TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395418 Teme od strane 25008 Članovi Poslednji član: Johnnybib

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 08, 2024, 08:43:15 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Anketa
Pitanje: Mogu li da vratim misic u stanje kao pre povrede?
koliko vremena da odmaram? - 1 (33.3%)
kad pocnem da treniram, mogu li istim intenzitetom kao do sada, uz postepeni uvod? - 2 (66.7%)
Ukupno glasova: 3

Stranice: 1 [2] 3 4 ... 15 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: ischioglutealni bursitis  (Pročitano 37516 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #202 poslato: Mart 17, 2016, 05:04:42 posle podne »

može ovako (ali ne preko odeće nego direktno) ili u položaju kao prethodno istezanje (bolno mesto je bolje izloženo hladjenju - bliže koži > efekat jači)
- može ili hladno pakovanje (kao na sl) ili npr grašak iz zamrzivača...
- može i kockicom leda kružnim pokretima
trajanje 5-7min, 3 x na dan
- posle se utrlja Lioton gel(!)
------------
ok, probaj da radiš ovako krioterapiju...
Sačuvana
andjelika
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 117


« Odgovor #201 poslato: Mart 17, 2016, 12:02:44 posle podne »

Istezanje sa slike  radim posle kondicionog treninga. Jogu i najbolnije položaje radim isto tako,posle 45-to minutnog kond. treninga. Uvek se istežem pisle odradjenog treninga,drugačije mi nije ni sledstveno niti prija.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #200 poslato: Mart 17, 2016, 11:13:02 pre podne »

može ovako (ali ne preko odeće nego direktno) ili u položaju kao prethodno istezanje (bolno mesto je bolje izloženo hladjenju - bliže koži > efekat jači)
- može ili hladno pakovanje (kao na sl) ili npr grašak iz zamrzivača...
- može i kockicom leda kružnim pokretima
trajanje 5-7min, 3 x na dan
- posle se utrlja Lioton gel(!)
------------
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #199 poslato: Mart 17, 2016, 11:06:58 pre podne »

To je to mesto sa slike,samo što je šire,pretpistavljam zbog upale ima osećaj tog šireg opsega. Istezanje sa slike radim i nijepreterano bolno. Najbolnije je kad sam u sedećem položaju,jedna noga ispravljena,druga savijena u kolenu,stopalo uz butinu koleno na podu i kad idem obema rukama ka stopalu,strašno boli.
da li to radiš posle treninga - kada su mišići dobro zagrejani?
(to je jako važno, da ne pogoršavaš problem)
Sačuvana
andjelika
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 117


« Odgovor #198 poslato: Mart 17, 2016, 10:49:26 pre podne »

Led ne stavljam a imam osećaj da bi mi strašno prijalo sada. Ne mažem ničim. Kako se stavlja led? Opišite mi kako da to radim posle treninga,pošto sam jedno vreme to radila tako što sam tuširala taj deo hladnom vodom. Samo sam se smrzavala,a i nije žensom preporučljivo tako
Sačuvana
andjelika
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 117


« Odgovor #197 poslato: Mart 17, 2016, 10:37:36 pre podne »

To je to mesto sa slike,samo što je šire,pretpistavljam zbog upale ima osećaj tog šireg opsega. Istezanje sa slike radim i nijepreterano bolno. Najbolnije je kad sam u sedećem položaju,jedna noga ispravljena,druga savijena u kolenu,stopalo uz butinu koleno na podu i kad idem obema rukama ka stopalu,strašno boli.
Sačuvana
andjelika
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 117


« Odgovor #196 poslato: Mart 17, 2016, 10:26:41 pre podne »

Označeno sa tuberosity. Ako je to po sredini zadnje lože,onda je to mesto. Bolno je oko tog mesta,u pravougaoniku,u širinu i niz nogu 10-tak cm.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #195 poslato: Mart 17, 2016, 10:24:26 pre podne »

ovo je slika upale ishoglutealne burze (ishioglutealni burzitis)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #194 poslato: Mart 17, 2016, 10:22:16 pre podne »

da li boli ovo?
da li radite ovo istezanje? (posle treninga)
led+liotn gel na to mesto posle treninga?
Sačuvana
andjelika
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 117


« Odgovor #193 poslato: Mart 17, 2016, 10:12:12 pre podne »

