TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395454 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 07:56:20 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 17 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Veza između stresa i zapaljenja  (Pročitano 3921 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27457


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #136 poslato: Novembar 25, 2023, 04:09:44 posle podne »

Koliko puta cujem -boli me zeludac, a ljudi su svesni da je poceo sa stresom.
Ima i dosta mladih sa recimo refluksom,odnosno vracanjem kiseline iz zeluca.

I za to sam cuo, pa onda cak i povracaju. ...Zanima me bas povezanost sa psihom, tj. koji je uzrok.
Ulkus želuca i duodenuma je zaista jedno od najčešćih psihosomatskih bolesti. Smatra se da je povećana proizvodnja kiseline glavni problem.
Sada, nazalost,prisutno i kod mladje populacije. Stres glavni krivac.

I sta kazu oni, sta je njima stresno?
Ono sto sam ja primetio kod danasnje dece da oni umnogome imitiraju nas odrasle a ima i oni koji su stvarno stresni to su deca od kojih se ocekuje da bude odlican ucenik,najbolji u sportu,najbolji u muzickoj skoli,najbolji na engleskom itd,,,,znaci kod dece od kojih se previse ocekuje....
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27457


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #135 poslato: Novembar 25, 2023, 04:07:15 posle podne »

Koliko puta cujem -boli me zeludac, a ljudi su svesni da je poceo sa stresom.
Ili mora cesce na toalet a nije ni svesna ta osoba zasto....ili povisen pritisak itd

ovo sto si naveo znam par ljudi koji jesu svesni. Ali je jace od njih. :/
Kako moze biti jace da trpi bol nego da potrazi pomoc u vidu psihijatra?

Ti i ja to razumemo, ali dajem primer-iste te ljdue je sramota otici....A neki put je to iznad i terapije.
I ja ynam,ali onda i njima ispricam svoj slucaj ili slucaj Toma Stoltmana i milion drugih vrhunskih sportista. ;)

Da li promene misljenje ili samo klimaju glavom?
Uglavnom promene misljenje.Ne kazem svi,bez izuzetaka,jer izuzetaka uvek ima ali uglavnom promene misljenje.

To je onda super procenat.
Hvala lepo,trudim se. ;)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27457


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #134 poslato: Novembar 25, 2023, 04:06:42 posle podne »

Istraživanje ne kritikuje medije već naglašava da isti mogu učiniti mnogo dobrih stvari ukoliko se se dobro propagira.
Samo je bitno kod ove pretpostavke da se naglasi koje su te stvari koje su dobro propagirane.Jer recimo ono sto je za mene ili tebe dobro ne znaci da je i Duletu ili dr.Nikoli dobro....
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27457


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #133 poslato: Novembar 25, 2023, 04:01:23 posle podne »

Teorija kultivacije predlaže da oni koji provode više vremena „živeći“ u virtuelnom svetu televizije mogu da percipiraju „stvarni svet“ prema slikama, principima i prikazima prikazanim na malom ekranu. Ljudi koji provode mnogo vremena gledajući televiziju verovatno će pretpostaviti televizijski pogled na svet.
Ili recimo kod mog sina i njegovih vrsnjaka koji su stalno na kompu,retko kad se vide uzivo da tako kazem osim ako nije nekome rodendan ili neki praznik.
Neko vece ga bas pitam kada ti dolaze drugari davno sam ih video?Na sta mi stize odgovor pa mi smo svako vece zajedno,igramo igrice.....
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #132 poslato: Novembar 25, 2023, 12:58:07 posle podne »

Naveo bih jos dve emtode smanjenja- bavljenje fizickom aktivnoscu i zahvalnoscu. O kako zahvalnost podize vibraciju!
Slazem se u potpubosti samo za zahvalnost imam i negativna iskustva.Moju dobrotu sto sam se zahvaljivao su iskoristili i zloupotrebili,tako da moze ali pazljivo!
Imao sam i takva iskustva. Ali sam vremenom naučio da ne očekujem ništa za uzvrat. Samo budem zadovoljan time što sam ja nešto dobro uradio.

