi kod sportista sa zategnutim listovima i/ili povećanom pronacijom stopala  koja je prouzrokovana pritiskom na posteriornu tibijalnu tetivu svakim korakom. Tetive peroneusa , tibialis anteriora i duge tetive palca su najčešće povredjene zbog kompresivne sile (kao što je pritisak skijaške cipele i klizaljke) i dovode do bola u potkolenici i skočnom zglobu. Tetiva fleksora halucis longusa može biti inflamirana kod plesača i često je udružena sa zategnutim tetivnim omotačem koji dovodi do kompresije tetive i trenja.

Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #343 poslato: Mart 16, 2015, 09:23:52 pre podne »

Periostitis tibiae
Taj naziv sportisti i treneri često upotrebljavaju pri pojavi simptoma trkačke potkolenice i to bez obzira na stvarni uzrok nastanka. Medjutim, pod tim nazivom treba razumeti nadražaj periosta na prednjoj strani  tibije desetak centimetara iznad gornjeg nožnog zgloba u dužini od 5 do 10 centimetara. Pojava bola i razvoj sindroma sličan je kao u slučaju sindroma m.tibijalis posteriora, a najčešće se pojavljuje kod trkača na duge staze i onih koji trče po tvrdoj podlozi, npr asfaltu. Pri kliničkom pregledu nalazi se da postoji osetljivost na palpaciju tik ispod kože na prednjoj strani tibije, a često se može osetiti i lagani otok i zadebljanje iznad kosti.

Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #342 poslato: Mart 16, 2015, 09:23:12 pre podne »

najverovatnije se radi
- sindrom tibialisa anteriora (preopterećenje tetive i mišića tibijalisa anteriora - podiže stopalo na gore/dorzalna fleksija stopala pri hodanju trčanju)
ili
- periostitis tibije (upala omotača kosti potkolenice)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #341 poslato: Mart 16, 2015, 09:15:29 pre podne »

nisi mi odgovorio
- da li se javlja bol kada bi sedeći, noge savijene u kolenima - mnogo puta podizao stopalo (prste na gore)?
Sačuvana
miha1993
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 239


« Odgovor #340 poslato: Mart 13, 2015, 04:31:56 posle podne »

da li si menjao obuću?
da li su teške patike (za trčanje?), cipele?

- da li se javlja bol kada bi sedeći, noge savijene u kolenima - mnogo puta podizao stopalo (prste na gore)?

Menjao sam obucu.
Patike za trcanje su mi jako lose, cak nisu ni za trcanje nego su obicne. Cipele nosim ovako po zimi stalno nisu teske ali kao svake cipele su neudobne. Mislim da idete u pravom smeru moguce da je zbog patika. Inace trcim i u kopackama, imam 3 para pa ih menjam ali sva 3 su kvalitetna jako
Sačuvana
Stranice: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 38 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.115 sekundi sa 14 upita.