TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395298 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 02, 2024, 08:14:03 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 17 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitajte mene - ako znam odgovor neću ga kriti IV deo  (Pročitano 51994 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #242 poslato: Februar 07, 2012, 11:09:24 pre podne »

Nastavljamo na ovoj temi ;)

5 deo - http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=151041.0
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #241 poslato: Februar 07, 2012, 11:06:08 pre podne »

moze li mala pomoc.... ovako trenutno uzimam whey, standardno 60 gr posle treninga 30 gr pred spavanje.... ali to planiram jos nekihmesecak dana i posle da radim dijetu,stvar je sto bih dodao klen,pa me zanima ako imas iskustvo ili neko drugi da mi kaze nesto o nacinu doziranja

Na ovom forumu ti niko neće dati savet o uzimanju dopinga, pogotovo ne na mojoj temi.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #240 poslato: Februar 07, 2012, 11:05:18 pre podne »

Imam neke dileme oko treninga za ledja. Citao sam da za ledja grudi noge treba 15 serija po treningu. Posto ledja i triceps uvek radim utorkom planirao sam da jedne nedelje radim sirinu (glavna vezba zgibovi) a druge dubinu (glavna vezba dead lift), e sad ja ne znam tacno koje jos vezbe da ubacim za ledja. Kako bi trebao da mi izgleda trening? Koje zgibove da radim? Da li uopste valja takvo razddvajanje?

Edit: Procitao sam sad tvoj tekst Velike tajne bodybuildinga na tvom blogu. I tamo kazes da se samo fokusira na 6 osnovnih vezbi. Ja sam planirao da treniram 4 dana nedeljno i to pon-grudi i bic  uto-ledja i tric  cet-ramena  petak-noge, ali sad kad sam procitao tvoj tekst vise ne znam sta da radim. Jel mozes malo da mi pojasnis sta?kako?zasto? ukratko

Pa kao što u mom tekstu piše ja ne vidim neki smisao da se rade takvi split treninzi ako već nemaš nekoliko godina iskustva u treningu i ako nemaš neke mišićne grupe koje zaostaju.

Uostalo najveća glupost na svetu je raditi grudi i biceps i leĂ°a i triceps, to su sve suprotne mišićne grupe i samo se forsiraju male grupe kao što su biceps/triceps i gotovo nikad nema zadovoljavajućih rezultata, ali avaj, ljudi i dalje rade ovaj princip, a rezultate dobijaju samo oni koji se ionako već ubijaju od treninga i prirodno su talentovani ili su na hemiji...

Generalno nema lošeg sistema treninga, ali isto tako nema razloga da jedan trening radiš samo širinu, a jedan samo dubinu, kada možeš obe ove stvari da odradiš na jednom treningu.

E sad koji ćeš trening raditi zavisi od brdo faktora, a nabitniji je da naučiš pravilno da izvodiš vežbe...ukoliko ne radiš vežbe kako treba, džaba je svih vežbi i svih sistema treninga na ovom svetu i dalje nećeš imati neki poseban napredak.

To je jedan od razloga zašto ljudi sa trenerom duplo brže napreduju nego ovi što misle da znaju trenirati sami...

Ja sam dugo trenira plivanje i vaterpolo tako da sto se toga tice imam godina iskustva ali u tertani ne bas mnogo. Imali smo treninge samo na prelazu sezone dok bazen ne radi i tamo smo radili kruzne treninge. Isao sam ja ponekad sam kad nismo imali nikakve treninge i tada sam radio grudi/triceps  ledja/biceps  noge/ramena. Najvise mi zaostaju noge, pogotovo listovi. Vezbe gledam sa http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/ i radim kako su tu prikazane. Kako bi mi ti onda preporucio, da ne radim po grupama, ili da radim. Kako da rasporedim ako ne idem po grupama?

Ja retko kada preporučujem klasične bilderske treninge jer su obično prekopirani od nekog takmičara ili se oslanjaju na neku logiku vezanu za takmičare.

Ja uvek forsiram snagu na treninzima i vremenom podešavam treninge tako da odgovaraju pojedincu jer fakat drugačije nema mnogo smisla. Generalno, možemo se svi uklopiti u neki šablon, ali uvek su potrebne neke oscilacije pogotovo kako se stiče više iskustva u treningu.

Što se pravilnog vežbanja tiče, neke stvari možeš naučiti gladajući snimke i čitajući opise vežbi, ali neke stvari ti se mogu samo pokazati uživo, pogotovo što svaka vežba ima nekoliko svojih varijacija i najmanja promena može drugačije da pogaĂ°a i mišić.

