TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395603 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 19, 2024, 05:16:44 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 53 54 [55] 56 57 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 713667 puta)
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #3419 poslato: April 13, 2016, 10:05:32 posle podne »

Jesam li ja jedini koji gleda da uvek jede sto vise hrane a da potrosi sto manje makrosa? :D
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #3418 poslato: April 13, 2016, 06:14:05 posle podne »

Zavisi kako se spremi, pola kg krompir salate ode dok trepnes, dok klot pirinac i nije neki obrok koliko god da ga ima, pa moraju da smisljaju raznorazni recepti :)
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #3417 poslato: April 13, 2016, 06:08:39 posle podne »

Jedem uvek pirinac, zaboravio da kupim, a bilo krompira, pa reko da probam. U pravu si za kolicine, samo nekako mi deluje da je lakse pojesti 400-500g krompira nego 100 pirinca.
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #3416 poslato: April 13, 2016, 05:17:08 posle podne »

Ha, nemoj da te ne grize savest sto si ocedio ulje jer je taj krompir svakako prepun tog istog ulja. Nema toga :)

I naravno meris sirovu hranu svu. Bolji izbor uh je pirinac po meni jer na 100 gr ima 80 gr UH, pojedes manju kolicinu, a dobijes vise jelte :)
« Poslednja izmena: April 13, 2016, 05:19:21 posle podne od strane Kolev Nenad » Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #3415 poslato: April 13, 2016, 02:36:27 posle podne »

Verovatno przeni ima koju kcal visr, al ocedio sam ga, valjda nije strasno ;D hvala ;) inace stvarno je lako pojesti 500g, mislio sam da ce biti duplo vise u tanjiru, ali ok je porcija.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #3414 poslato: April 13, 2016, 11:21:49 pre podne »

22 gr. UH-a, 150 kcal, kao i sve namirnice meriš ga sirovog.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #3413 poslato: April 13, 2016, 11:02:55 pre podne »

Sto mrzim kad za ovako jednostavnu namirnicu nalazim milion razlicitih podataka i vrsta spremanja, a nigde sirov. Koliko krompir ima uh i kcal na 100g? Njega isto sirovog merim?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12793


Never give up!

« Odgovor #3412 poslato: April 13, 2016, 08:50:23 pre podne »

Nije ti junetina toliko masna niti ce ti predstavljati problem ukoliko je bas cisto meso.
A inace znam ljude koji su radili spremanje za takmicenja bas sa junetinom i bilo je super sve.Naravno vodili su racuna o unosu UH i ostalih namirnica.
Ali ako si na low uh ili nuli i stalno da jedes junetinu nema sanse da se zamastis i sta ti ja znam vec, cak sta vise imaces vise snage nego da si na piletini ili oslicu.
Sačuvana
Baklja
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #3411 poslato: April 12, 2016, 10:24:48 posle podne »

P.S.

Da li si možda koristio nešto od nedozvoljenih sredstava...uzimaš "antiestrogene"( klomifen, nolvadex)?

Možeš li mi ukratko ispisati izvore masti koje si imao na meniju?

Koliko dugo si na rotacijama? Kako su išle rotacije po danima?

Ma jok...nemam pojma ni sta si ovo nabrojao :) Protivnik sam toga i ne vidim poentu nekoga ko se ne takmici da uzima bilo sta od toga.

I da... Ne brinu ne mene rezulltati analize. Al sam uvek radoznao, a sad jos vise kad nigde nisam mogao da nadjem odgovor :)
Uzeo sam Dyma burn ali sa njim krecem tek kad krenem da stagniram.

