TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395436 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 05:19:17 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 17 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Veza između stresa i zapaljenja  (Pročitano 3919 puta)
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5975


« Odgovor #151 poslato: Novembar 25, 2023, 08:32:13 posle podne »

Dok uticaj primarne grupe jenjava, a sekundarne grupe su vremenski ograničene, uticaj masovnih medija se povećava jer je to sveprisutna i trajna pojava u našim životima. Uticaj masovnih medija raste kada se broj i snaga ostalih izvora uticaja smanjuju. Više nema debate o uticaju medija na razmišljanje, ponašanje i emocije opšte populacije. Pored toga, efekti mogu biti prosocijalni ili čak antisocijalni. Masovni mediji služe kao agenti druženja koji pomažu u izgradnji i održavanju percepcija i naučenog ponašanja.
To je veliki problem. Stigli smo do tačke gde je teško moći napraviti neki pozitivan preokret, jer je dosta veliki uticaj upravo masovnih medija.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5975


« Odgovor #150 poslato: Novembar 25, 2023, 08:30:48 posle podne »

Masovni mediji snažno utiču na naša očekivanja od porodice, roditelja i dece, stvarajući standarde za naš način života, naklonost, obožavanje i društvo. Jednostavnim rečima, mi posmatramo stvarnost u smislu sopstvenog iskustva koje je pod uticajem primarnih grupa (porodica i prijatelji); sekundarne grupe (škole, verske institucije i vlada) i masovnih medija.
Stvaraju se novi sistemi vrednosti, koji uošte nisu dobri za društvo.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5975


« Odgovor #149 poslato: Novembar 25, 2023, 08:28:13 posle podne »

Naveo bih jos dve emtode smanjenja- bavljenje fizickom aktivnoscu i zahvalnoscu. O kako zahvalnost podize vibraciju!
Slazem se u potpubosti samo za zahvalnost imam i negativna iskustva.Moju dobrotu sto sam se zahvaljivao su iskoristili i zloupotrebili,tako da moze ali pazljivo!

Zahvalnost u samom sebi za stavri koje imas u zivotu. Na to sam mislio.
Vidis sad si ti meni morao objasniti jer sam ja potpuno na drugo mislio,ono sto je dr.Anita jako lepo napisala.
Slazem se.
Drago mi je što smo se oko ovoga svi lepo složili.

Retka situacija. :D
Nas troje se uglavnom slazemo,onda dodes ti i 3 strane se raspravljamo,pokusavamo da ubedujemo,ponekad uspemo ponekad ne,zavisi od teme. ;)

Nema ubedjivanja, car je u razlicitosti. Zamisli kada bi svi na svetu bili isti....:D
Svi smo mi razliciti,i tako i treba da bude i ipak se slazemo uglavnom u 99% slucajeva odmah nakon prve recenice samo tebi treba precizirati isto kao u prethodnom postu,gde si pitao da li se stvarno slazu ili samo klimaju glavom,kada i sam znas da ima i jednih i drugih,ali ako od 10 ljudi samo jednog ubedim u jednom razgovoru onda je to uspeh!!!! ;)
Najlepse je kada postoje razlicita misljenja,pa se diskutuje o raznim temama. Svako iznese svoje misljenje.
To pokusavam da objasnim.I smatram da onda svi nesto naucimo.
Tako je. I dodjemo do zajednickog resenja,a razlicitim pristupima nekoj tematici.
I bas ta razlicitost pomaze ljudima koji citaju ovaj forum,jer vide da svi resavamo stvari ali svako na drugaciji nacin,pa i oni onda mogu da odaberu od vise resenja koji njima najbolje odgovara. ;)
Upravo tako. I u tome jeste i sva čar različitosti.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5975


« Odgovor #148 poslato: Novembar 25, 2023, 08:27:21 posle podne »

Koliko puta cujem -boli me zeludac, a ljudi su svesni da je poceo sa stresom.
Ima i dosta mladih sa recimo refluksom,odnosno vracanjem kiseline iz zeluca.