Tako da ti je moj savet da se fokusiraš na snagaške treninge i to na vežbama čučanj, bench press, mrtvo dizanje i potisak iznad glave. ostale vežbe koje ćeš dodavati su gotovo nebitne. Neka moja logika je da se radi 4 treninga nedeljno i da se svaki taj trening vrti oko jede ove vežbe i da se dodaju vežbe koje već pomažu ovim glavnim vežbama.

Tako bi recimo na dan kada radiš čučanj, radio i zadnju ložu, listove i butine i trenin bi mogao da izgleda ovako:

Zagrevanje na šutanju u pregibu potkolenice, potom čučanj, potom rumunsko mrtvo dizanje i na kraju jedna vežba za listove.

Na dan kada bi radio bench press radio bi triceps, recimo posle bench press - a bi mogao da preĂ°eš na uski bench press pa na propadanje na razboju i eventualno još jednu vežbu sa bućicama za grudi...

To je neka logika kojim ja pravim program treninga za početnike.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Marko()
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 54

« Odgovor #239 poslato: Februar 07, 2012, 12:36:13 pre podne »

jeste ono moja slika....hvala na informaciji
Sačuvana
Taske92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61


« Odgovor #238 poslato: Februar 06, 2012, 10:48:19 posle podne »

moze li mala pomoc.... ovako trenutno uzimam whey, standardno 60 gr posle treninga 30 gr pred spavanje.... ali to planiram jos nekihmesecak dana i posle da radim dijetu,stvar je sto bih dodao klen,pa me zanima ako imas iskustvo ili neko drugi da mi kaze nesto o nacinu doziranja
Sačuvana
bigbadwolf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 33

« Odgovor #237 poslato: Februar 06, 2012, 06:53:05 posle podne »

Imam neke dileme oko treninga za ledja. Citao sam da za ledja grudi noge treba 15 serija po treningu. Posto ledja i triceps uvek radim utorkom planirao sam da jedne nedelje radim sirinu (glavna vezba zgibovi) a druge dubinu (glavna vezba dead lift), e sad ja ne znam tacno koje jos vezbe da ubacim za ledja. Kako bi trebao da mi izgleda trening? Koje zgibove da radim? Da li uopste valja takvo razddvajanje?

Edit: Procitao sam sad tvoj tekst Velike tajne bodybuildinga na tvom blogu. I tamo kazes da se samo fokusira na 6 osnovnih vezbi. Ja sam planirao da treniram 4 dana nedeljno i to pon-grudi i bic  uto-ledja i tric  cet-ramena  petak-noge, ali sad kad sam procitao tvoj tekst vise ne znam sta da radim. Jel mozes malo da mi pojasnis sta?kako?zasto? ukratko

Pa kao što u mom tekstu piše ja ne vidim neki smisao da se rade takvi split treninzi ako već nemaš nekoliko godina iskustva u treningu i ako nemaš neke mišićne grupe koje zaostaju.

Uostalo najveća glupost na svetu je raditi grudi i biceps i leĂ°a i triceps, to su sve suprotne mišićne grupe i samo se forsiraju male grupe kao što su biceps/triceps i gotovo nikad nema zadovoljavajućih rezultata, ali avaj, ljudi i dalje rade ovaj princip, a rezultate dobijaju samo oni koji se ionako već ubijaju od treninga i prirodno su talentovani ili su na hemiji...

Generalno nema lošeg sistema treninga, ali isto tako nema razloga da jedan trening radiš samo širinu, a jedan samo dubinu, kada možeš obe ove stvari da odradiš na jednom treningu.

E sad koji ćeš trening raditi zavisi od brdo faktora, a nabitniji je da naučiš pravilno da izvodiš vežbe...ukoliko ne radiš vežbe kako treba, džaba je svih vežbi i svih sistema treninga na ovom svetu i dalje nećeš imati neki poseban napredak.

To je jedan od razloga zašto ljudi sa trenerom duplo brže napreduju nego ovi što misle da znaju trenirati sami...