Rotacije radim od pocetka marta. Imao sam 78 kg (172cm). Prve 2 nedelje sa jednom 0UH, 250 150 50 0 250 (rotiram tako nesto, nista odredjeno, zavisi kako stignem da spremim hranu), od sredine marta sam na dve 0UH. Trenutno sam na 74 kg. Uskoro cu sa tri 0UH. I da pojasmin cisto, zdravo se hranim duze vreme (uz povremene kratke ispade obcno vikendom)

A glavni izvori masti su mi skuša, bademi, jaja, junetina ne znam koliko je masna (dosadila mi je piletina, pa pravim pljeskavice od ciste junetine i pecem na papiru u rerni). Skušu bukvalno svaki dan jedem za večeru (oko 200gr), jaja posle treninga 4 (2 zumanca), bademe oko 50 gr skoro svaki dan.
« Poslednja izmena: April 12, 2016, 10:41:07 posle podne od strane Baklja » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3410 poslato: April 12, 2016, 09:40:10 posle podne »

P.S.

Da li si možda koristio nešto od nedozvoljenih sredstava...uzimaš "antiestrogene"( klomifen, nolvadex)?

Možeš li mi ukratko ispisati izvore masti koje si imao na meniju?

Koliko dugo si na rotacijama? Kako su išle rotacije po danima?
Sačuvana
Baklja
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #3409 poslato: April 12, 2016, 09:26:07 posle podne »

Naravno, nije problem :) Kacim u prilogu? Valjda umem...

Jel postoji zdrav nacin da se poveca LDL?

Ne znam slanina kako utice na celu sliku? Krenuo sam da testiram prosle nedelje kad sam 0 UH kao prvi obrok oko 30,40 grama slanne i 2 jaja (u mikrotalasnoj spremim)

Hvala puno na odgovorima.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3408 poslato: April 12, 2016, 08:50:37 posle podne »

"High HDL" je "skoro" uvek znak smanjenog rizika za "koronarnu bolest srca"...

Čak se smatra da je nivo HDL u odnosu na ostale "lipoproteine" više genetski determinisan...zato i pitanje o "bolestima u porodici"...

Sve dok je HDL visok, LDL nizak, kao i trigliceridi, u sigurnoj si zoni zdravlja bez bojazni da nešto nije u redu...

Da li je u pitanju genetika, kvalitetna ishrana i redovan trening, ili suplementacija...moguće sve navedeno...

Hrani se zdravo, redovno treniraj, i budi odgovoran prema svom zdravlju...( redovni lab. nalazi krvi u urina, ekg u miru, krvni pritisak...)

Što se tiče LDL - on svkako da ima bitnu funkciju prenosa holesterola npr. od jetre ka periferiji, jer i sam holesterol ima niz bitnih funkcija za naše telo...od "stabilizatora" ćelijske membrane do sinteze hormona steroidne strukture, žučnih kiselina...

Iskreno...za sada nema dovoljno podataka o "štetnosti" (pre)visokog HDL...

Hm... http://www.berkeleywellness.com/self-care/preventive-care/article/good-cholesterol-not-so-good

Naravno tu su i apolipoproteini - glavne proteinske komponente HDL-a su apo A-I, i apo A-II...

"Apolipoprotein A-I

Ovaj apolipoprotein spada u α1-globuline i glavna je komponenta proteinskog dela HDL lipoproteina. Sintetiše se u jetri i tankom crevu i značajan je za transport holesterola iz perifernih tkiva u jetru odakle se eliminiše (proces reverznog transporta holesterola). Računanje odnosa koncentracija apolipoproteina A-I/ apoliporotein B, kao i sama koncentracija apolipoproteina A-I su najjači prediktori, mnogo korisniji od koncentracije HDL-holesterola za detekciju osoba sa rizikom za razvoj koronarne arterijske bolesti."

A isto tako nivo apolipoproteina A-I, kao i apoliproteina A-II( odnosi istih) će nam najtačnije reći koliko je naš povišen HDL u kategoriji "benignosti"...

Dakle, manje apo A-I, višak apo A-II je ono što izaziva probleme, ali obično uz to ide i visok nivo triglicerida...što ovde nije slučaj...

Tu su i subfrakcije istog npr. najindikativniji HDL-2...