I za to sam cuo, pa onda cak i povracaju. ...Zanima me bas povezanost sa psihom, tj. koji je uzrok.
Ulkus želuca i duodenuma je zaista jedno od najčešćih psihosomatskih bolesti. Smatra se da je povećana proizvodnja kiseline glavni problem.
Sada, nazalost,prisutno i kod mladje populacije. Stres glavni krivac.
Zato sto roditelji ne vode racuna o njima,salju ih u skolu na sve moguce sportove,casove a ne pitaju dete kako se oseca,da li dete to zaista hoce itd....
E to si dobro spomenuo. Danas se deca salju svuda. Roditelji preko njih kompenzuju neke svoje neostvarene zelje.
Sto mi opet nije jasno i uopste nije u redu,ali izgleda je to trend modernog doba nazalost!
Jeste. Dosta često čujem kako im deca pohađaju mnoge vannastavne aktivnosti.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27457


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #147 poslato: Novembar 25, 2023, 07:59:13 posle podne »

Koliko puta cujem -boli me zeludac, a ljudi su svesni da je poceo sa stresom.
Ima i dosta mladih sa recimo refluksom,odnosno vracanjem kiseline iz zeluca.

I za to sam cuo, pa onda cak i povracaju. ...Zanima me bas povezanost sa psihom, tj. koji je uzrok.
Ulkus želuca i duodenuma je zaista jedno od najčešćih psihosomatskih bolesti. Smatra se da je povećana proizvodnja kiseline glavni problem.
Sada, nazalost,prisutno i kod mladje populacije. Stres glavni krivac.
Zato sto roditelji ne vode racuna o njima,salju ih u skolu na sve moguce sportove,casove a ne pitaju dete kako se oseca,da li dete to zaista hoce itd....
I ne samo to, deca su preplavljena danas informacijama sa svih strana što i nije baš dobro.

Nije nikako. A ista je situacija i sa odraslima.
Da,ali ti kao odrastao covek bi trebao znati sta ces pogledati,poslusati a ne kao klinci sve u tome je razlika.Deca imaju izgovor.odrasli ne.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27457


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #146 poslato: Novembar 25, 2023, 07:57:26 posle podne »

Naveo bih jos dve emtode smanjenja- bavljenje fizickom aktivnoscu i zahvalnoscu. O kako zahvalnost podize vibraciju!
Slazem se u potpubosti samo za zahvalnost imam i negativna iskustva.Moju dobrotu sto sam se zahvaljivao su iskoristili i zloupotrebili,tako da moze ali pazljivo!
Gledaj na to kao da si ti dao sve od sebe i učinio nešto dobro, a ljudi su pokazali svoje lice, što je opet dobro. Zahvalan budeš onda na lekciji.
Slažem se. I ne treba takvim osobama pridavati značaja. Samo produžimo dalje. A uvek će biti i dobrih i loših osoba.
Ali kada su nepravedni sa tobom onda je to tesko precutati....
Znam da jeste. Ali vremenom sam poceo drugacije da gledam na stvar. I da ne ocekujem nista za uzvrat. Nije uvek lako da se savlada covek,ali vremenom nekako naucimo da drugacije to posmatramo.
To moram da naucim sto pre.
To isto treba da se objašnjava deci tokom odrastanja. Ključ darivanja je ne očekivati išta zauzvrat.

Isto je i sa ljubavlju.
Tu se slazemo,ali bilo bi dobro da te zena ili devojka voli,ne? :P :P :P
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27457


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #145 poslato: Novembar 25, 2023, 07:56:57 posle podne »

Orl lekari budu cesto prvi koji to otkriju,jer se pregledom moze videti i taj donji deo zdrela i grkljan,i mo ze se otkriti odredjene promene koje su posledica vracanja kiseline.
Da,o tome mi je deda cesto pricao,izmedu ostalog.Najvise je voleo da prica kako ne valja jesti ribu,ustvari kako se on plasi da jede ribu jer je jako puno riblje kosti vadio
Bila je situacija kada je jednoj starijoj pacijentkinji zastala ogromna pileca kost u zdrelu. Mislim da nije imala zube,pa nije ni osetila da je i kost u mesu. Ne secam se detalja. Bilo je jos pre mozda 4 godine. To se lako uklonilo-velika kost na zadnjem zidu zdrela. Bas si me to sada podsetio.
Od mog druga devojkina baba se tako udavila,bas sa pilecem kosti....

Pa bast strasno. Nisam nikada to cuo.
I ja sam samo jednom cuo.... ;D ;D ;D
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27457


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #144 poslato: Novembar 25, 2023, 07:56:19 posle podne »

Koliko puta cujem -boli me zeludac, a ljudi su svesni da je poceo sa stresom.
Ima i dosta mladih sa recimo refluksom,odnosno vracanjem kiseline iz zeluca.