Ja sam dugo trenira plivanje i vaterpolo tako da sto se toga tice imam godina iskustva ali u tertani ne bas mnogo. Imali smo treninge samo na prelazu sezone dok bazen ne radi i tamo smo radili kruzne treninge. Isao sam ja ponekad sam kad nismo imali nikakve treninge i tada sam radio grudi/triceps  ledja/biceps  noge/ramena. Najvise mi zaostaju noge, pogotovo listovi. Vezbe gledam sa http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/ i radim kako su tu prikazane. Kako bi mi ti onda preporucio, da ne radim po grupama, ili da radim. Kako da rasporedim ako ne idem po grupama?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #236 poslato: Februar 06, 2012, 05:33:50 posle podne »

Koje su vezbe za gornji deo grudi ?
posto mi je gronji deo grudi slabije razvijen od donjeg


Ukoliko je ovo tvoja slika onda ja na tvom mestu ne bi brinuo za takve stvari.

Niko ne može da kaže kako mu jedna mišićna grupa zaostaje, a kamoli deo mišićne grupe, a da prethodno nije provoe bar jedno 2 godine u ozbiljnom treningu i to je minimum.

Ono što će pre biti problem kod tebe je to što ne znaš da izvodiš vežbe za grudi kako treba pa ti samim time i grudni mišić ne napreduje kako treba.

E da sve vežbe za grudi koje se izvode na klupi sa nagibom će više pogoditi gornji snop grudnog mišića, ali opet kažem ako ne znaš kako da izvodiš vežbe ugao klupe je zanemraljiv...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #235 poslato: Februar 06, 2012, 05:31:11 posle podne »

Imam neke dileme oko treninga za ledja. Citao sam da za ledja grudi noge treba 15 serija po treningu. Posto ledja i triceps uvek radim utorkom planirao sam da jedne nedelje radim sirinu (glavna vezba zgibovi) a druge dubinu (glavna vezba dead lift), e sad ja ne znam tacno koje jos vezbe da ubacim za ledja. Kako bi trebao da mi izgleda trening? Koje zgibove da radim? Da li uopste valja takvo razddvajanje?

Edit: Procitao sam sad tvoj tekst Velike tajne bodybuildinga na tvom blogu. I tamo kazes da se samo fokusira na 6 osnovnih vezbi. Ja sam planirao da treniram 4 dana nedeljno i to pon-grudi i bic  uto-ledja i tric  cet-ramena  petak-noge, ali sad kad sam procitao tvoj tekst vise ne znam sta da radim. Jel mozes malo da mi pojasnis sta?kako?zasto? ukratko

Pa kao što u mom tekstu piše ja ne vidim neki smisao da se rade takvi split treninzi ako već nemaš nekoliko godina iskustva u treningu i ako nemaš neke mišićne grupe koje zaostaju.

Uostalo najveća glupost na svetu je raditi grudi i biceps i leĂ°a i triceps, to su sve suprotne mišićne grupe i samo se forsiraju male grupe kao što su biceps/triceps i gotovo nikad nema zadovoljavajućih rezultata, ali avaj, ljudi i dalje rade ovaj princip, a rezultate dobijaju samo oni koji se ionako već ubijaju od treninga i prirodno su talentovani ili su na hemiji...

Generalno nema lošeg sistema treninga, ali isto tako nema razloga da jedan trening radiš samo širinu, a jedan samo dubinu, kada možeš obe ove stvari da odradiš na jednom treningu.

E sad koji ćeš trening raditi zavisi od brdo faktora, a nabitniji je da naučiš pravilno da izvodiš vežbe...ukoliko ne radiš vežbe kako treba, džaba je svih vežbi i svih sistema treninga na ovom svetu i dalje nećeš imati neki poseban napredak.

To je jedan od razloga zašto ljudi sa trenerom duplo brže napreduju nego ovi što misle da znaju trenirati sami...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #234 poslato: Februar 06, 2012, 05:23:04 posle podne »

imam protein ( elite whey ) i gainer ( elite mass ) . Trenutno radim na masi pa me interesuje kad treba da ih pijem. . . posle treninga trener mi je rekao da je bolje da uzmem gainer ( oko 100g ) nego protein ( 2 ipo merice ) sa dextrozom , kaze da je bolje zbog kalorija. . . Inace sta je bolje da uzimam pred spavanje a sta ujutru cim ustanem na prazan stomak ?

Pozdrav Petre,

Šta znam nisam siguran da ti je trener baš dobro shvatio koncept gejnera i whey proteina. Generalno nije njegova preporuka skroz pogrešna, ali zašto bi radio nešto na lošiji način.

Kao prvo tebi gejner služi za dodavanje kalorija, ali koliko ti kalorija doda taj gejner toliko dobiješ i sa whey proteinom i dextrozom, tako da je po meni blago nebulozno uzimati oba, ali svakom svoje...