Ne osećam ništa pipajući,u formi bilo čega,samo je bolan predeo od zajedničke kosti( trtična ka zadnoj loži),pa niz nogu 10-tak cm i to ona najzategnutija linija uzduž,to nekako dodje po sredini zadnje lože,gore do zadnjice.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #192 poslato: Mart 17, 2016, 10:03:15 pre podne »

ovde jje prikazano mesto pripoja zadnje lože na ishijadičnom tuberu karlične kosti (mesto gde bi trebalo da je bol u vašem slučaju...)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #191 poslato: Mart 17, 2016, 09:56:43 pre podne »

- da li postoji jedno tačno odredjeno mesto koje sedeći možete napipati na spoju noge i zadnjice kada pritisnite (tu bi trebalo da se nalazi koštana kvrga - tuber ischiadicum ili 1-2cm ispod)?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #190 poslato: Mart 17, 2016, 09:49:54 pre podne »

Bolno mesto je tačno gde se završava zadnjica a počinje zadnja loža,gde je ,suknjica',onaj višak kod žena pozadi (kao da podvučete linijom ispod zadnjice).Boli me pri ispravljanju iz svakog mogućeg čučnja (da dohvatim nešto s poda),svaki duboki pretklon,istezanje ispavljenih nogu...,zarivaju se kalcifikati u meso. Prilikom šok terapije,bol se javlja samo na mestu gde je kalcifikat,tu gde udara aparat,a spušta se niz nogu10-20 cm samo kada ustajem iz čučnja ili ispravljam iz pretklona-bolno je sve dok se ispravljam. Fizioterapeut 'šara'aparatom,jer se kalcifikat pomera,pa kad nadje mesto na kojem je,na šta mu ja ukažem,zadrži se tu. Tada boli. Čim nije na kalcifikat smanji se bol.Ja sam mislila da je efikasnije ako se pojača jačina udara aparata. Uradila sam do sada 4 tretmana sa pauzom od po 5,6 dana izmedju tretmana. Na boxingu mi ne smeta ništa,izuzev ako odradimo neki pokret istezanja zadnje lože,recimo,na kraju treninga.
Izbegavam kalcijum u svemu u čemu sam svesna da ga ima. Svakodnevno uzimam Magnezijum direkt 300,po2,3 kesice,jer mislim da je za mene korisnije da preteže magnezijum u odnosu na kalcijum. Dva do tri litra magnezijum hlorida,rastvorenog u vodi sam popila letos. Zastrašujuće je gorko. Nisam mogla više. Negde sam pročitala o njegovom dejstvu na kalcifikate. Nadam se da ne može da se desi da ne mogu da ga razbijem šok terapijom.
mislim da terapija magnezijum u vašem problemu nema neko bitnije mesto, tj da ne može postići značajniji terapijski efekat...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #189 poslato: Mart 17, 2016, 09:47:55 pre podne »

Zamislili ste me.. Kad bolje razmislim,možda ste u pravu,da je u pitanju Ischioglutealni bursitis. Kad sam bila kod kiropraktičara,pre 2 godine,na osnovu pregleda (palpacije) i razgovora,rekao mi je da je pitanju Ischioglutealni b., a isključio piriformis sindrom i pitanje nerva. U opisu na vašem sajtu,kao i svakom drugom, u potpunosti prepoznajem i poistovećujem problem koji imam. Možete li mi reći kojem doktoru da se obratim, s obzirom da sam bila kod mnogo fizioterapeuta,kod kiropraktičara Sava Radusinovića i kod neurologa? Odradila sam fizikalnu terapiju pretprošle zime,kada me je i fizijatar pregledao. Terapija se sastojala iz struje,ultrazvuka,elektromagneta,lasera i masaže. Na kraju je ostalo da sama i uz vašu pomoć zaključujem o čemu se radi. I moram da napomenem da ste mi od svih najviše pažnje posvetili.
imalo bi smisla terapija fizikalna: magnet 160Hz 7 dana, elektroforeza kortiko+anestetik 5 dana, sonoforeza lioton gel + laser 7 dana...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #188 poslato: Mart 17, 2016, 09:44:01 pre podne »

pazite, ne mogu ni ja da tvrdim da problem jeste sigurno ishgl burzitis, a da nije problem od kalcifikata...
- kalcifikati od 1mm su izuzetno mali - kao prah i nisam siguran da oni mogu praviti ozbiljnije bolove.... pre bi ti bolovi bili od upale tetive ili burze...
- takodje, ta veličina kalcifikata se teško razbija shockwave-om, a i nema se tu šta veliko razbijati - drugo je 2,5cm koji ste imali u glutealnom mišiću...
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 15 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.084 sekundi sa 17 upita.