I za to sam cuo, pa onda cak i povracaju. ...Zanima me bas povezanost sa psihom, tj. koji je uzrok.
Ulkus želuca i duodenuma je zaista jedno od najčešćih psihosomatskih bolesti. Smatra se da je povećana proizvodnja kiseline glavni problem.
Sada, nazalost,prisutno i kod mladje populacije. Stres glavni krivac.
Zato sto roditelji ne vode racuna o njima,salju ih u skolu na sve moguce sportove,casove a ne pitaju dete kako se oseca,da li dete to zaista hoce itd....

Apsolutno. A ubacili su ih u masinu.
Nije to problem,nego sto deca ne idu na one aktivnosti koji oni hoce nego na sta moraju ici  to je jako lose.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #143 poslato: Novembar 25, 2023, 07:23:52 posle podne »

Koliko puta cujem -boli me zeludac, a ljudi su svesni da je poceo sa stresom.
Ima i dosta mladih sa recimo refluksom,odnosno vracanjem kiseline iz zeluca.

I za to sam cuo, pa onda cak i povracaju. ...Zanima me bas povezanost sa psihom, tj. koji je uzrok.
Ulkus želuca i duodenuma je zaista jedno od najčešćih psihosomatskih bolesti. Smatra se da je povećana proizvodnja kiseline glavni problem.
Sada, nazalost,prisutno i kod mladje populacije. Stres glavni krivac.
Zato sto roditelji ne vode racuna o njima,salju ih u skolu na sve moguce sportove,casove a ne pitaju dete kako se oseca,da li dete to zaista hoce itd....
I ne samo to, deca su preplavljena danas informacijama sa svih strana što i nije baš dobro.

Nije nikako. A ista je situacija i sa odraslima.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #142 poslato: Novembar 25, 2023, 07:23:23 posle podne »

Naveo bih jos dve emtode smanjenja- bavljenje fizickom aktivnoscu i zahvalnoscu. O kako zahvalnost podize vibraciju!
Slazem se u potpubosti samo za zahvalnost imam i negativna iskustva.Moju dobrotu sto sam se zahvaljivao su iskoristili i zloupotrebili,tako da moze ali pazljivo!
Gledaj na to kao da si ti dao sve od sebe i učinio nešto dobro, a ljudi su pokazali svoje lice, što je opet dobro. Zahvalan budeš onda na lekciji.
Slažem se. I ne treba takvim osobama pridavati značaja. Samo produžimo dalje. A uvek će biti i dobrih i loših osoba.
Ali kada su nepravedni sa tobom onda je to tesko precutati....
Znam da jeste. Ali vremenom sam poceo drugacije da gledam na stvar. I da ne ocekujem nista za uzvrat. Nije uvek lako da se savlada covek,ali vremenom nekako naucimo da drugacije to posmatramo.
To moram da naucim sto pre.
To isto treba da se objašnjava deci tokom odrastanja. Ključ darivanja je ne očekivati išta zauzvrat.

Isto je i sa ljubavlju.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #141 poslato: Novembar 25, 2023, 07:22:36 posle podne »

Orl lekari budu cesto prvi koji to otkriju,jer se pregledom moze videti i taj donji deo zdrela i grkljan,i mo ze se otkriti odredjene promene koje su posledica vracanja kiseline.
Da,o tome mi je deda cesto pricao,izmedu ostalog.Najvise je voleo da prica kako ne valja jesti ribu,ustvari kako se on plasi da jede ribu jer je jako puno riblje kosti vadio
Bila je situacija kada je jednoj starijoj pacijentkinji zastala ogromna pileca kost u zdrelu. Mislim da nije imala zube,pa nije ni osetila da je i kost u mesu. Ne secam se detalja. Bilo je jos pre mozda 4 godine. To se lako uklonilo-velika kost na zadnjem zidu zdrela. Bas si me to sada podsetio.
Od mog druga devojkina baba se tako udavila,bas sa pilecem kosti....

Pa bast strasno. Nisam nikada to cuo.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #140 poslato: Novembar 25, 2023, 07:21:49 posle podne »

Koliko puta cujem -boli me zeludac, a ljudi su svesni da je poceo sa stresom.
Ima i dosta mladih sa recimo refluksom,odnosno vracanjem kiseline iz zeluca.