Možeš li da skeniraš kompletan nalaz ? Ako nije problem...


« Poslednja izmena: April 12, 2016, 09:01:18 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Baklja
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #3407 poslato: April 12, 2016, 07:13:56 posle podne »


Loše je, nema ti spasa  :o

Šalu na stranu...Sve deluje ok...bar na prvi pogled...

Visok HDL, nizak LDL, trigliceridi na donjoj granici...momče, reklo bi se da si odradio dobar posao dijetom i odabirom namirnica, kao i treningom...to je objašnjenje( inicijalno), eliminisao si neke od faktora rizika za kardiovaskularno oboljevanje...

Time što bi ubacio trans masti i izbacio nezasićene sebi bi načinio "magareću uslugu"...loše postavljaš stvari...

Da li imaš možda neki raniji nalaz za uporeĂ°enje? Čisto da isključimo sve moguće sumnje...mada postoji i nešto što se naziva porodična hiperalfalipoproteinemija( autosomno dominantno nasledno stanje uzrokovano nizom utvrĂ°enih i neutvrĂ°enih mutacija gena, uključujući one koje su odgovorne za hiperprodukciju apo A–I varijante apo C–III). Dijagnoza se postavlja usput, kad se naĂ°u visoke vrednosti HDL >2,07 mmol/L (>80 mg/dl). Takvi pacijenti nemaju tegoba i lečenje je najčešće nepotrebno...

Sa druge strane tvrdi se da "poremećaj" nastaje zbog nedostatka proteina prenosnika estra holesterola ("cholesteryl-ester transfer-protein" – CETP) i tako dolazi do povećanih koncentracija zaštitnog HDL holesterola u krvi. Naime, CETP prenosi esterifikovani holesterol iz čestica HDL u VLDL, IDL, pa onda i u LDL... Kada nema CETP, taj je obrnuti prenos holesterola je važan fiziološki mehanizam prevencije ateroskleroze. Stoga bi se moglo očekivati da osobe koje imaju ovaj poremećaj nisu ni u kakvom povećanom riziku od koronarne bolesti, već su, štaviše, zaštićene od ateroskleroze, ali opisani u slučajevi kod kojih simptomalogija nije bila tako benigna...

Šta si koristio od suplementacije? Niacinin( vitamin B3)? Omega-3?

Kardiovaskularne bolesti u porodici?



Namerno sam tako postavio stvari ;)

Nisam sigurno bar 4 godina radio analizu, a znam da mi je tada sve bilo u normali. U porodici uglavnom imaju svi problema sa pritiskom (neko visok, neko nizad), a holesterol odnosno LDL im je svima povisen, al to sam siguran da je do ishrane, ne do gena, jer jedu ono tipicno "srpski".

Od suplementacije samo Whey i vitamin C (nekad kofein pre treninga), a Omega 3 i Calcium-magnesium sam istrosio krajem februara pa cekam da skupim kesh :)

Ono što mene zanima jeste: da li LDL služi nečemu korisnom, odnosno, da li višak HDL-a ne valja ?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3406 poslato: April 12, 2016, 01:58:21 pre podne »

A koji je to jeftini iz kesice? Kakao prah, jelte? A koja je vrsta kakaa u pitanju? Proces obrade?

Cela kakao zrna podležu fermentaciji, suše se i zatim se drobe do dobijanja guste paste. Na temperaturi od 60°C kakao maslac se ekstrahuje iz te paste, dok suvi ostatak predstavlja kakao u prahu.

http://www.onegreenplanet.org/vegan-food/cacao-vs-cocoa-what-you-need-to-know/

http://www.livestrong.com/article/331715-cocoa-powder-health-benefits/
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #3405 poslato: April 11, 2016, 11:56:16 posle podne »

I jel koristimo benefite kakaa zaobilazeci crnu cokoladu i direktno konzumiramo onaj obicni jeftini iz kesice?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 53 54 [55] 56 57 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.054 sekundi sa 14 upita.