Jeste, mozda i sebicno, ali se smai bolje osecamo.
Ne bih rekao sebicno. Uradis nekome dobro delo,ali ne ocekujes nista za uzvrat,onda je to po meni dobar potez. Jer ako nesto ocekujemo za uzvrat,onda je to mozda sebicno sa nase strane.

Jasno, ali sebicnim se smatra jer se ti osecas dobro zbog toga. :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #131 poslato: Novembar 25, 2023, 12:57:23 posle podne »

Orl lekari budu cesto prvi koji to otkriju,jer se pregledom moze videti i taj donji deo zdrela i grkljan,i mo ze se otkriti odredjene promene koje su posledica vracanja kiseline.
Da,o tome mi je deda cesto pricao,izmedu ostalog.Najvise je voleo da prica kako ne valja jesti ribu,ustvari kako se on plasi da jede ribu jer je jako puno riblje kosti vadio
Bila je situacija kada je jednoj starijoj pacijentkinji zastala ogromna pileca kost u zdrelu. Mislim da nije imala zube,pa nije ni osetila da je i kost u mesu. Ne secam se detalja. Bilo je jos pre mozda 4 godine. To se lako uklonilo-velika kost na zadnjem zidu zdrela. Bas si me to sada podsetio.

O Boze, sta sve moze da se desi.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #130 poslato: Novembar 25, 2023, 12:56:17 posle podne »

Koliko puta cujem -boli me zeludac, a ljudi su svesni da je poceo sa stresom.
Ima i dosta mladih sa recimo refluksom,odnosno vracanjem kiseline iz zeluca.

I za to sam cuo, pa onda cak i povracaju. ...Zanima me bas povezanost sa psihom, tj. koji je uzrok.
Ulkus želuca i duodenuma je zaista jedno od najčešćih psihosomatskih bolesti. Smatra se da je povećana proizvodnja kiseline glavni problem.
Sada, nazalost,prisutno i kod mladje populacije. Stres glavni krivac.

I sta kazu oni, sta je njima stresno?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #129 poslato: Novembar 25, 2023, 12:52:36 posle podne »

Naveo bih jos dve emtode smanjenja- bavljenje fizickom aktivnoscu i zahvalnoscu. O kako zahvalnost podize vibraciju!
Slazem se u potpubosti samo za zahvalnost imam i negativna iskustva.Moju dobrotu sto sam se zahvaljivao su iskoristili i zloupotrebili,tako da moze ali pazljivo!

Zahvalnost u samom sebi za stavri koje imas u zivotu. Na to sam mislio.
Vidis sad si ti meni morao objasniti jer sam ja potpuno na drugo mislio,ono sto je dr.Anita jako lepo napisala.
Slazem se.
Drago mi je što smo se oko ovoga svi lepo složili.

Retka situacija. :D
Nas troje se uglavnom slazemo,onda dodes ti i 3 strane se raspravljamo,pokusavamo da ubedujemo,ponekad uspemo ponekad ne,zavisi od teme. ;)

Nema ubedjivanja, car je u razlicitosti. Zamisli kada bi svi na svetu bili isti....:D
Svi smo mi razliciti,i tako i treba da bude i ipak se slazemo uglavnom u 99% slucajeva odmah nakon prve recenice samo tebi treba precizirati isto kao u prethodnom postu,gde si pitao da li se stvarno slazu ili samo klimaju glavom,kada i sam znas da ima i jednih i drugih,ali ako od 10 ljudi samo jednog ubedim u jednom razgovoru onda je to uspeh!!!! ;)

Naravno da znam,  ali me zanima i tudje iskustvo. :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #128 poslato: Novembar 25, 2023, 12:51:39 posle podne »

Koliko puta cujem -boli me zeludac, a ljudi su svesni da je poceo sa stresom.
Ili mora cesce na toalet a nije ni svesna ta osoba zasto....ili povisen pritisak itd

ovo sto si naveo znam par ljudi koji jesu svesni. Ali je jace od njih. :/
Kako moze biti jace da trpi bol nego da potrazi pomoc u vidu psihijatra?

Ti i ja to razumemo, ali dajem primer-iste te ljdue je sramota otici....A neki put je to iznad i terapije.
I ja ynam,ali onda i njima ispricam svoj slucaj ili slucaj Toma Stoltmana i milion drugih vrhunskih sportista. ;)

Da li promene misljenje ili samo klimaju glavom?
Uglavnom promene misljenje.Ne kazem svi,bez izuzetaka,jer izuzetaka uvek ima ali uglavnom promene misljenje.