Po meni je mnogo bolja opcija da gejner uzimaš izmeĂ°u obroka. Ljudi koji imaju problema sa gojenjem obično imaju slabiji apetiti pa samim time i lakše trpe tečne obroke. Dakle tri redovna obroka i dve užine od ovog gejnera su sasvim dobar start.

Posle treninga uvek i samo whey protein. Jedna merica će ti biti dovoljna osim ako nisi preko 100kg), a dextrozu možeš i ne moraš. Ukoliko već hoćeš da povećaš ukupan unos proteina onda dodaj whey posle svakog glavnog obroka, ali to naravno samo ako već postoji neka potreba za više proteina u ishrani.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #233 poslato: Februar 06, 2012, 05:17:20 posle podne »

Pozdrav Alene :)
Da te pitam, hoce biti nesto od Crossfit-a sto ste ti i Brankica hteli da organizujete?

Za sada ne, Brankica je odustala od treninga...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Marko()
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 54

« Odgovor #232 poslato: Februar 05, 2012, 11:32:06 posle podne »

Koje su vezbe za gornji deo grudi ?
posto mi je gronji deo grudi slabije razvijen od donjeg
Sačuvana
bigbadwolf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 33

« Odgovor #231 poslato: Februar 05, 2012, 09:49:21 posle podne »

Imam neke dileme oko treninga za ledja. Citao sam da za ledja grudi noge treba 15 serija po treningu. Posto ledja i triceps uvek radim utorkom planirao sam da jedne nedelje radim sirinu (glavna vezba zgibovi) a druge dubinu (glavna vezba dead lift), e sad ja ne znam tacno koje jos vezbe da ubacim za ledja. Kako bi trebao da mi izgleda trening? Koje zgibove da radim? Da li uopste valja takvo razddvajanje?

Edit: Procitao sam sad tvoj tekst Velike tajne bodybuildinga na tvom blogu. I tamo kazes da se samo fokusira na 6 osnovnih vezbi. Ja sam planirao da treniram 4 dana nedeljno i to pon-grudi i bic  uto-ledja i tric  cet-ramena  petak-noge, ali sad kad sam procitao tvoj tekst vise ne znam sta da radim. Jel mozes malo da mi pojasnis sta?kako?zasto? ukratko
« Poslednja izmena: Februar 05, 2012, 10:05:34 posle podne od strane bigbadwolf » Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #230 poslato: Februar 05, 2012, 08:08:07 posle podne »

1. Ishrana
Jedi puno proteina - Meso (fokusiraj se na nemasno ili manje masno meso kao shto je belo meso, riba), od mlechnih proizvoda jedi samo Ella sir, eventualno mladi sir uz doruchak. Mleko i jogurt na minimum, mozhe 2dl dnevno.
UH - krompir, ovsene pahuljice, beli pirinach, integralni pirinach. Savetujem za doruchak ovsene, oko treninga malo pirincha ili krompira.
Masti - badem/orah/ kikiriki (nemasni, nesoljeni), laneno ulje, maslinovo ulje...
Bademe i ovo mozesh jesti kao uzhinu sa npr. ella sirom a ova ulja mozesh jednu malu kashiku u salate...
Jedi puno puno povrca, sa vocem ne preteruj...

To je ukratko o ishrani.

Imaj 5 obroka od chega 3 glavna proteinska i 2 uzhine. Neka ti jedna uzhina budu bademi sa ella sirom a druga proteinski shejk.

Treniraj jako a shto se stomaka tiche savetujem steper ili brzo hodanje uz nagib mada sam treba da provalish shta ti odgovara...
Takodje vidi da li ti odgovara kardio pa trening ili trening pa kardio.
Ja sam lichno ishao ujutru kardio popodne tegovi+20 minuta na kraju kardio i bilo mi je ok.
Edit: spavaj bar 8 sati, znachi to veruj mi :)

Pitaj ako neshto nije jasno a shto se ishrane tiche, za detalje chitaj tekstove, ima svega ;)

poz!
« Poslednja izmena: Februar 05, 2012, 09:09:33 posle podne od strane Galleryst » Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
RuBex
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #229 poslato: Februar 05, 2012, 07:59:38 posle podne »

Ok, hvala na odgovoru, i aj molim te objasni mi u par reci koji je najbolji nacin da se skine stomak,
znam ono ishrana + kardio, ali jel moze malo detaljnije ...
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #228 poslato: Februar 05, 2012, 07:46:06 posle podne »

Nece :)
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Stranice: [1] 2 3 ... 17 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.107 sekundi sa 17 upita.