I za to sam cuo, pa onda cak i povracaju. ...Zanima me bas povezanost sa psihom, tj. koji je uzrok.
Ulkus želuca i duodenuma je zaista jedno od najčešćih psihosomatskih bolesti. Smatra se da je povećana proizvodnja kiseline glavni problem.
Sada, nazalost,prisutno i kod mladje populacije. Stres glavni krivac.
Zato sto roditelji ne vode racuna o njima,salju ih u skolu na sve moguce sportove,casove a ne pitaju dete kako se oseca,da li dete to zaista hoce itd....

Apsolutno. A ubacili su ih u masinu.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #139 poslato: Novembar 25, 2023, 07:20:36 posle podne »

Naveo bih jos dve emtode smanjenja- bavljenje fizickom aktivnoscu i zahvalnoscu. O kako zahvalnost podize vibraciju!
Slazem se u potpubosti samo za zahvalnost imam i negativna iskustva.Moju dobrotu sto sam se zahvaljivao su iskoristili i zloupotrebili,tako da moze ali pazljivo!

Zahvalnost u samom sebi za stavri koje imas u zivotu. Na to sam mislio.
Vidis sad si ti meni morao objasniti jer sam ja potpuno na drugo mislio,ono sto je dr.Anita jako lepo napisala.
Slazem se.
Drago mi je što smo se oko ovoga svi lepo složili.

Retka situacija. :D
Nas troje se uglavnom slazemo,onda dodes ti i 3 strane se raspravljamo,pokusavamo da ubedujemo,ponekad uspemo ponekad ne,zavisi od teme. ;)

Nema ubedjivanja, car je u razlicitosti. Zamisli kada bi svi na svetu bili isti....:D
Svi smo mi razliciti,i tako i treba da bude i ipak se slazemo uglavnom u 99% slucajeva odmah nakon prve recenice samo tebi treba precizirati isto kao u prethodnom postu,gde si pitao da li se stvarno slazu ili samo klimaju glavom,kada i sam znas da ima i jednih i drugih,ali ako od 10 ljudi samo jednog ubedim u jednom razgovoru onda je to uspeh!!!! ;)
Najlepse je kada postoje razlicita misljenja,pa se diskutuje o raznim temama. Svako iznese svoje misljenje.

Naravno, korisno i produktivno. :)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27457


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #138 poslato: Novembar 25, 2023, 04:11:14 posle podne »

Orl lekari budu cesto prvi koji to otkriju,jer se pregledom moze videti i taj donji deo zdrela i grkljan,i mo ze se otkriti odredjene promene koje su posledica vracanja kiseline.
Da,o tome mi je deda cesto pricao,izmedu ostalog.Najvise je voleo da prica kako ne valja jesti ribu,ustvari kako se on plasi da jede ribu jer je jako puno riblje kosti vadio
Bila je situacija kada je jednoj starijoj pacijentkinji zastala ogromna pileca kost u zdrelu. Mislim da nije imala zube,pa nije ni osetila da je i kost u mesu. Ne secam se detalja. Bilo je jos pre mozda 4 godine. To se lako uklonilo-velika kost na zadnjem zidu zdrela. Bas si me to sada podsetio.

O Boze, sta sve moze da se desi.
Ja mislim da bi dr.Nikola mogao knjigu da napise o tome.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27457


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #137 poslato: Novembar 25, 2023, 04:10:44 posle podne »

Naveo bih jos dve emtode smanjenja- bavljenje fizickom aktivnoscu i zahvalnoscu. O kako zahvalnost podize vibraciju!
Slazem se u potpubosti samo za zahvalnost imam i negativna iskustva.Moju dobrotu sto sam se zahvaljivao su iskoristili i zloupotrebili,tako da moze ali pazljivo!
Imao sam i takva iskustva. Ali sam vremenom naučio da ne očekujem ništa za uzvrat. Samo budem zadovoljan time što sam ja nešto dobro uradio.

Jeste, mozda i sebicno, ali se smai bolje osecamo.
Ne bih rekao sebicno. Uradis nekome dobro delo,ali ne ocekujes nista za uzvrat,onda je to po meni dobar potez. Jer ako nesto ocekujemo za uzvrat,onda je to mozda sebicno sa nase strane.

Jasno, ali sebicnim se smatra jer se ti osecas dobro zbog toga. :)
To je u manjim gradovima tako i to je bilo tako pre 30 godina,sada to vise nije tako hvala Bogu!
Sačuvana
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 17 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.126 sekundi sa 15 upita.