To je onda super procenat.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3250


« Odgovor #127 poslato: Novembar 24, 2023, 10:03:57 posle podne »

Ovo je deo istraživanja tima psihijatara iz Indije objavljenog u Industrial Psychiatry Journal.
Ovim istraživanjem je pokazano da je uticaj medija zaista jak na ljudski pogled na svet i stvaranje realnosti svakog pojedinca.
Istraživanje ne kritikuje medije već naglašava da isti mogu učiniti mnogo dobrih stvari ukoliko se se dobro propagira.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3250


« Odgovor #126 poslato: Novembar 24, 2023, 10:00:52 posle podne »

Teorija kultivacije predlaže da oni koji provode više vremena „živeći“ u virtuelnom svetu televizije mogu da percipiraju „stvarni svet“ prema slikama, principima i prikazima prikazanim na malom ekranu. Ljudi koji provode mnogo vremena gledajući televiziju verovatno će pretpostaviti televizijski pogled na svet.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3250


« Odgovor #125 poslato: Novembar 24, 2023, 09:59:26 posle podne »

Služeći kao centralni izvor informacija, masovni mediji ne samo da odražavaju javne stavove i vrednosti već i učestvuju u njihovom oblikovanju. Efekti masovnih medija su delimično nenamerni zbog vesti i zabavnog programa. Međutim, mediji to takođe rade ciljano radi novčane dobiti (reklama), postizanja društvenog dobra (sponzorisani programi) itd.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3250


« Odgovor #124 poslato: Novembar 24, 2023, 09:57:18 posle podne »

Dok uticaj primarne grupe jenjava, a sekundarne grupe su vremenski ograničene, uticaj masovnih medija se povećava jer je to sveprisutna i trajna pojava u našim životima. Uticaj masovnih medija raste kada se broj i snaga ostalih izvora uticaja smanjuju. Više nema debate o uticaju medija na razmišljanje, ponašanje i emocije opšte populacije. Pored toga, efekti mogu biti prosocijalni ili čak antisocijalni. Masovni mediji služe kao agenti druženja koji pomažu u izgradnji i održavanju percepcija i naučenog ponašanja.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3250


« Odgovor #123 poslato: Novembar 24, 2023, 09:56:04 posle podne »

Masovni mediji snažno utiču na naša očekivanja od porodice, roditelja i dece, stvarajući standarde za naš način života, naklonost, obožavanje i društvo. Jednostavnim rečima, mi posmatramo stvarnost u smislu sopstvenog iskustva koje je pod uticajem primarnih grupa (porodica i prijatelji); sekundarne grupe (škole, verske institucije i vlada) i masovnih medija.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3250


« Odgovor #122 poslato: Novembar 23, 2023, 05:57:13 posle podne »

Koliko puta cujem -boli me zeludac, a ljudi su svesni da je poceo sa stresom.
Ima i dosta mladih sa recimo refluksom,odnosno vracanjem kiseline iz zeluca.

I za to sam cuo, pa onda cak i povracaju. ...Zanima me bas povezanost sa psihom, tj. koji je uzrok.
Ulkus želuca i duodenuma je zaista jedno od najčešćih psihosomatskih bolesti. Smatra se da je povećana proizvodnja kiseline glavni problem.
Sada, nazalost,prisutno i kod mladje populacije. Stres glavni krivac.
Zato sto roditelji ne vode racuna o njima,salju ih u skolu na sve moguce sportove,casove a ne pitaju dete kako se oseca,da li dete to zaista hoce itd....
I ne samo to, deca su preplavljena danas informacijama sa svih strana što i nije baš dobro.
Ocigledno da to uopste nije dobro za njihovo sazrevanje. Preko raznih medija se bombarduju informacijama,a pitanje je koliko ima stetnih,a koliko korisnih ili nepotrebnih informacija.
Naravno da nije, svako preplavljivanje informacijama u najmanju ruku može izazvati poremećaj pažnje.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 17 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.09 sekundi sa 14 upita.